Sayfa 4 / 20 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 292 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cresentdark Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    06.06-2016
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya insan illaki bir kalıba sığdırılmalı mı? sen şu sun yada sen busun denilmeli mi? bunun net bir cvpı olabilir mi? varsa da ben sana ben buyum diyemem bunun cvpını bilmiyorum çünkü...

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

spastik isimli üyeden alıntı:
    Engelli kişiler genel olarak yaşamlarında az yada bazen çok yardıma ihtiyaç duyan insanlar bu anlamıyla da oldukça fazla minnet duyguları içinde.. yardımsever insanları diğer insanlardan daha fazla sevdiğimiz ve sempati duyduğumuzda bir gerçek. İşte bütün bu gerçeklerden yola çıkarak engelli kişinin aşık olabileceği kanaatinde değilim çünkü engelli yaşamında tercihlere yada tarzlara fazlasıyla yer yok önemli olan esas payda “fayda” gerçeği. Fayda sağlayan daha fazla yardımcı olan beklemediği bir anda destek bulan kısacası yaşamını daha fazla kolay hale getirebilecek kişiye duyulan bir arzu denilebilir belki hissedilen heyecana. Faydanın yada desteğin olacağın yerde barınan bir duygu değildir aşk.

Yani siz Bir engellinin sadece çıkar amaçlı ilişkilere yöneldiğini ve kimden çıkarı varsa ona aşık olduğunu sandığını mı söylemek istiyorsunuz ?,Yani engelliye yakıştırılan dilenci kültürü aşk içinde geçerli öylemi ? Ben bir erkeğin kişiliğni ,duygusal uyumunu, benimle düşünsel kültürel psikolojik uymunu ciddiye almıyorum da yalnızca düşerken beni kaldırmasından etkilenip ona aşık oluveriyorum öylemi ? e pess yani ! Tamamen önyargılı bi,r yazı olarak görüyorum bunu.
    yardımsever insanlara duyulan sempati ile aşık olunan kişiye duyulan sempati arasında dağlar kadar fark vardır.yoksa siz engelli bir kişinin sağlam bir kişiye olan aşkını mı kastediyorsunuz ? yinede çok şey farketmez.Çünkü Aşk tamamen farklı bir olgudur.sempatiden farklıdır.
    Aşk duygusu içinde her duyguyu barındıran bir olgudur zaten.bunun içinde sempati de vardır sevgi ,saygı,şehvet,duygusal açlık,birbirini tamamlama dürtüleri vardır.
    Ben kendim gibi engelli birine çılgınca aşığım ve onun benden üstün bir tarafı yok.hem maddi yönden hem ,fiziksel yönden.yani düşersek ikimiz birden düşeriz.Vee bu aşk tamamen ikimizin de tercihiydi.
    aşkın engellisi engelsizi olmaz.

Üye
    REKLİ Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizler arkadaşlar severiz ama sevdimizi belli etmeyiz.bizsevdik midiadam gibi severiz bizim sevgimiz gercektir.ta derinliklerden gelir ben sacın siyahını degilbeklemekten agarmışını severimbengözün yeşilinidegilaglamaktansulanmışınıseverimbendünyag üzelinidegilsevmesinibileniseverim

Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

monalisa;
    Aslında cevabı zor değil sevgili monalisa,

Bence aşk, saf ve temizdir, bakışlar ve sözler onu kirletebiliyor.

Ben gece ve gündüz içime akan, gözlerime ışık veren, sevdiğimin gözünde o ışıltıyı görmemi sağlıyan saflığı seviyorum.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: buklem Mesajı Gör
    gördüğüm kadarıyla taşı hala çıkaramamışsınız kolay gelsin
    Spastik beyin açtığı konulara pek meyil etmek istemiyorum aslında .Çünkü son derece önyargılı bakış açısına sahip olduğunu görüyorum bu beyin.Profilindede terapist olduğu yazıyor üstelik.Büyük bir tezat taşıyor bu meslekle açtığı konular. ama yoğun ilgi olunca okumadan ve fikirlerimi söylemeden geçemiyorum bende

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İnanmıyorum yahu hem samsun'da yaşıyor hemde psikolojik danışman anam nerdesin spastik imdaaaatt kendimi yi hissetmiyorum bu aralar terapiye ihtiyacım var.. Allah Allah aramızda psikolojiden anlayan bir arkadaş varmış da haberimiz yokmuş.. Resmen gökte ararken yerde buldum ciddi ciddi düşünüyordum son günlerde psikolojik destek almayı..

Üye
    adempeh Avatarı

Son Giriş
    25.07-2014
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler defnex
    ama samimi kalabilmek zor birde dimi

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

arkadaşlar boşverin kendinizi yormayın bence.aşk hepimizin başına gelen bişey.ya sonuçda bizde insanız dimi? ben kesinlikle aşık olmayacağım onu biliyorum.

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

buklem kimse hakkını veremez değil.sevecek insan gibi insan yokda onun için söyledim ben.

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

bazı arkadaşların yazdıklarına inanamıyorum.artık kendinize acımayı bırakıp hayatın gerçeklerini ve güzelliklerini yaşamak için elinizden gelen çabanın fazlasını gösterin lütfen.elbette seveceksiniz elbette aşık olacaksınız ve elbette cinsellikte yaşıcaksınız.sizin diğer insanlardan ne farkınız var söylermisiniz.? ama siz aha baştan, ben engelliyim aşık olamam gibi son derece saçma düşüncelerde olurssanız herzaman önünüze engel koyarsınız.ne sosyallaşebilir nede hayatın diğer sayfalarında yerinizi alabilirsiniz.sevmek kadar güzel bir duygu varmıki şu hayatta? lütfen arkadaşlar önce kendinize acımayı bir kenara bırakın,hayatta artık yerinizi alın.

Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Sırdaş,

Ben aşkın güzelliğini anlatmaya çalıştım ve toplum önünde bazı sıkıntılar olduğunu anlatmaya çalıştım.

Sizin acıma dediğiniz şeyi yaşamadım. Buradaki hiçbir arkadaşımında yaşamadığına inanmıyorum. Ben öyle aşklar gördüm kü engele bakmadan aşk dimdik ayaktaydı.

Hayat yaşamaktır, içindekiler sizin istekleriniz olacaktır.

Sevgilerimle..

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Engelliyim seviyorum aşığım ulennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn var mı ötesi uleeen kelimesi yanlış anlaşılmasın avrupa yakasından çalıntıdr orda pala bıyıklı biri vardı neydi onun adı yav o söylüodu seviyorum ulennnn die

Üye
    osman77 Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yarankızı Mesajı Gör
    engellilerin adeta evlenmeyede hakları yokmuş gibi bakılıyor.
    bu yüzden çok kişi evliliğe kalbini kapatıyor
    arkadasım sana katılmıyorum çünkü engelli olupta evlenen mutlulugu bulan bi çok insan var bunlardan biri sende olabilirsin öncelikle kafandaki olumsuz düşünceleri berteraf edeceksin hayata olumlu gözlerle bakmaya calısacaksın nasıl bir hastanın iyilieşmesi için morelini yüksek tutması çok önemli bi faktörse mutlu olmak içinde aynı yola bas vurmak gerekiyor o yüzden
    olumsuzluga yer yok
    etrafta mutlu insan çok
    sende bunlardan biri olabilirsin sevgiler her şey gönlünüzce olsun

Üye
    engelsizyasam Avatarı

Son Giriş
    27.07-2011
    Saat
    14:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli aşık olabilir, ama evlilik zor.Nedenine gelince tek kişik sürdürdüğünüz hayatı başkası ile paylaşıyorsunuz maddi ve manevi sorumluluklarınız oluyor.Bunlar bu ülke de engellinin yerine getirmesi zor.2022 maaş alıyor evde bakım parası alıyor.Bununla hayatını sürdüren kişi evleniyor.Sizce ne kadar doğrudur.

Ama aşk başka birşey ona siz karar veremiyorsunuz.Aşk ile ilgili kararları kişi kendi verse ne ayrılık olur,ne acı olur.İnsanlar her istediğine aşık olur karşılığını alarak mutlu olur.
    Ama aşık olunca illede insanlar mutlu olmuyorlar sebepte sen aşık oluyorsun kontrolsüzce çünkü senin kontrolünde değil.Ama ya karşı taraf sana senin pencerenden bakabiliyor mu?

Ama AŞK herzaman denemeye değer arkadaşlar acısı bile güzel

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence nefes alıyoruz dusunuyoruz konusuyoruz yani gunesin ayı kovalaması gibi bir şey olsa gerek ben aşık olmadım.diyebilecek bir insan evladı yoktur.ha ben asık olmadım diyende aşık oldugunu kendine bile itiraf edemiyen dir bence

Sayfa 4 / 20 İlkİlk 1234567814 ... SonSon

Başlığın Etiketleri