Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    relaxx Avatarı

Gerçek Adı
    barın
    Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Syn özçiçek bu ve bu gibi sorular doğuşumdan başlayıp anlaşılan teneşire kadar sorulacak tabi söz konusu kendi evladınız olunca bıraz daha hassa moda giriyorsunuz bu da gayet doğal. Beni dikkate alırsanız bu sorular anlıktır geçiştirilebilir sürekli ve hemen unutulur görsel hafıza dediğimiz olay bu noktada çok önemli kızınız bu durumu artık büyüdükçe sıradan olarak algılayacak bu sorular artık olmayacaktır buna emin olun. olayı özetlersek bu sorulardan rahatsız olduğunuz söz konusu değil anladığım kadarıyla bence abartı edilecek bir olayda yok dünyanın neresinde olursanız hangi dili konuşursanız konuşun bu sorular her daim sorulacaktır. Miniği öpüyorum saygılar.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Bence geçiştirecek cevaplar vermeyin çünkü aklında hep öyle kalacak. İleride doğrusu neyse onu öğrendiğinde bu kez de kendisini kandırmışsınız gibi hissedecek. O yaşa kadar kafasında başka şeylerle yaşayacak çünkü. Eğer kazaysa kaza, neyse ne onu deyin ki büyüdükçe üzerine ekleyebilirsiniz. Örneğin arabaysa gerçekten, korkacak diye söylemiyorsanız, önce söyleyinki korkmaya başlarsa farklı bir yol izlersiniz kabullenmesi için. Yanlışla doğruyu, iyiyle kötüyü ayırt edebilecek yaşa geldiğinde uzak durması gerektiği şeyleri kendiliğinden kavrar zaten. Sonuçta çok küçük daha kızınız, duyar duymaz korkabilir ama bir süre sonra unutabilir. Psikolojisinin neye yöneldiğinin takibini iyi yaparsanız bir kaç yıl sonra uzman bir kişinin desteğine ihtiyacı olup olmadığının kararını siz verirsiniz. Şimdilik bunlar normal şeyler. Hepimiz yakınımızdaki çocuklardan duyuyoruz bu gibi soruları, serzenişleri... Bizden çok onlar yaşıyorlar aslında eksikliklerimizi, çünkü biz alışıyoruz ama onlara bu fırsatı vermiyoruz belki de acele ediyoruz. Bana da yeğenlerim soruyorlar hep.
    'Teyze senin bacağın neden kırıldı?' Teyze bacağın ne zaman iyileşecek?' 'Teyze keşke senin bacağın kırık olmasaydı, neden teyzecim?, çünkü daha çok oyun oynayabilirdik!?'
    (Mesela ben kırık demedim, kim demiş onu bir yakarsam var yaaa.... şuan kırık olarak bildiği için ne zaman iyileşecek diye soruyor hep. Yukarıda anlatmaya çalıştığım bu aslında... )

Üye
    nurayyy Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    13

hepinize Allah acil şifalar versin arkadaşlar...

Üye
    esin32 Avatarı

Gerçek Adı
    esin
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence geçiştirerek cevap vermeyin. çocuğunuz herseyi öğrenme meraklısı olduğu ve çok soru soracağı bir dönemde çocuğunuz somut işlemler döneminde olduğunu için soruya cevap verirken soyut kavramları kullanmamaya ve çok neden sonuc ilişkisi kurmamaya dikkat edin.. Bunlara dikkat ederek anlattığınızda inanın sizi anlayacaktır. siz onun cok sevdiği annnesisiniz ona verilecek en iyi cevabı siz bulabilirsiniz

Üye
    sakura71 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Güzel önerilerde bulunanlar olmuş. Özellikle bayanlar çocukları daha iyi tanıdıklarından mıdır nedir daha doğru tespitleri var. Bende içimde yaşadıklarımı, eşime bile anlatmadıklarımı paylaşmak isterim.
    33 yaşındayım ve 17 yıldır engelliyim. Oğlum 5 yaşında. Önceleri sadece yürüşüyümü taklit edip oynamaya çalışıyordu. Ama artık sorular gelmeye başladı. Neden? Nasıl?
    Sorularını geçiştirmeden bir baba edası ile ve onu bir birey olarak görerek cevaplamaya çalışıyorum.
    Sanırım ikna oluyor ya da öyle görünüyor.
    Ancak bu durum belli aralıklar ile ve yanımda başka çocuklar gelip onlarda sorduğunda tekrarlıyor.
    Diğer çocukları geçiştiriyorum kafama takmıyorum ancak söz konusu efem olunca......
    Yine anlatmaya çalışıyorum ancak içimde fırtınalar, kasırgalar kopuyor yanardağlar patlıyor, burnumun direği sızlıyor.
    Her ne kadar çevremdekilere bu durumu belli etmesem de çok yıpranıyorum.
    Oğlum ve engelli olmam birlikte her aklıma geldiğinde gözlerim doluyor.
    Bazen yalnızlığı seçip uzun uzun kendimle baş başa kalıp beynimi resetlemeye çalışıyorum.
    Ama kısır döngü herşey hala aynı.
    Yine bakışlar, yine sorular, yine yeni acılar.....

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum fikirleriniz için; bende geçiştirecek cvplar vermek istemiyorum. benim kabullenişle ilgili bi problemim de yok sadece küçücük yüreği korkutmadan onu incitmeden nasıl anlatabilirim bunu cvbını arıyorum ..tavsiyeleriniz üzerine bişeyler toparlayacağım artık )

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12