Sayfa 18 / 20 İlkİlk ... 814151617181920 SonSon
Toplam 291 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @ferhat kurt

doğru bir sosyolojik ve psikolojik tespit! ben başıma bunlar gelmeden önce nerdeyse ateisttim....ama isyanla birlikte şükür neymiş onu da acı tecrübem bana öğretti!....küfür,kırgınlık,isyan,şükür hepsi içiçe geçti son 8 ayda....Allah affetsin beni....çok çok zor günler geçirdim....ve hala da son bulmuş değil....

Üye
    Esra.27 Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ahmedkilicc ben herzaman sukrederim ☺ hem yine ayni olurdu dedim bisey demedimki �� halimden memnunum

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Sonuçta her zaman şükür etmek lazım.
    Eğer işitme engelli olmasaydım Makina mühendisi olarak iş hayatında daha üst seviyelerde olacağımı düşünüyorum.
    Proje müdürü olarak çalıştığım büyük bir makina fabrikasında imalat müdürü ayrıldığında Genel Müdüre çıkıp bu göreve talip olduğumu bildirdim.
    Bana bu işi layıkıyla yapabilecek biri olduğunu ama duymadığın için bu makamı veremeyeceğini açıkca yüzüme karşı söyledi.
    Bende durumu anlattım ama ikna edemedim.
    Daha sonra genel müdür ayrıldığında yönetim kurulu başkanı şirkette en kıdemli ve tecrübeli biri olarak bana genel müdürlük teklif edilmeyip dışarıdan makinanın m sinden anlamayan kaldı ki işini bile sevmeyen bir makina mühendisini genel müdür olarak getirdi.
    Ama sonuçta işlerin layıkıyla yürümesi için ben koşturuyordum. Yönetim kurulu başkanı email ile olsun yüz yüze olsun hep benimle muhatap oluyordu.
    Anlayacağınız şirkette hep sıfatsız ve yetkisiz olarak en sorumlu işleri ben yapıyordum.
    Tüm bunları tahmin olarak söylemiyorum. Yüzüme karşı açıkca işitmiyor,duymuyorsun,telefon ile görüşemiyorsun dedikleri için kariyerim hiç bir zaman resmi olarak bir sıfata sahip olamadığım gibi hiç bir zaman hak ettiğim maaşımı da alamadım.
    Şu anda bile hep aynı sektörde çalışmış sıfırdan yeni makina projeleri çizen 23 senelik makina mühendisi olarak 5-6 senelik makina mühendisi kadar ancak maaş aldığımı söylersem yalan olmaz.

Üye
    zelihaabaydın Avatarı

Gerçek Adı
    zeliş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Solveus Mesajı Gör
    bunu en iyi ben biliyorum...az mı konuştuk)
    bilmezmiyim can )) ask gıbısı varmı ???

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

@Solveus; Öncelikle çok geçmiş olsun. Zaten geçmeye de başlamış ne güzel bir haber yaşadığın durum bir miktar mutsuz etmiştir seni eminim, ama artık dans bile edebiliyor olman sevindirici bir gelişme. Anlattığına göre en azından sürekli engelli kalmayacaksın. Benimse dans edebilmem ancak öteki yaşamımda nasip olacak sanırım Ancak bu hayatımda da oturduğum yerde kıvırıyorum elbette kendimi de tamamen mahrum bırakmamaya çalışıyorum

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Anlamadım sizce engelli olmasaydınız! Başlığını kime attınız, engelli olmuyann bir arkadaşmı bu konuya yorum yapacak, zannetmiyorum, bence bir yanlışlık var doğrudan, Engelli olmasaydınız diye başlık atılsaydı daha net bir anlam ifade ederdi.
    Ben bir engelli olarak konuya direk dalacam, varsayımları ve hayelleri birtarafa bırakıp biraz real takılacağım, bir söz vardır Dünyada iman ahirette mekan lazım derler, bazı arkadaşlar Dünyada mekan ahirette iman derler, nasılolsa annamaz kıl, bana uygun olanı Dünyada mekan ahirette iman olacak.
    Sonradan 40 yaşımda engelli biri olarak ne abartan olurum nede çoğaltan, vardan yok, yoktan var olmaz, Engelli biri olmasaydım diyemiyorum Allah'a karşı gelinmez ona şerkte koşulmaz, diğer taraftan sağlıklı bedenimdede bu böyle idi yani yine esir düşmüş bir beden ve beyin vardı, anlıyacağınız Allah'a sağlıklı veya engelli bedenlerde olsun karşı gelinmez.
    Her insan hasta olabilir kimisi şanslıysa tedavi olur kimiside engelli olur bir risk taşır, eğer Allah'ına güveniyorsan riski almaya değer bence,
    Maşer günü bütün müslümanlar bir araya gelip toplanacaklar Alah'ın huzurunda, hepimiz 33 yaşında olacağız,
    Hic şöyle düşündünüzmü, belediye de olsun Devlettin diğer kurumlarında olsun, Yaşlılara, hamilelere, Engellilere öncelik verilecek, ve sen o haktan yararlanamıyacaksın, senin avukatlığınıda şeytan yapacak, Ben engelli olmasaydım ne yapardım! Şeytanın o çok sevimli avukatlıģını bildikten sonra ona ôyle bir ceza verirdimki , onu 5 sene eşeğe dônüştürürdüm aynını tekrarlarsa bir beş senede keçiye dönüştürürdüm anlaşılan oki onu hep farklı bir hayvana dönüştürürdüm. Allah'ın zoruna gitmesin,
    Ben engelli olmasaydım Allah'ın en sevilen Adamı olurdum hiç kimseye hesap vermez ve hic kimseden emir almazdım, Bir tek Allah'ın bana verdikleriyle yaşar hiç kimseden borç istemezdim, bilirdimki dônüş Allah'a olacak, Dünya malı Dünyada kalır, ne yapayım köşkü ne yapayım Rezistansı
    Denizde balık Dağda kereste, kuş besledim kümeste,

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim @şekerkız...sürekli engelli kalıp kalmayacağımı kimse bilmiyor açıkcası...hala tabi ki üzülüyorum bir dans manyağı olarak...kendi imalatım olan figürlerim bile vardı sen de inşallh çok çok daha iyi olursun....bazı rahatsızlıklar zamanla daha iyi bir duruma gelebiliyor....

Üye
    RüzgarGülü55 Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    3

@burhanettin bey, sizce engelli olmasaydınız nasıl bi hayatınız olurdu? Başlığı bir engelli tarafından engelli arkadaşlara yöneltildi.(ben tarafından) ve siz insanlar neden her şeyi işinize geldiği gibi anlamaya çalışıyosunuz anlamadım.bu başlık sadece engelli arkadaşlarmın hayalllerini merak ettiğim için açılan bi başlık.bende doğuştan engelliyim ama çok şükür hayatımın hiç bir anında isyan edip şeytanı sevindirmedim.benim cennete gitip giremeyeceğimin kararını haşa siz mi veriyosunu?!! Lütfen arkadaşlar ya sapla samanı karıştırmayın her şeyi işinize geldiği gibi anlamayın.herkesin hayalinde zihninde geçmiyo mu bak şimdi yürüsem şunu yapardım..içinden geçmiyo mu duyabilsem şunu derdim...ben sadece bunu yansıttım.yorumlarınızı dikkatli yaparsanız sevinirim!

Üye
    GÜLEYDA Avatarı

Gerçek Adı
    GÜLSÜM
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sabh sabah güzel bı konu acmıssınız ıyıde oldu hani derlerya hayatım gözlerımın önunden fılm serıdı gıbı gectı dıye aynen öyle oldum valla eger engelli olmasaydım okumazdım bu kadar kariyer olmazdı hayatımda bzımkıler hemen evlendırırlerdı benı...koca coluk cocuk derken ömrumuz gıderdı herhalde...emrine şükür diyorum ben yaşadıklarım ve daha yaşayacagım nıce şeyler için...aslında yazacak cok sey varda yok sankı herkesın hıkayesı uzun bu hayatta hepımız bır sekılde sınanızyoruz dıye düşünüyorum ...

Üye
    i_brahi_m Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    09:26
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba konuyu gördüm katılmak istedim. Bende Allah a şükür yürüyorum fakat kısa mesafeler uzun yürüyüşler yoruyor beni benimde en büyük istediğim şey nefesim kesilene kadar koşmak tabi insan çok şeyler istiyorda işte bunada şükür demek lazım kendi işlerimizi gördükten sonra.

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Beni anlamadın ya ben ona yanıyorum la fa la sol, 50 yaşıma yaklaşıyorum Hem yaşlı hem engelli hem ruhum esir düşmüş, bedenim yorgun, ayın var aynı mal
    Salı verdiyse con suya, bazı şeylerin geri dönüşü yok.
    Çok neşeli çocukluğum ve gençliğim oldu Bir Annenin Babanın görmek istedikleri evlatlarından bekledikleri herşey, Sonradan Engellendim dövüşmedim, kavga etmedim, suç işlemedim derece kaderime yenik düştüm, çok sevdiklerimi kaybettim, dostlar sa olsun,
    Bir gün ölecek fakat hiç ölmüyecekgibi çalışıyorum, çoğu kez zamana yenik düşüyorum, çok acımasız zalim en zoruymuş Engellinin hayatı, içimden çıkacak gibi deyil Evlat acısı,
    Sonradan Engelli olmak asla zanlı olmak değildir, heleki başkalarının hayatını esir almak, onların haklarına veya kurallarına saygısızca davranmak
    Doğuştan Engelli arkadaşlar psikolojiyi ne kadar biliyorsunuz sizce ruh sağlığımı yoksa beden sağlığımı önemli benim için önce ruh sağlığı Allah,a giden yol, Asla kimseyi esir almam adeta gelene paşam gidene ağam, derim Allahım ya Rabbim.
    Çok sevdim çok oyunlar oynadım çok mutlu oldum, fakat Evlat acısı engelledi beni, o MKAtatürk o Koca Adam o Lider o Laik o Doğru o Cumhuriyet o Sevgi o İnsan o Barış o aynı zamanda bir Kardeş ona Dönüşmek tüm Atatürk sevenlerinin Ahlakı değerleridir ben onun için engellendim çok sevdim onurlu ve barış içinde yaşamayı,
    Tüm Engelli arkadaşlarıma esenliklerim olsun, ben inanan deyil inandırmayı daha çok seven biriyim

Üye
    Alp Fuat Avatarı

Son Giriş
    16.04-2017
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendi adima konusayim engelim normal hayatimi pek etkilemedigi icin pek farkli bir hayatimin olacagini dusunmuyorum

Üye
    mona_lisa Avatarı

Son Giriş
    26.05-2016
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şu ankinden daha kötü olurdu diye düşünüyorum çünkü birçok günaha dalabilirdim ve hayattaki her şeyi tüketebilirdim. böyle de bazen mutsuz hissediyorum ama bu imtihan olmasa olacakları düşünüyorum da... çok ders aldım çok şükür.

Üye
    bipolarimkiben Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba, bir sürü görüş bir dolu hayat. Benim engel raporumu alalı bir yıl olmadı. Hastalığım ise 8 yıldır aktif durumda. Öncesinde başarılı bir iş ve okul hayatım vardı.Ama ben yılamadım. Yine okudum master yaptım,yine çalıştım. Taki geçen yıla kadar. Hasytalığım seyir değiştirdi EKPSS yi denedim kısmet. Ama şimdilerde hem kendi sitemde Bipolarimkiben.com, hem engelsizhaber.nette yazıyorum.Yazıyorum rahatlıyorum sesine ses oluyorum kimilerinin. Önce kendimin.bipolarimkiben ? Dünya'nın kendisi bipolar !
    Son yazım:YOK SAYMAKLA GEÇİYOR MUYDU DERTLER: BELKİ!

Üye
    bypeace Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    sanane
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim cevabım o kadar uzunn ki.. roman gibi yani. buraya yazsam kim okuyacak ??
    en kısacasını buraya yazayım.
    Arkadaşlık, Eğitim Hayatı, İş Hayatı, Aşk Hayatı, Evlilik Hayatı tamamen bambaşka olurdu.

Sayfa 18 / 20 İlkİlk ... 814151617181920 SonSon