Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 77 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İnsanlarda çok suç var kardeşim. Adam Şizofreni kelimesine farklı küfür anlamlar yükleyip karşısındakini aşağılamak amacıyla kullanıyor. Filimlerden tut abuksubuk kitaplara, kendini bilmez dangalaklara kadar herkes Şizofreni hakkında konuşuyor. Eee sende haklısın. Çünkü Şizofreni ile ilgili endişe duyuyorsun..

Şizofreni denilince senin zihnine artık hangi çağrışımlar geliyorsa, ona göre bir endişe var içinde...

Gerçek şu ki Hastalık yoktur HASTA VARDIR. Bir hastaya iyi gelen ilaç başka hastaya iyi gelmeyebilir. A hasta iyileşemezken B hasta kısa zamanda iyileşir..

Gerek yok bunlara için rahat olsun. Benimde Şizofreni tanısıyla 11 senedir tedavim devam ediyor. Psikoz grubu rahatsızlıkları hem içinde olduğum için hemde BOYUMCA okuduğum için biliyorum. Herkes Bu işin tanı koyma kısmıyla ilgili bilgili ve tanı koymaya meraklı malesef. Birbirine ilaç tavsiye etmede üstümüze yoktur. Kimse Psikiyatra gitmeye cesaret edemez ama Doktoru oynayanlar çoktur bizim memlekette. Biliyorum derken aslında bilmiyorum inanın. Boyumca okuduğum psikoloji ve psikiyatriyle ilgili hertürlü bilgi belge kitap vs nin bana faturasıda çok ağır anlatamam...

Bak vatandaşa Dopamin demeye çalışırken karıştırıyor Serotonin diyor onuda yanlış yazmış hatta bir antidepresanın etken maddesiyle karıştırmış. Setralin..demiş...

Evet sen ve senin durumundakiler net söyleyebileceğim şizofreni 1/5 oranında iyileşir. Sinsi başlangıç, Atak, atak sayısı madde kullanımı, Irsiyet durumu, Şizofreniyle koplike gelişen diğer bozuklular.. akla gelen gelmeyen çok sayıda etken hastalığın durumunu seyrini belirler. Onun için Net bişey söylemek malesef imkansız. Sen sadece tedavinin devam edip etmediğini kontrol et. Birde psikozu daha iyi tanımaya gayret et tabiki. selametle..

Üye
    erola Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    03:39
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    9

bende f28 organik olmayan psikotik bozukluk var evlenmeyi sevgili vs hiç düşünmüyorum

Üye
    appuk77 Avatarı

Gerçek Adı
    makbule
    Son Giriş
    22.08-2017
    Saat
    08:43
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@S3WD4 sevda hnm size tek birşey söyliyeceğim arkadaşım şizofren birini çok sevdi sonu hüsranla bitdi detaylara giremicem onun yaşadıkları ve bizlerin yaşadıkları v.s şizofrenler aşırı zeki oluyor devamlı kurarlar ve çok güzel oynarlar inanırsın zayıf noktaları iyi bilirler güzel kullanırlar benim nacizane fikrim burda soruyorsun fikir alıyorsun madem uzak dur derim arkadaşım yaşadı ve hala atlatamıyor 5 yıl geçdi ayrıldıkları fakat 2 yıldır peşini daha yeni bıraktı ama yinede msj la net den hala tahrik ediyor kızı kurtulmasıda zor arkadaşım maddi manevi çok zor günler yaşadı o yüzden allah herkese yardım etsin evlilik zar işi şans işi saygılar la

bu aradada şizofren rahatsızlıkda olanlarada bizlerede rabbim yardımcı olsun sakın beni yanlış anlamayın ben arkadaşımın başına gelenleri çok iyi bildiğim için ve benim 3 şizofren rahatsızlıkda olan samimi arkadaşlarım olduğu için içlerinde çok bulundum onlara dayanarak sevda hnm size yorumda paylaştım yoksa rahatsızlığı rabbim verdi uygun görmüş sadece dikkat etmek lzm

Üye
    erola Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    03:39
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    9

sizin engeliniz nedir acaba şizofrenlilerden korkmayın ama evlenecek kadarda yakın olmayın derim

Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Bende açıkcası çok evlenme düşüncesi kalmadı bi ara tamamen koptuk ki kendi isteğiyle sonra tekrar yazdı olmuyo die bende benlik bir problem olmadığını konuşmak isterse konuşacağımı ama ilerisi için hiç bir düşüncem kalmadığını söyledim şuan yine konuşuyorum ama sevgili olarak yada hayal kururak deil ams ilerde kaptırıp ayrılamazsam ne duruma düşüceğimi bilmiyorum yanlız bırakmakta istemiyorum yanındada çok eğleniyorum biyerde kendimide düşünmeliyim nereye kadar onunla olabilirim şuan açıkcası hiç bir düşüncem yok ama kesinlikle evlenmem onu biliyorum

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

çok sağlıklı bir ilişki yürütmeniz zor çünkü ileride ne olur ne biter belli olmaz diğer engel grupları neyse de şizofreni çok farklı her an herşey mümkün ve bunların zaman zaman yaptıklarını hatırlamama durumu var ben kendinizi yıpratmamanızı tavsiye ederim acizane olarakhem size de yazık olur yıpranırsınız ya da farklı olaylar olabilir bilmem anlatabildim mi Allah kolaylık versin

Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Evet inanın herşeyin farkındayım ve aylarca bu olayı düşündüm hiç bi çözüm bulamadım bakalım kendimi yıpratcak kadar ileriye.gitmem inşallah

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Ya benim ayrıldığım sevgilimin de harekteleri buna çok benziyordu acaba odamı şizofrendi acaba benmi farkedemedim.

Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Ben hiç farketmedim hiç bişey açıkcası kendi sölemeseydi sölediğinde bile inanmayıp raporuna baktım o yüzden nasıl davrandıklarını bilmiyorum cnm bana gayet normal geliyo her hareketi ve oldukça akıllı zeki bi insan

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Ben böyle bir şeyi hayatta sormadım soramazdım da beni yanlış anlar ve üzülür diye.O söyleseydi hiçte tepki vermezdim açıkçası eğer öyle bir şey varsa idi keşke söyleseydi en azından onun hakkında yanlış düşüncelerim olmazdı.Ama her şey kader kısmet.

Üye
    S3WD4 Avatarı

Gerçek Adı
    sevda özden
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Nese en azından ayrılmışsınız şuan kafanızı karıştırmayın bence zira düşünmekten insan kafayı yiyo benimde keşke önceden söledeydi dediğim çok oldu 3 senenin sonunda öğrenmek çok kötü bi duygu yani

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:40
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Hayırlısı olsun.Umarım o da siz de mutlu olursunuz.Bazen olmayınca da olmuyor işte.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Arkataşlar 30 yıllık hayatımın 20 yılını psikoz denen hastalıkla geçirdim. Ve deli olmadığımı beni tanıyan herkes biliyor "Doktorlar dahil". Öncelikle PSİKOZ hastalarının evlenemeyceği yanıglgısı tamamen bir safsata dan ibarettir on söyleyeyim. Ayrıca hiç bir hastalık bir insanın duygularına engel olamaz.. Kaldı ki bir insanı sırf psikolojik rahatsızlığı yüzünden ötekileştirmek toplumsal sınıflandırma nın ve damgalamanın en zalimce şeklidir. Kimse karşıma çıkıp ta bu İNSANLIK DIŞI muamele yi savunmaya kalkmasın. Arkdadaşımıat tavsiyem odur ki. Bir evliliğin sağlıklı olup olmadığı evlneen çiftlerin briinin ya da her ikisinin sağlık sounlarııyla ilgilgi değildir. O ilişkinin temelinde yatan gerçekler birlikteiğin SAĞLIKLI mı sağlıksı mı olduğunu belirleyen en büyük etkendir. Diyeceğim odur ki, Benim gibi yapmayın,, Yüreğinizi dinleyin yoksa, yoksa ne mi olur, HAYATINIZIN EN GÜZEL YILLARINI SESSİZ GÖZYAŞLARI içerisinde geçtirirsinz Ve bu size ait olmadığınız bir hayata mahkum olmaktan başka bir şey kazandırmaz. Ortaya söyleyebileceklerim bu kadar konu derin olduğundan birebir görüşmede daha net ifadeler kullanabilirim saygıarımla

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Bence herkes evlenebilir onlarında bir duygusu var,benim erkek arkadaşım oylemiydi bilmiyor ama öyle olduğunu bana soyleseydi bile ben onu bu yüzden asla bırakmazdım diye dusunuyorum,bilakis daha çok ona destek olmaya çalışırdım.Benim ayrılma sebebim de merak edenler olur belki söyleyeyim,ben engelliyim diye ailesi istemedi.Oğulları engelsiz ya guya:??

@S3WD4

Nasıl ayrıldığımı bende bilmiyorum ailesi istemedigi icin grurum çok incildi ayrılmak zorunda kaldım.Çok kolay olmadı tabiki.

Benimde az bir sene değildi yanı iki seneyi gecmisti.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Psikolojik rahatsızlığı ,Kronikmi, organikmi ? Aşk ta tedavi edememişse durum vahim.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon