Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 88 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tamara Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    01:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bizler engelli olarak insanların acıyarak verdiği yada vereceği paraların deil iş imkanları istiyoruz bunları bizlere suna biliyorlarsa buyursunlar yapsınlar...elimizden her işde gelir dilencilik hariç...yeterki bizlere iş imkanı sunulsun.

Üye
    Engel_yoK Avatarı

Gerçek Adı
    Abdurrahman
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bizleri böyle görmeleri çok saçma we cahilce..illada bi yardımda bulunmak istiyosan gir koluna kardeşim..alıcaın hayır duasını öylede alırsın..

Üye
    engin934 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    İş durumundan Tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef böle şeyler çok oluyor yaf 50 metre ilerde dilenen adam olur vermezler dilenciye benzer bir yanımız olmadıgı halde bizlere verirler ilginç))

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Aslında evet haklısınız kımı sacmalık,kımı bılıncsızlık ve sayre ne ıse ama arkadaslar adamın ıyı nıyetı guzel bır sey dusunuyor ne guzel..

Üye
    NURGÜLFERİCAN Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    Aydın/Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

acıyarak bakam ve yardımda bulunma olayına katılmıyorum.Gerçekten yürekten o an maddi yada manevi anlamad aneye ihtiyacı olduğunu hissediyorsak onu yapmalıyız.Bunu normaldede dost dedğimiz arkadaşımı olanlara yapmazmıyız zaten...İş konusuna gelince eksikler var elbet...kamuda bi kontenjazn oluyor 1 kişi alıncak bin kişi başvurusu var daha fazla istihdam lazım bence kimseyide boşu boşuna umutlandırmaya hakları yok...mesela illaki 10 kişiyi geçen işyerleri değil daha fazla işyeri engelli eleman alımına destek olsa biraz daha rahatlarız diye düşünüyorum...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aynısı bir kez benim de başıma geldi,üstelik dizimde laptop bile varken,muhtaç bir görünüşüm de yoktu, sırf tekerlekli sandalyedeyim diye gözleri çok az gören yaşlı bir amca para uzatmıştı bana yolun kenarındaydım,,bilgisayarımı alıyordum ve teknosanın önündeydim,en çok zoruma giden de beni tanıyan birilerinin buna şahit olmasıydı...maalesef ki biz engellilerin toplum perspektifinde hayra ve yardıma muhtaç olmamız gibi bir imaj var,ilk anda çok etkilenmiş,üzülmüş ağlamaklı olmuştum,şimdi aklıma gelince gülüp geçiyorum,ama sizi çok iyi anlıyorum aynısı yine başıma gelse eminim ki yine çok üzülürdüm...

Üye
    zaleyna Avatarı

Son Giriş
    18.07-2016
    Saat
    00:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar cok üzücü bu olay demek hepimizin başına geliyo buna sebep kendilerini engeli gibi gösterip dilenmeliri banada arkadaşı bekliyordum ve adamın biri para uzattı o an cok kötü oldum adama dedimki benim ihtiyacım yok dedim ama adam ısrar ediyo başaka carem yoktu yanından uzaklaştım ben engeli biri olarak bakımsız biride degilim ALLAHtan arkş görmedi

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yasli Teyze, cennete gitmeyi hak etmistir simdi. Insalar yaslandikca yardim etme istegide artiyor. Yanliz biraz secici olsalar daha bir faydali is yapmis olurlar, yolda belde sagda,solda,kenarda,kosede rastgele yardim yapilmis olmuyor.

Tamam buldum engelli bir ayagida sekiyor hemen iki kurus eline vereyim,hizla sadaka toplumu olmaya devam ediyoruz...

Üye
    FORMULLA Avatarı

Gerçek Adı
    Turgay
    Son Giriş
    10.06-2017
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

esracım öncelikle budediğimi asla unutma acımak ALLAHA masusdur kimse kimseye acıyamaz ALLAH acıncak kul yaratmaz ama şuda vardırki bazı insanlar kendilerini aşalık durumlara düşürüler bunda ALLAHIN isreğiyle olmaz kutret sahibi olan ALLAH ACISIN BİZLERE
    ama ben sana bşımdan gecen bir olayı anlatayım gecen sene 4 arkadaş ramazanda sultan ahmet fessana eyüp buraları sabaha kadar gezdikk iftarımızı acdık en son sabah namazı kılacak arkadaşlar bende onları bekliyorum sabah kadının biri aynı şekilde bana para uzattıı ben ama yüksek sesle senne yapıyorsun bee ne sanıyorsun sen beni diye bağırınca kadın cok cok cok özür dilerim af edersiniz dedi bende tmm tm ama ben dilenciye benziyormuyum dedim bak bakayım bana yine özür diledi ve giitii ben hic üzülmedim belki o kadınüzülmüşdür birdaha öyle olduğunda sende öyle yap herkes isdediği gibi davranma hakkı yokdur bize o kadın başına geleni en az 1o kişiye alatır 11 kişide engeli olmak acizlik yada dilencilik değildir bunu öğrenmiş olur öğrenemezlersede eşek eşekdir ne yapalım

Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

esracığım sen moralini bozma bizler acınacak insanlar değiliz .oteyzenin o anki ruh halini bilmiyorum ama yaptığı saçmalık.ha karşıda sana gülenler yarya allaha haval ediyorum onları.

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar. Bence bazı şeylere takmamak gerekir. Bana da oldu bir genç para uzattı. Ben ihtiyacı olana vermesini söyledim. Sakin olarak karşılamak lazım....

Üye
    OZERSENGUL Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut
    Son Giriş
    17.10-2009
    Saat
    07:57
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben yaklaşık 8 yıldır özel sektördeyim ve yaptığım işler diğer çalışan arkadaşlarımdan az değil ancak özürlü olarak çalıştığım için terfi vb haklar yok az paraya çok iş yaptırıyolar karşılığını vermiyolar

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli (sakat) deyince ve görünce, nedense insanlar hep yardım edilesi kişiler olarak bilirler bizleri. Bizlerde ALLAH'ımıza binlerce şükür çalışıyor ve belki hak ettiğimizin altında alıyoruz ama kazanıyoruz. O yüzden lütfen bizlere acıma gözüyle bakmayın. Bizlerde toplumun birer bireyleriyiz ve en az sizler kadar bizlerde çalışıp emeğimizin karşılığını alıyoruz.

Bende sizlere ufak bir anımı anlatayım. Sanırım 2-3 yılı geçmiştir.Ablamla otobüsteyiz akşam saatleri ve evimize dönüyoruz. Otobüs yarı yolda bozuldu yanımızdada bir amca var. Ablamda karadyen deynekler var. Neyse otobüs bozulunca herkes inmek zorunda kaldı. Tabi bizde diyeceğim o ki ablamda deynekleri dörünce amca bize bir kart ve 5 TL uzattı bu benim kartım bunlada taksiye binin diye. Biz ablamla bozulduk ama kızmadık. Onun amacı sadece bize yarımcı olmaktı. Biz gerek olmadığını söyledik çünkü ablam ve ben çalışan insanlarız. Gerek ve ihtiyaç duyan insanlara verin dedik teşekkür ettik ve iyi akşamlar diliyerek arıldık.

Üye
    hayat ve ben Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

ipekcigim bunu benimle paylaşmıştın ve ne kadar üzüldügünü gördüm,bende bir olay yaşadım hemde makyajlı,bakımlı bir halde t.sandalyemde bir bankanın önünde arkadaşımı beklerkenbir amca elime bir miktar para sıkıştırıp uzaklaştı,neye ugradıgımı anlamamıştım elim havada kaldı(amca bu ne diye)bankadan çıkan arkadaşıma durumu anlatıp gülmeye başladık..o para noldu diye merak eden varsa söyleyim,bir restaurant a gidip yemek yemiştikhala aklıma geldikçe gülerim

Üye
    şahsıyet Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    22.05-2011
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Işte bu asyalı kafa yapısı engeliler dah yeni yeni topluma çıkıyor ayleler hep gizledi bi yerde çalışan engeli görüncede şaşırıyorlar insanlar biraz çahil iranda dilençilik yasaklanmış hayır kutularına parabirakilirmiş bu paralar sonra ihtiyaç sahibine verilirmiş belediyeler parkmatık kulanslar bu toplananparayıda kenkonseyi ihtiyaç sahibine ver dilençilile mucadele edilse bunlar başımıza gelmez daha biliçli toplumlar yurumek lazım

----------

Bi yazı daha yazyım biz siyaset bilimi ne yapar bilirmisiniz fikir uretir biz biz fikir fakiri bi ülkeyiz adamın okumuş tur hayata dayır hiç bi fıkrı yok el kaldırı işte millet vekil ya fikirsiz vekileri saysam heral yarısını gecer makamlar gecer gider kalıcı olan fikriyle hizmet edebilmekte

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon