Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 88 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    03Afyonlu Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan.Yaşar
    Son Giriş
    25.12-2009
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara.ve.Afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    günümüzde engelileri dilendiren çeteler bile var.
    günümüz şartlarında engelli olup işe giremeyenler raporları yarıyarıya düşürülüp dilencilige itilmiyorlarmı.
    olmaması gerekenler ama bunları bizlere reva görenlere ne demeli evet üç ayda veya ayda bir aldıgın maaş kirana bile yetmezken insanca yaşama hakkın kalmazsa ne yapmalısın bunları iyi analiz etmeden kimseyi dilenmekle şuçlamamalı omun sıkıntısını bilmeden yargısız infaz etmek demektir

Üye
    vahide Avatarı

Gerçek Adı
    vahide
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    ankara/ mamak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malisef arkadaşım buna benzer olayları bende yaşadım bundan tam 7 yıl kadar önceydi kuzenim iftar yemeğine davet etti ve benimde gelmem için ısrar etti merdivenleri lütfen sorun etme ben seni sırtımda osa çıkartırım deyince kıramadım ve iftara gitmeye karar verdim ama ona yük olmak istemedim ve merdivenleri ellerim üzerinde çıkmaya başladım malisef katdaki meraklı komşuların hepsi kapıyı açtılar bana bakıyorlar buda beni çok sinirlendirdi bunun üzerine ben açılan bir kapıya daha tepkimi verdim ve '' sizin hiç işiniz yokmu neden iftar sattinde hepiniz apartman boşluğundasınız?'' bunun üzerine terbiyesizce ''dilenci sandık hayır verelim dedik'' diye bir cevap geldi ''ona kusura bakma ama senin vereceğin hayır benim saç boyama bile yetmez'' deyip merdivenleri çıkmaya devam ettim o akşam bu olay tüm aileyi çok üzdü ve birde onları neşelendirmek zorunda kaldım ama kuzenim bunun hesabını ben geldikten sonra sormuş...

İkinci bir oay ise işe başladığımda yaşandı ben medikal sektöründe reprezant olarak işe başlamıştım ve benim ortezlerimden milyarları cebine atan firma sahibi arkadaşımız beni iş başında görünce aynen şunu söyledi ''' utanmıyormusun bu halinde bu işi yapmaya''' elime inanılmaz bir koz verdi ve cevabım gecikmedi ''' pardon murat bey bu işin utanılacak bir yanını görmediğim için yapıyorum nede olsa sektörde yeniyim madem bu iş utanılacak bir işse bence benden çok sen utanmalısın çünkü sen 10 yıldır bu işi yaptığını söyledin bana benden çok sen utan''' onun istediği beni üzüp sektörden soyutlamakdı ama ben yüzümde alaylı bir gülümseme ile bu cevabı verince mor renk ona çok yakışmıştı ertesi gün işime daha dört elle sarıldım... Nede olsa sıfır km araba ile kendime ve işime olan saygımdan dolayı oldukca bakımlı ve iyi giyinerek insanlara dürüstce ve dost olarak yaklaşımım gözlerden kaçmıyor onlardan oldukca önde gidiyordum bence sorun benim engelli olmam değil onların iki ayak üzerinde yaptıklarını ben tekerlekli sandalyemde yarışırcasına başarı ile yapıyordum hal böyle olunca sorun engelim değil onun kıskançlığı idi onu kıskançlığı ile bırakıp işime dört elle sarıldım ne düşündüğü benim değil onun sorunudur....

Üye
    serdark Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Toplumun bakış acısı ne yazık ki bu.

Üye
    ELWAN* Avatarı

Gerçek Adı
    elwan
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Belki bunu kötü niyetle yapmamıştır ama cebe atıp gitmeside hoş değil
    KONUŞARAK İÇİNDE GELDİĞİNİ SÖLESEYDİ Bİ ANLAM KAZANIRDI BELKİ.
    Arkadaşıma katılıyorum bunu banada yapsalar üzülürdüm ama seni dilenci gibi gördüğünüde düşünme kim bilebilirki ne düşünceyle yaptı bunu.
    Paylaşım için tşkler.

Üye
    abdrim Avatarı

Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en sınır oldugum şeydır ve sık basıma gelır elıne bışey sıkıştırılması dılencı yerıne konmakk

Üye
    canfeda20 Avatarı

Gerçek Adı
    Gurbetçi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

arkadaaşlar bence hor gürmemek lazım belkide içinden gelmiştir o insanın saygı duymak lazım

Üye
    ZEUS_5559 Avatarı

Son Giriş
    28.04-2010
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm
    arkadaslar devletin yaptını duydunuzmu protez kullananları ilgilendiyor simdi protez yaptıranların cepinden ic birsey cıkmıyor

bunlar kafaya takmayın biz bunları hasmamız lazım biz bun ları kafaya takarsak bu hayat cekilmez
    siz kendinizi engelli olar görmeyin

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öyle insanlar çok ne düşünerek yapıyorlar anlamıyorum

Üye
    hakancan21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    17.01-2011
    Saat
    21:11
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu tip insanlar akılların ca cok iyi bışey yaptik larinı sanıyorlar allah islah etsin böylelerinden arkadas.... bu konuda medyaya cok buyuk görevler dusuyor.. tabiki bilseler

Üye
    GeBeRMiYeSiCe Avatarı

Gerçek Adı
    La Edri
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

ÖĞRENEMEDİK.....

Acıyarak bakılamıyacağını öğrenemedik..

Acıdığımız zaman kendi duygularımızı öne çıkardığımızı sanarak aslında zarar verdiğimizi öğrenemedik..

Engelli insanların sağlam insanlardan ( tartışma konusudur ) aslında hiç bir farkı olmadığını ve hatta daha azimli çoğu yerde çok daha kuvvetli olduklarını öğrenemedik..

Para vererek rahatlatmaya çalıştığımız vicdanımızın körelmiş olduğunu öğrenemedik..

Yardımcı olmanın sadece para vermek olmadığını öğrenemedik..

Yeri gelince küçük bir tebessümün bile verceğimiz üç beş kuruştan daha etkli olacağını öğrenemedik..

Bilgilerle donattığımız aklımızı bu tarz olaylar karşısında nasıl kullanacağımızı öğrenemedik..

Küçük düşünüp ufacık adımlar atmak yerine yapılabilecekleri araştırıp bu yolda çaba harcamanın büyük bir erdem olacağını öğrenemedik..

Bakarken aslında kendimizden utanmamız gerektiğini öğrenemedik..

Kendimize sağlam dedik çoğu zaman ve ben biliyorum ki hayata bakış ve mücadele göz önünde olduğu zaman asıl engelli olanlar dışarda sağlamım diye gezip aslında hiç bir işe yaramıyanlar yani bizleriz.. Ruhumuzun içinde nasıl bir canavar varsa bencilliğimizden başka ön plana çıkaracak hiç bir şey bulamayıp para vererek aslında kendi duygularımızı örtmeye çalışıyoruz...

Her türlü engele rağmen hayatta kalma mücadelesi içinde olanlara bakarak acımamızın bizim eksik yanlarımızı görmemizden ve bunlardan dolayı eksik hissetmemizden başka bir şey değil galiba..Ben kendi adıma şimdiye kadar gördüğüm ve adına toplum olarak engelli dediğimiz insanların aslında her zaman örnek alınması gereken insanlar olduğunu düşünüyorum..

Ne olursa olsun bu şekilde düşünmeyede devam edicem..

Soruyorum şimdi ey o para tutuşturan zihniyet :

Kendini denemelisin otur bir tekerlekli sandalyeye yada bir koltuk deyneği al eline gözlerini bağla bir bezle bu şekilde 1 hafta ama hiç ödün vermeden bacakların hissetmiyormuş gibi gözlerin görmüyormuş gibi konuşamıyormuş gibi yaşa bakalım ne kadar direnebileceksin..Yaşarken düşün bu yaşamaya çalıştığın şeyler ömür boyu seninle..Sonra biri çıkıp eline para tutuşturmaya kalksın çok hoş değilmi...

Bütün bunlardan sonra cevap ver direnendemi engel acıyanda mı... ? ?

Üye
    ayluş Avatarı

Gerçek Adı
    Ayla
    Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç böyle bişey yaşamadım ama.Boşverin arkadaşlar moral bozmaya gerek yok çünkü burası türkiye....

Üye
    alperencsm Avatarı

Son Giriş
    13.01-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    mersin - bozyazı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla benimde başıma çok geliyor.
    kötü niyet olduğunu düşünmüyorum , kendileini sadece 1 saniye yerimize koysalar bizi anlarlar ama malefes yapmıyorlar...
    ihtiyacımın olmadığını anlatana kadar göbeğim çatlıyor...

şunuda itiraf etmeliyim ama akrabalarıma durumumu ajite edipp cüzdanlarını boşalttığım oluyor "yine altımızdan girip cebimizden çıkdın be!" şelinde isyanla sonuçlanıyor... pişmanmıyım hayır haftada 1 kuzenden aylık cukkamız yerini buluyor.

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakın o bayan iyi niyetinden dolayı yapmıştır arkadaşlarında dediği gibi.. asıl suçlu o gülen arkadaşlarınızdır.. insanlarımız bu konuda egitim seviyesi çok yetersiz.. maalesef gülüp geçeksiniz bu durumlara...aldırmayın yahu.. bakın bende dilenciden çaldım bikere.. anlatayım size..

sigara alacagım 1.25 tl sigara 1 tl var 25 kuruş yok yok işde... genç adamız ozamanlar....Allah Allah mendil açamam...

ülen bir baktım yürüyen merdivenin orda dileci işi götüyor atan atana.. dedim yauu ben 25 kuruş bulamıyorum adama bak len dedim aklima bir cinlik geldi.. gittim dilencinin yanına para atar gibi ettim 25 kuruş aldim )) gettim bi paket cigaramı aldım sonara dilencinin yanına geldim yak len.. dedim )

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşım senin yaptıgın çok ayıp resmen çalmışın belki isteseydin verirdi senin sıgara paranı

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu cok eski bi yaziymis esrada amma senaryo yazmis
    gunumuz insanlari dilenene bile para vermiyorki dilenmiyene vericek
    oyle bisey cok onur kirici
    ama insanlarimiz ihtiyaci olana bile donup bakmiyor kaldi ki zorla kasandigi paraciklari kim ne oldunu bilmeden vericek
    gecende kizilaya dolmusa yetisicem
    bir baktim delikanlinin biri agzindan kopukler yerde cirpiniyor kendinden geciyor
    yoldan gecenlerin haddi hesabi yok
    kimseler donup bakmiyor
    bende sara krizinin boyle bisi oldugunu bilmiyorum korktum acikcasi
    hemen bir talebe toplulugunu durdurdum cep telefonumu uzattim
    is acil galiba cabuk biri telefonla yardim istesin yazik yol ortasi cirpiniyor vatandas dedim
    hiiic orali olmadan gule konusa yollarina devam ettiler gencler elimde telefonumla kalakaldim
    yardim dusuncesini asmis bizim toplum maaalesef

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon