Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 137 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alis Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Biri bana ayağın diyerinden niye kısa dedi.Bende kısa olan ayağım suda fazla bekleyince çekti dedim.Cevabıma kızmıştı,asıl kızması gereken oymuş gibi? Engelinle barışık olmadan da yaşanmaz ki,hayatı zorlaştırmanın anlamı yok bence.

Elbette insan nekadarda kafasına takmasada bazen rahatsız oluyor,ama süreklide bu ruh haliylede yaşanmıyorki;Yoksa bu durum insanı kitler,hiç bir şey yapamaz hale geliriz.Bu tür sorunları istesekte istmesekte yaşıyoruz,kafaya takıp hayatı kendimize zehir edeceğimize,takmamaya çalışma çabası içersinde olma çabası en azından bu sorunu asgari düzeye indirir.

Üye
    gadjodilo Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    uruguay/santa maria
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

barışsever arkdaşlar bişei netleştirelim. ya da en azından bu kavramın yerine oturması için kafamda bana yardım edin. engeliyle barışık olmak ne demek?
    ooo iiiki engelli olmuşuz ya ne süpper bomba bi hadiseymiş. napcaktık yürüyüp koşup görüp duyup ta yaaaa! bakın keyfinize gibi bişey deil heralde.... nedir bu kuzum BARIŞIK olmak???

Üye
    atilla atav Avatarı

Son Giriş
    17.07-2009
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kesinlikle ben kendi adıma engelimle barışığım bence öyle olmak en mükkemmelidir

herşeye rağmen engelimizle barışık olmalıyız çünkü bu hayat bizim ve devam ediyor

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: soldier
    hıç sorun olmuyor alıstım zorda olsa..ben saglamken bu kadar mutlu degıldım
    Sana ne artı sı oldu da sağlamkan bu kadar mutlu değildin ?

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

13 yıl olucak engelli olarak yaşamaya başlayalı. O zamana kadar etrafımda ne bir engelli tanıdığım vardı, ne de engellilik hakkında bir bilgim... evet hareketlerim artık sınırlıydı... lisanslı sporcu olma yolunda giderken birden bire kendimi hareketleri sınırlanmış bir halde bulduğumda, ilk başta bocaladım... benden çok ailem ve etrafımdaki insanlar engelli yaşamayı öğrenmeye başladılar engelli olmamla birlikte ilgi alanım spordan müziğe kaydı ve şuan konservatuarda müzik eğitimi alıyorum... ve bunu geçirdiğim kaza sonucunda elde ettiğimi düşünüyorum. Kendini avutmak denilebilinir... bişeylerin üstünü örtmek denilebilinir... kim tarafından ne denilirse denilsin; ben protezimi seviyorum ve engelli olmakla bazı insanlara msj verdiğimiz düşüncesindeyim ben en çok çocuklarla anlaşıyorum ve engelliliği onlara anlatma şansını bana verdiği için Allah'a şükrediyorum...

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Ben engelini kabullenenlerdenim.bazı zamanlarda komik bile oluyor, özellikle çocuklarla iletişim kurarken çok komik şeyler yaşıyorum.mesela benim yeğenim var 7 yaşında benim her şeyime özenir takılarımı takar, makyaj yapar benimle birlikte en çok hoşuma gidense teyzem gibi yürüyorum annecim bak der

Üye
    zekhan Avatarı

Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

7 Yıldır engelimle barışık yaşıyorum kaza olalı beri. Neden sorusu aklıma bile gelmez düşünmem. Engelimi bana bir lutuf gibi gördüm hep.

Üye
    akdenizli81 Avatarı

Son Giriş
    22.10-2015
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kendimle o kadar barışığık bir insanım ki bazen kendi engelimle bile dalga geçiyorum ama bazı zamanda oluyorki insanın boyunu dertler ayınca cıldırıyorum

Üye
    6ZAR6 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2007
    Saat
    14:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet çünkü benim engelim görme %90 ama işimi istiyerek ve severek yapıoyrum yani engelim bana engel olmuyooo (meslek ayakkabı tamirçisi)onu yapıyorum

Askıda Üyelik
    tarelif Avatarı

Gerçek Adı
    Elif Köse
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul-Erzurum-Gemlik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bence insan kendisi ile barışık olursa otomatikmen engeli ile de barışık olur.Ben 29 yıldır ,yani doğduğumdan beri engelimle yaşıyorum.Bazen engelli olduğumyu unutuyorum.Sağolsun illaki hatırlatanlar oluyor.Genelde birşey yapmakta zorluk çektiğimde hatırlıyorum.İnsanlara pozitif enerji vermeyi ve düşünmeyi çok seviyorum.Eskiden diyordum neden diye ,çok çok eskilerde.Neden dememin sebebi de bizim ailede 3 engelli var yaşayan, 1 tanede ex.Bu sebepten anneme derdim insan hiç mi merak edip neden diye araştırmaz,sormaz.Artık bunu soracak bir annem bile olmadığı için...Bencede bireyin engelli olması ona ,hayata ve çevresine çok şey katar çok.Paradigmamızı geniş açılarda yaşamamızı sağlar.İnsan mutluysa tek kollada,kolsuzda,bacaksız,gözsüzde mutlu olur.

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

Engelimle barışık değilim,
    insanlar bana ne olduğunu sormaya cesaret edemiyorlar
    dövücek gibi bakıyorum heralde ondan..
    sorsalarda anlatmam zaten sanane derim.
    sağlamken bu kadar mutlu değildim hayatı tanıdım gibi söylemleri olan üyeler size diyecek bir sözüm yok,
    güldürdnüz beni
    iyiki normalim..
    sevgiler..

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    03:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bazen barışık bazen mutsuz...ama yine de Allaha şükrediyorum.çünkü hayatta her zaman beterin beteri vardır.bunun bilincindeyim.Allah beterinden korusun..

Üye
    sevinç Avatarı

Son Giriş
    09.10-2009
    Saat
    17:21
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende zaman zaman şükredip benden daha kötüleri var diyorum.ama tedavim devam ediyo.gün geçtikçe daha da iyi oluyorum.ama insanların yolda yürüken tuhaf tuhaf bakıp anadan doğmamı sonradan olmamı demeleri beni çok incitiyo...eve kapadım bir ara bu yüzden kendimi..şimdi işe başladım ama yine de kendimden nefret ediyorum....

Üye
    PINAR SÜLELER Avatarı

Son Giriş
    10.05-2013
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/ÇANKAYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EVET HİÇ OLMADIĞIM KADAR BARIŞIĞIM HEMDE KENDİMLE DALGA BİLE GEÇEBİLİYORUM

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    10 yaşında yanlış tedavi sonucunda bu duruma düşünce..önümde iki seçenek oluştu..
    Yaa engelimden dolayı kendime acıyıp bir kenara çekilecektim ..herkesin bana acımasına izin verecektim..
    Ya da engelsiz bir insan gibi düşünüp yaşamaya çalışacak elimden geleni yapacaktım...
    çünkü toplum , sen kendinin hakkında nasıl düşünürsen sana karşı öyle düşünüyor...

Ama oturup polyannacılık oynamıyorum , kendimin farkındayım...diğerleri gibi sağlam insan değilim ama bu benim kendime acımaya acındırmama neden değil...
    Biri çıkıpta..geçmiş olsun düştün mü deyinceye kadar engelimin farkında olmuyorum açıkçası...
    Ama bir de şu ağrılar kendini her an hatırlatıp durmasa aklıma bile gelmeyecek..
    Sonuçta defolu olsa da bu bacak benim bacağım ..benim olan herşeyi sevmem gibi onu da çok seviyorum...

elimizde bir hayat var..onu nasıl yaşayacağımız bize bağlı...

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon