Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir engelli olarak geleceğe yönelik hedefleriniz var mıdır? Varsa Nelerdir?

Bu hedefleriniz nelerdir? Bu hedeflere ulaşmak için ne gibi çabalarınız vardır?

Engelli insanlarında hedefleri olmalıdır. Bu dünyada yaşıyorsak, bir hedefimiz bir görüşümüz olmalıdır. Engelli insanlarında birçok büyük hedeflere ulaştıklarına şahit olmuşuzdur.

Engelimiz bizim hedeflerimize engel olmamalıdır. Belki engelimizden dolayı, istenilen hedefe ulaşmak için, biraz daha çaba ve gayret sarf etmemiz gerekebilir. Veya hedeflerimize biraz daha geç ulaşabiliriz. Ama bütün bunlar bizi yıldırmamalıdır. Tam aksine, daha da kararlı bir şekilde mücadele etmeyi öğretmelidir.

Her insanın kendisine göre büyük ya da küçük belirli hedefleri vardır. Bu hedeflerin var olabilmesi için büyük bir gayret ve çaba sarf ederler. Hedeflere odaklanmak bu hedeflerimizin olmasını sağlamak herkesin en büyük istediği ve dileğidir.

Hayatımızda hedeflenen amaçlara ulaşmak ve ulaşacağımızı düşündüğüz hedeflerimiz doğrultusunda kendimiz geleceğe hazırlarız. Aslında her hedef bir umuttur, bir heyecandır. Hedeflenen her şey bir ihtiyaçtan meydana gelir.

İşsiz bir insanın hedefi, öncelikle iş bulmaktır. Çünkü iş bulmak o kişinin geçimi için önemlidir. İşi bulur çalışmaya başlar hedefi değişir. Daha iyi bir iş ve daha iyi bir maaş hedefler, bunu da bulduktan sonra, bu defa daha güzel yaşamak için, daha güzel bir ev ister, bunu da bulduktan sonra, iyi bir araba vs. vs. vs. Bu hedefler uzar gider. Yani bu hedeflerin sonu olmaz.

Belki çok büyük hedefler koyarak, hayal kırıklığına da uğrayabiliriz. Ama engelliyiz diye de o kadar küçük hedeflerle yetinmemeliyiz. Hedefleri belirlerken hedefleri biraz olsun büyük hedeflemek amaçlanan gayeye ulaşmak için önemlidir.

Hayatımızın her aşamasında, belirli hedeflerimiz olur. Bizler de bu hedeflerimizin peşinden gideriz. Ta ki; dünya hayatımız son bulana kadar.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hedefim var.tekrar yürüyebilmek.eğer yürüyemezsem............!

Üye
    _MELODİ_ Avatarı

Son Giriş
    02.11-2011
    Saat
    21:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben arkamda bir isim bırakmak istiyorum ne para nemal mülk hepsı bence geçici şeyler.ileride bir kitap yazıp bir de insanların kullanımına sunacağım bir yer yaptırcağım kısmet olursa.
    ben engelımle yaşamaya alıştım bunun ötesi yok ama hayatımı tek başıma rahatça yaşayabilmeyi istiyorum.

Üye
    kubraoz Avatarı

Son Giriş
    17.02-2009
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/bayrampasa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Psikolog olmak!ve Olucam

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşlar herşeyden evvel o güzel hedeflerinize ulaşmanızı temenni ederim.

İnsanların hedefleri insandan insana değişiklik gösterebileceği gibi, zamana göre değişiklikler gösterebilmektedir. Bazı hedefler zamanla orantılı olarak değişir, gelişir ve yenilenir.

İnsanların hedefleri sadece tek yönde değildir. İnsanlar yaşadıkları her konuya göre bir hedef belirler. Bu hedeflere ulaşmak içinde, ellerinden geleni yaparlar. Zaten sadece hedefi koymak değildir. Aynı zamanda o hedefe odaklanarak, bu hedefin başarıya ulaşması için belirli bir çalışmanın olması gerekir. Çalışma ve çaba gösterilmeyen hedeflerden medet ummak, hayalcilikten öteye gidemez.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Öncelikle çok güzel bir konu seçmişsiniz.çok teşekkürler.
    Benim hedefim yani hedeflerim çalışabileceğim kendime uygun sigortalı bir iş bulup çalışmak.geleceğimi güvence altına almak.bunun için yıllardır mücadele etmeme rağmen halen kendime uygun bi iş bulamadım.ama bulucam mutlaka.sonra içinde mutlu ve huzurlu olarak yaşayabileceğim bir ev.daha sonrada anlaşabileceğim kendime kişiliğime uygun bir eş.umarım herşey yolunda gider ve başarırım.zor da olsa başarıcama inanıyorum.başarılarımı sizlerlede paylaşıcam

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Hedeflerime ulaştım bitti.Yeni hedefler gerekli ama tembellikten hedef koyamıyorum.Ne olacak benim halim

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sehribanu Mesajı Gör
    hedeflerime ulaştım bitti.yeni hedefler gerekli ama tembellikten hedef koyamıyorum.ne olacak benim halim

sen üşeniyosan ben senin yerine sana görev veriyorum aile kurTEMBEL TENEKE

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Bir tembel için verilecek tavsiyeyi de çok güzel bulmuşsun Şirinem

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Herkesin hedeflerine ulaşması dileğiyle. Hedefleri belirlemek kolay da hedeflere ulaşmak için atılan adımlar zor tembellik engelliyo bir de düzen gerekli tabi benim gibi düzensiz birisi olursa 2 hafta da bir hedef yazarsın ertesi gün yatarsın. İlk hedefim biraz daha rahat yürüyebilmek onun için spor salonuna gtmek durmadan egzersiz yapmak dil kursuna gitmk üds, kpds, ales hangisi olursa onlara grmek ve anlaşablceğim birisi ile aile kurmak bunu anneme söylemeyin

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Hayatımızda kendimize göre hedeflerimizi belirleyerek o hedeflerimizin gerçekleşmesi doğrulştusunda bir mücadele içerisinde olmalıdır. İnsanların amaçlarının ve gayelerinin olması gerekir.

Benim hiç hedefim yok diyen bir kişi bana göre biraz yanılıyor. Hayattayaşamaya çalışmak, Hatta yaşamak bile bir hedeftir. Dedim ya, hedefler insanlara göre değişir.

Kimine göre, bir sınavı kazanmak, kimine göre iş hayatında başarılı olmak, kimine göre zengin olmak, kimine göre güzel bir iş bulmaktır. Bunlar uzar gider. Ama önemli olan bu hedeflere ulaşmak için bir çabanın içimizde var olmasıdır. İçimizde bir çaba olmadan hedef koymak. Hayalden öteye varamaz.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    58
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

kuvars,
    Hedeflerini gerçekleştirdiysen,iyi bir işin varsa,işini de iyi yapıyorsan,özgürsen daha ne olsun...Tembellik yapmaya da hakkımız var azcık,çünkü hedefleri gerçekleştirirken çok yoruluyor insan...Biraz da hayatın keyfini çıkarmak lazım,şu fani dünyada... Şürekli bir şeylerin peşinden koşturup dur nereye kadar...Yaşam kısa zaten...

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bazen hedefi tutturamadığım oluyor Küçükken doktor olmak istedim.Tek hedefim buydu...Ortaokula kadar evin doktor olacak kızıydım.Sonra liseye başladım ve beyaz önlük hayal olmaya başladı.Matematik içler acısıydı.Baktım ki olacak gibi değil alakasız bir şekilde öğretmen olmaya karar verdim.Lisede bölüm değiştirdim ve Türkçe sosyal bölümüne geçtim.Edebiyat öğretmenim bu tembeller sınıfında beni görünce apar topar yerimden kaldırdı ve Tükçe-matematik sınıfına götürdü."Aman hocam,canım hocam" dedimse de dinlemedi.O gün o sınıfta kaldım.Sinüsler,kosinüsler bana bakıyor ben onlara...Sabah tekrar diğer sınıfa döndüm.Yine aynı hoca... Yemin billah ettim,serseri grubuna katılmayacağıma,hep ders çalışacağıma...Orda kaldım...Bölüm birincisi oldum.Ve öğretmenlikte branşımı Edebiyat olarak belirledim.Kolay bir hedefti...Ama okumak zordu...Hem de çok zor...Önümüze getirilen kitabeleri okumak, latinceden daha zordu.Üniversitede kalmam için teklif aldım ama arkadaşlarım gidince çok acı olacaktı orda kalmak.Kalmadım...

Üniversiteye başladığım ilk sene de hedef içinde hedef belirlemiştim.Birinci hedef okulu 4 yılda bitirmek,ikincisi ise doğuda öğretmenlik yapmaktı...Emine Işınsu'nun Küçük Dünyası'nın bunda çok büyük etkisi var.Doğuyu merak ettim ve ilk görev yeri olarak oraya gönüllü gittim.Yani Urfa'ya...Bir batılı için Konya'dan uzak yerler sürgün yeri sayılırdı...Doğuda birçok yer gezdim.Oralara aşık oldum,yüreğim orda kaldı desem yeridir.

Şimdi ise bir hedefim yok.Benim bundan sonraki hedefim, sadece kendimi ilerletecek birşey olmamalı...Sanırım bu yüzden bir fetret dönemi yaşıyorum Yine de küçük hedeflerim var tabi...Hedefsiz olmuyor...

Şu beyaz önlük meselesine gelince...Onu da giydim ukte kalmadı içimde...

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Bence hayat bir bayrak yarısıdır ve bu yarıs bilerek,isteyerek oynandıgında guzeldir.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engellide olsak kendimize hedefler çizerek hayatımızı o hedefler doğrultusunda planlı bir şekilde düzene koymak gerçekten bizim için güzel olacaktır.

Belirlediğimiz hedeflerden kısmende olsa sapmalar olabilir, bazı zamanlar hayal kırıklıkları yaşanabilir. Zira bütün bunlar bizi hedeflerimizden uzaklaştırmak veya hedeflerimizden koparmak yerine bizim daha azimli bir şekilde hayata bağlamalıdır.

Yaşadığımız mücadele ettiğimizi dünyada çaba göstermeden, emek etmeden verilen hiç bie şey yoktur. Belirli kazanımları elde etmek için belirli amaçların hayatımıda olması gerekmektedir.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon