Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 88 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CALL OF DUTY Avatarı

Gerçek Adı
    The person you have
    Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    14:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bir ara arkadaşlarla takılıyoruz taksim civarında ,adamın biri yaklaştı elini cebine attı vee para çıkarıp avucuma sokuşturuyor,dedim bu ne,çoluk çocuğumun sadakası,dedi ..sadaka heee dedim evet dedi.veeee Allah ne verdiyse adama dalarsın.sadaka heee,elimden zor aldılar....

Üye
    Meczub Avatarı

Gerçek Adı
    Kadri
    Son Giriş
    28.12-2011
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

selamün aleyküm

Ben de(seker kiz) arkadaşıma katılıyorum.Bende bir özürlüyüm ama şimdiye kadar kimse
    bana bu yüzden para vermedi, verselerdi bende bunu alır ihtiyacım varsa
    o verilen para ile ihtiyacımı alırdım.
    İhtiyacım yoksada verilen parayı yine alırdım; ihtiyacı olan kişilere verirdim veren kişi adına.
    Çünkü; vermeyi isteyen kişi kendiliğinden vermiyordur.Rabbimin ihsanı ve ikramı ve lütfudur inşallah.
    Geri çevirmek ihsanların ve ekramların ardını kesebilir.
    Veren kişide kendiliğinden vermiyordur,verdirene bakmak gerekir.
    bu 0,25 krş olur 1,00 tl olur,Hocanın dediği gibi; 99 veren 100 ü de verir

Selam ve dua ile...

Üye
    İçimdekiDeniz Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul/
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkesin düşüncesine ve bakış açısına saygım var.Fakat bencede bu okadar abartılmamalı, İnanın siz kendinizi dilenci olarak hissetmedikten sonra hiç kimse sizi o konuma sokacak bişey yapamaz.Bırak para versinler.Bana geçen gün, 1 tl amcanın birisi verdi.
    Veriş ama nasıl, 100 metre geriden, bağırıyor."çocuk çocukkkkk baksana " durdum neyse herhalde bişey düşürdüm sandım.Baktım etrafımda bir sürü restorant yemek yiyen filan hepsi bana bakıyor.Amca ısrarla "al uğlum bu parayı bir çay içersin."ben dilenci değilim amca, ihtiyacımda yok başka ihtiyacı olana ver dedikçe ısrar ediyor.Ben gülüyorum.Biliyorum ki karşımdaki insan bu parayı iyi bir niyetle veriyor.Belki vicdanını rahatlatıyor olabilir ama benim gözümde kötü bir niyeti yok.Ben aldım.Teşekkür ettim.ama bunu tekrarlamaması adına aldığımı söyledim ve uzaklaştım.O bir tlyide herzaman elinde tartı ile insanları tartan bir çocuğa verdim.

Doğru mu yaptım yanlış mı bilmiyorum ama böyle...Engelli arkadaşlarımızda lütfen alıngan olmasın.Ben yüzde 86 engelliyim.Yürüyemiyorum ama özgüvenim yerimde.
    Ben istemedikçe beni kim bir kalıba sokabilir ki??

Birilerinin değişmesini beklemek yerine kendimizi değiştirmeliyiz.(kişsel görüş bunlar tabi)

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bence bazı arkadsaşlarımız cok kibirli herşeyi rahatsızlıgından dolayı gurur meselesi yapıyor ihtiyacın yoksa tatlı birdille anlatırsın ihtiyacıolanbirine verir fitreydi zekattı sadakaydı bugibi şeyler almakta vermekte sevaptır

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bize yaratıkmışız gibi bakan asalakların yanında bizi dilenci olarak gorenler melek kalır. alaka kardes bizi adam yerine koymazlarsa tabi ki gurur yapıcaz baska napak..

Yasaklı Üye
    black45 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa özder
    Son Giriş
    20.05-2015
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş bende özürlüyüm sag ayagım dız altından yok eşşek gibi çalışıyorum saglam adam yaptıgım ışı yapamaz onlar beyin özürlü takma ya

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

gurur yapacak bence hiç bir şey yok bu tamamen halkın iyi niyetli olduğunun göstergesidir.ve ben sana hak veriyorum sende haklısın belki bana yapsa biri benimde gücüme gider

Üye
    Hayali Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    20.07-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biraz polyanacılık olacak ama oda o kişinin bilgisi görgüsü ahlakı ile yapmaya çalıştığı bi iyi niyetlilik olarak görmek lazım ne diyelim Allah herkesin gönlüne göre versin diyelim...

Üye
    suskun_gitar Avatarı

Gerçek Adı
    sabri
    Son Giriş
    08.05-2011
    Saat
    21:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim anlamadığım neden bu kadar kendimizi boş gururlarla sıkıntıya sokuyoruz ki?öncelikle o kadının ruh halini bilmek lazım acaba seni küçük düşürmek içinmi öyle o parayı cebine koymuş yoksa,gerçekten içinden yardım geldiği içinmi cebine parayı koymak istemiş.bunu önce iyi bilmek lazım bence.ve o kadına değilde olaya gülen iş arkadaşlarına kızıyorum.ama bu kadar da abartmamak lazım bence kendini o kadar kötü hissetmemenin anlamsız olduğunu kendini üzmekten başka bişey olmadığını düşünüyorum.mesela yolda yürüdüğü bir kişi düştüğü zaman çevredikilerin çoğu güler adamın içindeki acıya bakın ve çevresindeki gülenlere bakın çok farklı bi manzara,öyle değilmi?Ama bakın bazen düşenin kendisi savunma mekanizmasını kullanarak o da çevresine bakıp güler,bazende bakanlar ne kadar gülmek istemeseler bile istem dışı gülerler.yaptıklarının doğru bişey olmadığı bile bile gülerler;çünük elllerinde değil o an kendilerini kontrol edemezler.yani kısacası o kadının o anki duygularını,psikolojik halini bilmediğimiz için ben yargısız infaz yapmak istemediğim için;kadına bişey diyemiyorum ama o olaya gülen iş arkadaşlarına çok kızıyorum.ve birzda bu tür olaylara gülüp geçmek lazım kendi içimizde abartmamak lazım bence;kendimizi üzmemek için.

Üye
    dört mevsim Avatarı

Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o kadının hiçbir günahı yok.bizleri dilenci gibi gösterip tv programlarında para toplayan, kendi egolarını rahatlatıp bizleri kullanarak aslında kendilerini rahatlatan kötürüm kalpli insancıkların defteri dürülmeli bence.yavuz kocaömer ile sohbeti olan biriyim.1 sene önceki program için kendisine aynen şöyle demiştim. yavuz abi yapmayın böyle programlar.programın ertesi günü sokakta insanlar cebime para sıkıştıracak diye acaip korkuyorum demiştim.bana hak vermişti ama yapacak başka şey yok demişti.abd örnekleri falan verdi.bu görev devletin görevidir.bir vatandaşın engelli ise ona gerekli tüm bakım , araç ve gereçleri temin etmek zorundasın.Anayasada da belirtilmiş fakat uygulayan kim.çok acı bu tarz olaylar ve çok acı bu tarz programlar.birileri dur demeli bence bu dilencilik kampanyalarına...

Üye
    düşenyaprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

herşeyin bir yeri ve zamanı vardır.bu şekilde bir insaniyet anlayışı sadece cehalettir.
    kendi insani duygusunu tatmin etmek için başkasını rencide etmeye kimsenin hakkı yoktur.
    "bir elin verdiğini öbür el görmesin" derken bu şekilde alenen yapılan para vermenin hiç şık olmadığı açık.
    bu nedenle bu davranıştan rahatsız olmak kaçınılmaz.

Üye
    CANIM Avatarı

Gerçek Adı
    SEMİHA
    Son Giriş
    13.11-2011
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    A
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben foruma bugün katıldım. Ve ilk okuduğum mesaj sizinki

Bu size yapılan davranış sadece cahillikle açıklanabilir bence Her zaman söylerim her konuda eğitim şart .

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Hasan DURMUŞ;
    hasan bey size sonuna kadar katılıyorum
    banada böyle yardım etmek isteyen cıktı cıkmadı değil demekki hala yardımsever insanlar var aramızda buna sevinmen lasım esracım orda o parayı uzatırken hasan beyin dediği şekilde bi acıklama yapsaydın o kadında sana emın olabilirsin ki minnettar kalırdı

gecen bende minibuse bindim gidiyorum özürlüler merkezinin önunden gecerken kadının biri demesmi sen buraya git gittinmi biliyomusun die herkesin içinde hemde bende dedimki evet biliyorum ve işimden fırsat buldukca hergünde vakıt bulabilddiğimce gidiyorum beni işsiz sandı herhalde
    birde cevap olarak sunu ekledim ya siz biliyomusunuz hanımefendi unutmayınızkı sizlerde birer engelli adayısınız sizinde gitmenizi tavsiye ederim dedim oracıkda kaldı bisey diyemeden.
    Anlayacağın esracım nerde nasıl ve ne sekilde cevap vereceğini bilirsen komik sduruma dusen sen değil karsındakı olur.Ama sana yardım etmek isteyen kadın belliki yardım etmek istemiş buda güzel bi davranıs.Ama mekanve kısıler yanlıs sadece hepsi bu

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

İzmirde yiğenimle metro ya doğru giderken cüzdanı evvelce hazırlamış yaşlıca bi amca durdurdu beni, baktım cüzdanı karıştırıyo(eminim bozukluk arıyodur)
    "ne yapıyosun amca "dedim
    Yardım yapıcam evladım dedi.
    "Parasal olarak yardıma ihtiyacım yok ama az ileride kaldırımdan iniş için yapılmış yere aracını park eden öküzü bulabilirsin"dedim.
    Özür diledi ve gitti amca...

Yolda beş karış suratla geziyorum düşününce amcayı medeni cesaretinden dolayı kutlamak bile geliyor artıık...

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mac72;

MAC72 arabayı kaldırıma parkeden adam bu amcamıydı yoksa

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon