Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 94 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kadife Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    06:36
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bizler bu bedende ve bu dünyada misafiriz.

Hepimizin cekilecek cilesi, akacak kani ,dökülecek göz yasi var.

Burda faniyiz ölmeye mahkumuz, peki ya öbür dünyada halimiz, asil mevzu orda..

Askıda Üyelik
    restless Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    biyer
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle o güzel canını sıkma, o güzel kalbinden imanı ve ümidi eksik etme dostum.

dua etmek güzel fakat dua etmenin de bir sınırı var, yani mucize beklemeyin. ben şimdi engelliyim diye dua edip yarın sapasağlam olmayı umacak değilim ya.

gerçekleri görüp buna göre tedbirlerimizi almamız gerekiyor, dünyada hangi insanın her duası kabul oluyor? dualarım kabul olmuyor diye Allah'a küsmek olmaz. doğmadan önce biz hiçken, var olup geldik Allah istediği için. ya hiç olmasaydık? hiç olmamayı diler miydik? yoksa belki 60 yıllık ızdıraptan sonra sonsuz mutluluğu mu umardık?

neyimiz eksikse o bizim imtihanımız oluyor maalesef, düzen bu, değiştirilemiyor.

evlenebilmek, engelliler olarak en büyük derdimiz. sevilmeye layık görülmediğimiz sanrısı bizi yiyip bitiriyor. ama var bir seven, durup bekleme, harekete geç bul onu.

yok mu bu dünyada senin gibi olan bir dişi? var.

dua ettim hastalığım iyileşmiyor, dua ettim güzel bi kızla evlenemedim, öyleyse dualarımı duyan yok. şeklinde bir düşünce doğru değil. unutma ki bazı insanları yaşatıp onlara direnme gücü veren şey, sırf dua edilebilecek bir Allah'larının olması. sırf bu bile insanlara yetebiliyor.

kim bilir belki seni daha mutlu edebilecek bir kadını bulabilmen içindir bu bekleyişler.

Allah'a küsmekle, hayata küsmekle, kendimizi eve kapatıp bir mucizenin gerçekleşmesini beklemekle yanlış yaparız. bu hepimizi imkansızlıklara sürükler. tam tersine deli gibi hayatın tam ortasına dalıp bu hayatın hakkını vere vere yaşamak bize yakışan, ve bizi kurtaracak olan.

Allah'ın sevgili kulu Hz. Muhammed. doğduktan sonra anne babası ölmüş, yaşarken mütevazi bir hayat sürmüş, davası yüzünden küfürler yemiş, kafasına taşlar atılmış, açlık çekmiş karnına taş bağlamış, bir hurmayı paylaşmış. doğan bütün erkek çocukları ölmüş. Allah'ın en sevgili kulu ama öksüz-yetim büyümüş, evlat acısı çekmiş.

bir güler yüzün bile karşılığını verecek olan Allah, elbet bize de karşılığını verecektir.

bu dünyada neyin eksikse buna sabredecek miyiz diye, neyin fazla ise de buna şükredecek ve paylaşacak mıyız diye sorulacak bize.

biz ibret olsun diye yaratılmadık, biz çürük elma değiliz, ucube değiliz, saksı değiliz lan biz. bizden çok var, sevilmeyi bekleyen bizim karşı cinslerimiz var, gidip hemen birini sevip dünyanızı cennete çevirin.

öyle filmlerdeki pembe tabloları seyredip hülyalarına dalmayı bir kenara koyup, güzel kalpli bir insanın dudaklarına yapışmamız dileğimle.

bakara suresi 155. andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz.
    sabredenleri müjdele.

inşirah suresi:
    5. elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.
    6. gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.

duha suresi 3 :rabbin seni terk etmedi, sana darılmadı da.

Üye
    reciss Avatarı

Gerçek Adı
    recep soyalp
    Son Giriş
    31.03-2015
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardes ben 10 yasinda annemi kanserden kaybettim. uvey anneyle disiplin adina iskencelerle buyudum. yatili okula verildim. neyseki is hayatina girince rahatladik derken evlenecegimin arefesinde benimde kanser oldugum ortaya cikti. Uc ameliyat oldum. 3ayda bir surekli kntrol hastanelerden biktim artik. omur boyu kortizon , tiroid ,kalsiyumdu ,d3 vitamindi derken ilaca baglandim.
    inancli olmaya calisiyorum. Sinavimiz buyuk arada sogukluk olsada sogudugum anlar daha bi korku saliyor icimi. Allah hepimize sabirlar versin...

Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Recep sana katılıyorum bende inanclı olmaya calısıyorum

Üye
    reciss Avatarı

Gerçek Adı
    recep soyalp
    Son Giriş
    31.03-2015
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allahtan inancli bir insanla hayatimi birlestirdim. darisi tum sizlerin basina ins.

Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bızde memur olduktan sonra hayırlısıyla evlencez ne dıyım allah mesut etsın uvey anne ızdırabını bılırım

Üye
    shiva Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

duanın kabul olup olmadığını sorgulamadan önce "zaman" konusunda bir bilginiz var mı ?

Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaman dedıgın sudur bazı dualar dunyada kabul olmayan lar ıse ahırette verılecek saglam bı kaynaktan arastırdım

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    61

Enes ne güzeldir ki namaz kıldığını söylemişsin, namaz bir çok insana ağır gelir yapamaz, ama sen başarmışsın, kalbini ve niyetini bozma derim, bu düşünceleri vesveseleri sana veren şeytandır, hayatta her şeyin bir vakti bir saati var, o vakit saat gelmeyince hiç bir şey olmuyor, ölüm bile.. O yüzden her şeyin hayırlısını istemek gerçekten çok önemli, fani dünyadayız fani dertler içindeyiz ama bilirsin ki Allah kimseye taşıyamayacağı yükü vermez, emin ol Allah yarattığı kuldan bile daha merhametli, ama insanız işte nefsimize yenik düşüyoruz isyanlara girebiliyoruz Allah affetsin inşallah, sabırlı olmak ve hayattan çokta bir şeyler beklememek gerek bence, beklentiler insanı yorar çünkü, dua edicez Allah hakkımızda en hayırlısını en güzelini versin diye, ve bunu hak etmek için yol göstermesini isteyeceğiz başka yolu yok

Üye
    shiva Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    05.02-2016
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır o değil. klasik din anlayışından bir sıyrıl istersen. kainatın zaman yasası ile bilgin var mı ? geçmişin ve geleceğin kainatta değeri nedir ? dua eden biri

duanın işe neden işe yaramadığını zannettiğimizi anlamaya çalışmadan önce şu zaman kavramını bir anlayabilsek mi ? ne dersiniz ? dilimiz döndüğünce bir deneyelim.

diyelim ki elinizde kocaman bir balon var. içine bu varoluştaki bütün maddeleri, atomları, elektronları, tası tarağı herşeyi, yani bütün evreni koyabileceğiniz büyüklükte bir balon. şimdi hayal etmesi zor biliyorum ama varsayın (hatta fizik biliminden dolayı inanın), bu balonun dışı olmayacak ! yani evren genişliyor diyoruz ya hani, evrenin sınırlarının az dışarısında ne var diye soruyoruz ya sürekli, öyle birşey yok orda. evrenin genişleme hızından hızlıca koşup, kafanızı veya elinizi oraya uzatıp yoklayamazsınız. çünkü orada hiçbirşey yok. eliniz oraya girer yok olur, geri çektiğinizde geri oluşur. işte burada yok kavramı devreye giriyor. o apayrı bir kavram ama kısaca hiçbirşeyin olmadığı yerde tahmin edebileceğiniz gibi zaman da yok. bunu anlamak yeterli.

tekrarlayalım, böyle bir yerde, yani maddenin olmadığı bir yerde, haliyle zaman da yok. e nolmuş oluyor ? bigbang'den evrenin çöküşüne kadar geçmiş ve geçecek olan her şey o balonun içinde ve sıfıra çok yakın bir anda olup bitiyor. yani kısacası o "hiç olmayan" dışarıya göre, belirli ve çok kısa bir sürede olup bitiyor.

bu da, dua kavramıyla beraber gelen inanç ve iman ikilisiyle beraber, bu balonu oluşturan ve söndürecek varlığın, zamandan bağımsız olmasını gerektiriyor. öyleyse o "sıfıra yakın" süreçte balonun içinde olup bitecek herşey deterministik hale geliyor. ama sadece balonun dışı için. bizim için değil. bu durumda sizin bugün isteyeceğiniz bir dua, gelecekte ne yaptığınıza bağlı olarak gerçekleşiyor veya gerçekleşmiyor olabilir. veya dua etmeniz, geçmişinizde olmuş olan birşeyi sağlamış da olabilir. bu etki tepki mekanizmasını sadece duaya indirgemek istemiyorum. iç dünyanızda balonun dışındaki "siz" kavramını besleyen titreşimler, iyilikler, güzellikler, gelişmeler de buna etken. kısacası zaman ve mekandan bağımsız düşünüp, bütün bunların üstüne ışığı tutan varlığın, bir hafızası ve geleceği görebilen bir yapısı olduğunu unutmamak lazım.

anlaşılması biraz zor uzay ve zaman fiziğinin konuları bunlar ama şunu diyebilirim senin şuan ki güvensizliğin geçmişde ettiğin duana engel olmuş olamaz mı ? dua da esas olan imandır yani güvendir. yani dua'da esas olan yaptığın ibadet değil ben beş vakit namaz kılıyorum yılın yarısı oruç tutuyorum neden dualarım kabul olmaz olayı değil. zaten bu son derece sığ bir yaklaşım olsa gerek. kadiri mutlak olan tanrıya sen ne verebilirsin ki, onun vereceği bir nimete denk olsun.

bir insan hiç ibadet yapmaya bilir ama fiili ve kalbi dille yaptığı dualar karşılık bulur çünkü bütün zaman boyutlarında onun olacağına iman etmiştir. secret falan diyorlar bu işede ama duada zaman açılımını kurandan başka bir yerde görmedim ben en detaylı orada bulabilirsin.

Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

magus2120;
    kurandan daha saglam bı kaynak yok zaten

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    81
    Blog Mesajları
    2

sanırım hastalıgınız size bunu düşündürüyor tedaviyi dogru yerde aradıgınızdan eminmisiniz...

bi ayette okumuştum sizin dualarınızı sizin için hayırlı olacak bir zamana bırakırız diyor mealinde ...

Üye
    RüzgarGülü55 Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    3

İnsanın dua etmesi aynı zamanda birşeyi umut etmesi beklemesi demek oluyo,gerçekleşmemeside hayal kırıklığı gibi oluyo sizi anlıyorum..dua ederken beklentilerinizi kesmenizi anlarım ama ,Allaha olan inancınızı kaybetmenizi anlayamam... basit bi örnek vercek olursak,sürekli acıktığımız için yemek yemekten vazgeçebilir miyiz mesela? yada bizim hastalığımzın henüz keşfedilmiş bir tedavisi yoksa doktora kızabilir miyiz? bunlarda aynı hesap..Kaderinize isyan etmek sizi asla mutlu etmez...

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    81
    Blog Mesajları
    2

ayrıca rahat bi nefes alabilmek neye deymez ben 20 gündür çok hastaydım nefesin kesiliyor su bile içemiyorum aslında 2 aydır var fakat son 20 gündür çok zor zamanlar geçirdim nefes alamamk çok zor ölmeyecek kadar bi nefes geliyor sonrasında bayılma çok şükür bu gün yaşamadım bunu inşallah geçecek ,demek istedigim beterin beri var her ne olursa olsun şükretmek lazım , en büyük imtihanları belaları evliyalara peygamberlere ve derce derce müminlere veririz diyor ayette ,firavunun dişi bile tek kemikdenmiş başı bile agrımamış hiç sıkıntı çekmemiş yani ...

Üye
    karahanweb, Avatarı

Son Giriş
    15.11-2014
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşım geçmiş olsun git bi abdest al şehadet getir. bir Müslüman (haşa) allahın varlığından şüphe ediyorum dermi dinden çıkdın demektir o şüpheyi bir kez duyduysan

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon