Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelinden dolayı zamanının büyük kısmı evde geçen kişiler ne ile uğraşıyorlar?

Benim burada merak ettiğim. Uzun zaman evde kalmak zorunda olan engelli arkadaşlar bu zamanlarını nasıl bir şekilde değerlendiriyorlar? Ne yapıyorlar?

tekerlekli sandalyede olan bir engellinin, Hiç görmeyen bir engellinin, yürüme fonksiyonlarının bir kısmını kaybetmiş olanların ve buna benzer engellilerin daha çok evlerinde zaman geçirdikleri fiziksel olarak düşünülebilir.

Ben burada özellikle de daha yeni engelli olmuş olan arkadaşlara da yol gösterebilecek, uğraşlarınızı ve ne gibi çalışmalar yaptığınızı burada paylaşabilirsek. Birçok engelli olan arkadaşımızda bu tecrübelerden faydalanma imkânı bulur diye düşünüyorum.

Bu şekilde insanları yaşama bağlama adına, kısıtlı olan hayatlarına, yaşama sevinci için, bir ışık olabilir miyiz diye düşünüyorum.

Engelsiz bir yaşam dileklerimle…

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Beni evde bulmak çok zordur ama size, komşumuzun 34 yaşındaki oğlunu anlatabilirim.Tıpta adı tam olarak nedir bilmiyorum ama sadece ellerini 45 derecelik açıyla kaldırabiliyor.Başını bile bir başkasının yardımıyla kaldırıyor.Üniversiteyi bitirdiği yıl trafik kazası geçirdikten sonra yatağa bağlı kaldı.
    Ben hayatımda onun kadar pozitif bir insan görmedim.Mahallenin en sevilen insanıdır.Mahalledeki birçok çocuğa özel ders vermiş ve onların üniversiteye gitmesinde çok büyük bir paya sahip olmuştur.En son, odasından bir fabrikanın muhasebesini tuttuğunu bir yandan da özel ders vermeye devam ettiğini öğrendim...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Herşeyden evvel arkadaşımızı azminden ve yaşama bağlılığından dolayı tebrik ediyorum.

İnsanın azmettikten sonra bana göre yapamayacağı başaramayacağı hiç bir şey yoktur. Bütün bunları yaparken kendisine ola güveni ve mücadelesindeki kararlılığı insanın hayatında ki bir çok şeyin değişmesine etkendir.

İşte biz engellilerin de hayatımızı her zaman güzelleştirmek, neşelendirmek için kendimize göre uğraşlar bularak yaşamış olduğumuz çevremizde örnek bir engelli olabiliriz diye düşünüyorum.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Emgelinden dolayı gününn büyük kısmını evde geçiren kişiler neler yapıyorlar?

Engelinin etkisiyle fazla dışarı çıkamadığı zaman, insan ister istemez evde kendisine bir uğraş bulmak isteyecektir. Yoksa hem monoton bir hayat, hemde mutsuz bir hayatla da mücadele etmemiz gerekebilir. İşte bu şekilde düşündüğümüz zaman, kendimize göre kendi yeteneklerimiz dahilinde, kendimizi geliştirecek birçok işle meşgul olabilriz.

Bununla beraber, hem kendi hayatımızı daha neşeli bir hale getirebiliriz. Aynı zamanda bir engelli olarak birçok işlerde başarılı olabileceğimizide ortaya koyabiliriz. Elbette hiç bir engellinin kendisini ıspatlamasına gerek yoktur. Lakin bazı çevrelere karşı bazı yaptıklarımızı görmelerinin de faydalı olacağını düşünüyorum.

Üye
    senol_buyukavcilar Avatarı

Gerçek Adı
    şenol büyükavcılar
    Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim engelim delge kaybı yüzünden yürüyemiyom fikizi yaram blulunmuyo ve akülü arabamla beni ewde bulmak zordur...

Üye
    ducky Avatarı

Son Giriş
    11.04-2009
    Saat
    11:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben dışarda olmayı pek sevmiyorum malum insanların acımasız yorumlarına maruz kalmamak için evde vakit geçirmeyi tercih ediyorum internet iyi ki var böylece duygu ve düşüncelerimizi de paylaşabiliyoruz

Üye
    İçimdekiDeniz Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul/
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende kas hastalığından dolayı bir engelliyim.6 yıldır evdeyim.
    Evdeki uğraşlarım bilgisayar üzerinde siteleri gezerek web tasarım konularına birazcıkda olsa kendimi geliştirmek.
    Kitap okuyorum çoğunlukla felsefe -psikoloji alanlarında.Bizim güçle daha az bir şey yapabileceğimizi düşündüğüm için .Bir psikolog olmak isterdim.Ve makale yazıları yazıp internet sitelerine atıyorum.(pek güzel olmasada ) ehe.
    Bir şey anlattığımda sanki övünüyorum gibi geldiği için pek bişey yazmak istemiyorum.
    Ama neden bu kadar ilgili olduğunuzu merak ettim.BU konuya.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ben 22 yasındayım unıversıteye gıdıyordum trafık kazası sonucu t5 ofluyum bu bı ayıp yada eksık degıl kı arkadaslar eve kendı kendımıı baglayalım hayat devam edıyor...

Üye
    serdark Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben kamu kurumundan emekliyim,ortopedik özürlüyüm kendi işimi yapıyorum.gazeteye yazı yazıyormu.bilgisayarla ilgileniyorum.