Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon
Toplam 137 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    EsRaNaS Avatarı

Son Giriş
    12.06-2010
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    bUrSa Ve HaTaY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben dışarda yürüdüğüm zaman bazı insanlar beni durdurup,engelimin ne olduğunu söyledikleri zaman aklıma bişey gelmişti bir zamanlar,onu söylemeye başladım.kızım engelin ne diğince fabrika hatası teyze,yada amca diyebiliyorum.ve bu benim çok hoşuma gidiyor.sizinde böyle komik cevaplarınız vardır mutlaka.

Üye
    emco Avatarı

Son Giriş
    20.09-2011
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben frederick ataxisi hastasıyım.(denge bozukluğu) şu an %75 bu rahatsızlığın içindeyim.bazen insanlarla sohbet ederkeh konu açılıp senin rahatsızlığın ne diye sorduklarında rot balans doğuştan hatalı ve garantiye girmiyor diye cevap veriyordum.Bu o an orada bulunan insanların gözünde "bu çocuk durumu kabullenmiş,hayatı gözünde karartmamış" gibi bir düşünce yaratıyorum.sonuçta engelli olmak benim tercihim değil.ama olan ve ölene çare yok.Hayat böylede güzel,Yaşamaya değer.

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kısa zaman önceye kadar barışık olduğumu ve bu konudaki sıkıntılarımın çooktan aşmış olduğumu söylerdim ta ki kabullenme ve barışma arasındaki farkı öğrenene kadar. Bu da yakın bir zamana tekamül ediyor.

Engelimle realitede barışamam mümkün değil çünkü sevmiyorum ve birlikte yaşlanmak istemiyorum ancak kendisini kabullenmekle birlikte yaşamdan tat almamı, normal hayatın içinde olmamı engellemesine izin vermiyorum..

Üye
    Nazar_Eyle Avatarı

Son Giriş
    23.09-2006
    Saat
    17:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evt ama yeni yeni barısıyorum.benşm durumumdan daha kötülerinin oldugunu gordukce ve duydukca.

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar;

Kendimden bahsedecek olursam engelliliğimi çocukluğumdan beri yaşadiğim için barışığım,

engelliği sonradan yaşayan arkadaşlar bizim kadar kolay barışık olamıyorlar galiba, çevremde gördüğüm kadarıyla.

ama hayat bir şekilde devam ediyorsa en güzelini yaşayıp barışık olmak zorundayız çünkü yaşayacağımız başka bir hayat yok.

Hepinize Saygılar;

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gününe göre değişiyor, bezen barışık bazen değil.
    Ama çoğunlukla barışık olmaya çalışıyorum, emco'nun dediği gibi olanla ölene çare yok. Madem bu şekilde yaşamam gerekiyor, sürekli "niye ben böyleyim" deyip ne diye hayatımı karartayım ki!

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Nazar_Eyle
    evt ama yeni yeni barısıyorum.benşm durumumdan daha kötülerinin oldugunu gordukce ve duydukca.
    Ben bu noktada araya girmek istiyorum.
    "benim durumumdan daha kötülerinin oldugunu gordukce ve duydukca"
    O zaman nedir en kötüsü? Kör olmak mı daha iyi? Yoksa sağır olmak mı? Ya da yürüyememek mi? Ya da başka bir özür?
    Gerçekten beterin beteri mi var? Ben bu söze de inanamıyorum.
    Şöyle yapsak; en beter olarak kendimizi görsek!(?)
    Bu sayade başardığımız/yaptığımız bir iş karşısında bir adım daha öteye gitmek isteyeceğiz.

Engelimizle barışık olma konusuna gelince; barışık olmak için önce küs olmak gerekir. Ben hiç engelime küsmedim ki ve sonuçta ben engelimi iyi tanıyorum o da beni. Bazen ben ona uyuyorum yeri geliyor bazende engelim bana uyuyor.

Yeni tanıştığım kişilere, bana özürüm hakkında soru sormasına fırsat bırakmadan ben ilk başta söylüyorum. "Ben özürlüyüm belli oluyor değil mi? )

En samimi arkadaşım eskiden uzağı pek iyi göremiyordu. Ameliyat oldu şimdi benden daha iyi görüyor. Eskiden bana bir gün demişti ki; "Ya ben uzaktan biri gelirken hiç tanıyamıyorum, bir tek seni tanıyayabiliyorum"
    "Nasıl yani?" dediğimde. Çünkü "Sen yürürken sola çekiyorsun" demişti.
    Çok gülmüştüm yahu

Üye
    mustafanın annesi Avatarı

Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gecenlerde Mustafa ile beraber Gima da idik.Bir ayagı digerinden cok fazla kısa annesi oldugunu sandıgım bir bayanın koluna girmis olarak yürüyen ama yüzü mükemmel güzel bir genc kız gördüm.Bir an icim burkuldu.Allahım dedim ne olurdu,mustafam da keske böyle olsaydı da yürüseydi.Sonra o genc kızın yüzüne,gözlerinin icine baktım.İnanılmaz mutsuz ve elemli geldi gözleri bana.Ve söyle düsündüm o zaman.Engelin büyüğü kücüğü olmaz.Birinin bir eli ya da sadece bir parmagı yoktur onun kahrını yasıyordur,biri bizim gibi yürüyemiyordur,onun kahrını.Belki alakasız oldu ama paylasmak istedim.Engelle barısılıyormu?HAYIR..Ama onunla yasamayı ögreniyor insan.HAYAT DEVAM EDİYOR.

Üye
    aydin_3454 Avatarı

Son Giriş
    11.10-2011
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaşamlar da bir çok problem olduğuna inanıyorum mevcut durumuna isyan eden ve kendi ile barışık olmayan insanımız çok ama unutulan bir konu var"bir nefes almanın değerini kaybetmeden önce anlamak lazım....

Üye
    o2han Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    18.02-2012
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    BATMAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pek dert edinmemeya çalışıyorum ama bazen soruyorlar ya hani" wah wah gencecik delikanlı n'oldu, kazamı, yazııık" iyi niyetli olmalarına rağmen sinir oluyorum o an o insanlara....
    Ama kendimle barışığım ve kabullendim engelliği...

Hatta bazen engelli olmasaydım acaba nasıl bi durumda olurdum diye düşünüyorum, belli olmuyor belki de bulunacağım durum şuankinden daha kötü olabilirdi...

Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim işyerimde müşterim benden bişey istiyo.onu yerine getirmeye uğraşırken ayağında ne var diyor.
    bende ona benden istediğini yerine getireyim gerisi önemli değil diyorum. uzatırsa hiç çekinmeden sizi ilgilendirmez diyebiliyorum.
    zaten sinir stres kimseyi çekemiyorum bu durumda kimseyede cevap vermek zorunda değilim...

Üye
    ertandagli Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    k. maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet benim icin bi sorun yok

Üye
    victory Avatarı

Son Giriş
    27.07-2006
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar
    Ben yeni kayıt oldum.uzun süredir bu sitede geziyordum.Çok güzel bir site emeği geçenlere tesekkürler.
    İyi ki engelliyim diyenler var mı acaba?Çok merak ediyorum.Ben de engelliyim ama hiç iyi ki engelli olmuşum diyemedim.Buna da şükür deyip bana sunulan bu bedende yaşamaya çalışıyorum.Mutsuz da değilim,iyi bir işim,iyi arkadaşlarım var ama engelsiz olsaydım herşey çok daha farklı olacaktı.Bunları buradaki sıcaklıya sığınarak yazıyorum,sürçü lisan ettiysem affola.Sevgiyle...

Üye
    DİYAR21 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2009
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok karşılaşıyorum kolumu soran insanlarla artık kazanın nasıl oldugunu anlatmaktan bıktıgım için uçak çarptı diyiyorum

Üye
    gulpembe Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bazen Çocuklar sorar , '' abla Gözüne Ne Oldu ? '' diye bende onların anlayabileceği bir şekilde cevap veririm. Büyükler sorduklarında ise , cevaplamaktan sıkılsam bile Tebesümle cevap vermeye çalışırım.
    nadirende olsa bazı durumlarda Engelime küsmüşümdür.

Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon