Sayfa 31 / 32 İlkİlk ... 21272829303132 SonSon
Toplam 477 mesajın 451-465 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın magnum ,elbette o kişi ile aynı fikirde olmak zorunda değiliz ve saygılı olmak zorundayız,ama durduk yere konuyla hiç alakaları olmadığı halde,eşcinseller hakkında sapık diye görüş belirtiyor,şunun yaptığına bakarmısınız,bundan daha büyük bir hakaret ,ayrımcılık olabilir mi,insanların hemcinsleriyle ilişkiye girmeleri doğru değil dese ,saygı duyar bende görüşümü yazardım,ama bu kişi ,eşcinseller için direkt sapık derse ,mide bulandırıcı derse,bende lafını aynen ona geri iade ederim,aslında ben hakaret etmedim,sadece onun lafını ona iade ettim

kaç kere anlattık devotee meraklı anlamına geliyor diye,halen daha da cinsellikle bağdaştırıyorlar

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çünkü cinselliği konuşmayı çok seviyoruz Aslında bülent flört aşk başlığına cinsel partner arıyorumu açsa hiç de fena olmuyacak gibi konu 4 yıldır tartışıldığına göre böyle bi sonuç çıkıyor

Üye
    magnum Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sakin olunuz ve gülümseyiniz

Üye
    Fatih Aslan Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

evet içinizde kalsın böyle arzularınız mesala bende isterim sarı sarı rus hatunlardan ama sadece içimde kalır toplumumuzun örf adetlerinden dir yeter artık gelenek ve göreneklerimizi değiştirdiğimiz herkez içinden tutmalı emel ve arzularını fatmalarını eminelerini esralarını

Üye
    Eurest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    İST - Ataşehir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    12

KRAL;

Cinsellik beyinle alakalı bir sendrom, beğenilmeme endişesi/çekimserlik duyguları bastırmasına neden olur kişinin e haliyle birike birike......... BOOMMM!

Üye
    kalpsizsevgilim Avatarı

Gerçek Adı
    kalpsizsevgilim
    Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkes bildik bilmedik bisey yazmıs Arkadaslar bir yaşıma daha girdim..
    daha bilmediyimiz o kadar konu varmıs kii hayret ettim
    hatta biri genelde gözü hiç görmeyen biri ile iliskiye girip ona elbise aldıgını felan tanık oldugunu yazmıs forumda
    SOK OLDUM HİÇ BİSEY DİYEMİYORUM.

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya niye sinirleniyor bazı arkadaşlar onu anlamıyorum.Adam ben devoteyim diyor.Bu da onun görüşü saygı duymak lazım.Yarın bir bayan çıksa dese ki "ben devoteyim.Engelli bir erkek arıyorum." o zaman kimse sesini çıkarmaz değilmi.Bu tür bayanlarda vardır belki.

Üye
    Mim Avatarı

Son Giriş
    05.07-2010
    Saat
    21:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

magnum Hiçkimse forumdan yazarken normal mi yoksa engelli olduğunu belirtmezken siz neden normal bir birey olduğunuzu belirttiniz ki *********************************** Bu bir sorudur.Soru sormuyorum deyip soruyorsunuz.Hiç bir hakla cevap vermeyiniz diyemezsiniz üstelik. Burası bir forum,söylediğiniz şeyi sadece bana söylüyor olsanız hakettiğiniz gibi ciddiye almam. Ama burada başkaları da var.Cevap doğuracak şekilde konuşmazsınız olur biter. Hem saçmalayıp hem cevap vermeyin ne demek,saçmaladığınızın kanıtı mı? Kendime normal dememi eleştiriyorsunuz ,özellikle dedim. Çünkü ilgili iddia bu siteye giren ama engelli olmayan bireyleri rahatsız ediyor demek istedim.Boş laf değil boş okuma olmuş değil mi? Bir şey söyleyeceksiniz söyleyin ama lütfen aynı seviyede olsun..

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya bu forum sayesinde kültürüm arttı valla.Devoteyi de öğrenmiş olduk nihayet.Kelime dağarcığımiza bir kelime daha attık.Bir de devote bir bayan çıksa ortaya ne güzel olurdu valla.

Üye
    magnum Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Mim,seviye aynı.
    Söylenen söylendi kapandı

Bakın ne güzel söylemişsiniz "Ne dersen de ,anlattığın karşındakinin anladığı kadardır "
    Anlatılanla sınırlı değil ama bu cümle bilgin olsun.

Üye
    emir Avatarı

Gerçek Adı
    Emir
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    21:48
    Yaşadığı Yer
    isvicre
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hep ampute bir arkadasim olsun istedim bilemem dertlesmek icin eglenmek icin arkasdas olma icin amputelere karsi bir saygi ve sevgi duyuyorum bu konuda ampute biriyle tartismak isterdim

Üye
    yemre Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu dediginiz seyi ilk defa duydum ve anlamını şimdi sizden duyuyorum ogreniyorum anlamadıgım birşey var iki cinsellik insanın yaradılıs ozelligidir insanlar kadın ve erkekten yaratılmıstır bu iki kişi arasında olan birseydir ucuncu kısıyı kapsamaz

Üye
    M.Orhan Avatarı

Son Giriş
    12.08-2014
    Saat
    22:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuda bu kadar ofansif saldırılarda bulunan arkadaşlar, sizlerin tek yaptığı şey, bireyleri engelli - engelsiz diye sınıflara bölmek, ve engelli olarak sınıflandırdıkları insanları, normal bir bireyden , "insan" dan ayırıp, sanki acınılması gereken, farklı düşünülmesi gerekilen bir alt tür insan gibi gösteriyorlar. Burada okudugum yorumlar sataşmalar ataklar, ancak " hayvanlara karşı cinsel arzu besleyen" insanlara yapılacak cinsten. Akıl alır gibi değil , gerçekten. Ben de bir devoteeyim. Ancak bir an yorumlarınızı okudugumda kendimden tiksindim nefret ettim bir an için. Ancak sağlıklı olarak tekrar düşünmeye başladığımda, bir dakika ya. sen yanlış ne yaptın ki ? dedim kendime. Sen seçme ve seçilme hakkı olmayan, aklı başı yerinde olmayan, karar verebilme yetisine sahip olmayan bir hayvanı mı arzuluyorsun cinsel olarak ? Yoksa, en az ben kadar özgür, en az ben kadar mental sağlığı yerinde, en az ben kadar karar verebilme yetisine sahip, en az ben kadar beynini kullanabilen ve en az ben kadar seçme ve seçilme hakkı olan bir insanı mı arzuluyorsun? diye sorular sordum kendime. Ancak ülkemiz halkımız bu durumu bu hale getiriyor. İnsanlar bir kolu olmayana bir bacağı olmayana yada tekerlekli sandalye kullanana hemen ezik muamelesi yapıp, yok sen şunu yapamazsın bırak ben yapım, yok sen oraya gidemezsin tek dur ben götüreyim, yok sen oraya çıkamazsın dur ben çıkarayım diye diye, hem kendimizi hem fiziksel problemleri bulunan bireylerimizi ( engelli değil , özellikle söylüyorum , engelli ; bir şeyi yapamayacak insana denir, fiziksel sorunları olanlara değil. Bacakları olmayan birisi söyleyin bana neler yapamaz? inanın iki bacağı olan benden daha çok şey yapabilir ) SAKAT hale getirdik. Hem biz sakat olduk hem onları sakat yaptık. Oysaki hiçbirimiz başımıza ne gelirse gelsin sakat ya da engelli olamayız. Biz ancak kendimizi sakat bırakırız, kendimizi engelleriz.
    Bugün protez kullanan insanlar gerek sosyal medyada gerek gerçek hayatta fellik fellik protezlerini gizlemeye çalışıyorlarsa, bugün tekerlekli sandalye kullanan insanları tek başlarına özgürce sokakta dolaşıyor şekilde göremiyorsak, bu sizin suçunuz. Siz onları bu hastalıklı fikirlerinizle evlere hapsettiniz, siz onları bu çağ dışı fikirlerinizle protezlerinden utandırır hale getirdiniz.

İstediğiniz yerde istediğiniz kişiyle tartışırım bu konuyu. Ancak görüyorum ki öyle sözlü saldırılar öyle hastalıklı cümleler çıkmış ki insanların ağzından, bunlarla neyi nasıl konuşayım bilemiyorum.
    Fiziksel problemler, cinselliğe engel değildir. Fiziksel problemler çünkü hayata engel değildir, fiziksel problemler insanı sakat bırakmaz. Bu karşındakini küçümseme lanetleme fikirleri insanlara engeldir, insanları sakat bırakır.

Saygılarımla.

(Not: Bilmeyenler için söyleyeyim ; bu devotee olayı önümüze çıkan her fiziksel veya zihinsel sorunlarla alakalı değildir, özellikle zihinsel sorunlarla hiç alakalı değildir. Devotee kelimesinin içinde kesinlikle zihinsel sorun ile alakalı birşey bulamazsınız. Fiziksel sorunlar bile iyice filtrelenmiştir. Ampute veya Belden Aşağı Felç durumları haricinde bir devotee durumu bu zamana kadar görülmemiştir. Çünkü Ampute veya Felç gibi durumlar insanın insanlığına, kadının kadınlığına erkeğin erkekliğine bir engel değildir. Hiçbir şeye engel değildir.! )

Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

peki benim de bi merakım (sorum) var, buna bi cevabınız/ yorumunuz nedir?
    ben de engelli birey olarak asla örneğin yürüyebilen birine sevi/ sevgi anlamında değil meğil vermek, sempati dahi duyamadım. hatta sandalyede olmayan birini düşlerimde bile benle düşünemedim bile! bazan düşünüyorum da bu yapım ürkek mizacımdan kaynaklanabilirdi. ama daha çok toplumsal öğreti ve giydirilmiş rol olduğunu kavrasamda bunu kafamda değiştiremiyorum vs.

sonuç: sizce bu durumun "devotee" gibi bir kavramsal adı var mıdır? böyle duyumsayan duygudaşlarım ne dersiniz? devotee sizce hangi süreci izleyerek kavramsallasmıştır ki bu da bi katagorize etmek ve belki ayrıştırmak değil midir? öyleyse bu kavramsal ifade ihtiyacı nasıl doğmuştur?

not: m. orhan entellektüel bakışımız örtüşüyor, duruşunuzu alkışla selamlıyorum.
    bu eğiliminizi nasıl farkettiniz ve sizce nedeni... desem ne dersiniz?

Üye
    aetsihi Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    düşle çünkü insan en çok kendisi gibi biriyle mutlu olur.

Sayfa 31 / 32 İlkİlk ... 21272829303132 SonSon