Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 98 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    14:07
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben direkt kendimden örnek vereyim. aşağı yukarı 2 yıllık evli bir engelli arkadaşınız kardeşiniz olarak diyebilirim ki, denklik önemli heleki bu zamanda cok ama cok önemli. bende engelliyim polio sekeli eşimde polio sekeli, 6 aylık bi kızımız var bizden başka bize yardım eden yok çocuğa bakımda felan. Allahtan kendi kendimize yetebiliyoruz. ben ev işi felaN bilmem eşime genede yardım etmeye çalışıyorum ama oda bi yere kadar. yeri geliyor yoruluyoruz işe git gel v.s. yol yoruyor. gun boyu insan ilişkileri yoruyor. eve pestili çıkmış bi vaziyette gidiyorsun. eşinle çocugunla vakit geçirmen hem fiziksel hemde ruhsal güç gerektiriyor hele ki biz engellilere güç fazlası ile gerekiyor. hayatta dim dik olablirmek için. oda bu şartlarda zor. çünkü; çevre çok önemli, bana engelli olduğum için değilde sadece o anki mağduriyetimi giderecek bir kişi olarak olarak yardım edilse o benim öz güvenimi kazanmama çok daha yardımcı olur. biz zaten biliyoruz engelimizi ama çevre üzerine basa basa bu engelli aa yazıkyaa v.s. gibi konuşsa işte dünyayı kurtarsan o laflarla moral altüst oluyor yeri geliyor. işte sevgi aşk bu cevrenin içinde var olma savaşına girişiyor. oda kişilerin birbirine verdiği değerle orantılı şekilde gelişiyor yada bitiyor. ailelerle iletişimde çok önemli onların rızası olmadan bir işe girişmek çok kötü sonuçlar doğurabilir. heleki yuva konusunda. gün gelir biz sana demiştik dense çok ağır olur insana heleki o lafı benimserse o kişi ve umutlandırdığını bi kenara itip ana-baba evine gitse beceremiyoruz olmuyor v.s. die iide engellinin sucu neydi tek engelli olmasımı bilerek evlenmedin mi? sevmedin mi? ama insan da gönül döndümü bencillik girdimi araya sevgide bitiyor. onun için ailelerle uyumlu olmak lazım tabloya toz bembe bakmamak lazım aralarda siyahların grilerin beyazların olduğunuda bilmek lazım. ama atladığımız cok önemli bi konuda var. kulun bi hesabı varsa Allah'ında bi hesabı var. biz hep hesabımızı yapıyoruz ama Allahın takdirini unutuyoruz. onun için ne kendini magdur edecek ne sevgiyi ne karşındakini magdur edecek ne de aileri karşı karşıya getircek durumları ii tesbit edip sevginin yanına mantıgıda koyup. (ama işime gelirse acısı değil) sevdiğin kişiyle ortak gönül rızası ile bi sonuç almak gerekir ben onun kanısındayım.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Teşekkür ediyorum yaren güzel cevabın için;

Fiziki görünümün etkisi elbette ki yok sayılamaz. Mutlaka ilk görünüşteki etki insanda bir çağrışım uyandırmıyorsa, "zorla güzellik olmaz" tabirinde de net bir şekilde ifade edildiği gibi zorla bir şeyin olmaması mümkün değildir. Velâkin, fiziki güzellik bana göre çok aldatıcıdır. Ruhen güzelliğe sahip olmayan fiziki olarak ne kadarda güzel olsa, fiziki görünümün etkisi "adeta bir saman alevi" gibi söner gider diye düşünüyorum.

İnsanların fiziki güzelliğe aldanarak diğer güzellikleri ona feda etmesi zaten en büyük yanılgının, en büyük vahametin miladı olarak nitelendirilebilir.

Bu konuda fiziki güzellik yok sayılmadan, diğer güzellikleri de görmezden gelmeden, mantıkla hareket edersek sanırım yanılma payımız daha az olur kanaatini taşımaktayım.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Aslında sizin bu sözünüz durumun vahametini açık bir şekilde gösteriyor. Hiç kimse fiziki görünümünün şekillerini kendi iradesiyle belirlemez. Sırf böyle bir görünümden dolayı insanları yargılamak, dışlamak küçümsemek yakışık alır bir durum değildir.

İnsanların düşünce yapıları genel olarak hep en iyisine sahip olmak, hazıra konmaktır. Oysa çaba göstererek birçok konuda, birçok fikirler değişir. Birçok konularda insanların insan gibi muamele gördüğü toplumlar oluşur. Ama bunu isteyen kişiler istemeyenlerin yanında sizin deyiminizle o kadar "NADİR" kalıyor ki...

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benımde gorusum aynen oyle eger bı aılenın engellı cocugu varsa evlılık lafı gecıyor ıse hıc o cocugu ne aıle nede bı baskası dugun lafına karıstırmıyooo... dusunemıyorlar onunde sevıp mutlu olabılecegını sevıyorum dedıgındese ona destek olmak yerıne sen saglıklı bırıyle olamassın olmaz unut gıtsın dıyıp cekılıyorlar alıp karsılarına konusmak anlamak hıc akıllarından gecmıyo........buda bızım kara bahtımızz........

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Bazı konularda susturulmak değil de, ailelerin geleceğe dair ciddi kaygıları olabiliyor. Bunun için çekinceli davranan aileler belki kendilerince haklı gibi de olsa bana göre bu konuda insanların önüne çıkan fırsatlar, sırf gelecek kaygısı nedeniyle ötelenmemeli ya da geri çevrilmemelidir.

Kara bahtımız diye durumu kabullenmekte vahametin bir parçası olarak değerlendirilebilir. Azmin aşamayacağı hiç bir şey yoktur.

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evt aıleler cocuklarının uzulmesını engellemek belkıde canları yanmasın dıye dogru yaptıklarını dusunselerde ben katılmıyorum ama bızlerınde aılelerın karsısına gecıp dıretebılmemız gıbı bı sansmızda yok cunku bızde korkuyoruz onların dusunduklerının dogru cıkmasından.....

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Korkunun ecele bir faydası var mıdır?

Aileler tabi dinlenmelidir. Hiç bir zaman onları yoksayamayız. Bunu yaparsak yalnızlığımızıla olan başbaşa kalmayı başta biz istemiş oluruz. Çünkü hiç bir annne ve baba evladının kötülüğünü istemez...

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evlendıkten sonra aılenın haklı cıkması ınsanın ustune dahada bı nasıl desem agırlık yukluyo dahada ezılıyorsun onların karsınında bılsende her ne olursa olsun onların sırtını sana donmeyecegını....

----------

yoooooooooook haklı olduklarını gormektense hep keske demek daha mı ııı bılmıyorum kararını veremıyorum

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işte bende bundan korkuyorummmmmmmmmmmmmm.................

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

esat konu başlığın için teşekkürler bazı sorular sormussun ama güzel açıklamalar da yapmıssın arkadaşlarda güzel katkılarda bulunmuşlar.biriyle ilk tanıştığımızda geçen 3-5 dakika da o insan hakkında genel bir fikir ediniriz bu dış görünüşün, ses tonunun bizde bıraktığı izlenimdir.beğenmek hoşlanmak çok farklı beraber yaşamak çok farklı.biz engelliler hayatın her anında olduğu gibi evlilik konusunda da dezavantajlıyız.sosyalleşememek hayatın içinde tam olamamak bizi kötü yönde etkiliyor.bide buna yukarda bahsedildiği gibi bazen gerek kendi alilemizin gereksede karşı tarafın yapıcı olmayan hatta yapılanıda bozmak isteyen tavırları işimizi büsbütün zorlaştırıyor.evlilikte bence denklik ve fedakarlık çok önemli.her iki tarafında fedakar tavır sergilemesi iki ayrı kişi değilde bir kişiymiş gibi olmaları gerekiyor.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Korkmakta haklısın ama, Bu konuda ortak paydayı bulamazsan hayatın boyunca korkarak yaşarsın. Bunun için bazı konularda insan kendine güvenmeli diyorum...

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kendıne guvenıp haykırmaya basladıgında dusuncelerını senı susturup hıcbırsey olmamıs gıbi davranan kısıler oldugunu hepımız bılıyoruz bence....

----------

zaten bunlar olunca hersey yolunda gıder

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Teşekkür ediyorum Serkan005;
    Bu konuda sana katılıyorum...

Kübra;
    Kedine güvenmek haykırdıktan sonra geri adım atmak değildir ki; Kendine güvenmek bildiğin doğrulardan emin olarak sağlam bir şekilde kararlılıkla gitmektir.

Züleyha;

Elbetteki haklısın,

Sevgi olacak saygıyla beraber ama,
    Fedakarlık olacak, karşılıklı ama,
    Değer verilecek, kıymette bilinmeli ama,
    Karşılıklı anlayış olacak, anlaşılabilmek adına,
    Yalan zaten olamaz, olursa o evlilikte mutluluk arama...

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulmak zor .....

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sen kendıne ne kadar guvensende karsındakının alayabıldıgı kadar..... karsındakıne bunu anlatmak cok zor eshat

----------

inş inş inş

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon