Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Beni en iyi siz anlarsınız...

Anne olmayan biri bile engelli bir annenin ruh halini, ne istediğini, onun için neyin doğru olacağını az çok kestirebilir.
    bu sebeple artık akıl sağlığımı kaybetmek üzereyken size sığınma ihtiyacı hissettim.

Oğlum 10 yaşında. kaza geçirince beni terk eden babası Can'a aşık.
    Hayatını ona adayacak bir adam yani.
    Ortak çok zevkleri var. maç izlemek, rock konserine gitmek, hoplamalı zıplamalı havuzları olan tatil köyüne gitmek,
    Bilgisayar oyunları oynamak, macera-aksiyon filmleri izlemek...
    Hiç birini birlikte yapamıyoruz. çok uğraşıyorum, bütün gücümü sarf ediyorum ama yetemiyorum ona.
    Bu yıl ortaokula başlayacak ve babası ile Can artık birlikte yaşayıp okul düzenini orda kurmak istiyorlar.
    Bu istek yıllardır devam ediyor ama ben 2 kere "tamam vereceğim" deyip, onları umutlandırıp vaz geçtim.
    Yani yazarken daha iyi anlıyorum ama ben resmen Can'ı alıkoyuyorum.
    Neden mi

Çünkü onun sayesinde nefes alıyorum. çok zor günleri yaşarken, durumuma alışamamışken can olduğu için pes etmedim.
    Onun yüzü, kokusu, teni 9 aylık bebek gibi olduğu için 9 aylık bebeğime kıyamıyorum. babası ile yaşamaya devam ederse
    10 yıllık arkadaşlarını, oynadığı parkı özler, kedimizi, evimizi özler pişman olur diye korkuyorum. Tamam ben hemen gerekeni
    yaparım ama o süreci yaşamasından korkuyorum. Pişman olmaktan, onsuzluğa alışamamaktan, haftada bir günün yetmemesinden
    korkuyorum. Geceleri uyuyamayıp dağılmaktan korkuyorum. Evin önünde oynayan arkadaşlarını görünce kendimi kaybetmekten
    korkuyorum. Ama o da gitmek istiyor... Hemde çok.

Lütfen yardımcı olun bana, inanın çok ihtiyacım var.

Sevgiler,
    Yasemin

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

sevgili yasmin
    oncelikle gecmis olsun. zor seyler yasamis hayat oglunuzla tutunmussunuz. ama cocukta 10 yasina gelip babasini istiyor, sizde onun iyi babalik yapacagina guveniyorsunuz anladigim.
    simdi 10 yasinda cocuk simdi olmasa bile sizin dizinizin dibinde oturmayacak, helede oglan cocuk. birgun yuvadan ucacak egitimi icin.sizde diyorsunuz ona isteklerini tam saglayamiyorum.
    bana kalirsa yollayin babasiyle hayatin yasamin sartlarini daha iyi ogrenip yasar.zaten siz gitme desenizde akli babasiyle olmak isterse gider. iyisimi gonulle yollayin.
    sizde kendinize mesgul olmak icin is egitim toplum icinde olacak mesgaleler bulursunuz, alismaniz siz icin daha iyi olur belki. kolay olmasada alisirsiniz. hemde oglunuz icin kendinizi suclamazsiniz.

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şahsi görüşüm babasının kişilik problemleri olduğu yönünde lakin eşi kaza geçirdi diye ayrilan biri yarın oburgun (Allah korusun ) engelli bir cocuga bakmıycaği bariz. Hayatını rock konserleri, bilgisayar oyunları maç vs... ile geçiren birinin babalık yapma konusunda çoçuğa iyi bir hayat saglayamayacagı kanaatindeyim. Hatta kedi bile bakkmasina karşıyım... Bence 10 yasındaki bir çoçugun eglenceden çok iyi bir bakım ve terbiyeye ihtiyacı var. Babasının eglenceli görülen hayatı bakım ve terbiye acısından bir artı saglamıycagı gibi sorumsuz davranıslar ve olası kötü hayat tarzı ile cocuga anlık mutluluklar yaşatacagı ancak hayatta basarı yakalama ihtimalinin düşük oldugunu düşünüyorum. lakin göründüğü kadarıyla babası için hayatın merkezi kendisi. oysa size baktıgımız zaman dünyanın merkezinde oğlunuzu görüyorum. İnşallah bu sıkıntılı süreçleri sağsalim atlatır ileride oglunuz sizin ne cefalar cekerek onu büyüttüğünüzü hatırlar ve size hakettiğiniz değeri verir.
    Sonuç olarak daha sık görüşmelerine müsade edin. zaten birkaç sene sonra babasıyla etrafta dolaşmak istemiycek bile cocuklar böyledir işte gün gelicek sizden de utanıcak belki ama emin olun herseyin sonunda sizin kıymetinizi anliycaktır...

Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Shukufe ve Ener bu hızlı ve duyarlı yorumlarınız için size çok teşekkür ederim.

Shukufe senin gibi düşünüyorum ama karar veremiyorum işte. 20 gündür babasıyla tatilde, ama ben yaşayabiliyorum.Bende senin gibi düşündüm, Can'ın peşinden koşamamayı, huzurlu bir aile ortamımın olmamasını, evde bakım maaşı emeklilik ıvır zıvırlarının çektirdiği işkenceyi, oğlumla saklanbaç oynamamım imkansız olduğunu düşünmekten kendimi kurtarmak için en büyük hayalime kanalize oldum, 2,5 yıl gece gündüz ders çalıştım ve 1 yıldır hukuk fakültesinde okuyorum.Çok ağır, çok çalışmam gerek. Can yokken rahat oluyorum, bu 20 günde sürekli ders çalıştım çok iyi oldu benim için. Ama sürekli onsuzluğuda kaldıramamam gibi geliyor

Ener söylediğin gibi kuş bir gün yuvadan uçacak elbet ama aklında hep babasıyla yaşamak olacak. Bende çok sevdiğim, onun sayesinde nefes aldığım çocuğumu belki hep eğlence modundalar diye yanlış lanse ettiğimi farkettiğim aslında duyarlı olan babasıyla yaşamak istediğini bile bile sırf kendim dayanamamam diye onunla yaşamasına izin vermeyerek bencillik yaptığımı hissediyorum.

Yarın adliyeye gidelim diyor, zaten onun açtığı ama işlemden kaldırılan bir velayet davası var, ben gidersem hemen karara çıkarırlar ama ben artık kararsızlıktan, çaresizlikten kusuyorum. Ailem, arkadaşlarım objektif olamıyor, onlarla paylaşmaK istemiyorum sizinle paylaşıp fikirlerinizi yorumlarınızı almak inanın sağlıklı karar vermemi sağlayacak

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

bakin cok akillica hareket etmissiniz, ben sizin kendinizi birakmayacaginiz, hukuk fakultesi gibi zorlu bir ugrasiye bas edebildikten sonra iyi sabredebileceginizi dusunuyorum.
    hem ileride cocuga daha iyi olur. sizin boyle ayakta kalip mesleki acidan saygin bir yere gelmenize saygi duyar oglunuz. ilearide olacak bir seyler icin birkac yil once olmus buda siz icin cok bir uzuntu kaynagi olmamali.
    hem eski esinizlede bozusmadan anlayisla cocuk icin konusabilirsiniz bu durumda. isi inada surerseniz oda olamayabilirse hemde cocuk babasini istiyor diyorsunuz.
    size hayranlik duydum. her seye ragmen egitiminize boyle devam edebildiginiz icin. kutlarim sizi. oleride cok sevineceksiniz insallah.

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

yasemin hanım.
    çocuğun velayetini verme durumu bence saçmalık. baba böyle birşey istiyorsa art niyetleri olabilir. çocuğu sizden tamamıyla koparabilirler.
    ayrıca, çocuğun babası yanında kalması daha sağlıklı olacaktır gibi geldi bana. çocuk senin yanında çocukluğunu tam yaşayamabilir.
    ama bir babanın çocuğuna bakması için velayetini alması şart değil. hem ilerde neler olacağını kimse bilemez. baba tekrar evlenip, çocuk üvey anne ile yaşamak zorundada kalabilir. bunun içindirki. siz baba ile konuşun, ''1 yıl cocuğum sizde kalsın bu arada bizde durumu daha iyi değerlendiririz, 1 yıl sonunda velayet konusunu tekrar konuşuruz'' dersiniz.
    bence asla velayetini vermeyin. ama babasıyla yaşamasınada izin verin.

Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Shukufe çok tatlısın çok teşekkür ederim inan çok mutlu oldum yazdıklarını okuyunca. sayende silkelendim sanki.

sevgili yelpaze, haklısın. velayeti vermeden de denenebilir ama babası bana güvenmiyor. "ben oğluma göre hayatımı
    planlarım, düzenini değiştireceğim sen 3 gün sonra bana "tamer ben dayanamıyorum" deyip hem çocuğun hem benim
    düzenimizi alt üst edersin" diyor. bana hep "zaten çocuk 3 yaşında değil "annemi istiyorum" derse okuluna derslerine zarar
    vermeyecek şekilde olursa istediği yerde kalır" diyor.güveniyor muyum? evet can isterse asla onu engellemez.

bunları yazıyorum, sıcak bakıyorum ama miniğime kıyamıyorum. hep gözümün önünde oynasın, benle uyusun uyansın istiyorum

Üye
    sheridans75 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

velayetını vermenize gerek yok kısıtlama yapmayın istedıgı kadar gorebılsın babasını enınde sonunda çocuk kendı gıdıcek zaten

Üye
    Selin_ Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    02:16
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Bana kalırsa 10 yaşında bir çocuğun annesini haftada bir kez görmesi çok az bir zaman bunu artırmalısınız bana kalırsa. Mesela aranız da bir anlaşma yapıp hafta sonları cumadan pazar aksamına kadar siz alabilirsiniz. Bunun yanında çocuğunuz henüz 10 yaşında daha küçücük koşup oynamaya,eğlenmeye ve bunları yaparken bazı zamanlar yanında bir ebeveyne ihtiyacı olacak eğer babasıyla bu konuda anlaşabiliyorlarsa onunla kalması daha mutlu edecektir oğlunuzu. Ve de bu arada sizde hukuk fakültesinde olduğunuzu söylemişsiniz iyice bu konuya yoğunlaşabilir ve kendi hayatınıza bir yön verebilirsiniz. Hem siz o gitse bile hala onun annesisiniz. Çok özlediğiniz zamanlarda arayabilir onu görmek istediğinizi söyleyebilirsiniz bu sizin hakkınız. Eski eşiniz ile bu detaylarıda konuşarak sorunsuz bir şekilde halledebileceğinize inanıyorum ben.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Oğluna göre hayatını planlayacaksa size yakın bir yere taşınsın, istedikleri kadar görüşsünler. Velayetsiz olmaz kısmı garip geldi bana. Ne yani velayet olmayınca babalık yapamıyor mu? Velayeti alınca sen düzenimizi bozarsın deyip hiç görüştürmezse ne olacak? Ya da çocuğunuzla görüşmek için babasının iznini mi bekleyeceksiniz? Samimi ise velayeti almadan da babalığını yapabilir. Allah kolaylık versin...

Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ercan arkadaşım eninde sonunda gidecek demişsiniz, yani büyüyünce babasında yaşamak isteyeğini mi düşünüyorsunuz. Bu yaşta babayı isteyen çocuklar özgür olunca anneyi bırakıp gidiyor mu sizce?

Sevgili Selin, yorumunuz çok güzel sanırım duyup emin olmak istediğim şeyleri yazmışsın. Dediğin gibi Can'ı haftada dolu dolu 2 gece alacağım. Bunu çok konuştuk babasıyla da Canla da. Okuluna gideceğim, öğretmenleriyle, velilerle tanışacağım. Evlerimiz şuan çok uzak ama 1 yıl sonra onlara çok yakın bir semte taşınacağım.

Bu koşullar oluşursa sizce onsuz yaşamaya dayanabilir miyim?

Üye
    Selin_ Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Açıkça konuşmak gerekirse çok zor bir süreç olacak zamanla alışacaksınız fakat başlarda inanılmaz zorluk çekeceksiniz. Çünkü siz annesiniz ve haftada bir kaç günde olsa 10 yıldır kucakladığınız yavrunuzdan ayrılacaksınız ancak bu ikiniz içinde emin olun daha iyi olabilir. Birlikte güzel vakit geçirmeniz için dolu dolu 2 geceniz olacak. Birlikte okulda neler yaptığını konuşabilir güzel paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Bunun haricinde ise babasıyla yaptığı aktivitelere devam edebilir. Bu sırada sizi özleyip zaman zaman kendisi aramaya başlayacak,yanınıza gelme isteğinde eminim bulunacaktır. Bakın ben 18 yaşındayım kendi gözümde henüz bende çocuk sayılırım. Bu yıl evden ayrılıp üniversiteye gideceğim ve bunu yalnız başıma yapmayı annem olmadan yapmayı çok istiyorum çünkü böyle daha mutlu olacağıma eminim ama annemde benden ayrılmak istemiyor. Ama ayrılmak zorunda çünkü ben böyle daha mutlu olacağım. Çocuğunuzda böyle daha mutlu olacaksa öyle yapmalısınız. Yanınıza geldiğinde özlemle sizi kucaklayacak ve eminim iletişiminiz çok daha iyi boyutlara ulaşacaktır.

Üye
    aemre Avatarı

Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

en mantıklısı mahkeme olmadan velayet sizdeyken çocuğu babasına vermek bence.velayet elinizde koz olarak kalsın.ilerde ne olacağı belli olmaz.
    çocuk gördüğüm kadarıyla giderek saplantı halini alabilir sizde böyle giderse.ki bu da hem çocukla hem de babayla ilerde kalıcı izler bırakabilecek çatışmalara sokar sizi.ilerde siz zarar görürsünüz bundan da...
    tabiiki her anne çocuğunu çok sever yanlış anlamayın.
    ama onsuz bir hayatta kendi hedeflerinize daha rahat odaklandığınız yazmışsınız.
    böylece kendinizi daha da geliştirme imkanı bulursunuz.
    zaman herşeyin ilacıdır.

Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Selincim 30 yaşında bir annenin yazdıklarını okuyordum sanki. 18 yaşında olmana rağmen bu kadar olgun ve sağduyulu olmanda büyük desteği olan annenin ve babanın ellerinden öp benim için. ve onlara sımsıkı sarıl, çevrene, kendine faydalı çok güzel bir kız yetiştirmişler.

Çok haklısın, Can'ın beni özlemesine, yanıma geldiğinde bana sarılıp yaşadıklarını anlatmasına hiç fırsat vermedim. Babasındayken bile günde 3-4 kez arıyorum. Bende babasıyla yaşarsa haftada geçireceğimiz iki günde beni özlediği için belki benimle kaldığı 5 günde birlikte geçirdiğimizen daha kaliteli vakit geçireceğimizi düşünüyorum ama hayatımın en zor gecesini geçiriyorum şuan. ilk kez bu kadar yaklaştım 10 yaşındaki 9 aylık bebeğimden ayrılmaya.

Emre yazdığım gibi gerçekten bir düzen kuracak ve benim o düzeni hiç gözünün yaşına bakmadan bozabilecek potansiyelim var. Hukuk okuduğum olduğum için bana inanıyor, aslında tekrar velayeti almak biraz zor ama ona "sana güvenmek istiyorum ama beni üzdüğün an kapına polisle gelir mahkemeden ara karar çıkarttırırım, anne olduğum için velayeti alırım. sende onun ruh sağlığına zarar verdiğin için ceza evine girersin haberin olsun" diyorum. asla çocuğun öyle bir travma yaşamasına izin vermem annesisin 10 yaşına kadar seninle yaşadı ve sağlıklı, akıllı, başarılı bir çocuk neden senden sakınayım" diyor.

babası oğluma söylemiş "annenle anlaşacağız artık benimle kalacaksın sen ne istersin" diye. Can aradı beni "anne ben babamda okula gideceğim burada kalacağım" dedi. ağlıyorum 4 saattir. ne yaptım da oğlumu böyle uzaklaştırdım kendimden bilmiyorum.

Üye
    Selin_ Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öyle düşünmeyin lütfen sizden uzaklaşmasından değildir bu. O sadece küçük bir çocuk. Ve küçük bir çocuk ne isterse oda onu istiyor. Bunun sizi yaraladığına eminim,incinmişsinizdir içiniz yanmıştır ama sizi çok seviyor sadece her çocuk gibi şuan aklı başka şeylerde daha fazla eğlenmek,daha fazla gülmek,sevdiği şeyleri daha fazla yapmak istiyor. Bir kitap okudum geçenlerde 'Mutluluğun Öteki Yüzü' adında sizin durumunuzdan biraz farklı tabi ama yinede okumanızı tavsiye ederim. Çocuğunuz ikinizi de çok seviyor ama içi neşe dolu,enerji dolu bu yüzden seçimini bu şekilde yapması doğal karşılanacak bir durum. Ama sizi anlıyorum çok çok zor bir durum ben ancak tahmin edebilirim. Olurda zamanla çocuğunuz yeniden yanınıza dönmek isterse diye babasıyla bu konuyuda konuşmayı ihmal etmeyin lütfen sonra sorun yaşamanızı istemem. Bunun dışında her çocuk karşısında güçlü bir anne görmek ister yanında ağlamayın ve o yokken çalışıp okulunuza odaklanmanız sizin açınızdan iyi olacaktır böylece dahada dik olacaksınız karşısında ve hayata bağlanmak için başka sebepleriniz de olacak. Zor bir karar ancak uzattıkça arada en çok yıpranan şey çocuğunuz olacaktır.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon