Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon
Toplam 98 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Güzel kardeşim ben sana neden muhalefet edeyim? Senin için boş olan bir konuya cevap veridm ve bu konudaki fikirlerimi yazdım. Benim fikirlerimin senin yazdıklarıyla bir bağlantısı varsa o zaman tamam muhalefetliği kabul ediyorum. Ben kimsenin fikirleri üzerinden konu değerlendirmesi yapmam. Kendi doğrularımı ortaya koyarım. Kendi bildiklerimi yazarım

Bunun içindir ki; Senin yazdığın her yazıya cümle cümle cevap vermedim vermem de. Senin yazdıkların senin fikirlerin benim yazdıklarım da benim fikirlerimdir. Bunun için her ikimizde aynı fikirlerde olmayabiliriz bu benim açımdan hiç bir şekilde sakıncası olmayan bir haldir.

Senin yazdıklarını okudum. Kendince haklı olduğun yönlerde var bana göre alakasız olan yerlerde vardır. Benim oturup da bunlara tek tek sen şurada haklısın burada haksızısın gibi telkinde bulunmamı beklemiyorsun her halde...

Bütün bu değerlendimelerin ardından sana muhalefet olmadığımı bir kez daha söyleyerek konu hakkındaki özgün görüşlerimi sunuyorum. Bunları beğenen de olur beğenmeyende zaten ben herkesin onaylayarak tamam güzel fikirler demesini de beklemiyorum...

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu yazılanları okuyunca dedim içimden walla demekki bir tek ben takmıyormuşum bu evlilik işini kafaya...

Belkide Turizm bölgesinde yaşamanın verdiği geniş çaplı arkadaşlıkların beni biraz yozlaştırmasından, belki kafa dengi birini bulamamdan, belkide çevremde gördüğüm mutsuz evliliklerden dolayı olması muhtemel içimde evliliğe karşı bir genel isteksizlik var.

Ama ben hep söylemişimdir bu işler kalpde, kısmette ve beyinde biter... Sözüm ona sağlıklıların sağlıksız evlilikleri gözlerimiz önündeyken engelli olmanın evliliğe doğrudan etki edeceğini şahsen düşünmüyorum.

Dolaylı olarak muhakkak bir yıpranmaya bağlı etkisi olabilir, ama bu yukarıda sayılanların hepsi cicim aylarını bitiren tüm sağlıklı ve engelli evliliklerde ortak potansiyel bir risktir diyede eklemek lazım.

Dışı benim için farketmez yani, engelli, engelsiz, isveçli, rus, danimarkalı, kara kaşlı, kumral sarışın, ateist, yahudi v.s. v.s. içi insan olsun önce, anlayışlı olsun.. değilse zaten benim öylesiyle işim olmaz.

İllaki büyük laf etmemek lazım... belki birgün beni PS3 Fifa'da yenen bir kız çıkarsa anında basarım nikahı ona o ayrı....

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umutacar;

Ekle benim psn adresimi akşam bir ifadeni alayım senin

PSN: maxalanya

Üye
    Eurest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    İST - Ataşehir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    12

Bu soruyu pek irdelemenin ne mantığı var ne gereği.
    Kısaca denmeli ki "Evliliğin Sorumlulukları ve Gereksinimleri Nelerdir"

Bunlar;

1) İnsan evliliğin mevcut sorumlulukları yerine getirebilme kapasitesine sahip ise, ister "2"kolu "2" bacağıda olmasın. Bu azimle alakalı.
    2) Gerksinim ise, maddiyat ve eşlerin birbirine vereceği destek demektir. Mesela 2 Terkerlekli sandalye Engellisi insanın birbiryle evlenmeleri çok zor. "Gibi"

Fazla detaya girmeye lüzum görmüyorum..

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

evlenmek eskiden kıymetli bir kurummuş,günümüzde öyle değil ki,insanlar en ufak bir tartışmada mahkemeye koşuyorlar,çünkü artık insanların birbirine tahammülü kalmamış,bekarlık sultanlıktır,insan eğer hayatının aşkını bulursa ancak o zaman evlenmeli,ama maddi güç herşeyden önemli

Üye
    deniz yıldızı Avatarı

Gerçek Adı
    derya
    Son Giriş
    24.10-2016
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlar evlilik kararı çok önemli bir karardır yanlış yapmamaya gayret edin.neden derseniz bende engelliyim 18 yıl oldu önceleri tek deynekle yürüyordum.2 yıldır tekerlekli sandelyeye mahkum oldum.7 yıl önce evlenmiştim eşimle severek evlendik sevgiyle herşeyi aşarız diye düşündük
    ama olmadı yaklaşık 3 ay önce eşim ayrılmak istedğini söyledi sebebi ise hastalığımda gelişme olmuyormuş yani artık yürüyemediğim için yapamıcakmış.çevreninde etkisi var tabi bu konuda.bile bile alıyorlar sonrada yarı yolda bırakıyorlar
    bende bunu sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Evlilik korkunç bişi bence.. Hiç evlenmemekde fayda var..Bu devirde evlenilmez insanlar bir tuhaf olmuş kesinlikle evlenmemek lazım..

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

evet ,buna yarı yolda bırakmak denir,ama bugün sizi yarı yolda bırakan elbet bir gün kendiside yarı yolda kalacaktır,secret yani evrenin çekim yasaları böyle işliyor

havva hanım inanın yorumumuzu aynı anda postaladık,yoksa yorumunuzun üzerine yorum yazmak gibi bir niyetim yoktu,lütfen beni affediniz,ayyy ben bir fena oldum,umarım kızmadınız bana,zaten oldukça tuhaf bir gün yaşıyorum,üfff lady gaga dinleyerek rahatlamaya çalışıyorum,tanıdığım birisi,hanımını kemerle dövmüş,ühhhühhhhüüü bu toplum neden şiddete bu kadar meyilli

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hahahahhaha Hey Allahım Matay alemsin sen valla bak..

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

havva hanım inanın bu satırları ağlayarak yazıyorum,o kemerle dayak yiyen hanım benim yakın bir tanıdığım,o dayağı atan kaba adamı gidip öldürmeyi bile düşündüm,ama iki tane muhabbet kuşum var ,eğer ben katil olursam kuşlarım ortada kalacak,ben onları hep serbest bırakmışım evin içerisinde,eğer ben katil olursam hapislere düşersem ne yapar kuşlarım ,ne yer ne içer,kafese alışkın değiller,ahhhh ,şu andada morandiden save me çalıyor,bu benim en favori parçam,birde işin şöyle komedi bir tarafı var,ben evde gördüğüm hamam böceklerini bile öldürmem,cinayete meyilli olmam için bıçak ,silah tutmayı bilmem gerekir,acaba kiralık katil ilanı mı versem,kafam çorba gibi,3 saattir aralıksız ağlıyorum,başkalarının uğradığı şiddeti göremkte bende ağır travmalara neden oluyor

Üye
    yılmam Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    OSMANİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arakaşlar bencede evlilik konussunada;evlenecek olan arkadaşların evliğe ve evlenice kişiye nasıl baktıları önemli olan. çünkü kişi nasıl bakarsa öle görür. birde gönlünden baktıysa emin ki bambaşka görür sonucu. Acemi bir arkadaşınız OLARAK yanlışlarım olmuş olabilir HEPİZE SAYGILAR

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

şöyle bir sorum olacak ,evlilikte insanlar birbirlerinin eli,kolu,gözü,ayağı olmak zorunda öyle değil mi,üstelik yemin de ediliyor,hastalıkta,sağlıkta,iyi ve kötü günde diye,öyleyse eş olmaya talip olan kişi eşinin eli yoksa eli olacak,kolu yoksa kolu,gözü yoksa gözü olacaktır,fedakarlığın ,emek ve sevginin olmadığı bir ilişki evlilik adı altında atılan imzayla ayakta duramaz....mıknatıs demire sormuş,en çok kimden nefret edersin demiş....senden demiş demir,neden demiş mıknatıs,.......çünkü beni kendine çekersin ama kendinde tutmayı başaramazsın demiş demir...

Üye
    zübüş Avatarı

Gerçek Adı
    zübeyde
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

murat;

Aynen dediğin gibi olmalı eli,kolu,gözü,ayağı.....ama öyle birini bulmak zaman geçtikçe zorlaşıyor malesef ki.
    Birçok arkadaşımız engelli engelliyle evlensin diyor bir çoğu tersini savunuyor.Herkezin görüşüne saygı duymak gerekir diye düşünüyorum.Ama şöyle de birşey varki bizi bize bırakmıyorlar.Engelli bir insan başka bir engelliyle evlenmeye kalksa bu sefer aileler devreye giriyor iki engelli nasıl yapacak diye.Bunun anlık istek heves olduğunu düşünüyorlar.Durum böyle olunca engelsiz insanların yada ailelerinin engelli birini istememeleri çok normal geliyor.

Ayrıca da çocuğu engelli bir aile yeri geliyor evlenmesinden yana olmayabiliyor.Ya Kendi çocuğundan korkuyor yada karşıdaki kişiden.hevesi geçince bırakır düşüncesiyle.bu tarz şeyleri yaşamak gerekmiyor duyuyor ve görüyoruz canlı örneklerini.
    İnsanların zihniyetleri değişmediği sürece bu durum böyle gider.2 eli 2 ayağı tutmasa yada gözleri görmesede bu insanların da evlenmek hakları olduğu unutuluyor.Anne babanın ne zamana kadar yanında olabileceği unutulduğu gibi.

Üye
    seeyoulater Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

zübüşş sana sonuna kadar katılıyorumm okadar gzll anlatmıssıınn ki GERCEKK buu zaten .................

Üye
    zübüş Avatarı

Gerçek Adı
    zübeyde
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu gerçeğin farkına herkez varır umarım

Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon