Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 77 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:00
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @sgurkan desteklemek gerekiyor tabi yoksa her kişi engelli olabilir.Biz zaten bizi desteklemeyi beceremeyen hatun kişiler yüzünden kaybettik bazı şeyleri.Kavgacı,gürültücü sadece kendi dediğini dinleyen,bencilce davrananlar yüzünden hayat biz ruhsal rahatsızlara ağır geldi.En önemlisi şizofreni denilen hastalık yalnız oynanmaz mutlaka çevrenin de etkisi vardır bu az ya da çok ama mutlaka vardır.Kimi destek olur ama yanlış destek olur,kimisi kaçar,kimisi de destek olmak ister ama engellenir buna toplum ya da kendi iç duyguları engel olur.Askerlikte bir cümle var hiçbir şey yapılamayacak durumlar için söylenirdi genelde:Yapacak bir şey yok.Maalesef bizim durumumuzda olan ruhsal engelliler için aslında yapacak çok şey var ama yapacak bir şey yok.Toplumsal yönden yaralanmış bireyleri toplum durumu öğrendiği zaman tekrar bir daha dışlıyor esas sorun da bu diye düşünüyorum.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

oda güzelmiş bu hastalandı en iyisi terk edeyim hemen.

https://www.youtube.com/watch?v=Gkqsk5d5Jdk

belki izlemişindir

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: deep_blue85 Mesajı Gör
    @sgurkan desteklemek gerekiyor tabi yoksa her kişi engelli olabilir.Biz zaten bizi desteklemeyi beceremeyen hatun kişiler yüzünden kaybettik bazı şeyleri.Kavgacı,gürültücü sadece kendi dediğini dinleyen,bencilce davrananlar yüzünden hayat biz ruhsal rahatsızlara ağır geldi.En önemlisi şizofreni denilen hastalık yalnız oynanmaz mutlaka çevrenin de etkisi vardır bu az ya da çok ama mutlaka vardır.Kimi destek olur ama yanlış destek olur,kimisi kaçar,kimisi de destek olmak ister ama engellenir buna toplum ya da kendi iç duyguları engel olur.Askerlikte bir cümle var hiçbir şey yapılamayacak durumlar için söylenirdi genelde:Yapacak bir şey yok.Maalesef bizim durumumuzda olan ruhsal engelliler için aslında yapacak çok şey var ama yapacak bir şey yok.Toplumsal yönden yaralanmış bireyleri toplum durumu öğrendiği zaman tekrar bir daha dışlıyor esas sorun da bu diye düşünüyorum.
    be
    Ben onu olduğu gibi sevdim engelsiz olduğu için değil.Sadece aynı iş yerinde tanıdığım için ona çok güvendim.tekrar söylüyorum benim erkek arkadaşım öyle olduğunu bilmiyorum ama öyle olsa bile yinede onu bırakmazdım çok iyi anlasiyorduk..

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: deep_blue85 Mesajı Gör
    be
    Ben onu olduğu gibi sevdim engelsiz olduğu için değil.Sadece aynı iş yerinde tanıdığım için ona çok güvendim.tekrar söylüyorum benim erkek arkadaşım öyle olduğunu bilmiyorum ama öyle olsa bile yinede onu bırakmazdım çok iyi anlasiyorduk çünkü

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    306

slm bu konuyu açan sevda hanım zaten kararını vermiş ama yinede forumdaki arkadaşlardanda bilgi almak istemiş,lakin burda ben sevdigim insanın ruhsal bozuklukları oldugunu bilsem yinede evlenirim diye yorum yapanların samimiyetine ben inanmıyorum,bana hiç mantıklı gelmiyor,tabiki allah kimsenin başına vermesin,böyle zamanlarda karar verebilmek kolay iş degil,ruhsal bozuklukların hafifi var agırı var,ilaçla tedavi edileni var,ilaçla tedavi edilmeyeni var,evlenecek çiftler bu konuları kişinin doktoruyla detaylı bir şekilde konuşup,olabilecek riksleri ögrenip ona göre karar vermesi gerekir bence,herkesin hayatı,yaşam tarzı ve verecegi karar kişinin kendisini baglar,yani sen bu kişileri toplumdan dışlıyorsun yada sevmiyorsun,sevsen bırakmazdın tarzında yaklaşımlarda hoş degil bence,daha 3 gün önce antalyada ruhsal rahatsızlıgı olan bir vatandaş,kardeşini ve 2 yegenini katletti.ne yazıkki alması gereken ilacını almadıgı için böyle acı bir olay yaşandı,kimse yanlış algılamasın,ben bu tür rahatsızlık yaşayan arkadaşları asla asla kötülemiyorum,sadece ciddi bir rahatsızlık oldugunu düşünüyorum,eger flört veya evlilik gibi bir karar alınacaksa o kişinin doktoruyla görüşüp,olabilecek riksleri anlayıp ona göre karar verilmesi gerektigini düşünüyorum.

Üye
    umudumrabbim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

yanlişanlamayın ama sizin icinizde süphe var basaramazsınız o yuzden donun geriye hayatnıza bakın derim

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

@hakancan06 Durum sizin sandığınızın epey ötesinde bugün psikolojik rahatsızların dışlanmaması hususuna yanlış açıdan bakan o kadar çok insan var ki,toplumsal soyutlanma o kadar fazla ki örneğin buna siz de dahil örnek olarak Antalyada yaşanan olayı vermişsiniz ben bu verdiğiniz örnekte de yanlış görüyorum.Her psikolojik hasta bir değildir o kişi ya da diğer kişiler insan öldürdü diye bütün psikolojik rahatsızların aynı kefeye konamayacağı kanaatindeyim.Normal yani rahatsız olmayan insan cinayet işlemiyor mu yani?İllaki psikolojik rahatsız diye gidip hastanın doktorla olan sırlarının ortaya dökülmesi gerektiğine de inananlardan değilim.Siz Antalya örneğini vererek bakın bakın bir ruhsal rahatsız daha cinayet işlemiş gibi yaklaşıyorsunuz farkında olmadan yapmayın Allah aşkına bugüne kadar ülkemizde yaklaşık 500000 şizofreni vakaası görülmüş disosiyatif,obsesyon veyahut da bipolar durumlarını saymıyorum bile.Toplum olarak ruhsal rahatsızlıklara bu kadar açıkken ve aslında bu tür durumlar yani ben kızımı akıl hastasına vermem durumları yaygınken siz hastaların bir kişiyi sevemeyeceğini veyahut hasta bir insanın sevilemeyeceğini veyahut sevilse bile kontrol altında sevilmesi gerektiğini dile getiriyorsunuz.Bu yaptığınız da toplumsal dışlamaya bir örnek teşkil ediyor.Ve unutmayın hiçbir ruhsal rahatsızlık yalnız oynanmaz hele hele psikoz buna yol açan birçok sosyal faktör olabileceği gibi hayatı mükemmel giden birisi de bu tür rahatsızlıklara yakalanabilir.Engelli misiniz bilmiyorum ama ruhsal engelli olsanız sevdiğiniz insan sırf sizi ruhsal rahatsızlığınız var diye dışlasa veyahut denetim altına almaya çalışsa bu sizin hoşunuza gider miydi acaba merak ediyorum?

Üye
    XDestanX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Şehr-i HüzüN
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle psikolojik rahatsızlığı bulunan insanların geri zekalı olmadığını kavramışsın bak bu güzel.. Sana dair özel bir problemi paylaşıp bu doğrultuda fikir almaya çalışman da güzel.. Ancak ilişki yaşadığın kişinin rahatsızlığını öğrendikten sonra ayrılmışın, yani adamın gizleyip gizlememesi önemli değil bu nokta da, çünkü tekrar gidip görüşmeye başlamışsın.. Ve doğru yapıp yapmadığını sorguluyorsun? Seni ilişkiye el alemin lafı mı yönlendirdi ki ? Bu soruyu kalbine sorman gerekmez mi? Bahsettiğin rahatsızlık ciddi bir problem evet ve sen bu problemin karşısında Bedenin, Ruhun ve en önemlisi Kalbinle ne kadar sağlam duruş sergileyebilirsin bu önemli..? Şunu da bil ki her yönüyle sapasağlam bir insanla ilişki kurduğunu düşün, bir gün o insanında şizofreni olma ihtimalini de kesinlikle göz ardı etmeyeceksin Bir de o kişi tarafından bakalım olaya empati kuralım, sevgilim forumda benimle olan ilişkisini sorguluyor, tereddütsüz kapı önüne korum

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Doğru soyluyorsunuz arkadaşlar olumsuzluklar daha çok tetikliyor onları böyle davranmaya ,gerçek seven birini buldukları zaman hayata daha çok pozitif bakıyorlar mühim olan onlari taşıyabilecek birilerini çıkması lazim karşılarına.sevdikten sonra ben herşeyi göze alirdim diye dusunuyorum ama sonrasını bilemem evlenince hayat nasıl olurdu.onuda yaşamadan bilemeyecegimiz icin,kader deyip dua ederek yola devam ederdim.

Üye
    XDestanX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Şehr-i HüzüN
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

peah bu konu eskiymiş, kim hortlattı bunu "Asla başkalarının duygularıyla oynamayın, çünkü oyunu kazanma ihtimaliniz olsa da, o kişiyi hayat boyu kaybetme riskiyle karşı karşıya olursunuz" .. Ya adam gibi sev ya da çek git..

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    306

deep blue85,estafurlah arkadaşım,dışlamak ne kelime,ben allahın yarattıgı hiç bir canlıyı ve onun rahatsızlıgını dışlamam,egerki öyle anladıysanız sizdende özür dilerim,kaldıki bende 23 yaşından sonra işitme engelli oldum,bundan sonraki hayatımdada başka engelim olmayacagımın garantisi yok,benim demek istedigim şey,pisikolojik rahatsızlıklar ciddi hastalıklardır,tedavi edileni var,tedavi edilmeyeni var,benimde bir çok bu durumda olan arkadaşım var,beraber gezer egleniriz zaman zaman,hiç birini ne ben dışlarım ne yaşadıgım toplum,ama iş evlilige gelince biraz degişir,herkesin kendi taktiridir,zaten evlilik gibi saygın bir kurumun gereklerini yerine getirebilecek kapasitedeyse insan tabiki evlenebilir,ayrıca psikolojik rahatsızlıklar o kadar çok farklıdırki hepsini aynı katagoriye koyupta degerlendirmek çok yanlış olur.yazılacak çok şey varsa,konunun amacı dışına çıkmasını istemiyorum,amacım sizi kırmak degil,sadece onu belirtmek istiyorum.

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Rica ederim.Tabiki anlaşabilmek ortak bir kanıya varabilmek önemli bu tür durumlarda.

Üye
    halilibrahimozen Avatarı

Gerçek Adı
    halilibrahim
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    01:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    25

haberlerde izledim suanda adam sizofreni hastasıymıs karısına kursun yağdırmış cezada almıyorlar Allah sizi korusun Sevda Hanım

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    179
    Verilen Beğeniler
    72

@halilibrahimozen

Şizofreniler şiddet yanlısı ve insan öldüren kişiler değildir!

Üye
    halilibrahimozen Avatarı

Gerçek Adı
    halilibrahim
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    01:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    25

hozgül bey dogrudur ben haberlerde öyle duydum Allah herkeze sifasını versin siz daha iyi bilirsiniz ama pek iyi seyler duymadım acıkcası hemde bu sayı azımsanamayacak kadar cok bu haberleri burda paylasmak doğru olmaz ama tabiyki hepsi öyle degildir.

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Tolgahan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    156
    Verilen Beğeniler
    128

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende organik olmayan psikozum on yıldır cin görüyorum ama dışarıdaki hayatımda harika bir hayatım var ve 20 yaşında büyük bir firmanın 5 yıl boyunca tüm gelir giderlerini ben yapıyordum
    bu gördüklerimi işime yansıtmıyordum ama daha sonra biraz daha yorucu olmayan sorumluluk olmayan işlere yöneldim daha doğrusu memleketime geri dönmüştüm

bu iş sürecinde geçen 5 yıl boyunca biri ile konuşuyordum o benim hasta olduğumu böyle şeyler gördüğümü bilmiyordu söylememiştim ama evlenmeden önce söylemiştim problem yok demişti
    çünkü benim ruh halimi o anlarımı hiç bilmiyordu

evlendik 5 yıllık evliyiz şu anda, harika bir evliliğimiz var ama velakin ben bilseydim evlenmezdim neden diye soracak olursan, benim gördüğüm üç harfli mahluklar (mahluklar diyorum çünkü öyleler) beni sürekli bir şeyler yapmaya zorlulyor
    yani misal vermek gerekirse daha evden çıkar çıkmaz, eşin seni aldatıyor git öldür, işte buna benzer bir sürü şey gelip söylüyor
    yani ben onu dinlemiyorum ama işte bu acaba ilerde sorun yaratır mı ??? bazen kendime hakim olamıyorum
    2 gün önce evde gece yarısı kalkıp su içeyim dedim ,evde dolaşıyorlardı cinler gel de ruh halimi sen düşün işte
    çocuğum bile var şükürler olsun yani mutluyuz eşim yine olsa yine evlenirim seninle diyor ama benim içimde yaşadığım o ruh hali sürekli değişken belki dışa her zaman yansımıyor ama illaki onlardan etkileniyor

yani demem o ki, ben olsam kendimle yani böyle psikiyatri sorunları olan biri ile evlenmezdim

neden diye soracak olursan, irade bende şimdilik yani gördüğüm şeylerin söylediklerine inanmıyorum çünkü ilaçlar sayesinde bu gerçek değil diyorum
    ama ya bir gün inanırsam ??? işte o zaman televizyonda cinnet geçirdi dedikleri olaya dönüşür

buna kimse katılmaz çünkü yediremezler kendilerine ama öyle

apartmanda yönetici akşam saatlerinde geldi zili çaldı o an kapıyı açtığımda karşımda yönetici değildi cinlernden birini gördüm ve zorla evime girmeye çalışıyor sandım, yöneticiye saldırdım
    yani her zaman olan bir şey değil ama olmayacak anlamına da gelmiyor

o yüzden psikiyatri hastalarından uzak dur kardeşim
    ben eşime de dedim evlenmeden önce, ben böyle böyle görüyorum seni kaybetmemek için söylemedim ama sürekli bir şeyler görüyorum ve etkisinde kalıyorum diye
    o beni bırakmadı ALLAH razı olsun ama ben olsam evlenmezdim
    çünkü dışarıdan bakınca çok zeki olabilirsiniz ama iç dünyanız da fırtınalar kopuyor
    ben şu anda ekpss hazırlık yapıyorum güzel hayallerim var, işte daha rahat ve güzel bir yaşam sürmek istiyorum ailemle ama işte o gördüklerimi gördüğüm zaman bir kaç saat etkisinde kalıyorum

bence yol yakınken ayrıl, ama onu incitmeden ayrıl
    yapamazsınız
    ilerde ölmezsen gel yaz buraya
    aynen yapamadık diyeceksin...

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon