Sayfa 2 / 32 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 477 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    abdo58
    Misafir Üye
    abdo58 Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende böyle bi olaya tanık olmuştum hemde çok yakından komuşumuzun görme engelli bir oğlu vardı ama çocuk erkek güzeli idi bir gün bir bayan bunu yoldan arabası ile alıp ewine götürüyo buna yeni kıyafetler giydirip beraber oluyolar kadın çocuğa banyo yaptırıp arabası ile tekrar aldığı yere bırakıyo ama yeni elbiseleri ile

ben bu olaya çok şaşırmıştım kadın çocuk görme engelli beni tanımaz heasbı yapmıştır diye düşünüyodum ama böle bi olayada daha yeni rastladım bazı şeyler yazılmıyo
    ne diyelim kolay gelsin

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

iYi de dikkatimi ilk çeken kayıt tarihin ve attığın mesaj sayısı. Bugün kayıt oluyorsun sadece bu mesajı yazıyorsun, ilginçtir ki bu konu dün açılıyor ve haftanın konusu oluyor. Bu bir tesadüf olamaz gibime geliyor. Açıklayabilecek misin?

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Belash
    Dördüncü bab;
    Bu sitenin bu amaçla kullanılmasına elbette karşıyım. Öz itibari ile ortak bilgi/deneyim/çözüm paylaşımı güden bu siteden böyle bir şey beklenmemesi gerektiğine de inanıyorum. Ama organına kezzap dökelim, sünnet edelim, şöyle yapalım böyle yapalım tarzında yazıları görünce doğrusu yazmamaktan kendimi alıkoyamadım.
    cok iyi yaptin bence, saol...

arkadashlar, devotee.leri, amelo.lari vs. burada sömürücü birer canavar olarak "tanitirken" biraz dikkatli olalim... hani bu son zamanlarda cokca bahsedilen ve korkulan "saglamlara düshmanlik", "saglamlari dishlama" konusu var ya hani , ishte tam da oraya götürebilir bizi bu konu... bi zamanlar üyesi oldugum ama bu konuda bazi tavirlari mide bulandirici buldugum icin ayrildigim bazi alman engelliler sitesinde öylesine bi amelo korkusu, fobisi, düshmanligi almish bashini gidiodu ki neredeyse siteye ugrayan her saglama amelo gözüyle bakiliodu... forumda "yanlish" söz yazan her saglam amelodur diye siteden kovuluodu... müthish bi güvensizlik esiodu etrafta... rahati, huzuru kaciran bu güvensizlik beni kacirdi (biliom, bazilariniz bagrindan hitler gibi birini cikaran bi toplumda büyüyen biri olarak bu toplumda gözlemledigim bazi sheyleri yazmamdan pek hoshlanmio ama yazmadan edemedim ishte :P)

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sunburn
    3. ENGELLİLER OLARAK SİZLERE BU ŞEKİL DE YAKLAŞILMASINI NASIL BULUYORSUNUZ ?
    4. BU DEVOTEE LİĞİN SADECE BİR TERCİH OLDUĞUNA MI İNANIYORSUNUZ YOKSA BİR SAPKINLIK OLDUĞUNA MI ?
    5. BİR İNSAN SIRF ENGELLİ OLDUĞU İÇİN SEVİLİR Mİ?
    sanirim burda "sevilir mi" den "tercih edilir mi" yi kastediosun... sirf sakat oldugum icin begenilmemeyi, reddedilmeyi ne kadar reddediosam sirf sakat oldugum icin tercih edilmeyi de aynen o kadar reddediom... biri digerinden zerre kadar fazla rahatsizlik vermio bana ... ve sirf sakat oldugum icin beni tercih dishinda birakanlara "sapiksin" demedigim gibi sirf sakat oldugum icin tercih alanlarina girdigim insanlari da sapiklikla suclamiom... sakatlari sirf sakatliklarindan dolayi itici bulmayi "normal" göremedigim icin sakatlari sakatliklarindan dolayi cekici bulmayi da "anormal" bishi olarak göremiom shimdilik ...

ha bu arada, erkek arkadashim sirf benimle (sakat biriyle) beraber oldugu icin "devotee oldugunu bilmiodum" gibi cümlelerle karshilashmish cevresinde ... "sirf benimle" dedigim yanlish anlashilmasin: ilk kiz arkadashi ben olmadim, daha önce sayisi belirsiz (yani bana göre haddinden fazla :P) ve bildigim kadariyla hepsi saglam olan kadinlarla beraber oldugu halde sirf benim gibi sakat bi kizarkadashinin olmasi devotee/amelo olarak damgalanmasina yetmish...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sunburn
    6. ŞÖYLE BİR KANI MI VAR ACABA ; “ ÇÜNKÜ BEN NASIL OLSA ENGELLİYİM VE BENİM İLE BU ŞEKLİMLE BİR SAĞLAM İLGİLENMEZ. NE DE OLSA BU DEVOTELER İLE BUNU YAŞAYABİLME İMKANIM VAR.” MANTIĞIMI HAKİM ACABA ?
    bu düshüncenin hakim oldugunu hic sanmiom... kendimden bahsedicek olursam bu güne kadar bi devotee.le beraber olmadim hic... ama olur da bi gün bi devotee kendisinden hoshlanmami basharirsa sirf devotee oldugu icin onu reddetmem büük ihtimalle...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: esme
    Hanımlar beyler ,
    İlişkilerde taraflar vardır ve taraflar bu tür ilişkiden memnunsa ( hele göz önünde kişiler değilse) kimsenin ruhu duymayacağı gibi, bu gün toplumumuzda kadın kadına erkek erkek erkeğe ilişkilere bile ses çıkarılmıyor.
    katiliom esme.ye...

herkese saygilar & sevgiler...

Üye
    Belash Avatarı

Son Giriş
    04.02-2015
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili A.Geyik,

Sanırım mesajın bana hitaben yazılmış. Doğrusu haklısın, bir tesadüf olamaz gibi geliyor. Ama bütün samimiyetimle belirtmek isterim, bütünüyle tesadüf.

Haftanın konusu olayını kavrayabilmiş değilim. Doğrusu bu siteye kendime arkadaş bulma amaçlı geldim, yoksa abartıldığı üzere engellilerin sorunlarına bir ışık kaynağı yaratabilmek adına değil. Aksine fiziksel engelli olmak ile yardıma muhtaç olmak arasında fark vardır.

Sonuç bölümünde hepimizin engelli olmasına gerek olmadığını, eni konu herkesin bir şekilde fiziksel engeli olabileceğini belirtmek istiyorum. Birazdan çıkıp arabama binip evime gideceğim. Ortopedik açıdan beni engele maruz bırakmayacak bir kaza geçiremeyeceğimi kim garanti edebilir? Böyle bir kazaya maruz kalınca ne olacak, hormonlarıma veda mı edeceğim! Hiç sanmıyorum!

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion
    sirf sakat oldugum icin begenilmemeyi, reddedilmeyi ne kadar reddediosam sirf sakat oldugum icin tercih edilmeyi de aynen o kadar reddediom... biri digerinden zerre kadar fazla rahatsizlik vermio bana ... ve sirf sakat oldugum icin beni tercih dishinda birakanlara "sapiksin" demedigim gibi sirf sakat oldugum icin tercih alanlarina girdigim insanlari da sapiklikla suclamiom... sakatlari sirf sakatliklarindan dolayi itici bulmayi "normal" göremedigim icin sakatlari sakatliklarindan dolayi cekici bulmayi da "anormal" bishi olarak göremiom shimdilik
    Konuyla ilgili yorum yapmak istemiyordum ama buraya bir alkışı çok görmemem gerekli olduğunu düşündüm. (Bu sırada ben bir engelliyim ve devotee bir sevgilimde yok, yanlış anlaşılmsın die belirtmek istedim. )

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Belash
    Sevgili A.Geyik,
    Sonuç bölümünde hepimizin engelli olmasına gerek olmadığını, eni konu herkesin bir şekilde fiziksel engeli olabileceğini belirtmek istiyorum. Birazdan çıkıp arabama binip evime gideceğim. Ortopedik açıdan beni engele maruz bırakmayacak bir kaza geçiremeyeceğimi kim garanti edebilir? Böyle bir kazaya maruz kalınca ne olacak, hormonlarıma veda mı edeceğim! Hiç sanmıyorum!
    Öncelikle seni tanımadığım için sana inanmak durumundayım. Eyvallah hoşgeldin aramıza umarım dediğin gibi aramızda sağlam bir kişi olarak kalırsın.

Fakat; biz burada engelli-sağlam ilişkisini tartışmıyoruz. Sağlam bir kişinin sadece sakat olmasından dolayı karşısındakini sadece cinsel bir obje olarak görmesini tartışıyoruz.

Ben özürlüyüm. Bir çok kız arkadaşım, sevgilim aşkım oldu. Hepsi de sağlamdı. Hiç özürlü sevgilim olmadı. Hiç biri devotee değildi ( Ha birinden şüpheleniyorum, O olabilir sadece şakaydı)

Devotee kavramını ilk dün burada duydum. Bu kavramı 2 şekilde ele alabiliriz.

1 Devotee olan kişi karşısındakine durumu belirtir. "Ben devotee yim kabul ediyor musun?" Karşıda ki sakat/özürlü/engelli kişi bunu kabul edip ilişkiye giriyorsa sorun yoktur. Çünkü iki "evet" vardır. Karşılıklı doyum olacaktır. Cinsel ilişki dışında hiç bir ilişki olmayacaktır, duygu olmayacaktır. Seçimlere saygı duymak gerekir.

2. Devotee hiç bir şey belirtmeden sakat/engelli/özürlü kişi ile ilişkiye girmek istiyor ise aslında bunun Devotee kavramını tartışmamızla da bir ilgisi yoktur. Çünkü bu aldatma ve istismara girer. Buna hiç bir şekilde katılmam mümkün değildir.

Şöyleki zaten bir kişi benimle param için beraber oluyor olabilir. Ha beni param için kullanmış ya da cinselliğim için kullanmış. Aynı şey değil midir?

Benim gibi devotee kavramını ilk kez duyan sakat/engelli/özürlü arkadaşlar kafalarında şöyle bir soru işareti uyanacak. "Acaba eski sevgilim devotee miydi?

Açıkcası benimkiler değildi heralde Arada cinsellikten öte duygular da vardı ve en azından ben sevgililerimin ilk özürlü sevgilisiydim. Yani benden sonra devotee oldular mı bilemiyorum

Yarın karşıma bir bayan çıkıp ben devotee yim dese sanırım kabul ederdim. Sonuçta O beni kullandığını düşünse de ben de O nu kullanmış olacağım. En azından farklı bir deneyim yaşamış oluruz.

Şu da var bir ilişki her boyutuyla yaşanıp en sonunda ben seninle sadece sakat/engelli/özürlü olduğun için beraber oldum derse işte ben buna karşıyım. Hoş karşı olsam da artık olan olmuştur

Cinsellik, aşk olmadan yaşanır fakat aşk, cinsellik olmadan yaşanmaz.

Üye
    esme Avatarı

Son Giriş
    23.09-2006
    Saat
    00:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu yanlış yerde ele alınıyor. Başlığı “ kendim gibi olanlar “ olup yanına da “cinsel fantezileri olanlar” olacaktı ki değme forumun keyfine o zaman.
    Sizler buna sakatlık diyorsanız. Sizler de sakatsınız niye dışlıyorsunuz sorunlarına eğilin hep birlikte çare bulalım.
    Yok sapıklık diyorsanız kusura bakmayın sizler daha sapıksınız .insanların cinsel organlarına kezzap dökmeye kadar götürdünüz işi.
    Bu başlıktan sonra,bilmiyorum ama sizlere yaklaşan her insana şüpheyle bakacaksınız.
    Sizlerinde ,kendine engelsiz deyip aranıza karışanlarında işleri biraz daha zorlaştı.
    Eskiden sadece şükür için aranızda olan kişilerin artık birde cinsel fantezileri yüzünden buradalar damgası olacak.

Üye
    gringo Avatarı

Son Giriş
    18.04-2015
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Walla bilmediğim ne kadar şey varmış diyorum bazen kendime... :shock: Şunca yıldır ilk defa duyuyorum bu kelimeyi vede anlamını...Yorum yapayım diyecem ama...İşin neresinden tutsam Fransız olduğum bir konu 8) ..İyisi mi susayım bari...Kankalar çok biliyom zannetsin :lol:

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

esme, Görüşlerine katılıyorum...

Üye
    ekinsu05 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2008
    Saat
    00:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar
    Arkadaşlar dünden beri ,bu yazıyı okuduktan sonra, selam veren engelsiz insanlardan bile şüphelenir oldum.İşin boyutu bu kadar büyük mü yoksa ben bunca yıl uyumuş muyum?

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar;
    -Buna benzer fantazı olaylar günlük hayatımızda yaşanan olaylar bu bizler arasında veya diğer toplumlar arasındada vardır. Karşılıklı iki insan bu ilişkiden haz duyacaksa birbirlerini kullanma maksatı gütmeksizın buna bizlerin yapacağı bir şey olamaz

-Ama gel görki engelliliğimizı bir insan kullanmak amacıyla bu ilşkiyi kuracaksa bunu asla hiçbir şahsiyet kabullenemez.

-Bir insanı bir kişi sevecekse önce insan olarak sevmeli diğer türlü yaklaşıma veya sevecenliğe küstahlık derim.

İnsan oğlu her ne şekilde olursa olsun kendini hiçbir zaman kulandırmamalı egolarını tatmın etmek için başka yollar bulmalı aşşağılık kompleksine kapılıp böyle bir hata işlememesi taraftarıyım.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli arkadaşların uyarılması açısından bu konun ortaya gelmesi çok
    yerinde olmuş.
    Şansımız varmışta sevgili sunburn tarafından yalın bir şeklde konu ortaya getirilmiş.

Başka bir yolla bu kadar kaliteli ve ilmi önümüze gelmeyebilir ve bizlerde çok şey
    kaçırmış olurduk.
    Teşekkürler sunburn.

Konuya gelince benimde değinmek istediklerimi yazmak istiyorum.

Fantazi, haz, zevk,v.s,v.s. duyguları kişiye özeldir orası kesin ancak;

Hiç bir kimse böyle bir zihniyetle bu mabede yaklaşıp bir masumu
    kandırmaya, lekelemeye, sömürmeye veya incitici bir şey yapmaya yeltenmesin.

Bu onun üzerinde yeni bir fantazi türü geliştirmemizi gerektirir ki; bu ona zevk vermeyebilir.

Saygılarımla;

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    19:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Arkadaşlar;

Bu konu hakkında yorum yapmak ilginç neden çünkü belirtilen kavramlarda birini tanımadım. Bence diğer bazı arkadaşlarında dediği gibi arada sevgi yoksa o kişi ben engelliyim diye benden hoşlanıyorsa bu olay beni bozarr ve bende onu bozarım.

Bazı arkadaşların kezzap atma ve dayak olayı ise çok saçma.

Kimsenin özeli beni ilgilendirmez.

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

"Devotee"...

Ölmeden bu kavramı da öğrendim ya tamam artık.
    Bazı arkadaşlar abartmış bu mevzuyu bir arkadaşın dediğin gibi;

Ama organına kezzap dökelim, sünnet edelim.
    Nasıl ki eşcinsel, gay, lezbiyen kavramları varsa yaşadığımız dünyada, ve bu kavramlar artık sıradışı olma özelliğini kaybetmiş günümüzde, sözkonusu bu kavrama da yabancı gözlerle bakmamamız gerekir. Kaldı ki, devotee olmak, yukarıda saydığım diğer kavramlara pek yakın görünmüyor açıklamalara bakınca. Daha masum bir kavram gibi bence.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Fuzulim
    Varsa böyle bir isteği sapıklık olarak değerlendirmek kendimize bir hakarettir.
    dediğine katılıyorum.

Beğenilmek diye yorumlarım ben bunu... Birlikte olursun, olmazsın. O senin tercihin. Ama seni beğenen,engelinle beğenen bir anlayış var işte.
    Hep şikayet ederiz "sağlıklı erkekler bizi engelimiz var diye beğenmiyor", "şekilci bunlar yahu" diye...bizi de beğenen birileri varmış.

Ama sırf o kendini tatmin edecek diye onunla birlikte olur musun, o tartışılır...
    Bizler akıllı insanlarız. Çok da abartmayalım bence...

Üye
    ALi KaraBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    ALi KaraBoğa
    Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    02:23
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yakında yatak odasıda buraya taşınırsa, hiç şaşmayalım bence nafiye :lol:

Sevgilerimle... Dostlar...

Sayfa 2 / 32 İlkİlk 12345612 ... SonSon