Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 88 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bikerede benim babamdan istemiş dilencinin biri benden geç ve salıklı diyo gidip çalışmak zor geliyor dilenmek benden para istedi bende olsa kendime sigara alıcam dedim varsa sen bana verde sigara alayım demiş dilencide çıkarıp vermiş vicdanli bir dilenciymiş galiba

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Düşünülmeden yapılmış bir durum diye düşünüyorum.ama altında at niyet oldugunuda sanmıyorum.tabikide tasvip etmedim ama arkasında dedeiğim gibi kötü niyetde düşünemedim.verenler de kesin yaşlı insanlardır!!

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet kardeşim çok haklısın yardım yapcak insanlarımız yok artık ama şunuda unutmuyalımki gerçek ihtiyacı olanı bulmak çok zordur herkez kolayına kaçıyor bizim izmirde kaçtane önüme geliyor burak onları engelli çocuklarını dilendiren saglıklı çocukları sogukta yamurda nasıl kullanıyorlar bi bilseniz insan olaraktan ve de anne olaraktan ben utanıyorum onların umrunda degil bile insanlık kalmamış kimsede burakki yolda düşene yardım etsinler

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

EsRaNaS Kardeşim hangi hattaki otobüste başına geldi o olay? Sürekli oralarda takılmalı bellimi olur)) gelsin paracıklar yeşil yeşil

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

o kadar çok dlencilik yapan engelli varki kadın onlardan sanmıştır şu sitede bile birine küçük bi dokunsan hemen başlıyo beddua etmeye çok iğrenç itici bir durum o benddua edenler eminmki dilencilik yapanlar

Üye
    fikri Avatarı

Gerçek Adı
    fikri
    Son Giriş
    01.10-2014
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    ordu/perşembe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bunu engelli olmayp ta yapanlarda var. halk ta alışmış otamatikman her gördüğü engelliye çıkarıp veriyo
    ben ankarada otogarda tekerlekli sandalyede oturuyom otobüs saatini bekliyorum. kadının biri geldi bana 50 kuruş uzattı. ben elimle hayır işareti yaptım annem kadını hmn uzaklaştırdı. kadında utandı. ama kadını görseniz halini benden muhtaç duruyodu

Üye
    EMeKLi_KoMaNDo Avatarı

Son Giriş
    03.11-2011
    Saat
    23:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Elaya86 Mesajı Gör
    Aman bence çok büyük saçmalık ve terbiyesizlik.
    Birgün o kişiyede bunun cezasını allah verir merak etme esracım
    Çok büyük yanlışlık çoookk.Terbiyesizlik değil.ALLAH cezaları kalbe göre ve niyete göre verir.Elaya.O kişi iyi niyetliyse Allah ona ceza vermez.Bundan emin ol...

Esra kendine göre haklı.Para verende kendine göre haklı."EVET ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLERİZ BU İNSAN DİLENCİ DEĞİL İHTİYACI YOK"

Ama günümüzde hergün haberler çıkıyor yardıma muhtaç insanlara komşuları yardım etmiyor.yok efendim eşi,Dostu komşuları,Çocukları yardım etmiyor diye.Peki onlar dilencimi değil.

Bu haberlerden etkilenen bir takım insanlar durumu iyi olsada kötü olsada yardım etmek istiyor.

Size yardım verilirken konuyu gözeten arkadaşlarınızda ayıp etmiş.Gülmeye vakit ayıracaklarına konuyu toparlayıp.O size yardım etmek isteyen insana...Sizi gösterip onun yardıma ihtiyacı yok o çalışan biri demeleri lazımdı....Oda anlardı....Bence bunda art niyet yok.Bu şekilde pskilojiler bozuluyor.Birşeyleri paylaşırken yalnızca objektif düşünmeyelim.

Sizin gibi Yardıma ihtiyacı olmayan engellileri geçtim.Sağlam üni mezunlarının v.s haber bültenlerine çıkıp,Bu millet nerde bu devlet nerde sürünüyorum "YARDIM"diye bağırmaları ne kadar duyuluyor.yardım istiyor ve yardım gelmediğinden şikayet ediyor.

"Bizim milletimiz duyarlı" ne kadar sağlam olsada camii önüne dikilen bir adama para verebiliyoruz.Bu duygusallıktan kaynaklanan bir olay.Biz millet olarak cebimizdeki son parayı sevdiğimize harcarız.O insanda seni arkadaşlarından daha çok sevmiş bundan emin ol.Neden dersen hiç olmazsa gülmemiş para vermiş.Gülmesi daha çok zoruna giderdi.Kendini o insanın yerine koy bir kez.Arkadaşların söylediği gibi engelli olmayıpta dilencilik yapanlar var.Senin giyim kuşamın düzgündür ama maddiyatında öyle ama bu halk bunu düşünüyor yardım sever.Birde düşünki işin olmasa evin yuvan olmasa ALLAH korusun onun verdiği paraya muhtaçta olabilirdin.Şükür edelim halimize.

AYRICA ben sandalyede oturan veya ayakta duran bir kişiye para uzatmadım çünkü ihtiyacı olanda olmayanda kendini belli eder.Yani ihtiyacı olan ister.Siz dilenci değilsiniz ama o insan bilemez.sonuçta ihtiyar.oğluna baba diyen insanlarda var.mazur görün onları.Hepmi hoş göreceğim derseniz "Bence hep hoş görün")

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bence teyzenin bir kotu niyeti yoktu gonlenden gelmis vermis ama bi sebebi vardir elbet bence o arkadsalrinin gulmesi ayipp onlara kizmalisn seni bi kosye atip arkada oturmuslar bidee biri kalkip gelseydi boyle olmazdi

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Bugün çok sevdiğim bir abimle buluştuk, sohbetimizi ettik ve vedalaşarak ayrıldık. Eve dönerken benim kuzen vitrinde bişeyler gördü ve bakmak istedi, ben girmeyeceğim dışarda beklerim dedim, demez olaydım.. Nerden biliyim tam 45 dakka bekliyeceğimi Neyse beklerken bir teyze geldi yanıma elinde 1 lira ve sokağın orta yerinde bağıra bağıra "al yavrum al sadaka olsun" dedi O an kan beynime sıçradı "yok" dedim "ihtiyacım yok" dedim "ihtiyacı olana ver" dedim o hala "al" diyordu en son dayanamadım "lan yürü git dedim" bağıra bağıra. O kadar kızmışım ki güçsüz kolumun olduğu taraftaydı allahtan sağ tarafımda olsa giydirecem bitane suratına O kadar yani. Agresifleştiğimi anlayınca vazgeçti bastı gitti. Tabi etrafta millette bize bakıyordu kimi gülüyor kimi gözlerini kaçırmaya çalışıyor. Teyze iyi niyetinden yapıyor biliyorum ama laftan da anlamıyor ki Teyzeye bağırdığım için sonra kendime kızdım ama çok sinirlendirdi beni.. Bu kaçıncı allah bilir. Bu yüzden dışarı çıkmayı pek sevmiyorum..
    Ha teyzecim bi çift lafım daha var sana, hangi devirde yaşıyorsun ya 1 lirayla çay içilmiyor artık Bi dahakine yüklü gel Töbe töbe..

Üye
    _JoKeR_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..........
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ağlanacak halimize gülüyoruz işde

Üye
    pescause Avatarı

Son Giriş
    06.12-2014
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kağıthane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o kişileri dikkate bile almamalıyız hayat her şeye rağmen mükemmel

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bence kızılması gerekenler sakatlık durumunu kullanıp dilenenler.. Geçenlerde de ben bi olay yaşadım zamanı gelir yeri olursa yazacam bunu siteye dedim.. Bizim semt pazarımıza gittik annemle bir tezgahın başında incik boncuk satan tekerlekli sandalyede bir genç vardı bakınıyordum bende öylesine.. Sonra arkamdan bi ses "Alah rızası için bi sadaka dedi" bizim semt pazarının tek kolu ampute olan kadrolu dilencisi... Canlandırın şöyle gözlerinizde.. Karşımda tekerlekli sandalyede küçükde olsa bir tezgahın başında bi adam arkamda dilenen bir engelli ben ortadaaa Allaaahım dedim sen tut beni yoksa dalacam ben arkamdakine.. yani o kadar çok düşünce ışık hızı ile dolandıki beynimde anlatamam..

O dilenen şahıs sadaka vermeyince yada akıl verince küfür ediyor bu yüzden diklenmedim Zaten beş kuruş vermem ona ya neysee..

Üye
    EMeKLi_KoMaNDo Avatarı

Son Giriş
    03.11-2011
    Saat
    23:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Havva_vuu hanımefendi gerçekten olaya güzel parmak bastınız."Bence kızılması gerekenler sakatlık durumunu kullanıp dilenenler.."demişsiniz çok doğru.Toplumumuz okadar alıştı ki onlara,Her sandalyede oturanı veya herhangi bir engelliyi öyle zannediyor.Kimi koluna baştan aşağıya kaynar su döküp kullanamaz hale getiriyor.Kimi başka bir olay işliyor.Sırf dilenmek için.Devlet bunlara müdahale ediyor ama yetersiz müdahale ediyor.dilenmenin suç olduğunu bildiğimiz halde dilenen birini gördüğümüzde şikayet etsekte 30 tl gibi para cezası alınıp salınıveriyor.Devletin bile işi gücü para.Daha uygun cezalar verilse caydırıcı olabilir ve mağdur olan arkadaşlar konusunda tvlerde boş programlar yerine bu konularda insanlar bilinçlendirilse bence pek sorun kalmaz.Bizim insanımız duygusal,Bilinçlendirmeden çözüme ulaşamayız.O insanların önünü kaç dilenci kesiyor günde,Onlarda haklı bir teyzenin yüzüne yumruk atmakla çözümlenmez bu olaylar.O zaman durum madalyonun diğer yüzüne çevrilir.ALLAH korusun aynı hatayı ailenizden biri yapsa yapmazda olaki yaptı.O insanda o kişiye yumruk atsa ne düşünürsünüz.?Helal olsun adama ihtiyacı yokmuş sende sadaka vermeseydin diyemezsiniz.Birşeyleri insanlara anlatmak lazım.Sedam nickli arkadaş ne güzel izah ediyorum diyor.İhtiyacı olan insana verin demesi sizin değil o kişinin utanmasına yol açıyor ve bu olayda o kişiye büyük bir ders veriyor.O kişinin aynı hatayı yapacağını sanmam.Ben böyle davranan arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    19

İnsanlar da bize nasıl davranacağını şaşırdı iyice Engellinin İşi gücü elinde olsa maaşı doğru düzgün hayatını idame ettirecek düzeyde olsa sorunlarımız daha az olsa insanlar neden sağda solda elimize para tutuştursun ki.engellinin durumunu bildikleri için kendilerince yardım ediyorlar işte.Kimse kimsenin bu durumda olmasını istemez elbette. Ortam buna müsait.Gerçek hayat bizim burda yazdığımız çizdiğimiz ya da hayallerimizde yaşattığımız gibi değil maalesef...

Üye
    hakancan21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    17.01-2011
    Saat
    21:11
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cahille cahil olmak en büyük cahillikdir .boş ver gitsin önemseme çevren seni bilmiyormu :d:d:d:d:d

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon