Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 77 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kendimde engelliyim fakat 2 sene önce tanıştık gayette iyi bi ilişkim mevcuttu taaa ki son 4 aya kadar kendisi şizofreni olduğunu sesler duyduğunu söyledi psikatriye gidip ilaç kullandığını bilmeme rağmen araştırmadım bi ara ikimizde olmicağını anlayıp ayrıldık şuan tekrar konuşuyorum ama ne kadar doğru bişey yapıyorum bilmiyorum pişman olurmuyum onuda bilemiyorum.

Üye
    grkn 89 Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu çocuk gerçekten şizofreni mi

Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

evet raporunu gördüm 2012 de tedaviye başlamış ayakta tadavi süreci izleniyomuş solian 800 mg kullanıyo yanında bi ilaç daha vardı unuttum ve teşhisi organik olmayan psikotik bozukluk yazıyodu.

Üye
    grkn 89 Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2 yıl diyorsun sen hiç anlamadın mı merak ettimde

Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

anlamadım bana gayet normal geldi ben hala anlamıyorum ki çok normal ve zeki :S ama psikatriye gittiğini ilaç kullandığını biliyodum ama depresyon falandır die düşündüm.

Üye
    grkn 89 Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bilmiyorumda bozuk değilse bile bırakırsan bozulur bunu bil

Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

napim şimdi nereye kadar ilerletiyim sonuna kadar gitse bile bi zaman sonra o diyo benim ne olucağım belli deil die benim ne olucağım bellimi :S yani kafam karışık bırakmam gerek mi yoksa bi problem olmazmı onu bile bilemiyorum artık hastalığı araştırmaktan kendim psikolojim bozucam.

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

tedavisi mümkün deilmi peki bu rahatsızlığın ?

şayet tedavisi mümkün deil ise sonu hüsran ile biten ve karşı tarafı bilmem ama sizi çok yıpratan bi deneyimden ibaret olur ..

Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

evet açıkcası bende öle düşünüyorum ve tedavisinide bilemiyorum aslında araştırmalarıma göre şizofreninin bir geri evresi gibi ve ilaçla drduruluyor tedavi yok anca kontrol altında tutuluyo ama ya ilerde ilerlerse ki ben ona karşı koyabilecek yardım edebilecek gücüm bile yok yarı yoldada bırakmak istemiyorum ama sonu nereye kadar gidebilir kestiremiyorum

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Şizofreni tedaviyle düzelebilir,düzelmeyedebilir bu çevresel faktörlere ve kişinin kendisine bağlıdır.10 yıldır tedavi görüyorum bugüne kadar birçok teşhis konuldu.En son doktorum şizofreni tanısı koydu.Sesler duyması gayet doğaldır zira bu şizofreninin olmazsa olmazlarından birisidir.Endişe etmeyin.Ona yanında olduğunuzu gösterin zira sevgililik bu günler için vardır.İyi günde herkes birbirini sever.Ayrıca şizofreni olan insan çok aşırı zeki de olabilir.Nitekim bunun örneği akıl oyunları filmine konu olmuş ünlü matematikçi örneğidir.Kendisinin ödülleri bile vardır.Unutmamak gerek bu tür rahatsızlıklar akıl ile ruhun çekişmesinden kaynaklanır.

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

sevdahanım,en dogru kararı siz verebilirsiniz bu konuda,çünkü hayat siizn hayatınız,biz ancak tavsiyede bulunabiliriz,en başta madem ciddi bir ilişki içindesiniz arkadaşınızın size hastalıgını söylemesi gerekirdi,ilişkiniz belli bir seviyeye gelmiş ama siz arkadaışnızı tanmıyorsunuz bile.ve şimdiden pisikolojim benimde bozuldu diyorsunuz,bu tür rahatsızlıkların tedavi ne derece var muamba,belki ömür boyu ilaç kullanacak,belki düelecek belkide düzelemeyecek,ilerde sizi zor bir süreç bekliyor,bunun bilincinde olun bence,karşı tarafa acıma hissiyle bir hayat kurulmaz,ben olsam ilişkmi tekrar gözden geçirirdim,koca bir ömür acabalarla yaşanmaz,umarım ne demek istedigimi anlamışsınızdır.allah ikinizinde yardımcısı olsun..

Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

anlıyorum hepeniz haklı geliyosunuz şuan çok zeki olduğu bi gerçek benim anlamayışımda belki o yöndendir sölemesi lazımdı oda bi gerçek ve ben kendisi engelli olduğu için beni seçtiğini bile düşündüm. onun açısındanda düşündüğümde ne diyebilirdi ilk tanıştığın insana direk söyleyemezdi diede düşünüyorum ilerde bi taraftanda evlenemicez yani bi sonumuz yok onu biliyoruz ikimizde nereye kadar gidicek böle ben onun yanında olurum oluyorumda ama ikimizde sonumuzun olmadığını biliyoruz. düşündüğümdede ben ona bakamam oda bana hastalık dönemlerinde bakamicak yeri gelicek herşeyime sinir olucak böle devam etmek onada eziyet oluyo ben ayrılırsam belki başka bi kız bulucak mutlu olucak kafam baya bi allak bullak ne yapsam yarıda kalıyorum elim kolum bağlı gibi çaresizlik kötü.

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Şizofreni hastaları evlenemez diye bir kaide yoktur bunu biliyor olmanız lazım.Başkasıyla acaba mutlu olur mu yerine kendim onu mutlu ederim edebilirim derseniz üstesinden gelebilirsiniz.Sonuçta denemeden hiçbir şey bilinmez.Evet şizofreni rahatsızlığı kişinin hem kendisi hem de çevresi açısından yorucu bir süreçtir.Ama mükemmel insan diye bir şey de yok.Adam şizofrenidir herkesten daha mantıklı davranabilir.Aslında delilik denilen kavram bana göre çıldırmış olan dünyada ayakta kalabilme sanatıdır.

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

sevda kardeşim,mantıklı düşün bence,sonu olmayan bir ilişki hem sana hemde karşı tarafa zarar verir,onada yazık,belkide herşeyi tek umudu sensin,sana gittikce baglanacak,istemeden hem kendine hemde ona zarar vereceksin.yol yakınken dönmek en iyisidir.zaman geçtikçe durum daha acı verici bir hale gelir,ben buna benzer şeyler yaşadıgım için böyle net bir şekilde tavsiyede bulunuyorum,beni sakın yanlış anlamayın,ikiniiz içinde dogru düşündügüm şeyleri tavsiye ediyorum.buna ragmen hayat senin hayatın,en güzeli kararı sen verirsin.allah yardımcınız olsun...

Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evlilik olduğunu biliyorum ama atak dönemlerininde ne kadar ağır geçtiğini siz biliyosunuzdur sonuç olarak bende bi sağlam insan deilim ki ona yardım edeyim yeri gelicek benim ona muhtaç olacağım anlar olucak onun ne şekilde olacağını bilmeden nasıl bi evliliğe adım atabilirim kendi işlerimi ben tam tamına yapamazken ona nasıl yardımcı olucak yada evlendik çocuk oldu ki ona nasıl emanet edicem kendim nasıl bakıcm belki yerigelicek çocuk ağlamasından huylanıcak sinir olucak bilemiyorum yanlış anlamyın benide sadece düşüncelerim

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon