Sayfa 2 / 20 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 292 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kalem;

En güzel cevap.
    Sen kimsin onu söyle gerisi kimi ilgilendirir..

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Lütfen katagorize etmeyin,
    Vücudunuzun üst tarafındaki cisim -genellikle baş/kafa/kelle diye adlandırılan- ve o cismin içinde beyin denilen şeyin ayarıyla oynanmadıysa eğer, aşıkta olursunuz, gülersiniz, ağlarsınız, ayrılırsınız, engin denizlere açılırsınız, sokaklara akarsınız, yani, yani, yani olursun olmazsın gibi beylik cevaplar, "acıların çocuğuyum" tripleri, "ben sevdim eller aldı, sevdiğimin resmi facebookta kaldı" gibi feryat-ı figan yapmak anlamsızdır.
    Yani, 1,80 den uzun olanlar çok iyi aşık olur, 90 kilo çekenlerin sevgisine doyum olmaz gibi tamamen didaktik ve pastoral sebep-sonuç ilişkisine varmak ve bu sonuca varırken de subjektif değerlendirmeler doğru olmaz.

Üye
    monalisa Avatarı

Son Giriş
    14.01-2016
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Yine ortalığı karıştırmışsın Spastik. Engelliler aşık olamaz deyip aşkı mutlaklaştırmışsın.

Doğrudur. Aşkın zamanı, aşkın mekanı olmaz. Şuna aşık olayım diyerek aşık olunmaz. Bu yüzden de aşk savunmasızdır.

Yine aşkın anlamı da kişiden kişiye göre değişebilir.

Eğer, aşk ne diye sorarsanız, evrensel çekim yasası iyi bir mecazdır buna.

Nasıl kütleler uzayda birbirlerine göre ters, ağırlıklarına göre doğru orantılı olarak birbirlerini çekiyorlarsa, kadın/erkek birbirini öyle çeker.

Aşk, duygu şiddetinin en yoğun olduğu dönemdir.

Bu yüzden de, aşk denetlenemez. O zaman insan onun tutsağı olur. Ya da buna bir tutku diyelim. Tutku insana zarar verir. Bu nedenle, aşkta bile insanın duygu eğitiminden geçmesi gerekir.

Engellilerle ilgili olarak şunları söyleyebilirim.

Toplumda engelliler ikinci sınıf varlıklar olarak görüldüğü için “ engellilere aşık olunmaz” gibi bir önyargı var. Çünkü, her kavramın içi boşaltıldığı gibi aşk kavramının da içi boşaltılmış. Günümüzde aşk en çok cinsellik olarak algılanıyor. Bunda şaşıracak bir şey yok tabii. İnsanlığın soyunun sürmesi için bedenin arzulanması çok doğal. Ancak, aşkta yalnızca cinselliği temel aldığımızda günümüzdeki niteliksiz birliktelikler ortaya çıkıyor. Çünkü, hazza dayalı birliktelikler, ansaldır. Ona ulaştığınızda o birlikteliğin değeri zamanla yitiyor.

Aşk, bu yüzden ruhların ya da belleklerin birleşmesidir bana göre.

Engelliler, bedenlerindeki bir eksiklik ya da bozukluktan dolayı güzel olmayan olarak değerlendiriliyor bu toplumda. Onun içinde aşık olunamaz, sevilemez kategorisine indirgeniyor. Engelliler aşık olamaz diye bir şey yok. Ama engellilere aşık olunamaz önyargısı var toplumda.

Benim ayağım topal diye, benim belim kambur diye ya da kekemeyim diye beni sevmeyen sevmesin. Beni güzel olduğum için bir erkek beğeniyorsa beğenmesin. Ben ben olduğum için sevilmek ve sevmek isterim.

Çünkü, sevmek onaylamaktır.

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya kendimizi kandırmanın bir yararı yok. kardeşim. engelliysen SEVGİ SENİN NEYİNE .bu bir gerçektir bundan kaçış yok.bence kabullenmek dahaiyi en azından saçma sapan imkansız aşkların peşine düşmeyiz. ne yapmalıyız. eger sonradan engelliysek o zaman kadar ki yaşadıklarımızla teselli olacagız. doguştansa engelimiz kader deyip geçecegiz. saf olmayın bence .engelliysen hayata yenik başlıyorsun

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar gercekci olalaım kendimden bahsedeyim kız arkadaslarım oluyo gercekten sevidigim 1 kız var sen ayaga kalkmadan ailem sana vermez dıyo oda ailesini gecemiyo n yapmalıyım si düsünün omurlik felçlisiyim n yapayım

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAh askına engelliler Yanı bızler ınsan degıLmıyız? Neden asık olmayalım olmayacagız yada?? Engellıler aşık olamaz dıye bı doğaüstü olay durum mu var?Ben aşığım hemde deLı gıbı (: ne yani... gereksız bir konu bence..

Üye
    pınar ve özgür Avatarı

Son Giriş
    23.02-2011
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şafak yıldızı aynı konudan bende müzdaribim bana yardım et

Üye
    monalisa Avatarı

Son Giriş
    14.01-2016
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bir arkadaşımız demiş ki:

doguştansa engelimiz kader deyip geçecegiz. saf olmayın bence .engelliysen hayata yenik başlıyorsun
    Şimdi engelliyiz diye sevmeye, sevilmeye hakkımız yok mu? Sevmek ya da sevilmek neden olanaksız olsun? Eğer, siz engelliliğinizi bir kalkan olarak kullanıyorsanız, benim kaderim bu diyerek edilgin davranıyorsanız, kendinizi en alta koyarak kendi kendinizi kategorize etmiyor musunuz? Neden kendi koşullarınızı kendiniz yaratmaya çalışmıyorsunuz?

Yine başka bir arkadaş demiş ki:

arkadaslar gercekci olalaım kendimden bahsedeyim kız arkadaslarım oluyo gercekten sevidigim 1 kız var sen ayaga kalkmadan ailem sana vermez dıyo oda ailesini gecemiyo n yapmalıyım si düsünün omurlik felçlisiyim n yapayım

Biz de zaten gerçeklerden söz ediyoruz Şafak Yıldızı. Evet, toplumda engelliye kız verilmez diye bir bakış açısı var. Ama ister sevgi deyin. İster aşk deyin. Aşk, zaten mücadele etmektir. Aşk, direnmektir. Eğer, sevgiliniz sizi seviyorsa, ailesine başkaldırır, onlarla mücadele eder. Kendi doğrularını savunur. Onları razı etmeye çabalar. Hemen pes etmez. Tabii ki, insanın ailesiyle çatışması zor bir durum. Bunu yadsımıyorum. Ama, mücadele etmeden de hiçbir hak alınmıyor. Ağlamayan çocuğa meme vermiyorlar.

Benim de eşim engelli. Babamı eşimle ilk tanıştırdığımda babam, eşimi görünce gözleri yerinden fırlayacak gibi oldu. Ufacık tefecik bir adam. Nasıl bir aile reisi olurdu ki! Sonra onu tanıdı. Tanıdıkça sevdi. Onun yaptığı işleri görünce, diğer erkeklerden farklı olmadığını anladı. Bu arada babamı engelli çiftlerle tanıştırdım. Evimize davet ettim. Onların yaşamını görünce, birbirlerine kenetlendiğini görünce, o sert adam gitti. Yerine bambaşka bir adam geldi. “Ben sana güveniyorum “ dedi. Sonunda razı oldu.

İnsan bir şeye inandıktan sonra, herşeyin sonu gelir. Asla pes etmeyin diyorum ben.

Cesar demiş ki:

ALLAh askına engelliler Yanı bızler ınsan degıLmıyız? Neden asık olmayalım olmayacagız yada?? Engellıler aşık olamaz dıye bı doğaüstü olay durum mu var?Ben aşığım hemde deLı gıbı (: ne yani... gereksız bir konu bence..
    Ne güzel... Aşığımmmm diyorrrrr.... Deli gibi diyorrrrrr.... İşte bu.... Sevmenin ve sevilmenin tadını duyumsamak herşeye değer... Sizi tebrik ediyorum.

Üye
    dört mevsim Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk'ta sağlamlar için yaratılmış bir büyümü.o zaman ben bu sitede hiç bir bayana aşık olamayacağım hiç bir bayanda bana ne kötü.çünki sevebilmem için ayaklarımın yere sağlam basması gerekir ya da kulaklarımın işitmesi , gözlerimin görmesi, ellerimin tutması.Boşversene kalp atsın dursun kendince.o olmadan da sevebilirim sağlam uvuzlarımla.
    Şems-i Tebrizi'nin 40. kuralını yazmak isterim buraya.der ki Şems-i;

Aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır.
    Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım mecazi mi, yoksa dünyevi, semavi ya da cismani mi diye sorma!
    Ayrımlar ayrımları doğurur.
    AŞK'ın ise hiç bir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.
    Başlı başına bir dünyadır aşk.
    Ya tam ortasındasındır merkezinde, ya da dışındasındır hasretinde.

Üye
    Suskun 26 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Monalisa arkadaşın konulara daha hakim ve yerinde cevaplar verdiğiini gördüm. Evet kendimizi sağlıklı insanlardan farklı, her yönden aşağı düşünerek duygularımıza yeteneklerimize zincir vuruyoruz ve kadegorize ediyoruz.
    Ben kendimi engelli olarak görmedim ve hep benim sizlerden bir farkım olmadığını çevremdekilere sezdirmeye çalışıyorum, önyargıları kısmen de olsa yıkabiliyorum, geleneklere bağlı kendini yetiştirememiş insanlara bunu kabul ettirmek daha zor.

Ve ben kültürümle, özgür ve mantıklı düşüncemle bana olan bakış açılarını değiştiriyorum acaba engelli aşık olmaz diye düşünenlere soruyorum sizler ne gibi mücadeleler de bulundunuz, kader deyip üzüleceğinize bende varım dediniz mi?

Son olarak şunu söyleyeyim
    Bizi hayata bağlayan, mutluluk veren, mücadele etmemiz gerektiğini bizlere öğreten aşktır ve bizi tetikleyen durduğunda ölecekmiş hissi veren hep aşkın gücüdür.
    O yüzden mutlu olacağıma inandığımız değerler için mücadele edelim

Aşka bulaşan gönül uslanır mı hiç????????

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar mantıklı 1 cvp beklıyorum sizce kaldırımlar bize dert deilde gidip gelme gezme gibi 1 lüksümüz yok bnc asık olabilirsin ama buluşma saati basladıkça bizleri stres sarar yok idrarınmı geleçek sohbetin ortasında yok kim geleçek gidebileçekmisin yok snl gelen bekleyeckmi yok suratmı asacak daha nl r nlr

Üye
    tsm Avatarı

Son Giriş
    19.07-2016
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelliyim ve engelli olmayan harika bir sevgilim var ki ben onu çok seviyorum.mücadele edilinirse ki ediyoruz edeceğizde herşey çok güzel bir şekilde yaşanabiliniyor.bizlerinde insan olduğu hiç bir zaman unutulunmamalıdır.bence korkularla yüzleşecek ve mücadele edeceksin.şuan ailesi karşı geliyor ama elbette bu sorunuda yeneceğiz.sevgilimin adı pınar ve o benden çok yazıyor bu sitenin konularına.teşekkürler arkadaşlar.pınarım seni çok seviyorum

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

n mutlu size ama bazen gönül cenneti istiyo ama günahlar el vermiyo n yapalım dedigim gibi 15 sene önce dedim kaderde varsa cekmek boşadır tepinmek

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk yaramaz bir çocuk gibidir. Nerde ne zaman ne yapacağı bilinmez.
    Bırak engelliyi ne kral dinlemiştir ne taht ne baht.

Aşk çarptığı zaman değil bittiği zaman can yakar.

Üye
    pınar ve özgür Avatarı

Son Giriş
    23.02-2011
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tsm;
    İşte aşk bu..... inanmak istemeyen arkadaşlar aşık olmaktan korkmayın bence sizin karşınıza daha çıkmamış sanırım ondan konuşuyorsunuz sizede hak veriyorum.....

Sayfa 2 / 20 İlkİlk 12345612 ... SonSon

Başlığın Etiketleri