Sayfa 26 / 32 İlkİlk ... 16222324252627282930 ... SonSon
Toplam 477 mesajın 376-390 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lepran Avatarı

Son Giriş
    16.02-2010
    Saat
    14:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende devoteyim o zaman ne yapacaksınız buyrun linç edin.ne yapayım çıktığım bayanlardan 3 ü engelliydi sevdimde gerçekten. hiçte aklımdan böyle yazdığınız şeyler geçmedi ama saayenizde sapık olduk.asıl siz ayırım yapıyorsunuz.önyargılısınız hem de çok.iki insanın arasında yaşadıkları şeylere böyle bilimsel tanımlar yapmak yada aşağılamak hiç insani diil

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Engelli olduğu için sevmek.. Saçma geliyor bana. Engelli olduğu için sevilmez bir insan , kişiden kişiye değişen değerler vardır. Bu değerleri bir engelli taşıyorsa neden olmasın? Tabii ki sevilebilir. Ama sebep sadece engelli olması olmamalı bence.

Demiş saliha'cım

Evet bu mudur??Bu dur bence de...

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: lepran
    bende devoteyim o zaman ne yapacaksınız buyrun linç edin.ne yapayım çıktığım bayanlardan 3 ü engelliydi sevdimde gerçekten. hiçte aklımdan böyle yazdığınız şeyler geçmedi ama saayenizde sapık olduk.asıl siz ayırım yapıyorsunuz.önyargılısınız hem de çok.iki insanın arasında yaşadıkları şeylere böyle bilimsel tanımlar yapmak yada aşağılamak hiç insani diil
    Değerli arkadaşım; bizde "aklından böyle şeyler geçirenler" için yazdık bu konuyu.Aklından bu gibi şeyler geçirenlerin de nasıl bir ruh hali ile bu konuya vakıf olduklarını anlamaya çalışıyoruz.

Sonuçta cinsellik kavramında kim kiminle ne tür paylaşımlar yaptı bizi ilgilendirmez.Ancak karşıdaki kişi SALT ENGELLİ olması neticesinde seviliyorsa,o zaman bu işte birşeyler vardemektir.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: şeker kız
    bende sağlam ve sportmen erkekleri çekici buluyorum.hadi bakalım bende mi sapkınım bu durumda şimdi bana da devoote dersiniz
    Mesele kimin neyinden çekici bulunduğu değilki :wink: Mesele; hoşlandığınız kişinin saedce ve sadece ( ana etken olarak ) engelli olması dolayısı ile sevilip engelli kişinin ise bu konudan bir haber yaşaması olayı.Yani sizi sevecek yada sizinle beraber olacak kişi sadece siz enggeli olduğunuz için ilgilenecek.Siz ise bu yaklaşımdan haberdar olmayacaksınız.Siz sacede beğenildiğinizi bileceksiniz ama karşınızdaki kişi SADECE VE SADECE sizi ENGELİNİZ den dolayı kabul edecek.

Bir insan ile birliktelik ve yaşamda paylaşımlar da bulunmak sadece bir nokta üzerin de olmamamalıdır.Birlikteliğin yada birlikte bir bütün olarak yaşamanın belli kriterleri olmalıdır.BURADA BİR GİZLİ DUYGUDAN bahsediliyor.Ben şahsen Karşıdaki kimsenin paylaşımda bulunmadan ve habersizce yapılan GİZLİ DUYGULARI benimsemiyorum.Beni sevecek ve seven kişi benim ile paylaşımlarını GİZLİ olarak yapmamalıdır.Benim onun duygularından her daim haberim olmalıdır.

Yani Öz olark Soru şu aslında;

SEVGİ PAYLAŞILDIKÇA BÜYÜDÜĞÜNE VE BERABERLİK YETİSİ ARTTIĞINA GÖRE,PAYLAŞILMAYAN TEK TARAFLI GİZLİ DUYGULARIN ( DEVOTEE LİK )'İN İLİŞKİYE KATKISI NEDİR YADA BU DURUM SİZLERİ RAHATSIZ EDERMİ :?:

Yani bir insan sadece bir eli,ayağı yok diye yada tekerlekli sandalyede olduğu için ve SALT ENGELLİ olduğu için sevilirmi :?:

sevgili laus_deo her insanın ideal bi tipi yokmudur hayalinde canlandırdığı?şöyle karakterde şöyle tipte bi aşkım sevdiğim olsa diye zihninde cahlandırdığı bi kahraman yokmudur.biz bu tipleri gidip haber mi veriyoruz önceden onlara ??
    Değerli arakadaşım;Tabi ki insanların birlikte olacağı insanlarda kendi zihninde kararlaştırdığı,hayatını geçireceği insan'da belirli kriterleri vardır.Yoktur dersek manasız bir söz sarfetmiş oluruz.Ancak bu tiplemeleri yada Duyguların paylaşımı söz konusudur.Paylaşılmayan Gizli Duygular ancak alanın razı olaması anlamına gelir ki bu ilşki tek taraflı bir ilişkiden öteye geçemez.

Arkadaşlar;Alan razı veren razı diyen arkadaşlarımız var.Pek tabi ki alan ve veren kavramında alanın da verenden razı olması gerekir.Kişilerin kendilerinden ve birbirlerinden bir haber oması ilşkinin ne kadar sığ bir platforma konulduğunu beilirtir bir noktadır.

Konuyu bu çerçevede invelediğimizde;Alanın verenden razı olduğunu söylemek çok iyimser bir yaklaşım olur.Bence sorun yok diyen arakadaşlarımıza pek tabi diyecek bir şeyimiz yok.Onlar baştan kabul etmiş sayıyorlar kendilerini.

Son olarak,bu yazıda ve konu başlığında hiç kimseyi devotee lik ile suçlamıyoruz.Sadece bu kavram karşısında bir tartışma açtık.Açtık ki konuyu bilmeyen yada daha önceden görmemiş ve yaşamamış kimseleri bilgilendirelim.

Saygılarımla.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

tabii ki bi insaN yalnızca sakat olduğu için sevilmez.ben diyelim ki hayalimdeki kişiye çok uygun biri ile tanıştım.onu sadece hayalimdeki kritere uyduğu için sevmem elbette.onun kişiliği karakteri duygusal olarak anlaşmamız,kısacası istediğim erkek karakterine uyuyorsa ancak o zaman severim elbette.ancak bu durum yinede her insanın zihninde çekici bulduğu bir kahraman olduğu gerçeğini değiştirmez.beni sakat olduğum için çekici bulan birine sapık demem ne kadar doğru bilemiyorum. sanki burdaki konuşmalardan şu sonuç çıkıyor gibi geldi bana.biz sakatlar aslında acınacak yardım edilmesi gereken zavallı insanlarız.bu durumda olan insanlara cinsel yakınlık duymak çok ayıp hatta sapkınlık derecesinde.
    ancak şunuda belirteyim bi kişiye sadece cinsel anlamda yaklaşmak sağlam olsun yada sakat olsun bana göre doğru bişi deyil.burda önemli olan bana yaklaşan kişinin niyeti.beni kendi çıkarları için kullanmakmı istiyor yoksa ciddi anlamda bir beraberlikmi istiyor.bir insanı sapık yada deyil ayırdeden şey bu olsa gerek.

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ancak şunuda belirteyim bi kişiye sadece cinsel anlamda yaklaşmak sağlam olsun yada sakat olsun bana göre doğru bişi deyil.burda önemli olan bana yaklaşan kişinin niyeti.beni kendi çıkarları için kullanmakmı istiyor yoksa ciddi anlamda bir beraberlikmi istiyor.bir insanı sapık yada deyil ayırdeden şey bu olsa gerek.
    İşte sorun da bu zaten.Bu tip insanlar kişilere ilk bakışlarında engellilerdeki cinselliği ön plana çıkarıyorlar.Zaten çıkarları da bu yönde.Hal böyle olunca engelli insanlar resmen kullanılıyorlar.Burada kullanılmaktan kasıt;cinsel manada kişinin engelinden dolayı istismar edilmesi durumu.Çünkü karşıda ki kişinin tek düşüncesi var o da sadece engelli ( engellilik türü kişi den kişiye değişebiliyor ) ile bir ilişkşye girmek ve onun engellilik halinden cinsel yol ile haz sağlamak.

sanki burdaki konuşmalardan şu sonuç çıkıyor gibi geldi bana.biz sakatlar aslında acınacak yardım edilmesi gereken zavallı insanlarız.bu durumda olan insanlara cinsel yakınlık duymak çok ayıp hatta sapkınlık derecesinde.
    Vallahi bu yazıya ne desem bilemiyorum doğrusu. Sizler yada bizler,kendimizi acınası varlıklar gördüğümüz sürece toplumun diğer kısmıda bizlere yada sizlere acınası varlıklar gözü ile bakmaya devam eder.Bilemiyorum haksızmıyım acaba:?

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bir kişiye sadece sarışın-esmer, uzun-kısa, şişman-zayıf, doktor-çoban, zengin-fakir, zeki-aptal olduğu için ilgi duymakla engelli-sağlıklı olduğu için ilgi duymak arasında hiçbir fark yoktur ve sapkınlıktır.

Genel olarak ilgisini çeken bir tanımlama vardır; esmerleri sevebilir ya da zekidir, ukaladır, tombuldur sevdiği hoşlandığı ilgisini çeken tipler; ancak bir kişiye salt esmer, şişman ya da engelli olduğu için ilgi duymak bana pek normal gelmiyor.

Üstelik bundan haberdar olmak da oldukça itici ve yaralayıcıdır.

Ünlü bir cerrah olan sevgiliniz ona duyduğunuz sevginin tek sebebinin kariyeri ve sahip olduğu statü ya da cüzdanı olduğunu öğrendiğinde bunu nasıl karşılar ve tepki verirse; kolu-bacağı olmayan sevgiliniz de beslediğiniz sevginin olmayan kolu-bacağına ait olduğunu öğrendiğinde aynı şekilde karşılayacaktır bundan hoşnut olmayacaktır.

İnsan bilinçli, irade sahibi, düşünebilen, konuşabilen, akledebilen, karar verebilen, muhakeme yapabilen bir varlıktır. İnsan dış kabuğunda taşıdığı değerlerin yanında birçok değere/değersizliğe sahip komlike bir varlıktır.. ve bunun bilincindedir. Bu nedenle karşısındakinin kabukta kalması onu memnun etmeyecektir dolayısıyla "alan memnun, satan memnun.." ifadesi yanlıştır.

Karşılıklı rıza/memnuniyet olmadığı sürece de mevzu ne olursa olsun bu bir istismardır....

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hiç duymamıştı bu kelimeyi burda duydum yazıyı okurken tiksindim bu nasıl bi düşünce nasıl bi yaklaşım ben onaylamıyorum böyle düşünnler war mı anllam weremiyorum hiç hoş değil
    haftanın konusu olacak kadar var :lol:
    tartışılır yani

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

bu haftanın deyil yılların konusu olmuş artık. çokta tartışılması gerekli bir konu deyil bence.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    32

2 kişinin fanzetisi için bu konun bu kadar konuşulması çok saçma, dünyada kaç kişide bu rahatsızlık (bence) vardır sanki.

Daha ciddi bi konu olsa bu kadar tartışılmaz heralde.

Üye
    Dumanlar68 Avatarı

Son Giriş
    25.05-2009
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    Kırşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence daveto denilen olay avrupanın sapıklıkları olup bunu gerek kelime anlamı ve gerekse duygu yönü ile insanımıza bilinçleşme adına bilerek veya bilmeyerek taşıyan insanların gelişme veya avrupalaşma adına sapıklıkları ile TÜRK insanının tertemiz duygularını kirletme yöntemi olarak niteliyorum. Arkadaşlar gelin insanımızı geliştirecek birşeyler kazandıracak konular seçerek haftanın konusu yapalım.

Üye
    she.zofren Avatarı

Son Giriş
    19.12-2008
    Saat
    12:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle herkese merhaba. kimse araştırmaya uğraşmasın diye peşin peşin anlatayım engelli değilim ve de sırf bu konuya mesaj yazabilmek için apar topar siteye üye oldum.
    Niye bu kadar apar topar peki ? ister kendini ifade etme isteği deyin isterse içimden yükselen ‘’ azcık yer açın, ben de oturayım bakın o kadar da korkunç değilim’’ sesi olsun.

Öncelikle oturan boğayı açık fikirliliği ve formu bu kadar prıfesyonel yönettiği için;
    Belashı da cesareti ve sabrı için tebrik ediyorum.

Arada çıkan atın bu herifi forumdan, kilitleyin konuyu gibi eli silahlı tipleri de kınıyorum. Hiç bir bilgi engellenmemeli, farklılık zenginliktir bilmiyor musunuz.

şükür ki oturan boğa arkadaşımızın sizin kadar diktatör duyguları yok ki ben uzun yıllardan sonra ‘’bende bir farlılık var ama nedir’’ diye araştırırken google da forumu buldum. Konunun açılış tarihini 2006 larda görünce üzüldüm ama neyseki bu zamanlara kadar uzamış. Gerçi çoğu kişi sanırım ilgisini kaybetmiştir ama yine da yazmadan geçemeyeceğim.

Belash a gelen tepkileri üzüntüyle okudum. Hala da korkmuyor değilim bu tür saldırılardan ama aslında asıl amacım sizi biraz sakinleştirip, arkadaşlar bazı zorluklarınız sizi daha güçlü ve çekici yapıyor diyebilmek.

Sanıyorum belasha bu kadar tepki gelmesinin en öncü nedenlerinden biri erkek olması. Böyle bir talep görmek bayan arkadaşları kırdı sanırım ve bilirsiniz ki kadınların kalbi kırılınca tehlikeli olurlar. Erkek arkadaşlardaki tepkileri ise bireysel tepkinin yanında biraz da ‘bacılarımızı koruyalım’ anlayışı olabilir diye düşünüyorum.

Bir de bu açıdan bakın bende dişi olarak belashla aynı güdüleri paylaşıyorum. ama ne sırf engelleri olduğu için bir erkekle birlikte oldum (inanın bayan isterse bu çok daha kolay olur) ne de taciz ettim. sadece bana çekici geliyor ve de tercih sebebi olarak görüyorm bunu. Çoğu kadın atletik vücutlu erkekleri beğenir benim ise en büyük aşk kahramanım NOTRE-DAME’IN KAMBURU Qua-simodo'su idi. Tabii ki Qua-simodo karşıma çıksa onu hemen yatağa atmazdım ya da o beni atamazdı en azından :) oturur önce birer kahve içer hayattan ordan burdan konuşurduk. bir kaç kere sinemaya falan gider birbirimizi tanırdık. karşımda romandaki gibi hem engelli, hem tutkulu, hem güçlü, hem cesur birini bulursam onu tavlamak için elimden geleni yapardım.:)

yani arkadaşlar lütfen sizi çekici bulan insanlara haksızlık etmeyin. adı ister devotee olsun ister başka birşey bu durum anormal de olsa sizi beğenen insanlar var. sırf bu özelliğiniz tabi ona sahip olmanıza yetmeyecek ortaya karakterinizi de koyacaksınız. sarışınlar, mavi gözlüler, uzun boylular biz beğenilenlerdeniz diye ortalıkta kasım kasım kasılırken siz neden saldırıyorsunuz sizi beğenenlere.

allah size engeller verirken yanında bir de çekim gücü vermiş bu fena bir şey mi. ilgi gördüğü için beynini doldurma gereği duymamış duygusal zekası zayıf beyin özürlülerden 3-5 adım öndesiniz benim nezlimde. zaten zor olan hayat, sizin için daha da zor ve bu sebepten çok daha güçlüsünüz, ben güçlü erkekleri severim:) yani diyorum ben sapıksam esmer seven de sapıktır, müzisyen seven de sapıktır...

Ben sonunda neden böyle hissettiğimi buldum iyi yada kötü yorumlarınızla beni aydınlattığınız için teşekkürler hepinize. sapık olduğumu düşünmüyorum çünkü hiç bir art niyetim yok.
    özlü sözümü de yazıp son veriyorm konuya
    '' herkes aynı şeyi düşünüyorsa, kimse düşünmüyor demektir''

Üye
    Dumanlar68 Avatarı

Son Giriş
    25.05-2009
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    Kırşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah kainatı yaratır iken dengeler üzerine kurmuştur, insanlarada bu dengelerin koruyucusu ve yöneticisi olarak düşünme yeteneği vermiştir. Ayrıca insanın insan olma özellikleri vardır, bunun içersinde sapık duygular ile ihanet asla yoktur. Sapık ruhlu insanlar çeşitli sapıklıklarına kamuflaj ararlar işte ne bileyim beğenilme, hoşlanma kötümü, bu normal duygular ile anormallik yapmaktadırlar, o insanların anlayışına göre pedofili, lezbiyenlik, homolukta bunların aslında bilinç altındaki sapık duygularıdır. Kimisi bunlar engelli aklı ermez düşüncesi ile değerlendirerek siteye dalış yapmış, bu acil vakalar insanlardaki gerçek engeli bilmiyor, herhalde gerçek engel insanların düşüncelerinde ve beyinlerindedir. Buna önerim insanı insan eden özelliklere sahip olabilmek için toplum sosyolojisini araştırarak okumasını tavsiye derim. Adama sormuşlar kıyametin geldiğini nsl anlarız demişler, adam şöyle bi bakmış etrafındaki insanlara insan olma değerlerini kaybetmişler kültür adı altında kültürsüzlük yapıyorlar ahlaksızlıklarına aşk ve hoşgörü gibi duyguları kullanan insanlardan mevcut demiş ki, "en büyük kıyamet toplum ahlak ve kültür yapısına ters olan olayların normal olarak karşılanmasıdır." ACİL VAKALARA duyrulur. "İnsanları küçümser iken kendi insalığını sorgula"

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

she.zofren , kesinlikle bende seninle aynı fikirdeyim daha önceki yazımdanda anlaşılacağı üzere

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili she.ofren,

hayalindeki quasimodo'nu gercek hayatta bi an önce bulmani, onu tavlayabilmeni ve birlikte cooooook cok mutlu olmanizi diliom .... ayrica, sefdim seni, kiz! vaktin varsa gel otur shöle accik yanima da anlat biras ;

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: she.zofren Mesajı Gör
    (...) ama aslında asıl amacım sizi biraz sakinleştirip, arkadaşlar bazı zorluklarınız sizi daha güçlü ve çekici yapıyor diyebilmek (...)
    bu cümlen beni sakinleshtirmekten ziade biras kafami karishtirdi, sevgili she.zofren... biras acar misin?... sakatligimizdan dolayi cektigimiz zorluklar midir "bizleri" (quasimodo'yu) senin gözünde cekici yapan (hormonlarini ziplattiran )?...

selamlar ...

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    anaaaa bende devotee'yim galiba yaf bugüne kadar aşık olduklarım genelde engelliydi , ortaokuldaki Gamze ve charlize theron hariç

Sayfa 26 / 32 İlkİlk ... 16222324252627282930 ... SonSon