Sayfa 16 / 20 İlkİlk ... 6121314151617181920 SonSon
Toplam 292 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Cümlemizi İnşallah

Üye
    musti_ken Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    12.11-2012
    Saat
    08:13
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok acayip bir başlık bu gerçekleri yansıtmıyor gerçek aşkı 10 insandan yalnızca 1 kişi keşfedebilir aşk bir sırdır çoğu insan tabi güzelliği aşk olarak nitelendirir ama bu değildir aşk özde gizlidir arkadaşlar tıpkı elmanın çekirdeği gibi bizler elmayı yer çekirdeğini atarız halbuki çekirdek onun özüdür elma kurtlarına dikkat edin elmanın hep çekirdeğini yerler bilirlerki vitamini tadı özü ordadır ama bizler bunu fark bile edemeyiz kısacası işte aşk o elmadaki kurt olabilmektir yani özü farkedebilmek özü seve bilirsek o öz kalp insanın yaratılışı doğası işte ozaman aşık olduk demek tir bunun dışındaki insan üzerindeki duygularımız nefsi ve tabi aldatmacadır tıpkı dünyanın fani olduğu gibi bu güzellik alımda fanidireskimeyen şey özdür kalptir bunu kaşfadebilenler yalnızca onlar aşık olabilirler yoksa aşk sınırlayıcı değildir engelliliklede uzaktan yakından alakası dahi yoktur emin olun bunu engelli olduğuna mal edenler sadece kendine olan güvenini yitirmiştir.

Üye
    hükümsüz_hayatlar Avatarı

Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    21:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"engelli aşık olmaz" kesin hükmünü yıkan aşkı versin sana Allah. İnşallah

Üye
    fatolist Avatarı

Gerçek Adı
    fatolist
    Son Giriş
    20.09-2012
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    Kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar önemli olan şey toplumdan kendinizi toplumdan soyutlamamak bu çok önemli,bende engelliyim benimde umutlarımın kırıldığı bi çok konu oldu bu bizleri yıldırmamalı,aşka gelince 5 yıldır sevdiğim bir insan var ve 2 yıllık evliyiz o engelli değil,demek istediğim hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmamak .. bu çok önemli.

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Konu başlığı engelliler yerine "parazitler" olarak değişirse konuyu açan arkadaşa katılabilirim.

Parazitler aşık olabilirmi? bilmiyorum Tek hücreli canlıların psikolojisine dair okuma yapmadım.

engelli bir insan aşık olurmu? bu sorunun cevabı "en az engelli ya da engelsiz her insan gibi evet".

uzun lafın kısası, drama kraliçeliği merakınız yüzünden birgün "Sosyal Darwinist" olacağım.

Üye
    cevdet.ozcubukcu Avatarı

Gerçek Adı
    Cevdet Özçubukçu
    Son Giriş
    01.09-2017
    Saat
    11:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

'' Lise sıralarında başlayan güzel bir ilişkim var. 5 yıldan fazla oldu beraberiz. Bu kadar detayın hiç bir önemi yok. Demek istediğim , sadece akışına bırakın ve kısmetse olacaktır. ''

Üye
    danyal Avatarı

Gerçek Adı
    tülay
    Son Giriş
    08.12-2012
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konuyla alakalı ,bende bi olay anlatayım;geçenler tesadüf FOx tvde su gibi evlendiren proğrama bakıyordum,bilgisayar mühendisi sempatik ,hoş bir çocuğa ,bi genç kız ,ev kızı .anne ve ninesine bakıyor muş,talip oldu .
    ama kız çok tatlı ,hani çok güzel güzel bile sayılır... ,bunlar konuşmaya başladı;erkek( bilmiyorum hangi hastalık.) zor konuşuyor,nasıl desem lafı zor çeviriyor yani normal birinin 4,de 5de bir hızında anca....,kız onca talip olmasına rağmen ;zar zor da olsa adamın söylediği anca ;sosyal aktiviteden ,sinemada ,tiyatrodan haber veriyor ,vede yok illada kalbimin atacağı aşk arıyorum ! diyor
    ya kız anne ye bakıyor,varı yoğu evi.....sen istersen ,senin yanında görecek kız bütün bu saydıklarını...
    sunucu bile kendini yiyor," ayol daha ne istiyorsun,illaki şunu bunu isterim diyen birimi olsun " diye

şööyle durdum düşündümde ,insanın kendini bilmesi çok büyük erdemlik ,yani her konuda ....

Üye
    muhtocan Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    04.12-2013
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    ağrı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O bir engelliydi ama yüreği sevgi doluydu
    Oyemyeşil gözleri dünyayı hiç görmüyordu
    Sonunda oda kendi gibi engelli olan birine aşık oldu
    O engelliydi ama herkesten daha gerçek ve yürekten sevdi

Onun Aşkıda sevgiside çok özeldi ve bambaşkaydı
    İkisi bir olup aşkları ve inançlarıyla engelleri aştılar
    Birlikte sevgi dolu sımsıcak bir yuva kurdular
    Engellere rağmen sağlılı insanlardan daha çok mutlu oldular

İşte sevgi işte aşk hepsi onlarda
    İhanet yoktu onların tertemiz dünyasında
    Her zaman mutluydular hep yanyana
    Onların o büyük aşkı engelleri çoktan aştı

Birliklte son nefeslerine kadar sevdiler birbirlerini
    Ayırt etmeyi başardılar onlar gerçek aşkı sevgiyi
    Birlikte son nefeslerini verdiklerin de bile
    Onlar mutlu öldüler delicesine seve seve

bence bu şiir en güzel cevaptır engelli aşık olamaz diyenlere...

Üye
    sevginur Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

aşk kalp ile yaşanan bişiy değilmiydi

Üye
    musti_ken Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    12.11-2012
    Saat
    08:13
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevginur;
    Aynen sevgi nur benim yorumda anlattığım gibi

Üye
    ahmetsemrali Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet filiz
    Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    karadeniz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aşk iki kişilik bir deliliktir.delilikte bir engel durumu olduğu için ewet engelli birisi rahatlıkla aşık olabilir.hatta engelsiz biride bir engelliye aşık olbilir.ne varki bunda.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

engelli aşık olamaz hele geçmişinde başarısızlıklar doluysa doğal olarak hem evlilik hem iş hayatı açısından sevmek haram kim ne derse desin...

Üye
    mooncam Avatarı

Gerçek Adı
    Ayça
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli aşık olmaz...yazısını ağzım açık bir şekilde hayretler içinde okudum.

Ne yani?Ne lafı eveleyip geveliyoruz ki "engelli aşık olamaz" bu mudur yani?

Tüm bu zihniyetteki insanlara sesleniyorum o zaman sizin aşklarınız da gelip geçici olmaya mahkum ya da tüm aşklarınız yalan.Aşk bir histir bu histe kalple hissedilir.Nedir bu ayrım?Engelli az aşık olsun çok olmasın ya da hiiç olmasın.Beden anlamında eşit şarlarda olmayabilir engelliler ama zihinsel bir engel yok ise her insan duygu boyutun da eşittir.

Bu zihniyette ki insanlar "ben yüreksizim" demiyor,diyemiyor "engelli" ya hemen olayı üstüne atıyor.Engellini aleyhine kullanıyor.

Engelliler gel git falan yaşamıyor aksine onlar ne istediklerini en iyi bilen insanlar çünkü engelli dediğimiz insan hayatın GERÇEK yüzünü görmüş,gerçek mutluluğun ne olduğunu öğrenmiş saçma sapan hevesler peşinde koşmayan,verdikleri mücadalelerden dolayı kolay pes etmeyen insanlardır.

Bence aynayı biraz kendnize çevirme vakti geldi."Engelli" diye herşeye sınırlama getirmek kolay.Bir kendinize bakın bakalım...Hiçbir engelli kendi engellinden şikayetçi değil aslında,onlar zaten bu gerçekle yaşamayı öğrenmiş yaşam tarzlarını o yönde kurmuş onlara sıkıntı yaşatan bu zihniyetler işte.

Engelliler aşk konusunda emin olun daha yürekli.Çünkü kolaycı değiller.Bir engelli ile birlikte olmak bence gurur kaynağı bile olmalı.Böylesine güçlü hayata tutunabilen özgüveni gelişmiş insanlarla olmak bence ayrıcalık bile olabilir.Aklı olan bundan kendine birşeyler bile katabilir ama dürsüt olalım ambalaj önemli olan....Hatun muhteşem fiziğe sahipse ne yapılır edilir bir şekilde olunur.

Geçin arkadaşım bu kabuğa hayranlığı...Ne kadar yakışıklı olursanız olun ne kadar dünya güzeli olursanız olun.Bir kaynar su dökülmesiyle ne yakısıklılgınız kalır ne de güzelliğiniz.Bakın şafak pavey...Yardım götürmeye giderken bacakları gitti.Benim yakın bir tanıdğım evli barklıydı düzenli bir aile hayatı ve iş hayatı vardı.5 sene önce bir rahatsızlık geçirdi 40 ından sonra tekerlekli sandalye'ye mahkum oldu.Ne oldum değil,ne olacağım demeli...

Yazdıklarım sert gelmiş olabilir ama engelli insanların sanki başka bir türlermiş gibi ayrımcılık görmesine tahammülüm yok.Onlar başka bir gezegenden 3. 4. bir tür olarak gelmedi.

Engelli aşıkta olabilir,sevebilir de yeri gelir cinselliğini de yaşar ama öyle ama böyle.Bence biraz aynaya sağlıklı insanlar bakmalı.

Sürç-i lisan ettiysek affola...

Sevgilerimle...
    Ayça

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

başlığı savunmuyorum, ebnim düşüncem şudur ki ''eger bir insan beni engelim yüzünden sevmiyorsa ben allahın şanslı kuluyum cünkü eger normal olsaydım ve bir kaza geçirseydim o zaman giderdi, engelli bir çocuğumuz olsaydı o zaman giderdi.. sonradan gideceğine hiç gelmesin daha iyi''
    aşk da kıstaslar alınırmı? düşünmedim..
    ancak sırf boya posa bakmak benim gözümde aşk değil hormon veya duygu siz ne derseniz onları bastırmak.
    Elektrik mühendisliği öğrencisi olarak ilk derste aşkın tanımını aldık
    insanların vücudu elektrik yüklüdür tıpkı yürüyen aküler gibiyiz, kas hareketleri duygular herşey bu elektrikle ilgilidir, birgün biri çıkar elektriğiniz aynı frekansta titreşir işte o zaman mideniz kasılır kalbiniz sıkışır, sorun sizde değildir elektrik elekriğe kapılmıştır.
    engelin elektriğe engel olamıycağını düşünüyorum.

Üye
    danyal Avatarı

Gerçek Adı
    tülay
    Son Giriş
    08.12-2012
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yaa demek öyleydi.....
    ben hep bu fen ve sayısal alanına hastayadım,4 yıl oğlumu zorumla say alaında tutmaya çalıştım çünkü
    " bak ki bu alem bi temaaşaa-gâh imiş"
    işte en iyi bu fen bilimleri ile olur düşüncesindeyim ....,ama oğlum gitti EA alnından ygs,lys ye girdi

Sayfa 16 / 20 İlkİlk ... 6121314151617181920 SonSon

Başlığın Etiketleri