Sayfa 11 / 20 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon
Toplam 292 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Love Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    9772EU;
    bazen iki kişi de engelli olur da aileler yine istemez

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yok yok kaçmasanda pat diye seviyorum desende faydası olmuyor Minerva bacım.. Endişelerin korkuların önüne geçilemiyor çoğu kez.. Ben bu tür bir meselede karşı taraf adınada karar alınmasına sinir oluyorum..

Mesela..

Benden daha iyilerini hak ediyor
    Benimlemi uğraşacak
    Ailesi ile ters düşmesin amman düzeni bozulmasın..
    vs.vs.vs.

Her iki tarafın kendine göre 'acaba'larıda oluyor tabi.. Galiba gerekli olan tek şey "Cesaret ve istek" gerisi yalaan yalaaan!.. Çok da istekli olmayınca bahaneleri de olabiliyor bunlar insanların.. Hikayesinden hikayesine kişisinden kişisine göre değişir tabi o ayrı konu.

Mucize beklemeye hayatı ertelemeye devam.. Armut piş ağzıma düş hesabı..

Üye
    9772EU Avatarı

Son Giriş
    10.07-2010
    Saat
    13:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne istiyorlar bilmiyorum engel doğuştan da olabilir sonradanda. Kimsenin yarına bir garantisi yok. Ama herkes günü kurtarıyor. Ben kanserden kurtuldum neymiş ya, kızım biz seni bu kadar zaman geleceği ne olacağı biriyle birlikte ol diyemi okuttuk büyüttük. Beddua etmiyorum sadece acıyorum. 22 yaşıma kadar bende sağlıklıydım bir problemim yoktu. Sonra bir sabah uyandığımda hayatım değişmiş. 23 yaşına girdiğim sabah. Şükür bu sınavı atlattık. Ama izlerini hayatımın her alanında yaşamaya devam ediyorum. Şimdi loveriver ne yapmak lazım engelli sağlıklı olmuyo_? engelli engelli olmuyo_? ne yapmak lazım dışardan hayatın nasıl akıp geçtiğini izlemek mi_?

Üye
    yorgun_77 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    24.07-2010
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

insanoglu dünyaya tek gelmistir ..vede giderkende tek gidecektir..ondanki bazı kararlarda radikal bireysel kararlar alıpda yasamak var ..yada cevrenin bakıs acısına göre yasamak var..bu cok ince bir cizgi ya kendim deipde istedigini yasayıp toplumun sacma sapan yorumlarına kulak tıkıyacaksınız yada dieceksiniz bu bizim kaderimiz aman toplum laf demesin diee hayatı bir seyirci gibi izliyiyeceksiniz baska alternatif yok ne yazıkki secenekler bu kadar...

Üye
    yorgun_77 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    24.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek hanım baya güzel analizli hayatı gözlemleyipde bir yazı yazmıssınız...aşk tüm kalbi bedeni ruhu olan canlılara verilmis bir özelikdir..bir anne kaplan vede erkek kaplan yavruları oldukdan sonra haftalarca basından ayrılmazlar koruma icgüdüsü saygı sevgi gibi bir durus sergilerler..bu durumu insanlar icin tartısmak bile aslında cok sacma gibi cünkü insanoglu en duygusal ögelere sahip canlılardır...ama suan tüm dünyada vede tr de olan insanların bakısı bizi suan ki bu yorumlara itior..ben bu yasıma kadar bir cok engelsiz bayanlan cıktım benim yüzde 40 sol ayakda engelim var...vede iliskilerde agır basan dümeni elinde tutan ben oldum yada olmaya calıstım cünkü erkegin görevi hem bayanı sahiplenmek korumak hemde ona birileri birsey demeden siper olup sertce karsılarında durabilmektir o yüzden ben iliskilerimde tek bir sorun yasamadım tabiki ic dünyamda gel gitlerim oldu ..ama askların hepsinde zaten sorunlar gel gitler var oluo engelsiz iki bireyin askı süper mi gidio acaba size soruyorum..?

Üye
    lara belen Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bakın arkadaşlar ben birini seviyorum ama ailem bilmiyor çok seviyorum hemde oda seviyor beni her şeyimle kabul ediyor ama der ki ailen seni bana vermez kalem ablayada bas ettim gelicek isticekti ama kac defa bıraktı geri döndü ama çok seviyor kendisi alevi yiye ablamada anlattımm ablam evli dedi i bize uymaz o ne demek biz seviyoruz dedim beni amalıyatta ettiricek ti avustulıyada hemde ya babamı aradı

Üye
    Love Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

inşallah sen sevdiğine kavuşursun. ama ikinizin de herşeyden çok birbirinizi istemeniz lazım bunu biliyorum.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Melek abla son yazmış olduğun yazının ilk yarısındaki tespitlerinle iligili bir kaç şey söylemek istiyorum.Engelliler zorlandığımız durumlarda engelimiz aklımıza geliyor en önemli mazeret olarak bunu ortaya sürebiliyoruz ama diğer durumlarda siyaset,din,ırk,spor vs. konularını tartışırken herkes gibi (engelli-engelsiz)ayırt etmeden kişisel düşüncelerimizi ortaya koyuyor farklılıklara tahammülümüz yoksa saygısızca yok eğer farklılıklara tahammül gücümüz varsa saygılı bir şekilde eleştiri yapabiliyoruz olayları,kişileri yargılıyor veya yargılamıyoruz...Fakat konu Aşk olunca çok da bireysel olamıyoruz fakat az da olsa istisnalarda var onlar bunu başarıyor ama nasıl her iki tarafta önce kendi engellerini tespit edip mücadele etmeyi göze alıyor sonrada ailesinin,toplumun önyargılarına karşı savaşacak gücü kendilerinde bulabiliyorlarsa
    Çok engelli bir denklem gibi Aşk gerçekten çözüpte doğru sonucu bulabilene Aşk olsun diyorum
    Not:Melek abla ben hala youtube izleyemiyorum o yüzden ne eklediğini söylersen başka bir yerden izlemek isterim

Askıda Üyelik
    restless Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    biyer
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

minerva;

aynen katılıyorum, mükemmel anlatmışsın. (bana göre)

Üye
    hakansakinci Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Bu yazdıkların tamamen safsatadan ibaret arkadaşım,sevmek sevilmek aşık olmak tamamen insani bir duygu.ister engelli olsun ister sdağlam olsun hiç kimse bu kişi bana yardım etti bende ona aşık olayım diye düşünmez.Nedense konu engelliler olunca akla olmadık şeyler geliyor ve tıpkı snin yazında olduğu gibi insanı saçma yazılar yazmaya itebiliyor.

burda açılan konularda gorüyoruz okuyoruz engellı olmasına rağmen arkadsşlar bazen benım engelim şu şuu diye yazıp altınada aşırı engeli olmasın diye dipnot yazmayıda ihmal etmiyolar.

eeee engelli oldup her türlü zorluğu yaşadığı halde bıle aşırı engelli istemeyen sizler nasıl olurda normal vatandaşlardan aşk bekliyosunuz o zmanda engeli olmayanlar ben engelliye bakmam diyip çıksınlar kenara yok böle bişey.

bencilik etmeyin

kimin ne zaman ne olcağı belli değil adam olamadıktan sonra engelli olmuş olmmaış önemli değilki

kendi adıma sölüyorum engellilerde aşık olur eğer gerçek niyet aşksa mutluluksa

aynı şekilde bir engellide pek ala sevilir

kişilik meselesi

Üye
    kalpsizsevgilim Avatarı

Gerçek Adı
    kalpsizsevgilim
    Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engeli ASKIN kitabını yazar ..
    engel olanlara celme takar
    kiz isterse nikahta yapar ??
    kizi alır DAGLARA kacar

Üye
    naniko_850 Avatarı

Son Giriş
    08.06-2010
    Saat
    18:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pınar ve özgür;
    ya sizce nasil oracak bu işler

bu işer bence yanliş bana göre herşey gencler daha iyi bilir

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

11 sayfayı baştan sona okudum , epey dağıldım En başa dönüp Spastik (Oğuz) 'in anlatmak istediğine odaklanmak istiyorum.

" Engelli yaşamında tercihlere ya da tarzlara fazlasıyla yer yok. Önemli olan esas payda “fayda” gerçeği. Fayda sağlayan daha fazla yardımcı olan beklemediği bir anda destek bulan kısacası yaşamını daha fazla kolay hale getirebilecek kişiye duyulan bir arzu denilebilir belki hissedilen heyecana… "

Demiş arkadaşımız ... Bir psikolog gözüyle realist bir yaklaşımda bulunmuş , kalbim ne kadar da tersini söylese , gözlemlediklerimiz ve yaşadıklarımız doğruluyor çoğunlukla bu yaklaşımı

Engellinin aşkı , gündelik ihtiyaçlarını karşılayabilenedir , yapamadıklarını yapabilenedir, tekerlekli sandalyesini itebilenedir, banyosunu yaptırabilenedir , büyük abdestini tuvalete dökebilenedir! Dışarıda “refakatçılık” görevini başarıyla üstlenebilenedir.

Engelinin aşkı , üreme ihtiyacını layıkıyla karşılayabilecek yeterliliğe sahip olanadır . Engelinin kıymetli spermleri , neslinin bakımını sağlıkla sürdürebilen , çocuğu geceleri ateşlendiğinde kucağına alıp hastaneye taşıyabilen içindir.

Engellinin aşkı , “bakın sağlamlarla nasıl aşk yaşıyorum” şeklinde başkalarına hava atıp egosunu yükseltebilenedir. Show’unu tamamlamasına zemin hazırlayabilenedir.

Engelinin başka bir engelliye aşkı seçeneği olmadığından , ama karşısına sağlıklı bir birey çıkıp ışık yakana kadardır !

Örneklemeler çoğaltılabilir ... Hücrelerine "çıkarcılık" sinmiş bütün engelliler için aşk böyledir evet , ama ben olmayanları da tanıyorum ne yalan söyleyim Gerçek aşkı yakalayabilen o kadar az şanslı kesim var ki , bu engelliler için de engelsizler için de öyle. Gerçek aşk çok zor bulunabilen bir değer. Hepinizin samimi duygularla aşk yaşamanız temennisi ile…

Üye
    yorgun_77 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    24.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet sema hanım ...yazınızı okudumda sizin bakıs acınızda oyundan uzak gercekler ..cünkü hayat cidden gercek...ne kadar tozpembe polyanacılık oynanmak istensede ansızın soguk bir rüzgarda sert bir şamar atıp uyandırır insanı...aslında bu konunun özeti evet engelli askı olur ama devamında karsılık görürmü yada ilişkisi eziklik icinde deilde ne kadar esit sartlarda askı yasayabilinir ...

Sayfa 11 / 20 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon

Başlığın Etiketleri