Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    violatri Avatarı

Son Giriş
    28.06-2010
    Saat
    10:51
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çalışırken en az %40 sağlık raporunu patronuna verenler ve bu raporla vergi indirimi de alan engelli memurlar 15 yılda emekli olmak istediklerinde "birileri" ortaya çıkıp "belki çalışırken düzelmişsindir, git hele bir rapor al bakalım" der mi? endişesini ortaya atıyoruz.
    "rahat rahat şu 15 yılı bitirip emekli olacak mıyım doktor, yoksa ölecek miyim?" esprisini de yapmadan geçemedik.
    "yeni göreve başlayan engelli öğretmenler doğu hizmetinden muaf olsun" diye talepler var sendikalardan. bunu neden MEB akıl etmiyor, engelli öğretmenin diz boyu kar içinde çalışma olasılığı ne kazandırır memlekete?
    "engelli öğretmenlerin tayini" diye bir tayin türü neden yok, bizden başka bunu akıl eden yok mu? neden her engelli öğretmen kendi iline dönemiyor sorgusuz sualsiz ve torpilsiz? 3 yıl 5 yıl istediğiniz yerde çalışmışsak (ki 9 yıl oldu benim sürem) artık ailemizin yaşadığı veya bizim hayatımızı kolaylaştırmak için uygun gördüğümüz ilde çalışma zamanımız gelmiştir. bunu görmezden gelmenin eğitim öğretime yararı nedir??
    okul müdürleri engelli öğretmenlere veya öğrencilere keyfi olarak hak veriyor, hakkını elinden alıyor, sakatlığını görmezden geliyor, rampa korkuluk yaptırmıyor.... vs vs. neden bu konular yönetmelik, kanun ve kararnamelerle düzenlenmiyor. müdürün insafına kalmak ne kadar çağdaş bir eğitimin göstergesi? ister yapar ister yapmaz olur mu?? yap dense, hangi müdür itiraz edebilir kanuna?
    hayat zor değil, zorlaştıranlarla mücadele zor ve ötesi.
    vazgeçmemek tek umudumuz, haklarımız başka bir bahara kalacak muhtemelen......

"engelli öğretmenler"

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli bir öğretmen olarak katılıyorum size,çok haklısınız!....

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Değerli Hocam görüşlerinize katılmamk mümkün değil.
    Elbette bir öğretmen bir okul müdürünün insiyatifine bırakılmamalıdır. Bunlarla ilgili kanunlarda gerekli olan düzenlemeler yapılmalıdır. Haklı olan tepkinize bir öğretmen olarak değil ama bir engelli olarak destek veriyorum.

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Başımızdaki bu insanlara neden bişeyleri yap demek zorundayız ki engelli insanların ihtiyaclarını bu kadar görmezden gelmelerini anlıyamıyorum. inşallah birgün bu sorunlar çözülür birileri bişeyler yapar inşallah.....