Sayfa 17 / 32 İlkİlk ... 713141516171819202127 ... SonSon
Toplam 477 mesajın 241-255 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Belash Avatarı

Son Giriş
    04.02-2015
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aslında yazmayacaktım ama sanırım yazmazsam birileri çekindiğimi veyahut popüler olmanın (nasıl bir popülerlikse bu, hakarete uğramaktan imanım gevredi) tadını çıkarttığımı sanacak endişesi ile vazgeçtim, tekrardan yazıyorum.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: neptune
    Dediğim gibi kendime göre bir düşünce geliştirdim; ama senin bu tepkilerin nedenlerine duygusal değil de nesnel olarak nasıl baktığını aslında daha çok merak ediyorum.
    Selamlar.
    Sevgili Neptune,

Tepkilerin kendisi duygusal olabilir ama gel gör ki sorun da burada. Sağlam birinin engelli birisi ile cinsel ilişkiye girebileceğine katiyyen ihtimal vermeyen arkadaşların varlığını görüyoruz. Fiziksel engeli olmayan birinin, fiziksel engelli birini cinsel açıdan çekici bulmasını sapıklık diye adlandıran, hadım etmekten, kan dökmekten bahseden arkadaşların varlığı ise daha vahim bir durumu ortaya koyuyor. Dayanılamaz şey bu aslında; fiziksel engeli var diye bir insanı cinsel açıdan da engelli saymak, inat edip engellilerde çekici ve seksi oluyor diyenleri sapkın diye etiketlemek!

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Baben
    İnsanları; bir de, IQ'su yüksek olanlar ve IQ'su düşük olanlar diye de mi ayıracağız. Kullanıcı adının altına bir de IQ oranını belirten bir rakam ekleyelim istersen hı? Engelli plakası gibi.. :evil: Olimpos'tan ne zaman ineceğini bildir de, bir karşılama töreni hazırlayalım sana..

Aslında, ben şu mesajından ötürü ( http://www.engelliler.biz/forum/view...=188333#188333 ) artık "hidayete erdi", başka forumların da olduğunun farkına vardı, mutlaka bizimle paylaşacağı başka şeyleri de vardır, pek üstüne gitmeyelim, diye düşünüyordum ama...
    Sayın Baben,

Oldukça düşük bir puana sahip biri olarak kullanıcı etiketleri içerisine rakam eklemeyi teklif bile edemem. Tanrı da değilim ki, (Hoş, inanasım da yok) bahsettiğin dağdan vakurla ve bütün ihtişamımla ineyim.

Üstüne gitmeyelim derken sanki içten içe bir lütufta bulunuyormuşsunuz gibi bir hava sezinledim. Sanki suçluya, mahkeme de yardımcı olmak için susma hakkını kullanan bir tanık gibi. Eğer öyle bir hissiyat içerisinde yazdıysanız, hiç yakışık almadı, belirtmeden geçemedim. Ayrıca forum genelini şöyle baştan sona tarayarak okuyan birinin bana acıma hissiyatı ile yaklaşacağını da tasavvur edemiyorum. Siz varmışsınız, kötüye yormuyor, yufka yürekli biri olduğunuz hayali ile teselli oluyorum.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: horizon73
    arkadaşlar forumun bu konusu "devotee". Bu kavramın ne olduğu ve bizim ne düşündüğümüz. Yoksa bizi belash ilgilendirmiyor. Siz sürekli belash hakkında yorum yaptıkça o kabarıyor ve sürekli ilgi odağı oluyor. Bu konu "devotee" den çok belash karşıtları ve ona destek verenlerin panoraması gibi gözüküyor. Ben size söz verdim arkadaşım çevrilerini bitirmek üzere. Bu "Devotee" lik konusunda hem ben hemde siz detaylı olarak bilgileneceksiniz. Yoksa "devotee" konusu ilginizi çekmiyorsa "belash" diye konu açalım orda istediğiniz gibi kapışın eğer temel derdiniz bu ise.

Bir başka noktada belash la ilgili düşüncelerim o her yazdığında gittikçe negatif oluyor. Belashın herşeyden önce "devotee" likten çok kendi kişisel sorunlarıyla karşımıza çıkıyor. Google ı taratın belash heryere üye. Bu forumda verdiği özellikler oralardada var. 6. nesil yazar anlamına geldiğini öğrendiğim belash kendini bi yerlere koymak istiyor. Önemli olmak istiyor. Ve sayenizde bu sitede popüler oldu. Zaten ben onun "devotee" olduğunuda düşünmüyorum. Kuyuya bir taş attı ve hepimiz çıkarmaya çalışıyoruz. Boşverin. Hayatınızda daha önce belash mı vardı. Bu iş iyice çığırından çıkmış.

neyse yeni bir yıla gireceğiz sitedeki herkesin bayramını kutluyor iyi seneler diliyorum. saygılarımla.
    Bütünüyle katıldığım, ancak yanlış bir kaç tespiti belirtmeden geçmek istemediğim bir yazı.
    Belash bu forumun ana konusu değil ve ha keza artık ben de sıkılmaya başladım gitgide atış poligonundaki hedefe benzediğim bu ilerleyişten. Konu devotee' lik, bizim kullandığımız tarzda tam açıklaması; cinsellik de engelli birini tercih etme hakkındaki düşüncelerimiz. Ben de bütünüyle bana verilen hakkımı kullanarak düşüncelerimi belirttim. Ve doğrusu bu kadar hakaret edileceğini bilseydim, yazmazdım. Bana ne der, geçerdim.

Ayrıca google de ben de arattım kendimi, ne yazık biri hariç, hiçbiri ben değilim! İnternet hizmetlerinden faydalanırken biraz daha dikkat, biraz daha sabır ve biraz daha mantık silsilesi yaratmak gerektiğine inanıyorum. Yoksa Türkçe' yi bile doğru düzgün kullanamayan Belash ne diye gitsin elin Rusca hazırlanmış sitesinde alış veriş yapsın ki. Ayrıca ilk 3 sayfadaki bütün aramalar, adları ve soyadları Belash ile biten ve çoğunlukla İngiltere, Amerika ve Rusya da yaşayan bazı insanlara ait. Keşke onlardan biri olsaymışım diye düşünmedim de değil.

Ayrıca önyargılarınız, mesajınızla içre olup çıkmış. "Belash önemli olmak istiyor, ona yorum yaptıkça kabarıyor, zaten onun devotee (gerçek mana da müptelalık olduğunu, sayenizde anlamış olduğumuz ama bizim kullandığımız manada engellileri cinsel açıdan tercih etme olarak sıfatlandırdığımız) olduğuna inanmıyorum." şeklindeki varsayımlarınızı da hatalı bulduğumu bilmenizi istiyorum. Çünkü bakıyorum da; hevesle kendimi anlattığım yok, tarzım ve üslubumda göze batacak çok sert şeylerde göremedim. E yahu; e-posta zincirleri de kurmadım, internet sitelerine, haber gruplarına, forum sayfalarına ilanlarda vermedim. Mesajlarımda dikkat çekmek amaçlı, arkası yarın dizilerine benzer biçimde; devamını sonra yazarım, beni izlemeye devam edin tadında da şeyler yok! Bu kusuruma binaen, bu olaganüstü yorumlara nasıl eriştiğinizi ayrıca açıklamanızı da bekliyorum.

En nihayetinde forumun asıl amacından uzaklaştığını ve forumda hakaret etme çizgisinin geçildiğine inanıyorum. Bu tarzda saldırgan tutumlar paylaşma, eleştirileri dinleme, eleştirme ve fikir beyan etme hevesimi tümden kaçırmış durumda.

Özetle; hakaret, aşağılama, yerme, övme, beğendiğini belirtme, tekrara teşvik etme mesajları yerine olayı bilimsel açıdan hevesle irdeleyen, kaynak gösteren, toplum/kültür yaşantısını da baz alarak etüd yapma becerisini sergileyen mesajları görmek/okumak hepimizin hakkı.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Belash
    Üstüne gitmeyelim derken sanki içten içe bir lütufta bulunuyormuşsunuz gibi bir hava sezinledim. Sanki suçluya, mahkeme de yardımcı olmak için susma hakkını kullanan bir tanık gibi. Eğer öyle bir hissiyat içerisinde yazdıysanız, hiç yakışık almadı, belirtmeden geçemedim. Ayrıca forum genelini şöyle baştan sona tarayarak okuyan birinin bana acıma hissiyatı ile yaklaşacağını da tasavvur edemiyorum. Siz varmışsınız, kötüye yormuyor, yufka yürekli biri olduğunuz hayali ile teselli oluyorum.
    Ortada bir mahkeme/yargılama bulunmadığı için susma/konuşma hakkı diye bir şey de söz konusu değildir! Forum kurallarına uymak şartıyla; isteyen, istediği kadar yazmakta özgürdür! Polemiğe neden olmamak, işi zevzekliğe vardırmadan düzeyli paylaşımlar yapmak daha önemlidir, bence!..

İnsanlarla –olumsuz anlamda- uğraşmamayı tercih ederim.. Yukarıdaki çerçeve içerisinde var olan herkes, benim kardeşimdir! Kimse ye de özel bir 'lütuf' ya da 'öfke' önyargısıyla yaklaşmam. Yani sezgilerin yanıltmış seni.

Dünyanın ve bu forumların tek konusu devoteelik değildir!

Şimdiye kadarki 19 mesajının hepsinin de cevap niteliğinde ve 17'sinin de bu başlık altında olduğunu görünce, ne amaçla burada bulunduğunu düşünmeden edemiyor insan.

Forum kuralları sayfamız,
    Bu mesaj panosunun kuruluş amacı karşılıklı "BİLGİ PAYLAŞIMI"dır.
    cümlesiyle başlar!

Eminim ki, senin de, bu konu dışında -en azından mesleğinle ilgili- forum üyeleriyle paylaşacağın bilgilerin mevcuttur. (ayrı bir başlıktaki 2 mesajında bunları da okuduk..) Bu tür mesajların çoğalması dileğimizdir.. Güzel Türkçe kullanımını diğer forumlarda da görmek isteriz.

Üye
    horizon73 Avatarı

Son Giriş
    27.07-2012
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili neptün;

uyarın için çok teşekkür ederim.. zira o bilgiler zaten o kaynağın mayıs 1947 sayısında olamaz mantiken..psikolog arkadaşımın gönderdiği dökümanları kaynakça gösterirken copy/paste hatası yapmışım özür dilerim. değiştirip doğrusunu yazacağım. zira dediğin gibi o yıllarda yazılmış bilgiler kaynakça olamaz.

sevgili üyeler dün gece trafolar yenilendiği için evde elektrik yoktu ve internete giremedim..yazımın son bölümünü yazıp bitireceğim.. o kadar dökümanı toparlamak kolay değil..arkadaşım çok uğraşmış çevirmiş bu konu için emek harcamış..o dökümanların hepsini okuyup toparlama yapmam lazım ki size düzgün bilgi vereyim. Benim amacım dikkat çekmek değil ya da arkası yarında yapmak değil...nedenini zaten öncede anlatmıştım. Ancak belash karakteri öyle alışmış ki başkalarının zayıf noktalarını yakalamaya, yazının niteliğinden çok üslupla ilgilenmiş. Ayrıca hiç önemli değil belashın ne düşündüğü...ben sadece bu konuyla gerçekten ilgilenen üyeleri bilgilendirmek amaçlı paylaşım yapmak istedim o kadar. ne uzmanım ne de bilirkişiyim..sadece araştırmayı seviyorum..ben bir kütüphaneciyim..buda çok doğal...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Belash: " Ben de bütünüyle bana verilen hakkımı kullanarak düşüncelerimi belirttim. Ve doğrusu bu kadar hakaret edileceğini bilseydim, yazmazdım. Bana ne der, geçerdim. "

Geçmediğin için çok teşekkür ederim. Geçmeyi bırak, "popülerlik kazanmak" iddialarına, bol bol küfür ve tacize uğramana rağmen hala yazdığın için ayrıca teşekkür ederim.

Yahu adamın yedi ceddine küfürler ediliyor, "sapık" diye yaftalanıyor, birine edilebilecek neredeyse tüm hakaretler ediliyor, sonra dönüp ona, "popüler olmak için yazıyorsun" deniliyor. Bu nasıl bir sözdür anlamıyorum doğrusu. Aynı şey eşcinsel bir üyeye bambaşka bir başlıktaki tartışmada da yapılmıştı; küfür-küfür-küfür, sonra "popülerlik için burdasın"! Gerçekten çok süper bir popülerlik!

"Sadece bu başlığa yazıyorsun" eleştirisine de katılmıyorum doğrusu.
    1- Forum üyelerinin %90'ından fazlası ilgi duyduğu başlıklara yazıyor zaten ve bilgi almak istediğinde de soru sorup, sonra da çekiliyor. Üyeleri mesaj sayılarına göre sıralayın ve sonra mesajlarına bakın. Bunu göreceksiniz.
    2- SAPIK olarak yaftalanan birisi aynı kullanıcı adıyla forumda ya da sohbet odasında nasıl olabilir ki!? Manyak mı bu adam! Her daim hakaret duymak için mi gelecek bu siteye!
    3- Hakaret eden arkadaşlar, neden devote olan bu arkadaşa sorular sorup, onun o "SAPIK" yönlerini ortaya sermiyorsunuz?! Madem siz devotelerin neden sapık olduğunu açıklayamıyorsunuz, bari "tuzağa düşen bu zavallı devoteeyi sorgulayın" da öğrenelim nemenem bir sapık olduğunu.
    4- Birinin devotee olup olmadığını tipine ya da yazdıklarına bakarak, hele de internet ortamında anlamak mümkün mü? HAYIR! Peki Belash buraya yazmasa bu mesajları, onun devotee olduğunu kimse anlar mıydı? HAYIR. O zman "sapıkça" emellerine daha kolay erişebilir miydi? EVET!! Kendini deşifre eden bir sapık, süper!

Tercihler vardır;
    1- "Evlenmeden cinsel ilişkiye girmem" ==> Yol başlamadan biiti
    2- "İlişkiye girerim, ve/ama birçok kriterim var" ==> Saç rengi şu olacak, teni şöyle olacak, kişiliği böyle olacak, imkanları şöyle olacak ... (onlarca kriteri olabilir insanın, ve bu kriterlerden bazıları da) eşcinsel olacak, sakat olacak vb. olabilir. Bundan doğal ne olabilir ki?!
    Beğenmeyen, istemeyen, kriterlerine uymayan varsa... birlikte olmaz. Bu kadar basit. Adı üstünde TERCİH.
    Bir zorlama/tecavüz ya da çocuk istismarcılığı gibi reşit olmama hali sözkonusu değil ki, üçüncü kişilere ya da topluma söz hakkı doğsun!
    Ya da bu düşüncelerim yanlışsa, neresinin neden yanlış olduğunu biri bana açıklarsa çok sevinirim.

Not: Sohbet odalarına arada girer bazıları ve kadın olabilecek kullanıcı ada sahip kişilere musallat olur, tacizde bulunurlar. Emin olun bu kişilerin belki de tamamı sakatlardan oluşuyordur.
    Bir de aslında erkek olup kadın kullanıcı adıyla, kadın olup erkek kullanıcı adıyla kaydolan kişileri; kendi arkadaşını kandırmak, tongaya düşürmek için başka adla kaydolup ona "zarf atan" kişileri... bunun gibi onlarca entrikayı yapan kişileri düşünün.
    Sapık mı dediniz!!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    horizon73 Avatarı

Son Giriş
    27.07-2012
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturanboğa;

yazılarımı daha önce okuduysanız herkesin düşüncelerini yazmasına olanak veren tavrınızdan dolayı size teşekkür etmiştim. Hatta belash ın yazılarınada önyargıyla bakmayıp olayı araştırmaya çalışmış bununlada kalmayıp kanadadaki arkadaşımı devreye sokarak hiç işi yokmuş gibi kıza bir sürü çeviri yaptırdım. Ve bunları üyelerle bilgi amaçlı paylaşmak için okumaya ve toparlamaya çalışıp sunmaya çalışıyorum. Zaten kısım kısım yazıp tartışarak yol almayı çok istedim.

Ancak savunduğunuz belash da dahil olmak üzere anlatış tarzımın uslübuyla ilgilenip gerçekten konu ile ilgilenmedi. Bu oldukça üzücü bir durum. Bunun dışında siz hala "devotee" kelimesini kullanıyorsunuz. Cinsellikte engellileri tercih etmenin adı "devotee" değil. Bunu yazmıştım.
    Buna karşı bile yazı yazılmadı. Kim buldu bu "devotee" yi. İşte konu aynı kelime ne farkeder derseniz ki bunu diyeceğinizi sanmıyorum o zaman sağlıklı yorumlar yapamayız.

Belasha yazılan sapık gibi yakıştırmaları hem hoş karşılamıyor hemde yanlış buluyorum. Sapık kimlere denir onu iyi araştırmak lazım. Ancak belashın cinsel açıdan fiziki engelli insanları tercih etmesi ile ilgili en ufak bir yargılamam yok ve olamaz. Ne yazık ki siz yazınızda belash ı savunan ona haksızlık yapıldığını düşünen bir tavır koymuşsunuz. Peki sizce belash ta diğer üyelerle aynı şeyi yapmıyormu mesela saldırmıyormu bizlere. IQ muhakemesinden tutunda benim içinde bulunduğum koşulları düşünmeden arkası yarın yaparak dikkat çekmek istiyor yargılamalarına kadar her üyeye ağzının payını verir edayla yazmasına ne demeli. Eğer uslüp tartışılacaksa bu uslüp doğrumudur? Sizce bu üslup popülerlik getirmezmi?

Son olarak kısım kısım yazmaktan vazgeçip tek seferde bugün yazıp foruma koyuyorum. Yoksa dikkat çekiyorum böyle Eğer bilime inanan öğrenmek isteyen bir kişi bile olsa benim için iyidir. Saygılarımla.

Üye
    Pozitif+ Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar ilkkez burada duyduğum ve anlamını öğrendiğim devotelik hakkında sadece şunu söylemek istiyorum.. :wink:
    Bir insanın bu denli sert eleştirilmesini şiddetle kınıyorum. :twisted:
    Ne olursa olsun insanların kendi cinsel tercihlerine saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum..
    Bu şekilde ki yazılarla bir suçluymuş gibi cezalandırmaya çalışmak ayıptır..

Ayrıca Belash, sizide üzerinize bu denli gelinmesi durumunda sabrınıza mukayet olmanız ve insanlara uslupunca cevap verdiğiniz içinde kutluyorum:P

Saygı ve sevgilerimle
    :P :P :P

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

horizon73, üstteki mesajımı en son üzerine alınması gereken kişi sendin Ben, buradaki 300 mesajın sonucunda öyle bir ara toplam yapma gereği duydum.
    Tam da diyorum ki, kişiselleşmesin iş, konuyu öğrenmeye tartışmaya odaklanalım. Hazır horizon73 konuyla ilgili bilgiler bulmaya başlamışken...

devotee kavramının asıl anlamını öğrendim evet, ama ben burada devotee derken, elbette sakatlığa özel konuşuyorum. Her seferinde sakat devoteesi demeye üşendiğimden diyelim

popülerlik iddiasına da şundan katılmıyorum. Yahu birine sapık denilirse, bırakın popüler olup ortalıkta gezmeyi, o kişi gizlenir. Oysa popülerliğin esasında ünlenip ortada dolanmak vardır ya da bi şekilde çıkar elde etmek. Belash'i bu mesajlarından dışında gören var mı? Nerede ve nasıl yararlanıyor bu popülerlikten bu adam?!

Bu arada ben gene birilerini kolluyor oldum Alıştım zaten bunlara, umursamıyorum

Evet, birisi bizlere sakatlığı çekici bulmanın sarışın-esmer-tombul-zayıf-uzun saçlı-kısa saçlı vs.vs.vs kriterlerinden ne farkı olduğunu, sakat kişiye nasıl bir zararı olduğunu açıklarsa çok sevinirim. Bilgilenmek için çabalıyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa
    ... üçüncü kişilere ya da topluma söz hakkı doğsun!
    Yapma Bülentçim yaaa..

O zaman, üçüncü bir kişi olarak ben, mecbur muyum, bir devotee'nin "engelli bir çingene kadınla ilk ilişkileri"ni okumaya.. :evil:

Üçüncü kişiler geyiği ile ilgili daha önceleri yazmıştım ve bu konuda Sevgili Rekursuionla çok çok tatlı bir tartışmamız olmuştu. ( http://www.engelliler.biz/forum/view...=129703#129703 ve devamı) Burada üçüncü kişi olarak BİLGİ konusuna değinmiştim. Günde ortalama 12 saniye kitap okuyan bir ülke insanlarından (hay Allah!! Ben de taktım rakamlara yahu.. :mrgreen: ) ne derece sağlıklı bilgi sahibi ikinci ve üçüncü kişiler bulunabilir ki?!

Senin de dediğin gibi: "kişiselleşmesin iş, konuyu öğrenmeye tartışmaya odaklanalım". Ama bütün taraflar da odaklansın, lütfen!! "Engelliler, sağlamlardan daha iyi sevişiyor" yorumlarını kendine saklasın. :evil:

Sadece bu başlığa yazıyorsun" eleştirisine de katılmıyorum doğrusu.
    1- Forum üyelerinin %90'ından fazlası ilgi duyduğu başlıklara yazıyor zaten ve bilgi almak istediğinde de soru sorup, sonra da çekiliyor. Üyeleri mesaj sayılarına göre sıralayın ve sonra mesajlarına bakın. Bunu göreceksiniz.
    Bırak forumu, internet ortamında Türkçeyi bu kadar güzel kullanabilen kaç kişi tanıyorsun ve bunların paylaşabileceği şeyler bu kadar sınırlı mı? %90'la karşılaştırmaya da ben katılmıyorum, hadi bakem :P OturanBoğa'nın mesaj sayısı niye bu kadar fazla? Mannnnyak mı bu adam? :P

2- SAPIK olarak yaftalanan birisi aynı kullanıcı adıyla forumda ya da sohbet odasında nasıl olabilir ki!? Manyak mı bu adam! Her daim hakaret duymak için mi gelecek bu siteye!
    Başka forumlarda yazdığı zaman, kullanıcı adının bir sorun olacağını sanmıyorum. Örneğin muhasebe (Belash'ın mesleği) ile devoteelik arasında ne gibi bir ilişki kurulabilir ki? :| Akıllı uslu mesajlar yazdığında kim ne diyebilir?
    Ayrıca çok rahatsız olursa değiştirebilir de.. Asla değiştiremez, diye bir kural yok di mi?

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Baben
    O zaman, üçüncü bir kişi olarak ben, mecbur muyum, bir devotee'nin "engelli bir çingene kadınla ilk ilişkileri"ni okumaya..
    arkadaş belash aslında kim sitedeki önceki niki neydi ve çingene kadın kim oluyo sitedeki niki nedir burda onlar deşifre edilmeliler ki milleti uyutmasınlar :lol:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Babür Abi (baben), devoteelik konusunda elbette herkes konuşabilir, konuşsun diye bu başlık var zaten Benim dediğim, kişisel tercihlere doğrudan saldırmamak. Yani, "bence devoteelik iğğrenç, sapıkça bişey" demekle, "sen iğrenç birisin, sapıksın" demek arasındaki farka dikkat çekmek istiyorum. Yani, "sen iğrenç bulabilirsin sarışınla-esmerle-şişmanla-zayıfla-eşcinselle-lezbiyenle-şunla-bunla ilişkiyi, ama ben bulmuyorum, ve tercihlerim hakkında söz söylemek kimseye düşmez" demek istiyorum.
    Onun için şunu dedim: "Beğenmeyen, istemeyen, kriterlerine uymayan varsa... birlikte olmaz. Bu kadar basit. Adı üstünde TERCİH.
    Bir zorlama/tecavüz ya da çocuk istismarcılığı gibi reşit olmama hali sözkonusu değil ki, üçüncü kişilere ya da topluma söz hakkı doğsun! "

Başka başlığa mesaj yazmama konusunda kime ne diyebiliriz ki? Herkes ilgisini çeken, merak ettiği, bilgi almak istediği forumlara/başlıklara yazıyor. Bu konuda bugüne dek kime ne demişiz de Belash'a deme hakkımız var?
    Ama gönlünden geçen nedir, diye sorarsanız, fikir üreten ve üretenlere saygı duyan, özenli herkesin (ne/kim olduğu umurumda bile olmadan) bu forumlara yazmalarını çok çok çok isterim. Kimseye, "sen şusun-busun, buradan git, yazma" demem, dedirtmem! Her zaman yaptığım gibi

Üye
    ==ORHAN== Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kimseye, "sen şusun-busun, buradan git, yazma" demem, dedirtmem! Her zaman yaptığım gibi

"Devootelik sapıklıktır" demek bir düşüncenin belirtilmesidir, ama "sen sapıksın, seni kezzapla yakarım" vs. demek, en hafif ifadeyle nezaketsizliktir. Neden nezaketsizliktir biliyor musunuz? Çünkü bu başlıkta çooook çok açık şekilde görüldüğü gibi, HİÇBİRİMİZ devotelik hakkında bilgiye sahip değiliz! Ve öğrenmek için sormak, araştırmak hadi bilemediniz gönlümüzden/hislerimizden geçeni edeplice ifade etmek yerine, kudurganlaşıyoruz!
    Ayrıca Bende bazılarını kolladığınızı düşünüyorum. Demem o ki bizde laf arasında tahrik ediliyoruz. IQ sataşmalarında hiç yorum yapmadınız sayın oturan boğa.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

==ORHAN==, tartının bir tarafına "sapık-kezzap-aşşağılık-şerefsiz-defol..."ları koy, diğer tarafına "IQ"yu! Bence bu saldırılara bundan daha sakin şekilde cevap vermek pek mümkün değil. Sana bu sözler söylense sadece "IQ" iğnelemesiyle yetinir miydin?

Üye
    YÖRÜKOGLU Avatarı

Gerçek Adı
    YÖRÜKOĞLU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DORTMUND--DEUTSCHLAND
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YA İNSAN İSTEDİĞİ BEGENDİĞİ HERKESLE CİNSEL İLİŞKİSİNİ YAŞAR BUNDA KIMSE KARISAMAZZ

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

belaşh bu siteyi hep sen karıştırıyon sonra kabahat bizim başımıza patlıyo defol git nerde devotelik yapcaksan yap ama bu siteden git

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ... Benim dediğim, kişisel tercihlere doğrudan saldırmamak. Yani, "bence devoteelik iğğrenç, sapıkça bişey" demekle, "sen iğrenç birisin, sapıksın" demek arasındaki farka dikkat çekmek istiyorum. Yani, "sen iğrenç bulabilirsin sarışınla-esmerle-şişmanla-zayıfla-eşcinselle-lezbiyenle-şunla-bunla ilişkiyi, ama ben bulmuyorum, ve tercihlerim hakkında söz söylemek kimseye düşmez" demek istiyorum.
    Onun için şunu dedim: "Beğenmeyen, istemeyen, kriterlerine uymayan varsa... birlikte olmaz. Bu kadar basit. Adı üstünde TERCİH.
    Bir zorlama/tecavüz ya da çocuk istismarcılığı gibi reşit olmama hali sözkonusu değil ki, üçüncü kişilere ya da topluma söz hakkı doğsun! "
    ...
    Ben de diyorum ki: Herhangi bir kişinin/insanın/bireyin cinsel tercihlerini üçüncü kişiler/toplum bilmek zorunda mı? Öğrenmekten rahatsızlık duyduğum bir konu (devoteelik değil, arkadaşın mesajlarında "engelliler daha iyi sevişiyor, engelli çingeneyle şunları yaptık" gibi yorumlar yapması) açıldığında bir şey olmuyor ama ben rahatsızlığımı belirttiğimde "sen üçüncü kişisin, sus!". Niye: TERCİH. Peki benim o tercihi ÖĞRENMEME gibi bir hakkım yok mu? Bana ne yaaaaaaaa. :evil: Kim ne yaparsa yapsın.. Ama bunu üçüncü kişiler/toplum/ben öğrendiğim zaman kendi bilgimiz, görgümüz, örf/adet, gelenek/göreneğimiz ölçüsünde söz hakkı DOĞAR!! Önemli olan bu ölçünün miktarını çoğaltmaktır.. Yani "12 saniye" meselesi.

"Devotee"liğin adının dahi yeni duyulduğu/hakkında hiç bir bilginin olmadığı bir ortama "ben devoteeyim, sakatlara cinsel ilgi duyarım, onların performansı daha iyi, arkadaş edinmek istiyorum, lay lay lom." diyerek girilirse, bu ortamdan böyle bir tepki alması gayet normaldir! Önce kendinde olan bi şeyleri (bilgiyi) paylaşmayı bilsin/yapsın da sonra bi şeyleri isteme hakkı doğsun! Di mi? O arada biz de, tam olmasa bile azbuçuk öğrenirdik devoteeliği sayesinde..

Sayfa 17 / 32 İlkİlk ... 713141516171819202127 ... SonSon