Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 45678910 SonSon
Toplam 137 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hayır barısık diilim hiç sevmiyorum kendisini ama şöylede bişi var, hep "EN KOTU BARIS,EN İYİ SAVASTAN İYİDİR" derler ama ben savastıgım için güç alıp inadaın hayat mucadeleme devam ediyorum, kabullenip engelimle barısırsam kendime olan guvenimi mucadelemi bırakır, evin için kapanır hayattan koparım diye dusunuyorum.. inadına yollardayım ben

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Helal sana Nova..
    Bende başka bir başlıkta, engelden nefretin yaşama kazandırdığı dinamizmden bahsetmiştim.. Nesiyle barış yapacağız bu musibetin derim hep.. En iyisi nefret etmek ve onu yok etmek için, onla savaşabilmek için, ona karşı koyabilmek için stratejiler geliştirmek ve silahlanmak..

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sehribanu Mesajı Gör
    Eshat bey, engelin kader olarak öğretildiğini,oysa engelin kader olmadığını,engellilin de insan olarak hayatın içinde,pasifize edilmeden yaşaması gerektiğini belirtiyorum,siz olayı başka bir boyuta taşımaya çalışıyorsunuz...

Sizin yazdığınız cümleden, benim anladığım Kaderi bir cehalet olarak tanımladığınızdır. Benim sizin yazdığınız cümlenizi aynen alıntı yaptım. Birde siz okuyun bakalım. Oradan ne anlıyorsunuz. Belki düşünceniz öyle olmayabilir. O zaman bunu açıkca ifade etmenize bir engeli bulunmamaktadır.

Ben olayları farklı bir sürümcemeye taşıma çabasında değilim. Hiçbir zamanda böyle bir düşüncem olamdı. Olamazda. Sizin yazınızı defalarca okudun acaba yanlış mı? Anladım diye. Fakat siz bu konuda kaderi cehaletle tanımlamıyorsanız zaten sorun bitmiştir.

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Ben engelimle barşışığım ama tam işler yolunda giderken engelli olmayan birinin gelip topal demesi bu barışı bozuyor.

Üye
    perenay33 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    mersin china
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

kafanı takma onlar basit seyler en guzelı insanın kendi ozuruyle daga gecmesi mesala benim sol far dogustan kırık yolda bır tanıdıgı gormezsem bahane hazır soldan gelme saga geccccc

Üye
    abdrim Avatarı

Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evimde barışıgım taki dışarı çıkıncaya kadar

Üye
    hayris Avatarı

Son Giriş
    20.01-2010
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    niğde-merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de doğduğumdan beri engelliyim. iyi bir hayatım var aslında. memnunum. bazı insanlar soruyolar ya hani kaza mı doğuştanmı sonradan mı diye. bu beni üzmüyor aslında ama insanların düşüncesizliğine kızıyorum. karşılarındaki insanı düşünmeden soruyolar. sanki öğrenince ellerine ne geçicekse? bi de acımalarına sinir oluyorum. aslında onlar acınacak haldeler bence . (sadece engelimi görüp yüzümdeki gülümsemeyi göremeyenler için söylüyorum.) hoş o tavırlarından sonra yüzümde gülümseme filan kalmıyor ama...

Üye
    serifee Avatarı

Son Giriş
    21.09-2009
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

LODOS DENiZCiSi;
    zaten sen engeline küs diye topal demişlerdir sana,engelli olmayıpta mutsuz ve hiç bir işe yaramayan niceleri var..kıskanmışlar seni

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Madem engelli olarak gelmişim dünyaya ve değiştiremiyorum bu durumu.. Karalar bağlayıp hayatı kendime zehir etmektense bu durumu bir an önce kabullenip neler yapabilirim hayata karşı dik durabilmek için ona baktım ilk önce.. İnsanların sakat görüp acıma dolu bakışlarıydı beni hep üzen.. Bunu değiştirmek için hayata daha sıkı tutunmak, bir şeyler başarmak, güçlü olmak ve her zaman çok pozitif olmak gerekiyordu.. Zaten bunları öğrenip başarabildikten sonra herşey düzeliyor ve insanların bakışıda değişiyor yavaş yavaş..

Üye
    seko84 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    izmir/bornova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    26

ben engelımle çok barışığım bazen oturup düşündüğümde iyi ki engelliyım dıyorum neden mı nedenı çok acık çünkü engelliyim bu bir gerçek ama hayat denılan acımasız yaiantı yalandan ibaret.... birgün ruhum bedenımden çıkacak ve gün gelecek o beden tekrar vücüdum olacak ve o zaman her şey gerçek olacak yanı bir rüyadayız.. belli kötü bir rüya rüyamı güzelliklerle süslemelıyım uyanınca mutlu olmak için...

Üye
    dilek deniz Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    02:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çocukken yamuk yürüdüğüm için yürüyüşüme baktıkları zaman utanıyordum. şimdiyse utanmaktan çok kızıyorum bakanlara. bazen benden beter ol diyorum içimden. insanlar çok kötü bakıyor gerçekten. merakla gözlerini alamayanlar özellikle de kadınlar daha çok bakıyor. onlar bakınca bende onlara cins cins bakıyorum ama farketmiyorlar bile gözlerini ayaklarımdan alamıyorlar sanki. aslında kızmamalıyız kimseye çünkü bu bir sınav. allah bizi de böyle sınıyor işte

Üye
    SONHAN Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ
    Son Giriş
    10.09-2013
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben arasıra diyorumki iyiki engelliyim hayata bakmak yeterli krizin en son uğrayacağı kişiler bizleriz cünkü dert edecek kadar paramız yok
    engelli olmanın güzellikleri bir cok engelli sabahın erken saatinde kalkmaz zorunda değil yada öğlenin o insanı deli eden sıcağında calışıp paramı alıp alamayacağım düşüncelerinden uzağız
    kısacası bu dönemin reklamlarında söylenen bir sözünü söyleyeyim
    yiyoz iciyoz geziyoz para vermiyoz cünkü yok )))
    bizler birer örneğiz maddi sıkıntılar ve bedensel sıkıntılar içinde hayatın ne kadar güzel olduğunu görebiliyoruz eh buda engelsiz engellilere baya fark atıyoruz kendi adıma engelli olduğumu sadece kaldırımları binemediğim otobüs ve tranvayları görünce hatırlıyorum ))

bana engelin ne dediklerinde defoluyum diyorum üretim iyi ama ambalajda cizmişler diyorum ))
    dışarıya cıktığımda bana bakan insanları fark etmiyorum cünkü umurumda değil ve söyle düşünün güzel bir bayan olsanız yada yakışıklı bir bey osanızda bakacaklar hatta o zaman baksınlar diye çaba sarfedecektik )

beni görüpte aaa sakatmısınız diyenlere dönüp kibar bir şekilde evet sakatım sizin için bir sakıncasımı var dedikten sonra karın boşluğuna yumruk yemiş boksor gibi kalmalarını izlemek güze oluyor

ben engelli olmanın tadını cıkartıyorum
    kaldırımlar ve toplu taşıma aracları hariç onlarada binememek bi yerde iyi oluyor uzun süre temiz hava alıyoruz akülü araba ile ))

Üye
    dilek deniz Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    02:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

(sonhan)dışarıya cıktığımda bana bakan insanları fark etmiyorum cünkü umurumda değil ve söyle düşünün güzel bir bayan olsanız yada yakışıklı bir bey olsanızda bakacaklar hatta o zaman baksınlar diye çaba sarfedecektik )

çok güzel bir bakış açısı. ama o zaman bakmalarını isteyecektik. şimdi istemiyorum bakmalarını.

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Engellimi kabul etmek onunla mutlu olmak zorundayım.kızım boşuna ağlamanın yakınmanın anlamı yok sakın sızlanma diyorum kendime ve o sebepllede kendimle barışık yaşamaya çalışıyorum.Arada bir bu barışı taarruzlar sebebiyle bozmak zorunda kalabiliyorum.iyi niyetle yada kötü fark etmiyor öyle can damarımdan vuruyorlar ki savaşımı bile kendi içimde yaşamak zorunda kalıyorum, sırf aileme yansıtmamak için.Ama genelde hayatla barışığım.bu dünyaya geldim ne yapsam etsem kar,eğer kısıtlarsam kenara kendimi cekersem sadece istediğimi yapamadan seyirci olarak bu dnyadan göcer giderim derim. ama benim hiiiiçte gözü acık gitmeye niyetim olmadığından gönlümce yaşıyorum.

bana engellimi soranlara sıkılmadan cevap veririm uygun uslupla tabi .genelde herkes merak ediyor insan olmanın bi tabiatı bu terslemem sorcak tabi derim hiç gocunmadan anlatırım tabi bazen bu çok az sayıda olsada uslubunu sevmediğime ters tepki veriyorum ama nasıl o cevabı verdim diye ben bile şaşırıyorum.içgüdüsel oluyor galiba

Üye
    son_bahar Avatarı

Son Giriş
    03.11-2009
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    Adana / Seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar arkadaşlar...
    Benimde birbuçuk yıl oldu kaza geçireli ve maalesef hala alışamadım.Ama benim alışamadığım insanların sormaları değil birçok konuda birilerine bağımlı olmak.İstediğim bir eşyayı alamamak,biryerlere kendi başıma gidememek, en çokta tekerlekli sandalyeye alışamadım ve barışamadım.Kazadan önce güçlü kendi ayakları üzerinde duran biriydim ama kazayla birlikte sanki tüm gücümde gitti.Şimdilik sadece yaşıyorum belki zamanla hayatla barışır ve gerçekten yaşarım.

Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 45678910 SonSon