Sayfa 24 / 32 İlkİlk ... 14202122232425262728 ... SonSon
Toplam 477 mesajın 346-360 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgili economystic:
    Bir takım arkadaşlar devotee liğin aşağılayıcı bir durum olduğunu söylemektedirler. Mutlaka kendilerince haklı oldukları yanları vardır.
    Gençliğimde akıl almaz bir şekilde saplantılarım ve gereksiz gurularım vardı. Mesela Arabası olan komşumuz okula giderken beni görüpte engelimden dolayı arabasına alıp, beni okula bırakmasın diye onun geldiğini görünce saklanırdım. Engelimi kabullenmezdim.
    Hatta universte de okurken muhtemelen bana ilgi duyan yada benim ona ilgi duyduğum bir bayan varsa onunla asla özel konuşamaz, onu teklif yapamaz, teklif yaptığımda kabul etse bile onun beni acıdığı için kabul edeceğini düşünür hep geri adım atardım.
    Aşklarım hep platonikti.
    Hayatı tanıdıkça, insaların içine girdikçe aslında insanların benden çokta farklı olmadığını, engellerin beyinde olduğunu anladım.
    Bir engelli olarak bazı meseleleri gereğinden fazla dert ettiğimi, boş yere içime kapanarak gençliğimi bitirdiğimi anladım.
    Ama bu saplantılarımın sebebi ben değil, çevremdeki insanlardı. Toplum beni bir şekle sokmuştu ve ben o şeklin dışına asla çıkamayacak bir psikolojiye bürünmüştüm.
    Çocukluğum ve Gençliğimde Ailem, öğretmenlerimin, büyüklerim :
    Zafer akıllıdır,
    Zafer Terbiyelidir.
    Zafer Ahlaklıdır. V.s.
    gibi tüm olumlu özellikleri benim sırtıma yüklemişti. Ve ben gençliğim boyunca bu yükü hep taşıdım. Taşımaya mecbur bırakıldım. O kadar şartlı bir hayat sürüyordum ki Hatta ben bile bu vasıflara haiz olduğuma inanmaya başlamıştım. Oysa bu haksızlıktı. Bana iyilik ettiğini düşünenler aslında beni yaşamdan, istek ve arzularımdan yalıtmışlardı. Sanki ben terbiyeli, uslu, sessiz ve son derece çalışkan bir çocuk olmak zorundaymışım gibi büyüdüm.
    Kaybettiklerim, nafile geçen gençliğime baktıkça anlıyorum ki Engelli bir insan da diğerleri kadar özgür olmalıdır. Engelli insanların bir çoğu kendine özgüveni olmadan, başkalarının izin verdiği ölçüde hayat sürdürmektedirler.

Bu devotee meselesinin engelli kişilerin beyninde aşağılanma gibi algılanması bence özgüvenlerinin yeterince olmamasından kaynaklanmaktadır.
    Engellilerin en büyük engeli toplumun onlar için çizmiş olduğu kalıpların içine hapsolmalarıdır bile diyebilirim.
    Ben bu oyuna gelmeyin derim.
    Engellilerin diğerleri gibi yaşamaya hakları olduklarını savunuyorsak ahlaksız bir engelli, ahlaksız sağlıklı bir insan kadar tepki görmelidir.
    Yada başarılı bir engelli, başarılı olan sağlıklı bir insan kadar alkış almalıdır.
    Fazlası bizi bozar. Fazlası; olduğumuzdan faklı görünmemizi, yada göründüğümüzden farklı olmamamızı doğurur.

Üye
    Genc17 Avatarı

Son Giriş
    15.05-2008
    Saat
    15:29
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya nasıl tanımlasam bilemiyorum ki yaşım 17 aslında bu konularla ilgili bu sitede herhangi birşey yazmam doğru değil fakat devotee kavramını bende bilmiyordum ve yeni öğrendim insanlardaki duygular kol-bacak vb. şeyler olmayınca eksik mi oluyor yani bu tür devotee denen insanlar bizim halkımız arasında abazalardan daha üstün bir boyut kazanıyor galiba 1veya2 kol ve bacağı olmayan insan neden sevilmesin yada cinsel yaşantısı olmasın böyle bir düşünceye karşıyım unutmayın ki herşey insanlar içindir.1 saniye sonra bile ne olacağımızı bilmeden yaşıyoruz acaba bu devotee diye tabir ettiğimiz insanlar bunun farkında mı bilemiyorum herneyse eğer yanlış anlaşıldıysam yada yanlış bir şey yazdıysam özürü kendime borç bilirim ve şimdiden Özür dilerim!

Üye
    seyma Avatarı

Son Giriş
    05.05-2008
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de bu kavramı ilk kez bu sitede duydum , sayfaların hepsini okuyamadım ama devotee' nin ne demek olduğunu , böyle insanların da var olduğunu öğrenmiş oldum , engelli arkadaşlarıma temkinli davranmalarını , karşıdaki kişinin gerçekten sevdiğine emin olmadan güvenmemelerini , yakın ilişkide bulunmamalarını öneririm ,
    bu arada devotee hakkındaki düşüncem ir kişi sırf bir kişi engelli olduğu için onunla ilgileniyorsa cinsel istek duyuyorsa
    onun duygularına cevap vermemek lazım.Seven sevdiği kişiyi bütün özellikleriyle sevmeli ve dolayısıyla ona karşı istek duymalıdır...

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: seyma
    ben de bu kavramı ilk kez bu sitede duydum , sayfaların hepsini okuyamadım ama devotee' nin ne demek olduğunu , böyle insanların da var olduğunu öğrenmiş oldum

İşte bu yüzden böyle güzel bir site var ve toplumu bilgilendiriyor, bilinçlendiriyor.Daha birçok güzel bilgiler ve beceriler edinmeniz dileğim ile saygılarımı sunarım.

Üye
    cengiz döker Avatarı

Son Giriş
    24.03-2010
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar.
    Benim görüşüm şudur. Engelli veya engelsiz diye insanların sınıflandırılmasına şiddetle karşıyım. Çünkü bir çok insandan daha da iyi ve aktif durumdayız. Cinsel fantezilerin bedenlere göre tartışılması da yanlıştır. Çünkü cinsellik ve fanteziler tüm insanlar için genel bir olgudur ve düşünseldir. Bu sebeple bu konun engelliler için özel olarak değerlendirilmesi ve engellilere özgüymüş gibi yaklaşılması yanlıştır. Aksi halde, hayvanlar ile yapılan sex fantezileri veterinerler tarafından tartışılmalı fikri doğuyor. Hamile bayanların fantezilerini jinekologlar mı tartışacak.
    Cinsellik zihinseldir. Zihinsel bir sorununuz yoksa hiç bir engel de yoktur.
    Bu kadarda alıngan olmayalım derim....
    Haydar Dümen bu sorunu halledecektir diye düşünüyorum.
    Sevgi ve saygılarımla

Üye
    dreammaster Avatarı

Son Giriş
    13.03-2008
    Saat
    21:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devotee Olan Arkadaşlar fikirlerini burda paylaşırlarsa cok iyi olucak site adminin yazısını okudum cok acıklayıcı bır yazı yazmıs kendısıne tesekkur ederım devotte kesinlikle bir fetişizm duygusudur buna katılıyorum ben engelli biri değilim ama engelli bayanlar ilgimi çekmekte, bunun gerçekten tarifi yok yabancı bir cok site var ve bu konuda dostluk ve arkadaşlık siteleride var ama yabancılar sapkınlık olarak göstermekte sitelerinde ÖRN http://devguide.org/home.shtml ) bunu ve içerikler gerçekten cok ama cok kötü bu tip kişiler bencede sapkın kişilerdir ama insanlardan bazı organlar nasıl haz uyandırıyorsa (ayak,çorap vs. gibi) bedensel engelli bayanlarda bizimgibi erkeklerin ilgilerini çeker... benım gıbı hisseden düşünen arkadaslar olursa buraya yazmalarını ısterım ,ben amputee olan bayanlardan hoşlanmaktayım ve cok fazla ilgimi cekmekte, kesinlikle sapkınlık değil sosyal ve ileriye yönelik dostluk arkadaşlıklar acısından... siteye cok tesekkur ederım acık bır sekılde fıkır paylasımı serbest oldugu ıcın tesekkurler...

Kesinlikle bunun bir sapkınlık olmadığı kanısındayım örnek vermek gerekirse ayak fetis olan kişiler var bu sapkınlık olmuyor neden engelli bayanlardan hoşlanan erkekler sapkın olarak nüks ediliyor...

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dreemmaster >>> Bence öle bakmamak gerekli konuya; Size göre,bana göre,yani göreceli bence bu iş.Bana kalırsa bu bu durum kesinlikle bir sapkınlık durumu ama size göre bu durum gayet doğal olabilir.

Benim asla tasvip etmeyeceğim bir şey bu.

nedeni ise benim için gayet basit ( Ben bir kimsenin,sadece ve sadece fiziksel özelliklerinden dolayı ve tek taraflı olarak cinsel bir obje olarak görülmesine/gösterilemsine libarel bir düşünce yapısına sahip olmama rağmen karşıyım.)

Sırf engelli diye,sırf gözlüklü diye,sırf kısa boylu,uzun boylu sırf sırf sırf v.s diye bir insan ne kadar sevilebilir insan ? Üstelik buna birde svediğin kişinin seni ne olarak sevdiğini de eklersek,yada şöyle yazayım siz ona şunu söyleyebilirmisiniz ? " Ben seni sırf engelli olduğun için,ben seni şöyle olduğun için sevdim " diyebilirmisiniz ?

Yani siz bunu demeye getiriyorsunuz.Devoteliğin aslında ve kelime anlamında da bu var zaten.

Hiç kusurabakmayın siz ve sizin gibi düşünenler.Benim fikrim bu.

Evet tabiki sizin gbi insanların da dünyamızda,toplumumuzda olmaları gayet normal,ama benim normalim değil.

Ancak şöyle bir durum var ki onuda yazmadan edemeyeceğim ; Tabiki sizin gibi düşünenlerin buralarada yazması da çok güzel ve çok demokratik birşey.Çok sesli olmak hep güzel olmuştur.

Saygı ve sevgilerimle

Üye
    dreammaster Avatarı

Son Giriş
    13.03-2008
    Saat
    21:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkezın fıkrıne saygım vardır demokratık bır ortamda dostluk cercevesınde konustugumuza sevındım saygılar...

Üye
    cici_kiz Avatarı

Son Giriş
    29.11-2007
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginç bir konu....

Üye
    beautiful prenses Avatarı

Son Giriş
    20.08-2008
    Saat
    12:48
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sapıkca bi düşünce bence igrenc
    aynı zamanda kendini bu biçimde kullandıranlarıda ayriyeten kınıyorum.

Üye
    Hasanhaydaraksu Avatarı

Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buda yeni lügat olcak galiba dilimizde... Tabiki engellilerinde cinselliğe hakkı vardır ama bazı sapıksal kişilerin bunu engellilere kötü amaçla kullanması affedilir gibi değildir,gerçekten düşündükçe tüylerim ürperiyor... Bu hem bayan hem erkeklerin içinde geçerlidir...

Üye
    tarık polat Avatarı

Gerçek Adı
    tarık
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    03:31
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle işe tarahsız gibi yaklaşan aklı sıra bilimsen konuşup yani gerçekçiolduklarını sananlara cevap veriyorum bu bir tercihtir diyip normalmiş gibi kabul edenlere siz bence türktoplumunun ahlak kuraları veyadini söylevleri bahane ederek bu bir tercihtir ve burdakiler bu yüzden tercihini söylüyemiyor diyemessiniz. yok efendim alan razı satan razı diyipte sapkınlığı ört bas edemesiniz eğer bu bir tercihse sübyancılar ve oğlancılarda tercih meselesi hiç olurmu öyle şey...

Üye
    omega0675 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.04-2013
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    antalya finike
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben devoteyi ilk defa duydum ama ne olduğunu öğrenince benim yaşadığım oldunu anladım ben ms hastasıyım ve sakatlıklarım var benimde düşüncem seksi sakat biriyle yaşamak çünkü sağlıklı partnerimle bunu yaşayamıyorum o daha maça hazırlanırken ben maçı bitirmiş oluyorum inandığım benim durumumda biriyle daha mutlu ve sürdürülebilir cinsel hayatım olacağıdır

Üye
    aydın_01 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2009
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

terımı ılk kez duydum tum cevapları malesef okumadım okuyamadım daha dogrusu cınsellık cınsel tercıhlere cok on yargı ıle yaklasılıyor bence cınsellık ıkı kısı arasında olan bır olgu her ıkı tarafta sayet anlasa bılmıs ıseler anlasıyor ıseler kısıler ıcın sorun teskıl etmemektedır bu olguda bır tercıhtır nasıl kı lezbıyenlık gaylık bıseksuellık vs.vs. gıbı tabı her kısının dusuncesı farklıdır saygı duymak gerekır.

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu ilgi sadece cinsellikle sınırlı ise pekala sapkınlık olarak değerlendirilebilir.

Sayfa 24 / 32 İlkİlk ... 14202122232425262728 ... SonSon