Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 76 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    activisiony Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelli olupta ölmeyi istemek ölmek doğru olurmu

Üye
    ersin köklüce Avatarı

Gerçek Adı
    ersin köklüce
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabi ki böyle birşey ölmeyi istemek için bir sebep teşkil etmez. Müslüman herşeyiyle Allah'a teslim olmuştur. O nun hakkımızda murat ettiği şeylere boynumuz kıldan incedir. Zaten Allah intihar etmeyi yasaklamıştır. Kulunu bundan men etmiştir. Sorduğunuz soruyu birde şöyle yorumluyorum ben. Kişi sadece bu durumda kalbinden ölmeyi ister fakat buna fiili bir caba eklemese yani intihar etmese. Mümin sadece Allah a kavuşmak için boyle birşey düşünebilir fakat çok iyi ayarlamak gerekir bu dengeyi. Zaten engelli olduğu için boyle birşey düşünemez. Çünkü Allah un kendisi hakkinda takdir ettiğine kalben buğz etmiş olur.bir nevi Allah un takdir ettiğinden gönülsüz olur.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Engelli olmak ölmeyi gerektirmez. Ölmeyi düşünmek yerine yaşamanızı devam ettirmek ve mutlu olmanızı sağlamak üzere psikolojik destek almanız daha doğru olur.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

niye olmek istiyorsunki. kanser olup olecegini bilenler bile olmek istemiyor olumden korkuyorlar.coook hasta olupta artik acilara dayanamiyorsan anlarim. ama o zamanda zaten oleceksin. topragin alti karanliktir. bide bortu bocek seni yiycek haaa.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

öyle anlar oluyor ki keşke diyor insan. ölmek daha kolaymış gibi geliyor. onur gurur incineceğine çekip gitmek insanın aklına gelmiyor değil. zor tabiki, bu konuda ne tam doğru ne tam yanlış diyemeyiz.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    13

activisiony;

evet benimde aklıma bazen geliyor,ölümü kendime kurtuluş yolu olarak görüyorum.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

NETBUS;

Allah o anları göstermesin gerçekten çok haklısın keşke 3 günlük dünyada çok mutlu olabilseydik en azında kalbi temiz ve aklı selim olanlarımız.

Üye
    activisiony Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaşamak için nedenimiz yok Allah ölmeyi yasak görmüş onu düşünüyorum ama bana ölmekten başka yol yokmuş gibi geliyo niye varız imtihan için en zor imtihandan böyle durumda olanlar geçiyo ne yapmamız gerekicek bi ömür boyu sabırlı olmak böyle durumların üstesinden gelmek çok zor

Üye
    ucrun Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:"Hiçbiriniz başına gelen bir zarardan dolayı sakın ölümü dilemesin. Mutlaka böyle bir şey yapması gerekiyorsa şöyle dua etsin:

"Allahım! Yaşamak benim için hayırlı olduğu sürece beni yaşat. Ölmek benim için daha iyi ise canımı al!"
    Eğer Ahiret inancın varsa sabret güzel kardeşim...

Üye
    activisiony Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kanser olupta öleceğini bilenler bile ölmek istemiyo demişsin kardeşim benim ölmekten korkum yok herkes bir gün ölücek nasıl öldüğün önemli imanlamı yoksa hiçbişey yapmadan giderekmi yada kendi yaşamına son vererekmi bu durumu düşünmekten üzgün olmaktan başka bişey yapmıyorum tek yol ölmek gibi geliyo
    Konu activisiony tarafından değiştirilmiştir (04.09-2014 Saat 22:53 ).

Üye
    yahoucmay Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bediuzzaman hastalık risalesini oku sorularının cevabı orda başka yerde arama

Üye
    ucrun Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim, senin engelin, yaşın ya da hayatın konusunda bilgim yok. Yerinde olsam nasıl davranırdım bilemiyorum. Benim engelim psikiyatrik, yıllarca bu yüzden işşiz kaldım, tedaviyle geçen bir süreçte iyi kötü bir iş sahibi olduğumda evlendim, (bazen eşimi düşünerek keşke evlenmeseydim diyorum.) fakat insanlar maalesef çok acımasız, dilencilik yapsam bir günde kazanacağı asgari ücretin altında maaşlar verdiler. Ya da suyunu sıkana kadar çalıştırdılar desem yeridir. Karalama amacı ile söylemiyorum iyi insan sayılırlardı ama Okuduğum dini kitaba dahi karıştılar. Ölebilmeyi intihar etmeyi inan ben de çok düşündüm. Kaçıp kurtulabilmeyi istedim ama buna tek engel olan Allah'a karşı inancım oldu. Eğer Rabbim intihar etmeyi haram kılmasaydı ben çoktan intihar edebilirdim. Bu arada 33 yaşında Devlet kadrosuna atandım ve 4 senedir çalışıyorum Allaha şükür. Halen ölmeyi istemiyor muyum diye sorarsan evet bazen istiyorum ve bazen ataklar bastırdığında "ben miyim Allahım?" demek istiyorum ama bu rahatsızlığı benim gibi taşıyan yüzbinlerce insan olduğunu düşünüyorum. İnan akıl ve ruh sağlığı dünyadaki en büyük sağlık nimetlerinden. İnsan onu kaybedince bir daha geri dönüşü olmamak kaydı ile mutluluğu kaybediyor, hayatı kaybediyor, yaşama azmini, hayata karşı tutunma azmini kaybediyor. Allah'tan sana sabır, sağlık ve esenlikler diliyorum. İnşaallah tez zamanda güzel bir iş bulursun.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ölmek belki çare ama o da eldemi(O.GENCEBAY) herkes kendi penceresinden değerlendirmiş tamam kendini öldürmek haram ebedi cehennem müslüman için intihar kesinlikle seçenek olamaz ama kardeşim kendi adıma ne yalan söyleyim hergün ölmek için yalvarıyorum rabbim kimseyi başkasının eline bırakmasın kendi bedeninde hapis hayatı yaşatmasın her an yüreğimi kemiren ruhumu parçalayan kurtlar varken toprağın altında ki böcekler zerre kadar umrumda değil eğer ki intihar günah olmasa bir saniye yaşamam

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

nurculuga ne bakma bence. sen o asamalari gecmissin.etrafindaki insanlarla ilgilen. elbet elinden gelen birseyler vardir.tabiatta seyredecegin ne guzel seyler var.olmek evet hepimiz oraya gidecegiz ama dunyada yasayip bir kelimei sahadat getirmek daha guzeldir ve kazanctir. imaniniz varsa. obur dunyaya gittikten sonra o da sevaba yazilmiyormus. babannem oyle soylerdide.

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Allah (c.c) azraili yakana yapisdirmadikca istedigin kadar düsün birsey gerceklesmez Allah(c.c) ol degince olur yani sen daha hayirli düsüncelerle kendini yor

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon