Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yasemin hanım öncelikle rabbim size bu yaşadıgınız sıkıntılar için güç versin,rabbim her daim yanınızda olsun,sabahın bu saatinde bu konuyu gördüm, benimde size bazı tavsiyeler yazmam gerektine karar verdim,nedeni ise ben bu olayın bir benzerini yaşadım ve halada yaşıyorum,beniimde annem ve babam ben küçükken ayrılmışlar,ben 2 yaşından itibaren hep babamla yaşadım,tabi ilkokul dönemlerinde zaman zaman annem beni alırdı,kısada olsa görüşürdük,ve bu kısa görüşmeler beni hiç tatmin etmezdi,ben hep annemi suçlardım bu durumdan dolayı.çünkü ben kendimii anne sevgisinden ilgisinden mahrum hissederdim,sonra annem başka ile taşınmak zorunda kaldı.ve ben küçük bir çocuktum ama daha dün gibi hatırlıyorum,o gece çok fena aglamıştım.halbuki anneme soguktum o yaşlarda.ama neden aglayıp üzüldügümü bile bilmiyordum.annemle uzun zaman görüşmedik,ben babamla büyüdüm,babamı çok seviyordum,ne istersem alıyordu,ne dersem yapıyordu,ve uzun bir süre babam benim için evlilik bile yapmadı,yani kusursuz bir çocukluk ve gençlik dönemii yaşadım,yıllar sonra babam vefat etti.annemde ankaraya taşındı ve ben annemle çok az görüşüyorum,sarılmak yada öpmek biile istemiyorum,onunla 10 dakika birlikte olmak bana işkence gibi geliyo.onuda üzmek istemiyorum ama içimden gelmiyo,açıkcası kabullenemiyorum,ne olursa olsun benim yanımda olmalıydı annem,ben böyle düşünüyorum,böyle hissediyorum,babamla güzel bir hayat yaşamama ragmen,anne sevgisi bence hiç birşeye degişilmez,ben ne kadar yaşamasamda anneligin çok kutsal ve özel bir duygu oldugunu biliyorum,bunları bu şekilde yazmamın sebebi sizinde benim hayatımdan bişeyler çıkarmanızı saglamak istiyorum. vee oglunuzu asla bırakmayın,babasıyla ne kadarda mutlu olsa,sizin ilginizin ve sevginizin yerini asla tutmaz,şimdi babası biraz bende kalsın,yada velayet filan derken.ilerde şartlar ne olur kestiremezsiniz,belki babası evlenir belki siz evlenirsiniz.bende oldugu gibi uzaklaşma durumu çıkabilir, o zaman ne yapacaksınız,bütün bu çıkabilecek aksilikleride çok iyi düşünün bence,can daha çok küçük,şuanda saglıklı düşünemez.siz onun ben baabamla kalmak istiyorum demesine üzülmeyin bence,banada o zamanlar sorsalardı bende babamla kalmak isterim derdim ama bir taraftanda annemin benimle daha çok ilgilenmesini istiyordum.son olarak asla ve asla şartlar ne olursa olsun.canın sizden uzaklaşmasına musade etmeyin.inşallahh hayat size ve cana güzellikler ve mutluluklar getirir...

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

yasemin hanım.
    burada yorum yazan erkeklerin hemen hepsi velayeti vermeyin diyor farkındaysanız.
    çünkü biz erkekler sizler kadar duygusal olamıyoruz. ve bu işte bir yanlışlık var diye düşünüyoıruz.
    bir baba çocuğu için, her ne şart altında olursa olsun yaşam tarzını değiştirmesi gerekir elbette. gerekirse canınıda verebilir.
    ama velayeti vermezsen ben bu işte yokum diyemez. diyorsada burada ters giden birşeyler vardır.
    onlara 1 yıl zaman tanı, 1 yıl sonra ortam iyi ise velayeti veririm deyin. oğlunada bu durumu söyle. eğer buna rağmen çocuğu istemezse oğlunuza söyleyecek bir lafınız olur.
    senin tek dayanağın oğlun. kendisi çekip gitti, şimdide çocuğu hayatından alıyor.
    hem velayeti vermezseniz, ne kadar uzak olursanız olun içinizdeki acı azalacaktır. çünkü elinizi uzattığınızda erişebilirsiniz. diğer türlüsü hafta sonlarını pencere kenarında oğlum gelecekmi diye geçirebilirsiniz.

çok afedersiniz ama, çocuğu için hayat tarzını değiştirecek kişi, sakat kaldı diye eşini ve çocuğunu terk edip gitmez, herşeye rağmen evinde çocuğuyla eşiyle birlikte yaşardı.

duygusal olarak düşünürsek. selin kardeşime katılmamak elde değil.
    ama selin kardeşim senin duymak istediğin lafları söylüyor.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yasminn Mesajı Gör
    babası bana güvenmiyor. "ben oğluma göre hayatımı
    planlarım, düzenini değiştireceğim sen 3 gün sonra bana "tamer ben dayanamıyorum" deyip hem çocuğun hem benim
    düzenimizi alt üst edersin"
    ''3 gün değil ama mutsuz olduğunu anladığım zaman alırım çocuğumu. sen babasıysan, bende annesiyim. eğer yanında mutlu ise niye bozayım çocuğumun rahatını'' dersin.
    Konu yelpaze tarafından değiştirilmiştir (21.07-2014 Saat 08:11 ).

Üye
    sheridans75 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

çocukların hem anne hemde babanın sevgisine ihtiyaçları vardır.baba sevgısınden mahrum kalırsa tamamlamak istiyecektır engel olamıyacaksınız

Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Selin çok teşekkür ederim. Aslında çocukluğumdan bu yaşıma kadar bana hep çok tutarlısın, düşünerek karar veriyorsun diyorlardı ama bu konuda resmen dengesiz oldum. 2 yıldır emekli maaşı için sgk ile savaşıyorum, son 4 yıldır ekonomik anlamda nefessiz kaldığım günler yaşadım, bu yaşta ağır bir tempoyla çok zor bir bölüm okumaya çalışıyorum üstelik sıra arkadaşlarım 17 yaşında zeki ve yeni liseyi bitirmiş taze beyinler. Bu sıkıntılara rağmen çok güçlü bir kadınım. Çevremdeki herkes benim gücüme şaşırıyor. Ama konu oğlum olunca ne güç kaldı, ne denge. Sarsıldım resmen. Senin yazdıkların da bu geçişi yumuşatacak gibi hissettirdi ama erkek fikrini bilen arkadaşların söylediklerini de yabana atamıyorum.

Sevgili Hakancan senin içinde bulunduğun durum da zor küçük yaşta annenden ayrılman daha kötü olmuş tabi ne olursa olsun anne sensiz yaşamayı kabul edip direnmediyse birde evlendiyse onu affetmek zor oluyor değil mi? Neyse ki benim evlenme ihtimalim yok.

Yelpaze nickli arkadaşım, senin yazdıklarını okurken buzlu suya girmiş gibi oldum. Ne yapacağını bilmeyen, yanlış karar verme potansiyeli çok yüksek 15 yaşında bir ergen gibiydim sanki. Mantıklı düşünmeme yardımcı olduğun için teşekkür ederim sana. Aslında velayet diye ısrar etmesinin sebebi artık okullarda yeni bir uygulama var. Nüfusa kayıtlı adresine yakın okula gidebiliyor. Adres Merter'de okul Kartal'daysa Merter'deki okula kayıt yaptırabiliyor. Nüfus müdürlüğü ise çocuğun velayeti kimdeyse onun adresinde ikamet etmesini istiyor ve çocuğu korumak amacıyla bu konuda çok katılar. Ben çocuğumun adresini kendi evime alacağım deyince velayeti görmeden işlem yapmıyor. Bu prosedürler yüzünden babasında kalmasını resmiyete dökmek zorundayız.

Can şuan babasında yalnız kalıyor babası işte. Aradım onu "anne kafam çok karışık diyor" bende dedim kafanın karışık olduğu bir şeyi yapmayacaksın. Baban orada istediğin zaman gidersin. Madem kararsızsın şimdilik düzenimizi bozmayalım dedim.
    Rahatladı gibi. Umarım 10 yaşındaki 9 aylık bebeğimi her gece koklayarak uyumaya devam edeceğim
    Vakit ayırıp yorum yapan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Eksik olmayın...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

cok guclu bir kadinsin sen yasmin. dilerim kendin icin can icin iyi kara verdin.hakkinda hayirli olur insallah.
    bu kadar seyleri goguslemek herkesi zorlar. kendine guven ve guvendigin icinde mutlu ol.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Allah yardımcın olsun çok zor..Onun gibi adamada yuh olsun!

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın anne burada fikir yürütmek çok kolay. Çok mantıklı uygun yorumlarda olabilir. Böyle bir kararı başkalarının üzerine yükleyerek almamalısınız.
    Velayet bu geri dönüşü asla olmaz. Çok ama çok iyi düşünün. İllaki fikir almak istiyorsanız. Facebook ta engelli çocukları hemde ağır engelli çocukları olan ailelerin
    fikirlerini alınız. Serebral Palsi Türkiye gurubun da size aklınızı bile gelmeyen zorlukları yaşamış insanları dinleyiniz. Hemen tıklarsanız sizi onaylarım. Allah doğru yolu göstersin işin çok zor. Saygılar.

Üye
    süleyman bekar Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN
    Son Giriş
    07.09-2016
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    BURDUR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YASMİN HANIM
    2010 yılında bende eşimle ayrıldım 2010 kasım ayında oğlumu bana bıraktı aradan 3 ay sonra velayatını ben aldım ve okula kayıt yaptırdım şuan 3 sınıfa gecti gün içerisinde babaannesi bakıor akşamları benle vakit geciriyor söyleceğim şu veleyaet bende olmasına ragmen anne özlemi cekiyor cunku annesi 3 ay da 4 günlğüne görmeye gelior diyeceğim şu siz velayet vermeden önce bir deneyin 1 ay babayla vakit gecirsin.ama verirken evlat özlemini iyi düşünün kımse kımsenın yerini dolduramaz baba annenin anne babanın bu yüzden ben kendımı feda ettim evlenmiyorum oğlum size de yardımcı olduysam ne mutlu iyi düşünün evlatsız kımse yapamaz bir baba nasihatı.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Merhaba yasemin hanım...
    Öncelikle 10 yaşında bir çocuğun hem anneye hem babaya ihtiyacı olduğu bir dönemde minik can...
    Şuan henüz bir anne kuzusu...Siz bir anne olarak babasının verdiklerinden çok fazlasını verebilirsiniz oğlunuza...
    + baba evlenmek isteyebilir ve onlarla yaşayacak kadın sizin oğlunuza davrandığınız gibi davranabilecek mi..
    Mahkeme size vermişse velayeti aklınızı kullanın ve asla velayet vermeyin şuan zaten tatilde çocuklar istediği kadar kalsın babasında vaktini babasıyla geçirsin...
    aklıma yine bir soru geliyor buna engel olamıyorum velayet vermenize sebep sadece çocuğun baba sevgisini karşılamak mı? velayet vermek çok ciddi bu olay bu baba sevgisini siz vekalet vermedende sağlayabilirsiniz.
    duygusal düşünüp herşeyi mahvetmeyin ana oğul güzel bir yaşam kurmuşsunuz birbirinizi anlıyorsunuz..
    biraz daha büyüsün bazı şeyleri daha iyi idrakı açısından babasına yönlendirmeniz gerekebilir o zamana saklayın bu konuları...
    Ayrıca çocuğuda tek başına yapmadınız anne ve baba olarak ortak olarak büyütmeniz gerekiyor nefes alamıyorum yaşayamıyorum gibi kelimeler etmeyin allahın gücüne gider...
    tatilden sonra annesinin yanına sevinçle dönecek can
    iyi günler kendinizi üzmeyin

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

allah yardımcınız olsun Yasemin hanım ,size söylemek istedigim şuki evlatdan ayrılmak çok zordur velayetini vermek yerine yaz tatillerinde hafta sonları felan gönderin hem çocuk baba özlemini giderir ,çocuk bu anneyi terk etmez merak etmeyin ama orada anlattıgınız gibi oyun gezme felan var oda ona cazip geliyor merakdan bir iki gider hevesini alınca döner bu konuda biraz esnek olmanızı tavsiye ederim istedigi zaman gitsin gitme demeyin oyuna doyunca gelir zaten bi çocuk anneyi asla unutmaz böyle düşünüp kendinizi üzmeyin ,çok duygusal olmuşsunuz arkadaşlarını oynarken görseniz bişey olmaz kendi kendinize şunu diyin oglum mutlu iyi çok şükür ben özleyincede gelecek diyin kendi kendinize ,ve öylede zaten rahat olun Yasemin hanım

Üye
    yasminn Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin can
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar öyle güzel yorumlar yapmışsınız ki canın velayetini ısrarla isteyen babasının kötü niyetli olduğunu
    ileride hemde çok kısa bir zaman sonra pişman olacağımı fark etmemi sağladınız. Oğlunu ver diyen arkadaşlarım da
    asla verme diyen arkadaşlarım da yorumları aynı yönde olmasa da benim ne kadar önemli olduğumu, kendime
    yaptığım haksızlığın farkına varmamı sağladınız. Çok teşekkür ederim

Böyle hayati önem taşıyan bir konuyu sizinle neden mi paylaştım?

Çünkü çoğumuz engelliyiz. Duygularımız çok doğal ve samimi. Yaşadığımız bu olumsuz hayat deneyimi bizlere hayatı
    dikkatli ve az sonrasını düşünerek yaşamayı öğretti. Çünkü dikkat etmezsek düşeriz...
    Ben şahsen engelli olduktan sonra daha duyarlı olduğumu, yaşanan olumsuz deneyimlerle ilgili daha doğru kararlar
    verdiğimi düşünüyorum. Bu yüzden beni en iyi sizin anlayacağınızı düşündüm.

Shukufe çok teşekkür ederim.Güçlü olduğumu biliyorum ama başka birinden duymak inan çok motive ediyor beni

Uğur kardeşim adamı tanımıyorsun ama "yuhh" demek geliyor içinden değil mi. Çok haklısın

Sayın Ferit çok haklısınız, yukarıda neden sizlerle paylaştığımı yazdım zaten ama Can'a karşı çok eziktim sanki onunla
    istediği oyunları bile oynayamadığım benimle mutsuz olduğunu düşündüm yıllarca. Bu yüzden daha mutlu olacağını
    umudedip benim yürüyemeyeceğim kesinleşince beni terk eden birine güvenmek üzereydim.

Süleyman bey çocuğunuzla size mutlu, huzurlu, sağlıklı uzun yıllar dilerim. Bir baba olarak karar vermemde yazdıklarınızın
    büyük payı olduğunu bilmenizi isterim. Çok teşekkür ederim

Sevgili Şem-i nickli arkadaşım çok haklısınız. Gitsin tatilini yapsın, oyunlarını, gezmelerini yapsın sonra gelsin annesine.
    Artık onun arkadaşlarının sesini duyunca oğlumun şu an babasının yanında iyi vakit geçirdiği için burada olmadığını
    sıkılınca veya beni özleyince KENDİ EVİNE döneceğini düşünmeye çalışacağım.

Sevgili Şirine ne güzel yazmışsın "ana oğul güzel bir yaşam kurmuşsunuz" diye. Rahatladım Vallahi ya gerçekten ben
    nasıl da küçük oğlumun geçeceğinden emin olduğum hevesine aldanıp onu böylesine ciddi bir maceranın içine atmayı
    düşündüm. Haklısın çok keyifli bir yaşamımız var aslında. Sanki o da alıştı ben de alıştım saklambaç körebe oynamamaya.
    Gelince onunla top oynayamasam da top oynarken izlemek için parka ineceğim, onunla fifa ıvır zıvır oyunları
    oynayamasam da izleyip tezahürat yapacağım, rock konserine gidemesem de video açıp onu coşturacağım...
    Onu kazanacağım...

İyi ki varsınız!

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

sende iyki varsın yasemincigim

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Öncelikle 10 yaşındaki bir çocuk kendi başına karar veremez. Neyin kendisi için daha doğru olacağını bilemez. Yani bu kararı ona bırakamaz, onun istediği doğrultuda karar veremezsiniz.

Diğer taraftan, ben de velayeti bırakmanız taraftarı değilim. Çünkü esas olarak çocuğun yeri annnesinin yanıdır.

Ancak, anladığım kadarıyla eski eşinizle iyi bir diyaloğunuz var. Velayetin sizde kalması kaydıyla ortak bir düzen kuracak orta bir yol bulabilirsiniz gibi geliyor bana. Babanın sadece sınırlı zamanlarda çocuğu görebilmesi, bu süreleri de haliyle oyun, eğlence, şamata gırgırla geçirmeleri haliyle çocuğunuzda daha eğlenceli bir yaşam algısı oluşturacaktır. Kendisine sürekli emirler veren, kurallar koyan bir anne yanında kalmaktansa, bilgisayarda oyun oynatan, tatillere götüren bir baba yanında kalmayı tercih eder.

Belki de babasıyla geçirdiği süreleri arttırmayı deneyebilirsiniz. Örneğin her ay 15 gün babasının yanında kalır. Babası da düzenini buna göre kurar. Yani bir çeşit ortak velayetle hareket edersiniz. Sonuçta çocuk ne annenin, ne babanın malı.

Bu arada çocuğunuz 10 yaşına gelmiş... 3-4 yıl içinde ergenliğe girecek ve ne sizinle, ne de babasıyla kalmak istemeyecek. Kalan süreyi kavga gürültü yerine ortak zeminde buluşmak için harcayın bence. Bu dönemde biraz daha fazla babayla zaman geçirmesinde fayda var. Ergenlik döneminde baba hem rol model olur, hem de bu dönemde erkek çocuklar anneleriyle pek geçinemezler.

Her halükarda, siz kolaylıklar dilerim. Kolay bir karar değil.

Üye
    jonquil Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok zor bir karar . Ben bir anne değilim . Ve belki yanlış da düşünüp yazıyor olabilirim ama yine de kayıtsız kalamadım

Eşinizle kaç yıl evli kaldınız ? Bu evlilik süresince size davranışları nasıldı ? Ona ne kadar Güveniyorsunuz ? Ya da hala güveniyor musunuz ? vs vs

İlk önce enişinizi teraziye koyup bence tartın. Bunu çok rahat yapabilirsiniz .

Sonra oğlunuz şuan babasının dünyası ona farklı gelebilir . Ama 10 yaşında olması demek çocuğun bir nevi ihtiyaçlarının karşılanması demek. Baba sonuçta çalışacak ve akşam eve gelecek. Büyük ihtimal bahsedildiği gibi çok fazla vakit geçiremeyeceklerdir.

Sizin yanınızda kalmayı istemediğini oğlunuz kendisi mi dile getirdi. Bunu dile getirirken ki konuşma tarzı nasıldı ?

Bende siz çok iyi bir gözlem yaptıktan sonra karar verirseniz daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Üye
    Kelkit Avatarı

Son Giriş
    14.03-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yasminn:

Cocugunuzun valeyetini hic kimseye vermeyiniz, geri alamazsiniz.
    Cocugunuz babasina gitmek isteyebilir cunku babasi one eglendirrebiliyor ama siz ona caninizi verirsiniz.
    Sizden ayri olacak bir yasta degil, sonuc iyi olamz, annesine ihtiyaci var.
    Belki, Pazartesi-Cuma gunleri arasinda sizinle kalir, ve Cumartesi-Pazar babasiyla kalir.
    Umuit ederim babasi size cocugun ihtiyaclari icin para veriyor?
    Bir erkek cocugunun annesini kaza yuzunden terkederse o cocuga ne yapamaz?! Bu adamin kalbi yok! Dikkatli ol!

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12