Sayfa 16 / 20 İlkİlk ... 6121314151617181920 SonSon
Toplam 291 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben de bazen bu konuda düşünür hayaller kurarım.Bunu en çok bıkkın yorgun hissettiğim zamanlar yaparım. Malum ülkemizde engelli olarak yaşamak hayli zor .Ama sonra bu hayaller bana çok yavan gelir.Yani düşünsenize engelli değilsiniz ve istediğiniz her şeyi elde edebiliyorsunuz.Her şey çok kolay ve sıkıcı olurdu diye düşünüyorum.Tabi bunu kendi mücadeleci ruhumu baz alarak söylüyorum. Zor olanı başarmak benim hayat amacıma çok daha uygun geliyor

Üye
    Firesword Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hayatta en çok zoruma giden şey, hayallerimin gerçekleşmemesi değil, onu gerçekleştirmeyi bile deneyememek olmuştur. küçüklüğümden beri bilgisayar mühendisi olup, amerika'ya gitmeyi hayal etmişimdir. liseyi de 5 üzerinden 4.95 diploma puanı ile birincilikle bitirdim. Ama hastalığım (sma) çocukluktan başlayıp gittikçe ilerleyen bir hastalık. liseyi bile güçlükle bitirdim ve bitince artık hiç gücüm kalmamıştı. pes etmek zorunda kaldım ve hayallerim içimde hep bir ukte olarak kaldı. eğer engelli olmasaydım inanıyorumki hayallerimi gerçekleştirebilirdim. Şu anda ise eve tıkılı vaziyette sürekli Allah'ın bizden ne istediğini, neden yaratılığımızı, ne kadar umursandığımızı falan düşünüyorum. Bu hayat, dünya, insanlar, yaşam herşey o kadar anlamsız geliyor ki.

Üye
    t0rnad0 Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    04:04
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendimi hiçbir zaman engelli olarak görmedim. Ama bir gözümde şaşılık var eğer bu olmasaydı heralde herkesin gözünün içine dik dik bakarak geçerdim

Üye
    Biadse Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Uclarda yaşayan, alkolik keşin biri olurdum şüphesiz.
    kimseye zararım dokunmazdı ama ahiretimi yakmış olurdum heralde.
    Elhamdülillah Rabbim yavaşlattı.. benim gibiler için Yaşasın MS..

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Engelli biri olmasaydım, Müzelere giderdim, spor komplekslerine giderdim, kültür merkezlerine giderdim, Türkiyemizin en ilgi çekici illerine giderdim, Trenlere,Vapurları,Uçaklara binerdim, Sınırsız kotasız internetim olsun isterdim, Evim, Arabam Fabrikatör olmak Bankada bloke olmuş param.
    Evli ve çocukların olsun, Yazlığım, kışlığım ve oturma Evim olmasını, Binek, ticari ( ekonomik) Piknik ve aile Arabam( karnaval) olsun isterdim.
    Hayvanat bahçem ve Çiftliğimin olmasını, Çok güzel yerlerde okumak Danışman olmak Yarışmalara katılmak, Uzaya gidebilmek o anı yaşamak bir Ceday olmak ( Ceday olmuyan bilemez), Çok büyük bir kaşif, dalgıç olabilmek o masmavi ürpertici ve bir okadar da dinlendirici denizlerde yaşamak
    Ve inanır mısınız çok büyük bir dövüşçü ve komutan olmayı. Ben engelli olma say dım Allah ım ya Rab BİM bütün engelli ve bakıma muhtaç insanlara öksüzlere yetimlere onuru incinmiş bir şekilde hapiste yatan yaralılara yardım eder, selamlarımı, esenliğim üzerlerine olsun isterdim
    Kazanır Mübarek olsun Yiğitler

Üye
    1Şans Avatarı

Gerçek Adı
    Samet
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL (samsun)
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Engelimin bana kattığı en iyi şey Şükür etmem sanırım. Engelim olmasaydı bu kadar şükür edermiydim bilemiyorum . İnsanlar beni bu kadar çok severmiydi acaba ? Acaba bu kadar masum iyi niyetli olurmuydum ? Bilemiyorum .. Ama engelsiz olsaydım sanırım lisedeyken sevdiğim kıza açılabilirdim .
    Bana sordu bu çocuk benimle konusmak istiyor , ne yapayım? diye . Sen seviyorsun , hoşlanıyorsun ama birşey diyemiyorsun . bu duruma düşmezdim sanırım cesaretli olur ve sevdiğimi söylerdim sanırım.
    Dediğim gibi şuan şükrediyorum okuyorum, her işimi görüyorum. Engelli olmasaydım değişebilirdi; düşüncelerim ,davranıslarım , arkadaslarım , Ama değişmeyeceğini garanti verebileceğim tekşey aileme olan sevgim .. Abime olan sevgim . Ben üzülmeyeyim diye yorulmayayım diye adımlarını yarım atan, her zaman yanımda, arkamda olan altın kalpli insan .
    Engelli olamasaydım sanırım sevdiğim bir kızla konsurken sonunu düşünüp üzülmezdim.
    Bunun gibi şeyler işte , saymakla bitirebileceğimi sanmıyorum. Çok fazla şey çok farklı olurdu. Ama ben yinede hayatımdan memnunum, mutluyum ve mutlu insanları gördüm daha çok sevindim .
    (Biraz uzun yazdım ama bu başlık altındaki bütün yazıları okudum. Bende bu siteye yeni geldim uzun uzun anlatmak istedim . Ben engelliyim ama hiç engelli arkadasım olmadı bu zamana kadar. Burda iyi niyetli kişilerle tanısmak istiyorum .Hatta üye tanışma programı olursa kesinlikle katılıcam..)

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Bi engeli olmalı insanın hamd etmek nedir bilmeli biseye çabalarken engel olmazsa hayatın ne tadı olurdu hayatta önüne engel çıkmayan insanlar intiharla bitiriyo hayatını engelinin değerini bilmeli şükretmeli haline herkes hayalini kurduğu hayattan cok yaşadığı hayata sarilmali insan

Üye
    RüzgarGülü55 Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    3

@Ahmedkilicc evet insan sabretmeyide hamd etmeyide öğreniyo bu doğru..olgunlaşıyo.Ama engelli olmak şükür edilecek bir şey değil,senin gibi hafif engelli insanlar için bu geçerli olabilir bilememde.Maneviyatınız önemli bu durumda.Hayatınız her ne şekilde olursa olsun yaşamaktan zevk almaya,bir şeyler başarmaya çalışacaksınız tek çıkış yolu bu.

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@RüzgarGülü55 aslında bi yerde doğru dediğin içinde bulunduğun duruma alışıp kendin için çabalamalısın gerisini unutursun zaten

Üye
    kaygusuz Avatarı

Gerçek Adı
    abbas
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Keske her sey dediginiz gibi olsa ben durumdan dolayı cok rencide edildim çok hakaret isttim ama hic kimseye bi cevap veremedim
    bi şu var yaradan Allah cevabı veriyodu çok şükür

Üye
    ppegasuss Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    17:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben İşitme engelli olduğum halde yüksek okul bitirdim..Öğretmenlerim arkadaşlarım iyi duymadığımı bilmezlerdi.O zamanlar idare edbiliyordum.Derslerde öğretmenlerin anlattığını duymazdım.Bırak dersi sınavlarda soruları duymazdım..İlk başlarda mesleğimi yapıyordum,şu an yapamıyorum..Teknolojik gelişmeleri takip edemediğim,kendimi yetiştiremediğim ve iyi duymadığım için mesleğimden uzakta kaldım..Herkes işitme engelliyi pek özürlüden saymaz..Ama en zor şartlarda yaşayan engellilerden biridirler..Engelli olmasaydım eğer..Gençken aşık olduğum kıza ;gider seni seviyorum aşığım derdim..

Üye
    RüzgarGülü55 Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    3

Ohoo zaten insanların sizi yargılamasına bakacaksanız bunun için engelli olmanzda gerekmyo,kilolu birini görseler dalga geçerler yüzünde doğuştan iz olsa dik dik bakarlar,boyunuz kısa olsa cüce derler..yani insanlar tarafndan rencide edilmek için engellide olmak gerekmiyo.Allah onlarada erden nasip etsin biraz inşallah

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

engelliisn diye hakaretleri yutacak halin yok ya ne olursa olsun ezdirme kendini

Üye
    kaygusuz Avatarı

Gerçek Adı
    abbas
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Ne diyebilirsin ki susmaktan başka bir şey yapamadım 2 haziran günü hayatım asla va asla unutmayacam bi gün aylardır o gün kulagimda beynimde ruhumda hep acının sızıntısı var

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Beni hiç kimse tutamazdı benle başada çıkamazdı haksızlığa tahammülüm hiç yok başım beladan kurtulmazdı.

Sayfa 16 / 20 İlkİlk ... 6121314151617181920 SonSon