Sayfa 6 / 32 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 477 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Babür abim...

Sezen'in şarkısındaki gibi olması dileğimiz elbet. Ama sanmıyorum ki kişi onurunu zedeleyecek birşey yapsın yada yapılmasına izin versin...

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Baben
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion
    Nedendir bilinmez; şu "alan razı, satan razı, üçüncü kişiye susmak düşer" mantığını hiiiç anlayamamışımdır. Hele böyle bir durumda :?
    peki ne yapilmali sence, sevgili baben?!... tekliflerin nelerdir?... ücüncü kishi nasil müdahale etmelidir sence bu duruma?... yetishkin insanlara "aman ha sakin görüshmeyin" demekle mi?... "almayin, satmayin" gibi yasaklar koymak mi?... devotee.leri kezzaplamak mi?... onlari siteden kovmak mi?... peki kimin devotee oldugunu kimin olmadigini nasi anlicaz?... herkez belash gibi cikip "ben devotee.yim" demes ki?... bence bu konu biras hassas bi konu, bilir bilmes atip tutmamali bence (buna hepimiz de biraz yatkiniz gibi gelio bana), birilerini öcüymüsh gibi de koymamali ortaya...

...
    Sevgili Rekursion, öncelikle teşekkür ederim.. ops: Benim adıma da düşünmüşsün.. Şıklar koymuşsun.. Hani masallarda vardır: "kırk katır mı, kırk satır mı" diye.. Onun gibi olmuş biraz..
    sevgili baben, evet, benzer sheyleri sölüomushus... bu bashlikta "alan memnun satan memnunsa..." türünden gelen cevaplari genelde alan ve satan yaptigi alishverishin ne oldugunu biliosa bashkalarina halt etmek düsher türünden anladigim icin öle yazdim... öle ya, "herkes cahil, ne yaptigini bilmio hic kimse" diyebilir miyim?... devotee.lerle muhatap olan herkes ya cahildir ya da ashailik kompleksine sahiptir diyebilir miyim?... ben diyemem!... ama caktirmadan sölenio bunlar bu tartishmada... ve yine caktirmadan sanki sakatlar "aptal kurbanlar" ya da cocuk yerine konuluo, devoteeler ise "akilli caniler" yerine... belki sadece bana öle gelmishtir, yanilio olabilirim tabe...

"kirk katir mi kirk satir mi" ya gelince... elbetteki senin birilerini asmaktan, kesmekten, bilir bilmes yargilamaktan yana oldugunu sölemek istemedim, baben... eleshtirdigin "alan memnun satan memnun" düshüncesini iceren mesajlar genelde asmak, kesmek, kovmak isteyen mesajlara karshi (yani kendine birilerini koruma görevini üstlenme hakkina sahip oldugunu düshünenlere karshi - ücüncü shahis meselesi yane) yazildigi icin siraladim o düshnceleri oraya... tabe senin mesajindan alintiladigim bi cümlenin hemen altina yazdigim icin yanlish anlashilmish olabilir... yargida bulundugunu sölemek istemedim asla... ösür dilerim...

shimdi "burda kac kishi bu 'alishverishin' ne oldugunu bilio ki?" diceksin tabe... pek cok kishi bilio diyemicem malesef (ben de dahil; öle bi alishverishe hic girmedim, ne oldugunu anlamadigim sürece girmem de asla)... buraya yazan herkes konu hakkinda bilgisizligini dile getirio zaten... bu "alish verishi" bilmiom ama olaya olan tepkilerin, ve bu meseleyi (bana göre) yanlish ele alishimizin bizi nereye götürebiliceni az cok kestirebildigimi düshünüom... bilindigi gibi almanya.da (ve bazi bashka ülkelerde) biraz daha uzun zamandir konushuluo bu konu... ben de internet sayesinde yaklashik ikibucuk, üc senedir (daha önce hic aklima gelmedi nedense ) "engelliler dünyasina" girdim gireli gözlemledigim bazi sheyler var... ve bana göre pek hosh olmayan sheyler... önceki mesajlarimda da deginmeye calishtim ve elimden geldigi kadar anlatmaya devam edicem de (tek cekincem orasi almanya burasi türkiye türünden cevaplarin gelmesi)...

bu tartishmaya katilmamin tek sebebi bu, yoksa ne devotee.lerle bi alip veremedigim var ne de onlarin hayrani falan degilim... herhangi yanlish bisheyi meshrulashtirmak gibi bi nietim de yok (bunu yapmaya calishtigimi düshünen arkadashlar varsa teessüf ederim )... dikkat ederseniz oturanboa.nin da öle bi nieti yok... onun taraf tuttugunu birilerini kayirdigini düshünen/söleyen arkadashlara da ashkolsun... adam biligilenelim, edindigimiz bilgilerle kendi düshüncelerimizi kendimiz shekillendirip ona göre yolumuzu tutalim (bashkalarinin attigi sloganlara göre degil) diye cirpinip duruo...

bi konu hakkinda uzmanlarin bilgi vermesi elbette güzel bishi, ama ortada uzman falan yoksa sevieli bi shekilde karshilikli konushmanin, görüsh bildirmenin, varsa bazi tecrübeleri paylashmanin bize cok shey verebilicene inaniom... bu yolla da örenebilicemiz bazi sheylerin oldugunu düshünüom... birilerini cocuklashtirmadan, masumlashtirmadan, canavarlashtirmadan... konushalim, konushalim, konushalim... konushuos da zaten

ve tekrar diom:
    belash arkadashimizin acikca "ben devotee.yim" dierek aramizda bulunmasindan ve hem herkes gibi görüshlerini bildirmesinden hemde az cok sorulan sorulara dürüstce ecvap vermesinden memnunum... kim olursa olsun kurallari cignemedigi sürece birilerinin siteden kovulmasina da katiyen karshiyim!!!...

Not:
    ayrica kiymetimi bilin, arkadashlar!!! dün yemedim icmedim, amelolarla ilgili bazi bilgileri alamancadan rekursioncaya cevirdim... anlayabilene shimdiden helal olsun ama konu ile ilgili türkce bilgi eksikliginden bunca shikayet varken bosh durmaktan iyidir die ceviriim dedim... idare ediverin gitsin ishte ...
    Heyecanla bekliyorum. :wink: ops: :P
    cooook özür dilerim, yaziyi dün (yüzmeden döner dönmes) biras düzenleyip eklicem diye sös vermishtim ama ancak gec saatlerde pc.min bashina gecme firsati buldum ve örnegin pegasusun mesajinda gecen "sadizm" kelimesini görünce cevirdigim yazida gecen "parafili" gibi kelimelerin biraz daha aciklanmasi gerektigini düshündüm (sandigimin aksine yaptigim cevirinin bitmedigini anladim, anlicaniz)... üshendim, yorgunluk cöktü, yattim ... bugün firsat buldukca yapicam bishiler, söz... unutmush ya da vazgecmish degilim yane ...

Üye
    esme Avatarı

Son Giriş
    23.09-2006
    Saat
    00:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

En akıllıcası bu siteden sessizce çekip gitmek.
    Sizler aranıza engelsiz insan sokmamaya kararlısınız , haklısınız da sitenin adı engelliler.biz. bizim ne işimiz var burada
    Ama sitenin girişine - engelsizler giremez - diye bir not asarsanız çok şık olur.
    Hoşçakalın

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: esme
    En akıllıcası bu siteden sessizce çekip gitmek.
    Sizler aranıza engelsiz insan sokmamaya kararlısınız , haklısınız da sitenin adı engelliler.biz. bizim ne işimiz var burada
    Ama sitenin girişine - engelsizler giremez - diye bir not asarsanız çok şık olur.
    Hoşçakalın
    ne alaka? kuramadim pek... anlatir misin?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Böyle bişey:

arkadashlar, devotee.leri, amelo.lari vs. burada sömürücü birer canavar olarak "tanitirken" biraz dikkatli olalim... hani bu son zamanlarda cokca bahsedilen ve korkulan "saglamlara düshmanlik", "saglamlari dishlama" konusu var ya hani , ishte tam da oraya götürebilir bizi bu konu... bi zamanlar üyesi oldugum ama bu konuda bazi tavirlari mide bulandirici buldugum icin ayrildigim bazi alman engelliler sitesinde öylesine bi amelo korkusu, fobisi, düshmanligi almish bashini gidiodu ki neredeyse siteye ugrayan her saglama amelo gözüyle bakiliodu... forumda "yanlish" söz yazan her saglam amelodur diye siteden kovuluodu... müthish bi güvensizlik esiodu etrafta... rahati, huzuru kaciran bu güvensizlik beni kacirdi (biliom, bazilariniz bagrindan hitler gibi birini cikaran bi toplumda büyüyen biri olarak bu toplumda gözlemledigim bazi sheyleri yazmamdan pek hoshlanmio ama yazmadan edemedim ishte
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bleak06 Avatarı

Son Giriş
    10.09-2014
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle cinsellik nasıl bir açıdan düşünülüyor yada nasıl yaşanıyor. Günümüze nasıl bu kadar degişimler yaşayarak gelmiş.fizolojisi,psikolojisi nedir?yani bunu bu kadar çaga göre yaşatan çeşitliligiin saglayan nedir?ve yine bu kadar isim karmaşasası olan bir anlık dürtülerin içine bu kadar isim koyuyoruz.
    Devotee...!bu kelimeyi ilk defa duydum ama zengin bir içerigi var belli. sanki bir grubusanki bir grubu yaşanılır kılıyorda digerleri buna layık degilmiş gibi anladım.sen gel.sen gelme gibi olmuş.günümüzdede böyle degil mi cinsellik.kadınların tamamen bir meta olarak kullanıldıgı sadece tatminleri doyurmak için varolmuşlar gibi gösterilmesi yada yaşatılmak istenmesi gibi.devote buna her zaman saygı duyulur insanların odasına girme hakkımız yok ve tercihler asla sorgulanmaz çünkü bu çünkü karardır.çünkü sonuçtur.çünkü zevktir.daha çok sayamıyacagımız kadar çoktur bunu bu kadar yaşanılır ve tartılşılmaz kılan.aslında burda tartışıyoruz ama buna bir anlam bulmak için degil sadece begenmeyenler begenmedikleri için konuşuyoruz bunu.
    İnsanların her türlü cinsel istegi olabilir kenidi gibi düşünen bir kadın yada bir erkek bulabilirse bunu yaşayabilir.o zaman sorgulanmayacak bu saygı olacak bunun adı.biz binlerce yıl niye bir isimler üzerine kavgalar ettik.
    aslında daha çok yazılması gerekiyor bunun hakkında ama yazıyada bir nokta koymak gerekiyor.şöyle bitirelim bunu.
    HERKES ÖZGÜRDÜR...!
    VARDIK...VARIZ...VAROLACAGIZZZZ...
    BİZLER DÜNYANIN SEKİZİNİCİ HARİKASIYIZ

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SAYGIDEĞER FORM ÜYELERİ,DOSTLARIM,ARKADAŞLARIM; BU KONU HAKKIN DA UZMAN GÖRÜŞÜ ALINACAK ELBETTE.BURADA YAZAN VE GÖRÜŞLERİNİ BELİRTEN BİR ÇOK YAZAR BU KONUDA ARAŞTIRMA YAPMAKTADIR.

HER NE İSE DOĞRUYU BULMAK VE BİLGİLENMEK HER İNSANIN HAKKI.

LÜTFEN BİRAZ SABREDELİM :!:

Üye
    berfin Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    9

Arkadaşlar biz bu devote konusunu biraz fazla abarttık sanırım.okadar ciddiye aldık ki uzman görüşlerine bile yer verilecekmiş! insanların cinsel tercihleri ancak kendilerini ilgilendirir.dokunulmazdır,özeldir.arkadaş devoteyse devotedir.bundan sonrası bizi ilgilendirmez ki.her kim olursa olsun düşüncelerinden dolayı mahküm edilemez,yargılanamaz.kimin haddine!konuyu sorgulayıp eleştirme hakkımız vardır,eyvallah!ama bu meseleyi şovenist duygularla ifade etmekle yanlışlık yapmış oluruz.dağdaki pkk ve pkk'nin uzantılarıyla devote meselesini aynı paralellikte düşünüp vatan haini ilan ediliyorsa milliyetçiliğin bu boyuta gelmesi açıkçası beni kaygılandırıyor.devote konusunu vatan millet sakarya söylemlerine dönüştürmek yanlış bence.o hale geldik ki artık herhangi bir konuda çok basit bir konu olsa da hemen milliyetçilik damarımız kabarıyor ve vatan haini damgasını vuruyoruz.Nazım'ın bir sözü geldi aklıma''sizler vatanseverseniz,ben vatan hainiyim!''
    konumuz devote idi,devote olan arkadaş devote olduğunu söyledi.bukadar basit! düşüncelerinden dolayı suçlayamayız.herkes neye inanıyorsa nasıl yaşamak istiyorsa yaşasın,başkasının hakkına tecavüz etmemek kaydıyla.

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendinizden olmayana yaşam hakkı tanınmaması insanı tarihte nerelere götürdüğünü hitler bi güzel eylemleriyle anlatmıştı arkadaşlar dellenmeyin bırakın özellerinde kalsın ,toplumu tehdit değil bunlar derim ben ........

abdo58
    Misafir Üye
    abdo58 Avatarı

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: IŞIK
    Tam çelişki yaratmaz çünkü ben abdo kadar kibar olamam bu konuda
    mesela defolll
    demek az
    örneğin
    biiiiiib git! ve tekme tokat yo yooo tekme olmaz değnek tokat :lol:
    SEYFİCİĞİM ABDO KİBAR OLMAZ AMA BAKMA SEN BU SİTEYE BENİM KIZ ARKADAŞIMDA GİRİYOR VE TABİ HOŞŞ BÖYLE BİR KONUYU İNŞALLAH OKUMAZ YA BURAYA BİZİM AİLELERİMİZ GİRİYO BU NASIL BİR AİLE TERBİYESİKİ BAYANLARIN OLDUĞU AÇIK BİR ORTAMDA BU DENLİ DENGESİZLİK VARR SEYFİCİĞİM BENİ A ZÇOK TANIRSIN BEN KÜFÜR ETMEM RABBİM KOL VERMİŞ HER TARAFA UZANIYO EĞER Kİ ŞAYET BU KONU YÜZÜNDEN BEN KIZ ARKADAŞIMLA KAVGA EDERSEM BU OLAYIN BÜTÜN SORUMLULUĞUNU BEN SİTE YÖNETİCİLERİNDE BULURUM VE BU DEVOTE ARKADAŞLAR GÖRSÜN BAKSIN NE ENGELLİLER VAR DEVOTE DEF EDEN DEFOLAYAN !!!

BİR ATA SÖZÜ YAZMAK İÇİMDEN GELDİ
    ( SEN SENİ BİL SEN SENİ SEN SENİ BİLMEZSEN EL UŞAĞININ NE YAPACAĞI BELLİ)

KONU TARTIŞMA KONUSU CEVAPLARINIZ İTİNA İLE DİKKATE ALINACAKTIR YORUMA AÇIKĞIZ YORUM YAPAN ARKADAŞLARA TŞKLER

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Araya girmek ihtiyacı duydum.

Araya girmek istememdeki sebepte asla devotee likle ilgili değil açıkcası.

Ya kardeşlerim, bir konu var, ve bizler bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz. Ancak bu konu önemli. Bunu hafife alanları da çok fazla büyütenleri de eleştirmek gerekir.

Meseleye özgürlük, eşitlik, hak hukuk gibi konularla yaklaşırken bile birbirimizi yok sayarak düşüncelerimizi ortaya koymak doğru değil.

Tartışmamızı doğru bir zemin üzerinde yürütebilirsek sonuçlar alınabilir, kuşkusuz herkes kendisine göre sonuçları alır bu da ayrı bir gerçek.

Ama bunun dışında, yok çok önemliiiiiiiii
    yok tartışılması bile gereksizzzzzzzzzzz, sen kimsinnnnnnn, ben kimimmmmmm, aramızdan defollllllllll ,vs. şeklindeki yaklaşımlar yabancısı olduğum bir davranış şekli değil ama yine de bu konunun engelliler için önemli olmasından dolayı olayı anlamaya çalışarak tartışırsak bizler için verimli olacaktır.

Burada son derece güzel yazılarda ortaya çıktı. Şimdi bunları yok saymak son derece bencilce bir yaklaşım olur. Ama gördüğüm o ki, konuyla ilgili doğru tespitlerin bile ötesine geçen bir garip heyecana büründü ortalık.Ve bu toz duman arasında doğru olanlarda görülmüyor.

Benim de bu konu da fikirlerim var. Ancak bu fikirlerimi bilgiyle bezemek isterim herşeyden önce.Bir düşmanla savaşacaksam düşmanımı tanımak zorundayım.

Buraya kadar gelinen noktada bana uyanlar ve uymayanlar diye ikiye ayırarak kendi düşüncelerimi özetleyeyim. Daha sonra asıl yazılması gerekenleri yazacağım hiç kuşkunuz olmasın.

Her şeyden önce birden bire okunma rekorları kıran bu sayfanın neden bu kadar ilgi görmesini gülümseyerek karşılıyorum.

Cinsellik ve seks konularında o kadar yabancıyız ki ve hala bu konuşar bizler için o kadar büyük bir sır ki, birden bire deşilivermesi hem merakımızı uyandırıyor hemde yüzyıllardan beri bizlerle beraber gelişen tabularımızın doğru yada yanlış bir biçimde ortaya dökülüvermesi bizleri şaşırtıyor ve ilgi alanımıza giriyor.

Çok iyi biliyorum ki , belkide yanılıyorum dur artık yeter bunları konuşmaya ne gerek var diyen arkadaşlarımız bile garip bir merakla ne yazılmış acaba diye bu sayfaları çeviriyor.

Bunun dışında kavgaya ve bir yerde hakarete alışık tartışma biçimimiz artan bir ivmeyle ateşe doğru gidiyor. Bunu önlemenin bir çaresine bakmalıyız. Bu konu tartışılacaksa ve bir şeyler öğrenmeye kararlıysak iç dünyamızda yaşattığımız benleri şimdilik bir kenara koymalıyız.

Bazen değil genellikle gülümsüyorum yazıları okurken kendi adıma. Birden bire önümüze açılan yeni bir sayfa öyle bir yalpalamamıza olanak tanıdı ki, birden bire inançlarımız doğrularımız, herşey alt üst oldu. Bu duygu seli içersinde her canlı zaman zaman dilediği yerde dilediği saçmalamayı yapma özgürlüğünü kullanmaya başladı.

Eee doğal, yeni bilgiler fısıldandığı zaman kulaklarımıza bunu özümseme gibi bir eylemin içinde olmadan yaptığımız her hareket burada yaşanılanlara denk düşecektir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: abdo58
    HER TARAFA UZANIYO EĞER Kİ ŞAYET BU KONU YÜZÜNDEN BEN KIZ ARKADAŞIMLA KAVGA EDERSEM BU OLAYIN BÜTÜN SORUMLULUĞUNU BEN SİTE YÖNETİCİLERİNDE BULURUM VE BU DEVOTE ARKADAŞLAR GÖRSÜN BAKSIN NE ENGELLİLER VAR DEVOTE DEF EDEN DEFOLAYAN !!!
    abdo58, sen kız arkadaşını da al biraz gez istersen... böylece hem forum kurallarını çiğnememiş, hem kız arkdaşınla kavga etmemiş hem de sakinleşmiş olursun!
    Lütfen kimse haddini aşmasın. Ne siteye ne de şahıslara karşı...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

abdo58
    Misafir Üye
    abdo58 Avatarı

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa
    abdo58, sen kız arkadaşını da al biraz gez istersen... böylece hem forum kurallarını çiğnememiş, hem kız arkdaşınla kavga etmemiş hem de sakinleşmiş olursun!
    Lütfen kimse haddini aşmasın. Ne siteye ne de şahıslara karşı...
    SYN OTURAN BOĞA KONU TARTIŞMA OLARAK GEÇMİŞ FORMA BENİM BİLDİĞİM TARTIŞMALARDA HERKES HÜR OLARAK CEVAP YAZABİLİYOR BİZ HADDİMİZİ BİLİRİZ !!
    EĞER SİZDE BAZI İMALI İMALI KELİMELERLE VURGULAMALAR YAPMAZSANIZ BENDE ÇOK SEVİNİRİM EĞER YAZAMAYACAKSAK NEDEN KONU TARTIŞMA OLARAK GEÇTİ FORMA
    BİZE KARŞI ÇOK SERTSİNİZ AMA BİLMİYORUM BU KİBARCA KOVALANMAKMI AÇIK OLMAKTA REFAH VARDIR

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

konu cinsellik olunca nasıl herkes yazıyor şimdiden 7 sayfa olmuş arkadaşlar daha büyük sorunlarımız var

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir yemek arasından sonra devam ediyorum;

Sevgili neptün;

Bu konuyu önemsememin başında insan denilen yaratığa bakış açım geliyor. Onları engelli engelsiz diye ikiye ayırmadan bir bütün olarak görmek geliyor. Çok güzel ifade ettiğiniz gibi içimizdeki engelli arkadaşların benim için de hiç bir eksikliği yok.

Ancak bu kelimeyi devotelikle ilgili konu için özellikle seçtiğimi bilmenizi istiyorum. Bu eksiklik, üzerine basa basa yazdığım bu kelime devoteler için önemli çünkü.

Onlar bunu eksiklik olarak ele alıyor ancak bir farkla, cinsel hazzı uyandıracak bir güzellik olarak ele alıyor. Eksik kelimesinin üstüne yine basa basa söylüyorum çünkü bu konuda öylesine doğal olmayan yönlere kaçış var ki, kendisindeki insana ait özellikler fazlalık gibi görülüp kendi kendisine yada cerrahi bir müdehale ile bu kendilerine göre fazlalıkları kestirerek eksik olma anında cinsel haz duyabiliyorlar.

Code:
    Apotemnophilia: Kendi kol ya da bacağını kesilmesinden cinsel haz alma. Bir apotemnophilie, bunu kendi başına da yapabileceği gibi, tıbbi bir olaydan da haz alabilir. Genelde apotemnophilia'ya, bir ya da birçok üyesinin (üye:kol ve bacaklar) kesilmesi için entrikalar çevirme, hileler yapma saplantısı da eşlik eder.
    Sizin de benimde dünyaya bakışımızda kuşkusuz engelliye ait bu olguları bizler özellik olarak ele alırız.

Sevgili dilemma ise şöyle diyor;

Nasıl ki eşcinsel, gay, lezbiyen kavramları varsa yaşadığımız dünyada, ve bu kavramlar artık sıradışı olma özelliğini kaybetmiş günümüzde, sözkonusu bu kavrama da yabancı gözlerle bakmamamız gerekir. Kaldı ki, devotee olmak, yukarıda saydığım diğer kavramlara pek yakın görünmüyor açıklamalara bakınca. Daha masum bir kavram gibi bence.,
    Hiç bir yorumda bulunmayacağım bu düşünüş için. Sadece şunu diyeceğim;

Gerçektente hemen hemen her şeyi normal görme alışkanlığımız bizleri işte bu düşüncelere kadar getirebilir. Sakın yanlış anlamayın, yok edin, öldürün anlamında bir sitem değil benim bu yazdığım. Doğanın kendisine olan hayranlığımın sonucunda insanların bu doğanın her türlü yasasını ters yüz etme eylemine karşı bir duruştur.

Ve özellikle bir zamanlar benimde yeşertmek için mücadele verdiğim ve acılar çektiğim, demokrasi, özgürlük , eşitlik gibi kavramların garip bir mantıkla ters yüz edilişine seyirci kalmak niyetinde değilim. Hemen her şeyi özgürlük var, demokrasi var, insan hakları var gibi içi ne yazık ki artık boşaltılmış kavramlarla sorgulamaya başladığımızda soracağımız bir soru daha olmalı;

NEREYE KADAR????..... Bu soru başlığında devamını siz getirirsiniz.

Bu arada bir konuya daha karşıyım;

Gerçi gerçekten cesareti anlamında devotee olduğunu açıklayan arkadaşı kutluyorum. Böyle bir şeyi bu ülkede yapabilmek yürek ister. Ancak bu konu öylesine karışık ve geniş bir konu ki sadece bir tane devotee olduğunu açıklayan arkadaşın yazdıklarının sanki bir bilirkişi gibi ele alınması bana garip geliyor.

Kendisinin bu seçimi neden ve nasıl yaptığını sorgulayacak değilim. Onun mantığıyla olaylara baktığım zaman onu anlayabiliyorum. Ancak onu anlamak ona hak vermek anlamına gelmiyor benim için.

Kendisinin de çok güzel açıkladığı gibi devotee lik engelli bir insanın engelinden dolayı cinsel arzu duyma halidir.

Salt engelli diye bir insana cinsel olarak ilgi duyuyorum tabi ki. Normal olan insanlara karşı cinsel haz duymak nasıl mümkün olunabiliyorsa, engellilere de haz ve şehvet duyulabilir, bunda şaşılacak bir şey yoktur. Olmamalıdır. Buna psikoloji bilimi fetişizm der. Ki bu fetişizm denen olay herkeste ama herkeste mevcuttur! Ve tabi ki sizde de.. Fetişizm olayının derinlerine inmek gibi bir amacım var ama yaşıt olarak küçük kullanıcı arkadaşlarımızında olabileceği düşüncesi ile açıklamayı gereksiz görüyorum.
    Bu kadar açık ve net bir açıklama varken gerçekten engelli arkadaşlarımızın kendilerini değil, eksikliklerinin bir cinsel malzeme edilmesine sıcak bakabilmeleri gerçekten düşündürücüdür.

Aynı arkadaşımız bir açıklama daha yapıyor. Tarihsel bir yanlış bu site için.

Engelli diye bir insanın çekici olamayacağını iddia etmek olsa olsa abesle iştigaldir, anormalliktir, anlayışsızlığın ve samimiyetsizliğin önde gidenidir.
    Çünkü kimse burada engelli insanları çekici olmayan bir nesne gibi şimdiye kadar algılamadı. Tam tersine sakatlıklarımızın bizi biz yapmasına izin verilmemesi açısından onlarca, yüzlerce, yazılar yazıldı, toplantılar düzenlendi.

Ama görüyorum ki hala içimizde engelli arkadaşlarımızdan engellerini kabul edemeyenler var. Yani içlerine sindiremeyenler. Doğal olarak bu olduğu sürece bu cinsel sapma bazılarımıza iyi gelecektir.

Kusura bakma sevgili dilemma, bir yazını buraya almak zorundayım;

Dilemma,

Beğeniliyoruz… Yine tekrarlıyorum: engelimize rahmen beğeniliyoruz.
    Engelinize rağmen miiiiiiiiiiiiii

İşte bu aşamada engelinizi her şeye rağmen bir eksiklik gibi görebildiğiniz sürece devoteelik yanıbaşınızda olacaktır.

Yani bunun için bir de teşekkür mü etmeli diye sorasım geliyor.

Kimbilir belki de haklısınızdır. Çünkü gerçekten bu dünyada sizleri çirkin bulan, işe yaramaz bulan onlarca insan varken birilerinin çıkıp salt sizin engelinizi gerçekten cinsellik adına olsun ne adına olursa olsun heyecan verici bulması belkide önemlidir.

Ama ben herşeye rağmen engelli tüm arkadaşlarımın insan olarak beğenilmesinden yanayım. Buna değer onlarca engelli arkadaşımı tanımaktan gurur duyuyorum.

Sayfa 6 / 32 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon