Sayfa 3 / 32 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 477 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Belash Avatarı

Son Giriş
    04.02-2015
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Devotee ler öcü değildir arkadaşlar.

Fiziki engeli var diye birisine şehvet duymak, sevme psikolojisine girmek ayrı bir şeydir, cinsel açıdan istismar etmek çok ayrı...

Neticesinde cinsel istismarın her türlüsü sapıklıktır, kabul. Ama fiziksel engelli biri sağlam olana şehvet duyuyor ve ha keza sağlam olanda fiziksel engelliye şehvet duyuyorsa bu durumda olacaklara normal gözüyle bakmak gerekir. Aksini iddia etmek engelli/sağlam sınıflandırması yapmak demektir, engelliler sağlamlarla cinsel ilişkiye giremezler demektir, haksızlıktır. Bana göre bu Hitler mantığı muadili örtülü faşizmdir.

Bu dediklerime katılmayan fiziksel engelli arkadaşlarımı acilen terapi gruplarına katılmaya davet ediyorum. Kendini, engelli diye sağlam biriyle cinsel ilişkiden muaf tutmaya çalışanlara biraz daha güven ve mantık öneriyorum. Cinsellik engelli ikende yaşanabilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Belash'in yazılarında yanlış birşey görmüyorum. Bilakis bence çok da doğru saptamalarda bulunuyor.
    Benim ilk mesajımda alıntıladığım "akademik görüş"ü bir kez daha hatırlatmak istiyorum:

"Bazı kaynakları karıştırdım da bu ne bir sapıklık olarak adlandırılıyor ne de bir hastalık. Bu tamamen kişinin ayak fetişisti olması, naylon çoraptan, kadın veya erkek iç çamaşırından hoşlanması, parfüm kokusunun daha da çekici gelmesi gibi, yani cinsellik dürtüsünün harekete daha aktif olarak geçebilmesini sağlayan bir olgu. Fetişizm konusunu da içine alan bir Parafili.
    Kaynak: Dr. bosvermisim"
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

HASANTALAY_
    Misafir Üye
    HASANTALAY_ Avatarı

Nafiye,BİRİLERİN ÖZELİ BENİ VE BULUNDUĞUM CAMİA Yİ RAHATSIZ EDİYORSA CANLI CANLI MEZARA BİLE SOKARIM KEZZAP NE Kİ
    BU KONULARDA TÖRERANSIN T SİNİ BİLE TELAVUZ ETMEM

abdo58
    Misafir Üye
    abdo58 Avatarı

YA ARKADAŞLAR ŞİMDİDE Bİ TAKIM SAPIKLIĞIN ADI DEVOTEMİ OLDU

1 : BERABER OLMAK İÇİN SEVGİMİ ÖNCE GELİR : ASLAA ÖNCE SAYGI GELİR VE BU DEVOTE SAYGISIZCA Bİ OLAY NEDEN ÇÜNKİ ÜSTÜNLÜK KANTLAMAK İÇİN VE YARIM Bİ İNSANA KARŞI VE ADİCE ŞEREFSİZCE BİR DUYGUYU BASTIRMAKL İÇİN ŞEVHETİNE SAHİP OLAMAYAN KENDİSİNİ KÜÇÜK GÖREN İNSANLARIN TAKMA ADI DEVOTE OLMUŞ

2: BÖYLESİ İNSANLARI TEŞHİR ETMEMİZ LAZIMKİ ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ TANISIN : BİLDİĞİMİZ GİBİ ENGELLİ İNSAN ŞEVKATE MMUHTAÇ EN UFAK İLGİYİ AŞK SANIYO BELKİDE BU DEWOTE HASTASINA AŞIK OLACAK AMA BİLMEYECEKKİ BU BİR OYUNN BİR ŞEVHET OYUNU VE HAYAL KURACAK AMA SONUNDA YIKILACAK

3 : BU VATANDAŞIN NİKİNİ AÇIKLAYIN YADA İP BAN VERİN Bİ DAHA GİREMESİN BU SİTE BİZİM EVİMİZ VE BEN ŞAHSEN EVİMDE BÖLE SAPIK İNSANLARI İSTEMEM DÜŞÜNÜN BAKALIM KAPINIZ ÇALIYO VE SİZİNLE SADECE ENGELLİ OLDUĞUNUZ İÇİN BERABE ROLUP KENDİNİ TATMİN ETMEK İSTEYUEN Bİ SAPIK GELİYO NE YAPARDINIZ HEMEN KOVARDINIZ DİMİ BANA KIZSANIZDA KÜSSENİZDE BEN EVİMDE BÖYLE İNSANLARI İSTEMİYORUM BU SİTE BENİM EVİM

DEF OL EVİMDEN DEWOTE HASTASI BAYANMI BAYMI ARTIK HER NE İSENN DEFFF OLLLL

SYN OTURAN BOĞA SİZDEN RİCAM BU MESAJI SİLMEMENİZ

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

abdo58 ve HASANTALAY, forum kurallarını çiğniyor ve hakaret ediyorsunuz.
    Bu sitenin ana kuralı çok nettir: Herkes her türlü görüşü yazabilir, ama yazarken unutmamalıdır ki, başkalarıı da sizin yazdığınız mesajın/görüşün tam karşısında görüş/mesaj yazma hakkına sahiptir. Yani görüşünüzü yazarken, bu tam karşınızdaki görüşü dinlemeyi hazmedebilmelisiniz. Buna sabrınız yoksa, lütfen mesaj yazmyın.

Devotee'liğin sapıklık olduğunu düşünüyorsanız, bunu yazarsınız. Başkaları sapıklık olmadığını düşünüyorsa, onlar da bu görüşlerini yazar! Siz devoteeliği bir hastalık olarak görüyorsanız, bunu yazarsınız. Başkasının, neden hastalık olmadığı ile ilgili görüşü varsa, onu yazar.
    Ve kimse kimseye hakaret edemez...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sakın ne alaka demeyin, sabırlı olun

Bazen derste çocukların sıkıldıklarını gözlediğimde onlara piyao çalarım. Yine böyle bir anda çeşitli bestecilerin parçalarını çalarken bir parçada bir öğrenci heyecanla bağırdı;

Ben bu parçayı biliyorum !!!!!!

Mendelshonn un Venetianisches Gondellied adlı küçük eserini çalıyordum o an.

Beethoven değil mi öğretmenim !!!!!!

Olmadığını söylediğimde öğrencim ısrarla bunun Beethoven olduğunu söylemeye devam ediyordu. Klasik müzikle çok yakından ilgili olduğunu bildiğimden bu yanlışı karşısında bende hayrete düşmüştüm.

Ertesi gün bana bir cd ve bir adresle geldi. Cd, internetten doldurduğu bir sürü mp3 içeriyordu. Ve adrese bilgisayarda girdiğimizde eser gerçekten Beethoven olarak gösteriliyordu.

Söz konusu internet olduğu zaman dikkatli olun arkadaşlar. Büyük bir derya olduğu gibi bizleri tamamiyle çelişkiye dönüştürecek bilgilere de sahiptir.

Benim ilk mesajımda alıntıladığım "akademik görüş"ü bir kez daha hatırlatmak istiyorum:

"Bazı kaynakları karıştırdım da bu ne bir sapıklık olarak adlandırılıyor ne de bir hastalık. Bu tamamen kişinin ayak fetişisti olması, naylon çoraptan, kadın veya erkek iç çamaşırından hoşlanması, parfüm kokusunun daha da çekici gelmesi gibi, yani cinsellik dürtüsünün harekete daha aktif olarak geçebilmesini sağlayan bir olgu. Fetişizm konusunu da içine alan bir Parafili.
    Sevgili oturanboğa çok sevdiğim doktorumuz boşvermişim in kaynak olarak gösterilmesine asla karşı değilim.Eğer dikkatli okuyacak olursak bu alıntıda doktorumuzun kendine ait değil, çeşitli kaynaklardan alınma bilgileri gösterdiğini hep birlikte görebiliriz. Bu kaynaklar yanlış mı söylüyor. Bunu demek istemiyorum. Bu konuda sevgili boşvermişim referans gösterilemez bence.

Bu konu son derece ciddi bir konu. Ve uzmanlık gerektiren bir konuda aslında. Burada boşvermişim de dahil olmak üzere hiç birimiz şudur yada budur diye bir yorumda bulunamayız. Bu konuda uzman gerekir. Buda bir psikiyatr olabilir ancak.

Ayrıca, bu konunun normal mi yoksa anormal mi olduğunun tartışılmasından yana olan eğilim de kendini göstermeye başladı.Kuşkusuz kendi düşüncelerimizi yazmak gibi bir özgürlüğümüz var.

Ben bir tek şeyi anlamıyorum onu yazayım;

Burada amputee bir çok arkadaşımız var. Ve onların bir çok sorunları var. Fiziksel olarak çektikleri acılar var.Psikolojik olarak çektikleri acılar var. Bunların hiç birisi yokmuş gibi bir de bu kişilerin sakatlıklarıyla ilgili bir konunun bir başkası tarafından cinsel tercih yapılması ne kadar insanidir bu neden tartışılmıyor?

Yapılan devotee nin ne olup olmadığı, normal mi yoksa anormal mi olduğu, kezzaplar, yok sünnetler vs. ler.....

Arkadaşlarım; özelliklerinizden biri bir başkası için haz meselesi. Anlayamadığımız bu galiba. Eksik gibi görülen özelliklerinizin bir başkası tarafından cinsel istek uyandırması.. Bir devotee için bunlar son derece doğal şeyler olabilir. Ama insanlık adına ne ne kadar doğaldır, seçiminiz bundan yanamıdır düşünün isterseniz.... ( Siz bir bütün olarak önemli değilsiniz, sadece sizin bir eksikliğiniz önemli bu vatandaşlar için...)

abdo58
    Misafir Üye
    abdo58 Avatarı

yazımdaki hakaret içeren cümleyi bana söylerseniz sevinirim .. ben sadece kendi görüşümü dile getirdim ve bütünbaşlıkları okudum bana çok ters gelen mesajlarda var ben onları yorumlamak yerine kendi düşüncemi yazdım ben sadece burasını kendi evim gibi gördüğümü ve dewoteyi bir sapık hastalık olarak gördüğümü dile getirdim

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    104
    Verilen Beğeniler
    24

Dovetelik hıııııııım. İlk başta kulağa ilginç geliyor ayrıca ilgi çekici bi konu, bende bu yüzden araştırayım ve ulaştığım bilgiler ışığında bi senteze ulabilirim diye düşündüm. Ve bu amaçla düştüm internet sitelerinin peşine aradım aradım ve aradım aama ne faydaki bu konuyla ilgi ara ki iki satır Türkçe kelime bulasın. Bulamadım tabii bunun tartışması ayrı abd de insanlar bu kişilerden korunmak için dernekler oluştururken 12 milyon engellinin olduğu bi ülkede bu konuda tek kelime Türkçe sayfa bulunmaması abestlikti en basit ifadeyle
    Bunun için iki üç dil bilen bi arkadaşımın yardımına başvurmak ve tercumanlığında yararlanmak durumunda kaldım ve verdiği bilgileri not ederek birazdn yazağım yorumlara ışık kaynağı oldu.
    Kelime anlamından yola çıktım ilk olarak “söz dinleyen” anlamına geliyor bu kelime ilk başta biçok anlamının yanında konuyu ele alışımızın ışığında en çok işimize yarayacak anlamlarında biri bu. Bu sözden bir yerlere varabiliriz değil mi? Evet varırız. Daha önceki yazılardan da yola çıkacak dovete kişi tercih eden kişi olacak o isteyecek arzulayacak yani üstün taraf olacak peki bu kişi kimi tercih edecek mantıktan çıkaralım bu cevabı. Emir almayı seven buyruklara uyan, boyun eğen, psif silik bi tip olacak değil mi yani tercih edilecek onunda bu tercihte aslında pekte yoğunluğu olmayaca en azından eylemin gercekleştiği sırada. Zaten bu acılardan da kelimenin köküne indiğimizde bu anlamları taşıdığınıda görüyoruz.
    Diğer bir acı ise şu; doveteler almanyada engellileri rahatsız ettikleri için orada yaşayan insanların bu tip kişilerde en azında haberleri var fakat bi dernek çalışmasına girmemişler fakat amerikada dernekleri mevcud. Bu konuda fazla bi yoruma ihtiyaac yok sanırım verilen veriler değerlerdiren insanlar zaten kendi bakış acıları doğrultusunda akıllıca bi sonuca varacaklardır umudundayım.
    Başka bir acı olayın boyutu acısında düşündürücü ve benim en çok dikkat ettiğim nokta o da şu ki ilginin yani engelliye duyulan bu ilginin sadece cinsel acıdan ele alınması bu kişisel engelliyi sadece cinsel acıda değerlendiriyor. Sözkonusu olan bir insan bundan dolayıda bir insanı sadece cinsel yönde değerlendirilmesi hiç ama hiç sağlıklı değildir. Bu kişiyi metalaştırır ve kişinin metalaşması değerşizleşmesini de beraberin de getireceğini duyalı her insan bilir. Bu kişiler incelendiğinde mesleklerin en üst noktada olan kişiler oldukları saplanmıştır. Yani yöneten, emreden,hükmeden,kontrol altına alan kişiler iş yaşamlarında sahip oldukları otoriteyi cinsel yaşamlarında da devam ettirmeyi isteyen kişiler olduğu sonucu çıkıyor buradan bu sonuçta insanın sağlıklı gelişimi acısında oldukca sakıncalı durumlar yaratıyor . Çünkü her sağlıklı birey iş yaşamının özel yaşamdan farklı olduğunu,farklı etkinlikler alanı anlamına geldiğini bilir. Her insanın statüsü ve bu statünün gerektirdiği farklı roller olduğunun bilir iş yasamında kişi patrondur ve ona göre bir rol oynar aynı kişi aile içinde babadır ona göre rolleri vardır ona göre davranması beklenir. Bu şekilde insanlar rollerini ayırırlar ve sağlıklı iletişim kurarlar aksi halde rol çatışması dediğimiz anormallikler ortaya çıkar ki bu durumda zaman zaman telafisi mümkün olamayan iletişim bozuklukları meydana getirir.
    Sonuç olarak şunu çıkarıyorum engelli bir kişi fiziksel nedenlerden ötürü hareket kısıtlaması olacak ve farklı bir kişi onu cinsel anlamda yönetecek kontrol altında tutacak ve bunan haz duyacak bu acıkcası kulağa hiç hoş gelmiyor. Özellikle bir engelli olarak böle bir yaklaşımın kabul edilmesi mümkün deil ama bunu kabul edecek kişilerede neden bunu kabul ediyorsun gibi bi avukatlığada soyunmaya hakkımız olduğunu düşünmüyorum
    Şahsi fikrim şu bir dovetle birlikte olmak isterdim. Neden mi yüzünde ki şaşkınlığı ve hayal kırıklığını görmek iyi bir deneyim olurdu :lol: :lol: :lol:

SAYGILAR

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: spastik
    ...düştüm internet sitelerinin peşine aradım aradım ve aradım aama ne faydaki bu konuyla ilgi ara ki iki satır Türkçe kelime bulasın. Bulamadım tabii bunun tartışması ayrı abd de insanlar bu kişilerden korunmak için dernekler oluştururken 12 milyon engellinin olduğu bi ülkede bu konuda tek kelime Türkçe sayfa bulunmaması abestlikti en basit ifadeyle
    Eyvallah Oğuz kardeşim. Benim derdimi dile getirmiş oldun...

Arkadaşlar, siz böyle saldırıda bulunursanız, daha çoooook bekleriz Türkçe kaynak bulmak için!!
    Sizler yazdıklarınızla "saldırıda bulunmuyoruz" diyorsanız, inanın diyecek bişeyim yok.
    Buradaki herkesin, karşı görüşteki kişilere hakaret etmeden kendi görüşünü yazabilecek beceride olduğunu düşünüyorum...
    Belki de herkes aynı şeyi söylüyor, ama üslup kötü olunca, konu saçma bir hal alıyor...

Üye
    Belash Avatarı

Son Giriş
    04.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili abdo58 ve m.esra erusta takma isimli arkadaşlarım,

cevap hakkımın baki olduğunu düşünerek bu mesajı yazıyorum. Bilmukabil yazdıklarınıza yanıtımdır,

Salt engelli diye bir insana cinsel olarak ilgi duyuyorum tabi ki. Normal olan insanlara karşı cinsel haz duymak nasıl mümkün olunabiliyorsa, engellilere de haz ve şehvet duyulabilir, bunda şaşılacak bir şey yoktur. Olmamalıdır. Buna psikoloji bilimi fetişizm der. Ki bu fetişizm denen olay herkeste ama herkeste mevcuttur! Ve tabi ki sizde de.. Fetişizm olayının derinlerine inmek gibi bir amacım var ama yaşıt olarak küçük kullanıcı arkadaşlarımızında olabileceği düşüncesi ile açıklamayı gereksiz görüyorum.

Engelli diye bir insanın çekici olamayacağını iddia etmek olsa olsa abesle iştigaldir, anormalliktir, anlayışsızlığın ve samimiyetsizliğin önde gidenidir.

Evlilik ilişkisi olayın bambaşka bir boyutu. Site kullanıcıları arasında ergenlik bunalımlarını atlatamamış arkadaşlarımızın olduğunu bilseydim samimice kendimi ifşa etmezdim doğrusu. İnsanların cinsel ilişkiye girebilmeleri için illa evlenecek/evlenmiş olmaları gerekmez. Sırf şehvet ve haz var diye de birliktelikler yaşanabilir. Doğanın en temel unsurlarından biridir çiftleşme güdüsü. Bunun önünde durmaya kalkışmak bana göre yapılacak en salakça şey olur. Kimi kısa boylu biriyle sevişmek ister, kimi uzun. Kimi sarışın hastasıdır kimi esmer. Kimi genç erkekleri tercih eder kimi olgun... Ve hatta ileri boyutta kimi üniforma giydirir partnerine kimi ana dan üryan karşı karşıya geçip seyreder... Devoteelik kavramını bu paralelde değerlendirmesini becerebilirseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Netice itibarında siz ne derseniz deyin, benim için fiziksel engelli insanlar daha çekici, daha seksapeli duruyorlar. Ve tecrübelerim sabittir; pek çok engeli olmayan kişiden daha mükemmel sevişiyorlar.

Üye
    Belash Avatarı

Son Giriş
    04.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırım birileri kimlik bilgilerimi ziyadesi ile merak etmiş. Belirteyim;adım Kerem. 26 Yaşındayım. Paraşüt sporu ile ilgileniyorum. Sitenizde oldukça popüler bir arkadaşım var, en azından pek çoğunuzun tanıdığını sanıyorum.

Etnik müzikler, şiir (kesinlikle Nazım Hikmet) başlıca ilgi alanlarım. Yazmayı pek değilse de, kitap okumayı çok severim. Psikoloji serileri ve iktisadi yayınlar çok hoşuma gider. Bir müşavirlik firmasında çalışmaktayım. Çiftçilikte yapıyorum ayrıca. (Pek çok iş yapıp hiç zengin olamayanlardanım anlayacağınız.)

İstanbul'dan nefret eder ama Ankara ve İzmir' i severim. Süryani şarabını, mezesi tam rakıyı ve olursa soğuk birayı severim ama zil zurnalık derecesinde asla içmem.

Pattadanak aklıma gelenler bunlar. Şayet merak eden arkadaşlar olursa daha da yazmaktan üşenmem.

abdo58
    Misafir Üye
    abdo58 Avatarı

ARKADAŞIM DÜŞÜNCEN BANA YANLIŞ GELİYO VE BU ŞEVHET BENCE İNSANA VERİLMEYECEK BİR ŞEVHET BİR İNSANDA BU KADAR CİNSEL ŞEVHET OLAMAZ SANA BEN ARTIK HİÇ BİŞEY DEMİYORUM SENDE SUÇ YOKK SUÇ SEN VE SENİN GİBİLERE FIRSAT VERENDE

ÜŞENME TAM YAZZ

Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ABDO sana katılıyorum beraber bağıralım hadi
    1-2-3 deefollll.....

Yasaklı Üye
    ATLANTİS MEDİKAL Avatarı

Son Giriş
    10.08-2012
    Saat
    02:05
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar bukonu bence yınkonusu olmalı çünkü bugibi olaylar yaşanıyo ismide baya sapıkcazaten amabutip şeyleri gerçekten yaşayanlarvar ve butip teklifleriri reddetmek istemeyenlerdevar ?
    butür ilişkiler peşinde olan kişiler inanın iktidarsızkişilerdir

Üye
    ALi KaraBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    ALi KaraBoğa
    Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    02:23
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa
    Belash'in yazılarında yanlış birşey görmüyorum. Bilakis bence çok da doğru saptamalarda bulunuyor.

Biraz insanın kendine özgü (bencillik) bir durumu olsa gerek, doğru bir varsayım zannımca...

Sevgiler...

Sayfa 3 / 32 İlkİlk 123456713 ... SonSon