Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 88 mesajın 76-88 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu olay ankarada başıma geldi . annemle mamak pazarında geziyorduk çorap bakarken kadının biri yanıma gelip 1 lıra verdi elime. ne oluyor ya dedim dilencimi sandın kadını çok fana haşladığımı hatırlıyorum . BU DURUMLAR CAHİLLİKLE ALAKALI
    BEN AÇIKÖĞRETİM OKUYORUM ORADA GENÇ HOCALAR HANIM DİYE HİTAP EDİYOR HERŞEYIN BAŞI EĞİTİMM ))

Üye
    ekrem kanar Avatarı

Gerçek Adı
    ekrem kanar
    Son Giriş
    28.08-2013
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu tamamen biz türklere özgü bir davranış avrupada bu olayı görecegimizi sanmıyorum aileler bizleri yetiştirirken yardım kültürünü kafamıza yerleştirir özünde yardım etmek çok güzel ama bu olay karşıdaki insanı ne derecede rencide eder onu düşünemeyiz ama en önemlisi buradaki engelli kardeşlerim kendileriyle barışık yaşaması olayı fazla kafaya takmadan hayata sımsıkı sarılması çünkü her şeye ragmen yaşamak çok güzel hayattan zevk almak en dogrusu hepinize mutluluk dolu günler

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:35
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

bu ara dilenci olmak hiç fena fikir gibi gelmiyor.. full time yoğun bir iş yerinde çalışıyorum ve artan tek şey kredi kartı borçlarım..
    onun yerinde günde 3 saat dilensem 100 kişiden 1 lira alsam günde 100 TL x 30=ayda 3 milyara gül gibi geçinirim

Üye
    zerda46 Avatarı

Gerçek Adı
    zeliha
    Son Giriş
    05.06-2012
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısın insanlar farkı bilemiyor maalesef boş ver

Üye
    *Miray* Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dilenci değiliz ama beleşçiyiz. Forumda o kadar çok indirimlerle ilgili konu varki ooooo

Üye
    Eyüp TOKLU Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bizler askın dilencisiyiz katılan varmı bana

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Miray, merak ettim ; sen hiç bir engelli indiriminden faydalanmıyor musun?

Üye
    *Miray* Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beleşçiniz ile beleşçiyiz arasındaki farkı anlatmama gerek yok sanırım. Vergi indiriminden faydalanıyorum.

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok kazanıyor,yastık doldurup kafamızın altına koyuyor da devletten mi esirgiyoruz,bazı gözü doymazlar gibi. beleşçilikle,hak, ihtiyaç, muhtaçlık kelimelerini birbirine karıştırmayalım.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba arkadaşlar
    benim de başıma bir olay geldi biz 4-5 görme engelli arkadaş içimizde ben dahil 2 az gören kişi var hiç görmeyenlerin koluna girip markete paramızla alış veriş yapmaya girdik kapıdan girer girmez rahatsız herif '^patron yok sonra gelin''dedi içimden ağzının ortasına bir tane vurmak geldi bir arkadaşım''sen bizi ne sandın neye dayanarak böyle konuşuyorsun biz belki görme engelliyiz ama sen düşünme engelisin yazık çok yazık''dedi ve hep beraber oradan uzaklaştık Allah insanı düşünme engelli etmesin

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Şekerkız

şu yazdığından senin adına tiksindim, bahanesini de bulmuşsun , kendileri verdiğinde dilencilik olmuyormuş.

birtek iş bulamayan sen değilsin ya da sadece engelli olmak değil iş bulamamaya sebep, sapasağlam olup da işsiz-güçsüz bir sürü insan var, iş bulamadım diye herkes yan gelip yatsın o zaman varmı böyle bir mantık?

Birileri de demiş ki sadaka almak vermek iyidir bla bla, yok kardeşim ben birileri cennetten arsa kapsın diye asalak gibi yaşamak istemiyorum, herkes gibi alın teri döker çalışırım.

Ha yardımlaşmaya, gönüllü topluma karşı değilim tabii de, ama gerçekten ihtiyacı olana, olur olmadık yerlerde millete para uzatmanın adı yardımlaşma değil cehalettir.

Başıma birkere vböyle bir olay geldi 14 yaşında falandım, düşünün bilgisayar alıcam, onunla ilgili birşeyler soracağım, uygun bilgisayar arıyorum, bilgisayar satılan yerde bu saygısızlık başıma geldi, kapıdan girer girmez hemde, parayı hemen iade ettim, bozmamak için de sormak istediği şeyi sordum ve dükkandan çıktım, adam yaptığı saçmalığın farkına varmışmıdır bilmiyorum, ama son derece rahatsız edici böyle şeyler, tabiki uygun bir dille anlatmak gerekiyor, ama yine de hoş değil bçyle şeyler.

Üye
    benzeriaz Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değerli arkadaşlar o durumla karşılaştığım anda başlıyorum dua etmeye ve görüyorumki bizdeki iman engel olduğumuzu bile unutturuyor ve onları bir zavallı olarak görüyorum engel sadece bedende değil bence yüreğindedir ..

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    türkiye halkı öyle ya çok sert ve kırıcı bir yapısı ruhu vardır bir okadarda masum dostane yardım sever bir toplumdur türkiye halkı bir keresinde benimde başıma geldi bu tür olaylar tabi herkez için çok çok kırıcı rencide edici bir olaydır hiç unutmak ne mümkün kız kaçırmışım nikah için çarşıya alışverişe çıkmışım eşim ile kılık kıyafet vs onnumarfa üzerimde eşim o sırada bi mağazaya girdi bende sigara içiyorum diye mağaza önünde beklemeye geçtim tam aşim kapıdan çıkarken karşı taraftan bi amca koptu geldi bana 5 tele üzerime atı verdi allah yardımcın olsun deyip yollaldı abbavvv başıma kaynar sular döküldü yok bişe deyil saolsun hayrını allah kabul etsin amcanın amma eşim görünce kötü oldu kız belkide dedi acaba beni kaçırmadan önce dilencilik falanmı yapıyo gibisinden niye verdi dedi eşim o parayı falan dedi ama tabi ben benbeyaz terler boşalıyo alnımdan o biçim bende gittim o paraya bi sigara aldım sinirimi moralimi o para ile düzeltim olsun ya üzücüde olsa seviyorum ben türkiye halkının bu yardımsever halini bukadarda olur kadı kızındada oka eksiklik olur herşeyi çok çok dert edersek

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456