Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 94 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mutluyummm Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    LEGİONNAIRE nasıl böyle bir dualarının kabul edilmemesi kanaatına vardın
    siz resmen rabbime karşı çıkmışsınız yaptınızı kınıyorum ne gusel 5 vakit namazını kılabiliyormuşssun her insan namaz kılıp sıkıntı çekmeyecek diye bir şart yokki
    sadece senin değil her vatandaşın kendince sıkıntıları var ama şükret biraz demekki dualarının kabul olması için zamanı var yada içten dua edemiyorsun demekki kusura bakma ama lütfen rabbime ters büyük konuşmayın
    evlenmekten istediğinizden bahsetmişssiniz diyelim karşınıza sevdiğiniz sevildiğiniz bayan çıktı evlendiniz mutlu mu olucaksınız onla sıkıntılar yaşamayacağınızımı düşünüyorsunuz evlilikte de düşüşler çıkışlar yaşıyabiliyor her evlilik 4/4 lük değildir mesela anneniz babanız hiç sıkıntısı yokmu evliliğinde getirdiği sıkıntılar oluyor bence yanlış düşüncelere sahipsiniz ve bunalımdasınız tedavi almanızda fayda var çık gez dolaş mutlu değilsen bile kendine mutluluk payı çıkar derim ben

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    32

Ne kadar rahatsız bu konularda, gerçekten şaşıyorum.

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

namazı ruşvet amaçlı kılıyodunuz ozaman HAŞA!sen benım duaları kabul et ramazandada bı 30gun teravı çalışır mı dıyeceksın.zaten farz bakma kımsenın umrunda degıl ondan da muafız zannedıyolar ama degıl herkes kılmak zorunda.
    ıyılersırsen zaten obur tarafa bışey kalmıycak sen ıyleşmek ıstedın bende verdım dıyecek ALAHÜ TEALA.
    90 dk lık maçtan prım alcaksın ama 89da benı çıkarın dıye dıye bas bas bagırıyosun onun gıbı bışey olmuş.evlenıcende nolucak trılyonluk adamların evlılıklerı 1yıl suruyo sen napıcan 2022lemı gecınıcen boş ver evlenmeyı oda extra bonus olsun sana..

70yıl/sonsuz; cıkan sonuç goz kırpma zamanın salısenın katrılyon kere katrılyon kere katrılyon...çarpımından bıle az..

Üye
    nurayyy Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    13

meraba konuya cok şaşırdım açıkcası komik geldi bende engelliyim kanser hastasıyım ayrıca annemde kanser hemde 6 ay arayla yakalandık beraber kemoterapi aldık beraber radyoterapi aldık herkes cok şaşırdı herkes üzüldü babamda böbrek hastası biz se ondan geliyosa bi sebebi vardır elbet de3dik şükür ettik elhamdülillah dedik şimdi bakıyorumda iyiki demişim yıllarca geceleri agladım hastalık gecermi diye düşündüm şimdi o hastalık yüzünden aldıgım engel raporumla girdigim ömss den atandım memurum iyiyim annemde iyi babamda inancımızın bize kazandırdıklarını sonradan farkettim umarım Allah kalbinize ferahlık verir

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Duaların belki daha kötüye olmanı engelliyor. Bunu bilemezsin. Allah affetsin.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

restless;

ALLAH razı olsun yazın çok hoşuma gitti ve benim de bişeyler eklemek istiyorum ... Elbette dualarına namazlarına devam et ALLAH'u teala'dan asla ümidini kesme ve gelecek günü bekle bu zaman diliminde yahut ahirette muhakkak karşılığını alacağına öncelikle emin ol ... Ayrıca evlenmek insanların seni anlaması imkanların yetersizliği gibi konularda da ALLAH'ın Resulü Peygamber Efendimizin Hz. Muhammed (s.a.v.)'in hayatını incele bak sünnetlerine engellilere nasıl davranmış onları gitmiş yeri gelince kız istemiş yeri gelince Kuran ilmini öğretmiş yeri gelmiş şehri engelli birinin yönetimine bırakmış yeri gelmiş kapısının önündeki misafirliği gelenlerin devesi kesip yedikleri halde onlara kızmamış yani bizim için esas insan Hz. Muhammed ve esas bizi bilgilendirecek ve ALLAH'a yöneltecek kitap da Kuranı Kerim'dir ... buralara baktığımızda bize insan amelleriyle ve niyetleriyle değerli olduğunu üstünlüğün ancak takva sahiplerinde olduğu söylenmektedir peki yaşadığımız topluma bakalım insanlar malıyla mülküyle ve makam ve mevkileriyle değerli ve önemli adlediliyor ... İnsanları yaşadıkları sınavların zorluklarına saygı gösterilmediği gibi yardımcı olmak için uğraşılmıyor aksine hor ve hakir görülüyor ve tüm bunlarla beraber toplumun büyük bir yüzdesi herşeyin en iyisini hakettiğini ve derdin çilenin sıkınıtının onu bulmamasını istiyor ama gene de en büyük saraylar ve köşkler cennetten bekleniyor ... Bu mantıkta yetişen bir toplum içinde yanlış anlama ama bizim gibilerin evlenme şansı pek az malesef ama inşallah ALLAH'u teala bizlere nasip ederse de bizim için olanı nasib etmesini isteriz yani az insan engellilere samimi davranıp onu en yakınına alacak kadar sevebilecek kapasite hatta çok az bizim isteğimizde ALLAH'tan bizi mutlu edecek ALLAH yolunda olacak bizi de ALLAH yolundan asla ayırmayacak bir eş istemeliyiz ... ama bu toplum içerisinde gelmesi uzun sürse de yada gelemese de şikayet etmemeli ALLAH'tan asla umudumuzu kesmemeliyiz ...

Üye
    Carpe Diem Avatarı

Gerçek Adı
    -
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Her istediğimiz hemen olsaydı
    İnan bana kıymeti olmazdı.
    Benimde istediğim şeyler vardı dualar edip gerçek olmasını dilediğim Olmadığında üzülüp ağladığım anlar okadar çoktu ki.Ama inancımı asla kaybetmedim. olmadı olmuyo diye ağlayıp dövündüğüm şeylere şükrediyorum şimdi biliyorum ki en hayırlısı buydu benim için.sabret hakkında hayırlısı olsun inancını kaybetme

Askıda Üyelik
    restless Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    biyer
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

eyvallah muhammed, sen de güzel değinmişsin.

Üye
    murat 01 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    İZMİR -F.ALTAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş üzüldüm sana,demekki sen sana verilene şükür,ibadet anlamında olması gereken namazını,karşılık bekleyerek kılıyorsun yani şart koşuyosun,kardeş sen hiçlik bilincini bilirmisin,bizim bu yaşamda bir hiç olduğumuzu istendiği anda yok edileceğimizi kavra bence,ama insanın işine karışmak haddim değil,istedigini almak için değil kulluk için ibadet etmeliyiz gibi geliyor bana,bence istediklerini alamamayı degilde,doğaya çık ve bakma görrrr senin için yaratılanları,en kötünün içinden iyiyi çıkarmaya çalış.

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:45
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    87

duasız kalmamalı bence insan. her istediğin her zaman olsa idi hayır bildiğinde şer,şer bildiğinde hayır olabilir bunu bilemeyiz!

şahsen ben kendim bazen düşünüyorum da eğer engelli olmasaydım, belalara bulaşabilirdim. gençtim,cahildim ama şuan da yaşıtlarımdan çok olgun olduğumu düşünüyorum. belki de sağlam olsa idim şuan hapiste bile olabilirdim.
    Konu kaderimsee çekerim.. tarafından değiştirilmiştir (02.05-2014 Saat 17:10 ). Gerekçe: ..

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

doğru temişsin eski şirkette partronlar hep ataistti adamlar geliri her sene attı sağlık açısındanda turp gibiler maşşallah ama öbür tarafta ne olur bilinmez..

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

zuhahahh maalesef tanrılar zenginlerden yana ,onlara herşeyden bol bol veriyorlar

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

kendini iyi hissedeceksen bi tanrıya inanabilirsin hatta dua edebilirsin. ama kendini fazla kaptırma ve çok beklentiye girme derim. nasıl olsa öteki dünyada mükafat var bilmem ne var vs şeylerle kendimizi kandırmamak günü yaşamak lazım. bakın bugün 2 mayıs. bahar geldi çiçekler ağaçlar ne güzel. gidebiliyosanız gidin yürüyebiliyosanız yürüyün, ama istediğiniz yere ulaşamıyorsanız bunu tanrıdan değil yöneticilerden hesap sorun. dolmuşlar otobüsler neden uygun değil diye. ekpss sınavında yaptıkları gibi evden çıkamayan engellilere neden bi yere gitmek ister misiniz denmesin? araçlarla istedikleri yerlere neden götürülmesin? bi tevekkül içinde ağlayıp ibadetle kendinizi avutmayın derim. çağdaş ülkelerde bireyler önemli olduğundan insana değer verildiğinden hertür ihtiyaçları karşılanır, bu onlar için yerine getirilmesi gereken görevdir. tanrının üstüne yıkılacak takdiri ilahi deyip geçiştirilecek avunma değildir. sığınmazlar bu yalanlara. ne yazık ki aydınlanamayanlar, kendini dinlerin sorgulanamaz, baskıcı hayalperest evreninde dolaşırken bulurlar.

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arada isyanlar da olur böyle dua ettiğimiz istediğimiz yaradanın yapması için hiç zor bişey değil hatta çok basit bişey ama gece gündüz yalvartıyor yinede tık yok işte ozaman isyan başlıyor belki de sınavımız isteğimiz olmayınca ne kadar itaatkar olduğumuzdur..

arada olan isyanlarım olmadığı zaman genelde inancım şartlı inanma olmaz şeklindedir .Müslümanlık inancında bu tarafta inanana şu inanmayana bu var demiyor ama sınavında iyi olmayı bırakma mükafatın cennete diyor.Yani hiç bir kitapta inan bana inanınca ne istersen yaparım yazmıyor ama bol bol dua et yazıyor.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ebu Hureyre radiyallahu anh demiştir ki : Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
    “Sizden biriniz “Rabbime ne kadar dua ettim de duama icabet etmedi.” diyerek acele etmediği sürece talebine cevap verilir.”

| Buhari, Deavat 22; Müslim, Zikr 90

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon