Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hasan Bey,tşk ederim,çok doğru söylediniz...

Üye
    şimşek_es Avatarı

Son Giriş
    19.04-2009
    Saat
    10:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu yaşam çok zor kimin ne olacağı belli olmaz

Üye
    Dangerman Avatarı

Gerçek Adı
    Ozan
    Son Giriş
    13.05-2013
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    İskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sonradan trafık kazasında engelli oldum, kazadan önce engelli olmadan önce bölgesel ligte basket oynardım ilkokulda basladım basket oynamaya kulüpte taa ki kaza yapana kadar suan hıc bir basketboll sahasının önünden gecemıyorum tv de bile o zevkle ızledıgım macları nba ızleyemıyorum.. gerci ben engellinin boş yere yasadıgını düşünüyorum artık hiç bi ihtiyacını karsılayamadıktan sonra her zaman bir insana baglı olarak yardıma bakıma muhtac olarak yasamaktansa nefesi tutup yolcu olmak bu hayattan daha mantıklı geliyor ama sadece geliyor uygulanmıyor denemeyin denedim basarı yüzde 0

Üye
    azeriyem Avatarı

Son Giriş
    04.04-2011
    Saat
    21:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önceki hayatımda sadece bedensel engelli birini tanıdım komşumuzdu.o zamanlar küçüktüm ama yinede onunla ilgilenirdim.hiç onun yerinde olabileceğimii düşünmemiştim.aradan yıllar geçti hayatım düzene girmişti.artık mutluluğu yakalammıştım.doğuda bir ile tayinim çıktı.sözlenmiştim bu arada.düğünüm olacaktı.her genç kızın muradı olan gelinliği bende giyecektim.ama nasip olmadı.gözlerimi açtığımda gördüğüm koskoca bir karanlıktı.bomba patlamıştı ve gözlerimi kaybetmiştim.aileme ben teselli verdim yanlarında ağlamadım.hep göreceğim dedim.nitekim sözlümde aileside kör birini istemediler.ayrıldı benden.tabi çok sıkıntılı dönemlerim oldu.ama hepsinin karşısında dimdik durdum.halen memurluğa devam ediyorum.sonradan engelli olarak hayata devam etmek çok zor.şimdi bir engelliyle karşılaştığımda kendimi unutuyorum ve ilk önce ona dua ediyorum.yada bir mutlu engelli görsem enaz onun kadar mutlu oluyorum.allah dağına göre kar verirmiş.bazen ben bile nasıl dayanıyorum diye şaşırıyorum kendime.ama hayatta küçük şeylerden mutluluk çıkarmayı bilmek gerek.şükürler olsun harika bir ailem var.onlarla beraber yaşıyorum.allah tüm engellilere yardım etsin.hiç bir zaman umutsuzluğa düşmemek gerek.benim hala umudum var bana dua edin arkadaşlar bakarsınız bir mucize olur kimbilir birgün uyandığımda bende güneşi görebilirim

Üye
    sahaf1972 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet salıh
    Son Giriş
    26.10-2014
    Saat
    06:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Bahçelievler /van merkez,
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engellı olmak yada sonrada engellı olmak her ikisınınde kendısıne göre zorlukları vardır sadece insanın insana yaptığı vefasızlıkar insanı yaşama duygusunu yıtırıyor onun için bu tur vefasızlara inat hayata tutunmak gerekır mutlaka bırgun herkes yaptığıyla başbaşa kalacaktır : butum arkadaşlara sevgılerımı sunarım

Üye
    güllerdiyarı Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    13.10-2014
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

offfffffff, engelli olmadan önceleri, hani bir deyim var tazı gibi koşmak işte öyle idim, futbol hayatım dı;ve şimdi ne koşabiliyorsun nede futbol oynayabiliyorsun bazen halı sahaların yanından geçerken bir kaç damla yaş akar gözümde koşan çocukları görünce saklayamam gözyaşlarımı, yüzmeyi çok severdim hala severim,ama şimdi denize girerken protezi çıkarırken bakan gözler beni çok rahatsız ediyor oysa bu olay başıma gelemden önce 500 metre gerilir koşarak cup diye atlardım,hatta bir keresinde derin olmayan yere atlamışım burnumn yüzülmüştü ama he rşeye rağmen anlatamadığım o kadar güzel anlarım oldu ki, şimdi nasılım siz nasılsanız ben de aynıyım..

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sonradan engelli olanlardanım.Ama bunu 2.5 yaşında geçirdiğim için siz arkadaşlarımın sağlamken nasıl engelliyken nasıl gibi bir şeye giremeyeceğim.Çünkü böle birşey tatmadım.O yaşta insan ne anlayabilirki.
    O yüzden hep engelli grubunda idim. Çevremde sağlam arkadaşlarımda çok oldu engelli arkadaşlarımda. O yüzden bazen engelli olduğumu bile unuttum.
    Hatırlatanlarda olmadı değil şu hayatta ama ben her zaman bunu aşmasını başardım.Yada aşmak zorundaydım.

Üye
    vuska Avatarı

Son Giriş
    13.11-2009
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    baku
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oncelikle her kese geçmiş olsun dileklerimi takdim edeyim.Foruma ilk mesajımı yazıyorum.Aranızda bulunmakdan çok memnunluk bildirmek isterim.Kendim azeriyim,Bakuden katılıyorum.Sonradan engelli oldum.Sağlam olduğum dönemlerde engelli insanlara hep yazıklandım,galiba şimdi kendime de yazıklanıyorum,yarım kalmış hayata,daha doğrusu yarım kalmış sağlam hayata.Kendim sandalyedeyim,yürüyemiyorum.Artık 5 yıl olacak.Arada sanki hiç yürümedim gibi geliyor bana,arada da engelli olduğumu unutuyorum.İşte hayat.Evden çok çıkmıyorum,kompleksler izin vermiyor.Her kese başarılar dilerim,Allah herkesin ben dahil yardimcisı olsun diliyorum!

Üye
    yasin Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    NİĞDE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ben engelli olduğumda 6 yaşlarındaydım sağ kolumu biber çekme makinasına kaptırdım. engelli olmadan önce hatırladıklarım 6 yaşındaki bir çocuğun hatırladıklarıydı sonrasında zaten engelli olarak büyüdüm ve 22 yaşına geldim çok şükür ama inanın engelli olarak olarak büyümek bana daha ileriye dönük daha ince fikirli ve hayatı daha çok düşünerek yaşamayı öğretti. bu arda ipek hanım seni gerçekten yürekten kutluyorum çünkü senin başararak bu seviyeye gelebilmen gerçekten dünyada az sayıda kişinin başarabileceği bişey bu yüzden seni bir kez daha yürekden kutluyor ve bundan sonraki yaşamında daha da mutlu olmanı diliyorum

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12