Sayfa 10 / 20 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon
Toplam 291 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben her zaman söylerim sizler aslında engelli değilsiniz asıl engelliler sizlere engel çıkaranlardır
    neyse konuya geceyim
    engelsiz olsam nasıl hayatım olurdu engellilere tabi onlara engelsiz diyelim yardım eden bir hayırsever olurdum.

Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bence herşey aynı olurdu çünkü engelimi engel olarak görmüyorum bile.............

Üye
    altay58 Avatarı

Son Giriş
    11.09-2014
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meralmiz;

işte düşünce tarzı bu olmalı tebrikederim biri yazmış asardım biri yazmış keserdim önleride düzlük durduranda yok salıyan sallıyana

Üye
    ömererdem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben özürlü olmaktan şikayetçi degılım ev araba evlilik gibi konular herkesin hayali benimde hayalim 11 yaşımda beyin tümörü tedavisi gördüm 11 yaşından önce sağlam hayatıma devam ediyordum ama olanlar oldu ben dünyanın derdini çekecegime dünya benim derdimi çeksin allah büyüktür hiç üzülmeyin bir kapı kapanır bir kapı açılır

Üye
    KuzeyYıldızı Avatarı

Gerçek Adı
    Y.Kemal
    Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben görmeyi isterdim herşeyi görmeyi...iki gözle görmeyi...nasıl iki gözle bi nesneyi bi bütün halinde görüyorsunuz...anlamıyorum ve hiç bi zamanda ne anlayabilecem ne de hissedebilecem ve eğer görseydim görebilseydim daha çok okuyabilirdim daha çok daha çokk...herşeyi okurdum ne kadar yazılı kitap varsa okurdum hiç bıkmadan usanmadan...

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    23
    Blog Mesajları
    5

Ayakta olup yürüyebilseydim birçok şey farklı olurdu.Yürüme engeline takılan hayallerimde kalanların üzerine yoğunlaşırdım ve biliyorumki başarırdım..

Üye
    amonsa Avatarı

Gerçek Adı
    s
    Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    k
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

okuyamamak başarısızlık degildir benim sizofreni yuzunden üniversiteyi yarım bıraktım hatta yarım bile degil 4.sınıfta bıraktım insanlardan kacmaya basladım sizce bu başarısızlık mı yoksa bir engel mi

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

ömererdem;

cok güzel bakis acisi Allah yolunu aydin etsin Allah razi olsun .....

Üye
    _DELAL_ Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

Engelsiz olsaydım diye hiç düşünmedim.çünki yapmak istediğim herşeyi yapıyorum engellicede olsa.fiziksel ve ruhsal herşeyimi seviyorum.varoluşa teşekkürler.

Aşkı yaşamak için engelsiz olmak gerekmiyor .birazcık kendimizi sevmek ,değer vermek yeterli ve kendimize güvenmek .diğer şeylere gelince .kimsenin hayatı mükemmel diil.her engelsiz olan her istediğini elde edebiliyormu.?hayatın tadını çıkarmaya engelli olmak engel diil.
    ?

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Allah-u Teâlâ kulunu bir lütufta bulunmak isterse o kîşinin engelli olmasına bakmaz.Kulun engelli olması o nimete kavuşmasının önünde bir mani olmaz.Bunun tersini düşünmek;yani;süt içtim karnım ağrıdı demek yanlış bir inançtır.Çünkü ağrıyı veren Allah-u Teâla'dır,süt sadece aracıdır ama süt içip karnı ağrımayan insan da vardır.Şimdi sütü içip karnı ağrımayan insan bunu sağlıklı olmasına hamlederse bu da yanlış olur.Her işin içinde derin hikmetler vardır.Senin evlenemiyor olmanın engelli olmanla bir alâkası yoktur.Diğerinin evlenebiliyor olmasının engelsiz olmasıyla alâkası olmadığı gibi.

Asrı Saadet'te 17 yaşında Seleme adında bir sahabe yaşamıştır.Harp sırasında kılıç darbesiyle ağır yaralanır ve yüzünün bir kısmı gider.Ne ki Seleme evlenmek isteyen bir gençtir fakat yüzünün öyle olmasından dolayı kimse ona kız vermeyi istememektedir.Bir gün Resulûllah'ın huzuruna çıkıp,ben evlenememeyecekmiyim diye sorar.Resululluh efendimiz evlenirsin ey Seleme der.Seleme o beldenin en takvalı,en güzel kızıyla evlenir.Ne ki zifaf (gerdek) gecesi olduğunda dışarıda bir ses duyar Seleme,müslümanlar savaşa gidecektir ve Peygamber (sav) eli kılıç tutan herkesi toplanması için meydana çağırır.Daha elini bile zevcesine dokunmayan Seleme hemen evinden fırlar ve meydana gider.Resulullah, Selemeyi görür,ona yeni evlendiği ve zifafı olduğu için evine dönmesini söyler.Seleme ağlayarak Peygamber efendimizden savaşmak için izin ister.Savaşa gider ve orada şehid olur.Hz.Peygamber,Selemeyi görür yanına gider başını alır ve dizine koyar.Resulullah efendimiz önce ağlar sonra tebessüm eder.Sababe bu iki halin hikmetini sorunca Efendimiz; Ağladım çünkü Seleme daha çok gençti.Tebessüm ettim çünkü Seleme iki huri kızın elini tutmuş gidiyordu.

Evet arkadaşlar bu kıssada ibretler var;inananlara ve düşünenlere.

Üye
    körfezli41 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2014
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben gezmeyi tozmayı seven bir insanım engelimin buna bir engeli yok ama eve gidip her gün iğne vurulmam gerekmese açıkça sı evin yolunu bulurmu yum bilmiyorum aşk hayatını etkileyen bi durum yok sonuçta hormon rahatsızlığım var bununda bi etkisi olmuyor açıkçası okumayı seven biride değilim liseyi bitirdim üniv henüz bitmedi engelli raporum olmasa iyi bir işte bulamam açıkçası sonuç sınavla memurluğu bekliyorum

Üye
    yaşam... Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aramızda herhalde benim kadar tum olumsuzlukları engeline bağlayan kimse yoktur bence. bu psikolojiden bir türlü kurtulamıyorum

Üye
    Selin_ Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    02:16
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Dans ederdim,dağcılık yapardım o koca koca dağlara tırmanmayı ne çok isterdim. Bu zamana kadar hiç bir okul gezisine katılamadım mutlaka onlara katılırdım. Bu yüzden gidemediğim her yere giderdim. At binmeye başlardım benim için at binmek pek önerilmiyor. Eminim ki daha güzel bir hayatım olurdu. Daha az şey düşünür daha fazla yaşardım. Ama bu söylediklerim isyan etmek değil çok isterdim bunları yapabilmeyi evet ama yinede Allah'a şükürler olsun daha beter durumda da olabilirdim. Yinede şükretmek lazım. Herkes istediği her şeyi elde etmiş olsaydı mutluluk diye bir kavram olmazdı zaten dünyada.

Üye
    Kelkit Avatarı

Son Giriş
    14.03-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mutlu olurdum!

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    eğer bu engel olmasaydı.
    amerika-meksika sınırında büyük bir yapıda yer alıyor olurdum.
    Konu yelpaze tarafından değiştirilmiştir (26.07-2014 Saat 03:06 ).

Sayfa 10 / 20 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon