Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 94 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar 5 vakıt namaz kılıyorum dıye cekmedıgım sıkıntı kalmadı duaların hıc bırı kabul olmuyor bostan yere bugun kandıl dıyıp dua etmeyın allah umursa belkı kabul olur kadır gecesı allah sıfa ısteyen yokmu verıyım dıyor 10 yıl oldu daha sıfa verılmedı yaslandıktan sonra mı vercek sıfayı benım bı tane duam bıle kabul olmadı hanı duan kabul olur dersınkı allah var benı duydu hıc bı dua kabul olmayınca artık allahın varlıgından suphe duyuyorum

Üye
    volki_80 Avatarı

Gerçek Adı
    VOLKİ
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    OSMANİYE
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    senin için hayırlısı odur.duaların kabul olmasa da ahirette mükafatını belki de verir rabbim.canını sıkma her dua kabul olsaydı yeryüzünde dert,sıkıntı,fakirlik, kısaca ibretlik hiç bir şey kalmazdı?

Üye
    morfeuse23 Avatarı

Gerçek Adı
    Fenerbahçe
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 3 Zaten Değerlendirdiniz!
    Allahü teâlâ, Kıyamette, duası dünyada kabul edilmeyen kula*(Dünyada ettiğin duana karşılık şu sevapları veriyorum)buyuracak, o kadar çok sevap verecek ki, o kimse,*(Keşke dünyada hiçbir duam kabul edilmeseydi)*diyecektir.*(T.Gafilin)

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Dua acaba kabul olacak mı olmayacak mı diye edilecek birşey değildir, içinden gelerek etmelisin... Bir kere giren dert bir daha çıkmaz zaten ama bugünümüze şükretmeliyiz.

Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kkelebekk;

bı kere gıren dert bıdaha cıkmıyor haklısın ömrunun sonıuna kadar haksızlık yapılmıs bı sekılde yasacagım

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Töbe de kardeş böyle birşeye cevap vermekle hata yapıyorum ama ama işte duaları kabul olması için insanın şeffaf olmalı tertemis kalpli olmalı nuru pak olmalı ama senin nasrettin hoca misali zaten aptes almadan namaza durmuştum kabul etmessen etme allahım gibi oldu allah effetsin allah ıslah etsin inşallah

Üye
    morfeuse23 Avatarı

Gerçek Adı
    Fenerbahçe
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Cok yanlış düşünüyorsun yazdigimi sonuna kadar oku lutfen hala öyle düşünüyorsan yapacak birsey yok kendi içinde bitirmissindir herseyi ne yazsakta bostur o zamanSevilen kulun duası gecikir mi?Sual:*Allahü teâlânın, sevdiği kulunun dua etmesini sevdiği için, duasını geciktirdiği doğru mudur?CEVAPÖyle durumlar da olabilir. Peygamber efendimiz bir hadis-i şerifinde şöyle anlatıyor: (Allahü teâlâ bir kulunu severse veya onun sevgili bir kul olmasını isterse, üstüne bardaktan boşanırcasına musibet yağdırır, onun üzerine ardı ardına belalar gönderir. Bu kimse dua ederse, Cebrail aleyhisselam der ki:— Ya Rabbi bu sevgili kulun istediğinin verilmemesinin hikmeti nedir ki?Allahü teâlâ buyurur ki:— Ben onun sesini dinlemeyi seviyorum. Bırakın, duaya devam etsin!Kul, ya Rabbi der, Allahü teâlâ*lebbeyk*der,(Senin her istediğini vereceğim ve memnun edeceğim. İzzetime yemin ederim ki, ne dua edersen kabul edeceğim, ne istersen vereceğim; ancak bu isteklerini ya dünyada veya ahirette veririm. Ahirette verirsem daha üstününü verir, daha büyük belaları üzerinden def ederim)*buyurur.Kıyamet günü, teraziler kurulur, namaz ehli getirilir, karşılığını tam alırlar. Oruç tutanlar getirilir, karşılığını tam alırlar. Zekât ehli getirilir, onlar da karşılığını tam alırlar. Hac ehli getirilir, onlar da karşılığını tam alırlar. Belaya, musibete uğrayanlar getirilir, onlar için terazi kurulmaz, ücretleri, mükâfatları tartısız bol bol verilir. Bunlara verilen sevabların büyüklüğünü görenler,*(Keşke bizim de dünyada vücutlarımız makaslarla doğransaydı da, biz de böyle büyük nimetlere kavuşsaydık)*derler.

Üye
    shiva Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

duanın kabul olup olmaması yaptığın ibadetlerle alakası yoktur. bu tanrıyla pazarlık olur ve kanımca pek çok müslümanın duası bu nedenle kabul olmamaktır. duanın kabul olup olmaması sadece iman gücüyle orantılıdır. bu iman gücü bir yahudide varsa onun kabul olur bir hristiyanda varsa onun. bu geniş bir konudur açarız ilerde.

Allah sevdiği kuluna dert verir unutmayin lütfen kimi zaman ümitsizliğe kapilsak da Allahin bizi sevdiğini düşünerek ferahlamaya calisin... Allah c.c en sevgili Peygamberimiz efendimizi bile turlu zorluklardan gecirmedimi bu kainati onun için yarattida onu bile turlu dertlerle düşmanlarla sinamadi mi? Boyle düşünürseniz eminim icinizdeki sıkıntıyi ve yanlis düşünceleri atlatacaksinizdir ....

İbni Abbas radıyallahu anhdan gelen bir rivayette şöyle geçmektedir: “Peygamberlerden biri Allahu Zülcelâl’e dedi ki: ‘Allah'ım mümin kulun sana itaat ediyor ve günahlardan uzak kalıyor. Böyleyken dünya nimetlerinden mahrum oluyor ve çeşitli belalara uğruyor. Buna karşılık sana itaat etmediği halde hep günah işleyen kulun dünya ayakları altına seriliyor?’Allahu Zülcelâl vahiy yolu ile bu Peygambere şöyle buyurdu: ‘Kullar da belalar da benimdir. Her ikisi de bana hamd ederek beni noksan sıfatlardan tenzih eder. Mümin arada bir günah işleyince; bu günahına kefaret olsun diye dünyada onu mahrumiyete düşürür ve başına bela veririm ki huzuruma geldiğinde kendisine iyiliklerin mükâfatını vereyim. Kâfir kötülük işleyince; huzuruma geldiğinde işlediği kötülüklerin cezasını kendisine vermek için belaları üzerinden savar ve dünyalığını bol veririm.”Allah niçin sevdiği kuluna bela verir?Hz. Peygamber sallallahu aleyhi vesellem bir hadisi şerifte şöyle buyurmuştur: “Allahu Teala bir kulunu severse ona bela verir.” (Taberani)Bu hadis-i şerifin manası açıktır. Allahu Zülcelâl bir kulunu sevmek isteyince onu dener. Yani onun sevgiye layık olup olmadığını ortaya çıkarmak için onu çeşitli bela ve musibetlerle imtihan eder. Allahu Zülcelâl kulunun samimiyetini ortaya çıkarmak için onu imtihan ettiği şeyler bela olabileceği gibi nimet de olabilir. Bela imtihanı sabırla; nimet imtihanı ise şükürle kazanılır. Bu zamanda insanların büyük bir çoğunluğu bela ve musibete sabretmeye karşı zayıftırlar. Olabilir ki insan bir musibete belaya sabredemez. Onun için belasız ve musibetsiz bir sevgiyi Allahu Zülcelâl’in fazlından isteyelim. O'nun hazineleri çoktur. Kalben ve ruhen isteyen kuluna mutlaka verir

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    07:37
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

üzerinde yaşadığımız dünyadan başka bir dünya yani ahiret yok diyorsun yani herşey burada olup bitecek öylemi. bu kadar basit olmamalı bu düzen. bir daha düşün sor sorgula... ben öyle yapıyorum ve Allah var ahiret var diyorum elhamdülillah iyiki düşünebiliyorum diyorum. İyşallah böyle düşünerek ölürüm. sevdiklerimizle beraber cennette seni ve bizim gibileri karşılar ve onlarla buluşurum. Rezzak ver yarabbi vücudumuza nefsimize aklımıza ailemize. Rahmet et.

Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ınanmıyorum demedım yazdıgımı ıyı oku 5 vakıt namaz kılıyom cekmedıgım sıkıntı kalmadı dıyorum artı dualarımının hıc bırı kabul olmadı dıyorum bu bır ıkıncısı allah kulum daha ıstemeden ben verırım dıyor o zaman nıye 10 yıldır vermıyor

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bana göre hastalığın-sakatlığın büyüğü küçüğü yok. Hepsi aynı. Sağlık söz konusu olunca insan oğlu daha tez isyana düşüyor. Canı azalıyor, bıkkınlık yaşıyor vs. Benim de kabul olmayan onlarca duam var. Ben onlardan vazgeçtim artık zaten.. Boş vereceksin, takmayacaksın. Yaşam kaliteni kendin ayarlayacaksın, beden ve ruh gücünün erişemeyeceği hayaller kurmayacaksın, beklentiler içinde olmayacaksın. Valla beklemeyince, umut etmeyince çok daha kolay oluyor hayat.. Yani, akışına bırakacaksın. Kabulleneceksin kendini, içinde bulunduğun durumu.. "Olursa olur olmazsa olmaz amaan sende" de geç.. Yaşamak her şeye rağmen çok güzel. Klasik bir laf, ama ben severim bu lafı...

Hastalığından dolayı gücün yetmiyor olabilir kendini toparlamaya, her şeyi boş verip ilaçlarını aksatma mesela.. Böyle durumlarda "dünyada çok sıkıntı çekiyorsun ama ahirette yaşadın cennet senin" vaazları bile batıyor insana. İsyanını körüklüyor insanın. Burada konu senin Allah ile aranda, bizlere laf söylemek senin inancını sorgulayıp seni yargılamak "vaay efendim sen nasıl Allah'a inanmamaktan bahsedersin" demek kimsenin haddine değil.. Nefis taşıyan her insanın isyana düşme olasılığı var. Kimi baş edebiliyor bu durumla kimi edemiyor.. İnsanız anormal bir durum değil bu..

Ben senin kendini toparlayacağına inanıyorum.. Ruhuna azap çektirme, hastalığını fazla sorgulama yeter.. "Neden, niye ben niçin" deyip durma.. Hepimizin değiştirmek istediği ama değiştiremediği şeyler var.. Olduğu gibi kabullenmek en basit ve kesin yol..

Allah şifa versin diyeceğim ama sen "yok ben 10 yıldır şifa istiyorum ama vermiyor zaten" deme.. Belki benim duam kabul olur.. Eş dost herkesten dua iste sağlığın için birinin ki kabul olmasa birinin ki olur belki.

Üye
    suskun62 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/esenyurt
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    2

"Hiç kimse, kendisine özgürlük, mutluluk ve yaşamın birdenbire, durdukyerde göklerden hediye edileceğine inanmamalıdır! herşeyin kökü kendi irademizde ve kendi çalışmamızdadır!"
    - Adolf Hitler

Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Keske senın gıbı dusunebılsem benım meselem özel anlatmak ıstemıyorum mesala evlenemıyorum bu yeterlıdır galıba

Üye
    morfeuse23 Avatarı

Gerçek Adı
    Fenerbahçe
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evlenmek demissin bende cok istiyorum ama belki hakkkinda hayirli degildir evlenirsen beklemedigin kotuluklerle karsilacaksin birde bu yonden dusun.Evlenmeyi istemek normaldir. Ancak her evlilik mutlaka hayırlı olur mu? Çok az da olsa, evlilik bir kimsenin dünya ve ahiret felaketine sebep olabilir. Ne olursa olsun evlenmeyi değil de, mutlaka hayırlı olanını istemelidir. Hayırsız bir evlilik yerine bekârlığı tercih etmelidir!*Esas hayat, ahiret hayatıdır. Muhteşem bir hayat sürülse de, dünya geçicidir. Akıllı, ahiretini düşünüp, (Ya Rabbi evlilik hakkımda hayırlı ise nasip et) diye dua eder. Kur'an-ı kerimde,*(Dua edin, duanızı kabul ederim), hadis-i şerifte ise*(Rabbiniz kerimdir, kendine açılan eli boş çevirmekten haya eder)*buyuruldu

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon