Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tunanan Avatarı

Son Giriş
    20.12-2008
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    HERKESE MRHABA ÖNCELIKLE ASLINDA ENGELLI OLMAYI HIC DUSUNMEMISTIM TAKI O ANA KADAR ENGELLI OLMAK BELKI HAYATI DOYASIYA YASAMAMAK DEGIL, AMA BIDE DOGUDA BURDA BİTLİSTE ENGELLİ OLMAK VAR
    NASIL DERSENIZ, DIS DUNYADAN KAPILARINIZIN KAPANDIGI 5-6 AY KAR ALTINDA KALMAK GIBI HASTALADIGINDA HASTANEYA ULASIM OLAMDIGINDAN GIDEMEMEK GIBI, OKULARA GIDEMEMK GIBI, BI YERDEN BIYER GITMEK ICIN ULASIM ARACLARININ OLMAMASI GIBI, Bİ İŞ IMKANININ OLMAMASI, DAHA DOGRUSU SAGLAM BI INSANIN İŞİ OLMAMASI GIBI, BI FABRIKANIN OLMAMASI İNSANLARIN FAKIRLIK ICINDE YASAMASI
    YANI DEMEM O KI, GODUGUM BAZEN TANISTIGIM ENGELLI INSANLAR VAR, NE KADAR SANSLI OLDUKLARINI BILMEDEN KONUSMALARI BI DE ONLARIN BURDA YASAMAK VARDI

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Engelli olmak zor, Doğu ve Karadeniz gibi olanakları kısıtlı olan yerlerde engelli olmak ise çooook daha zor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

yeditepe
    Misafir Üye
    yeditepe Avatarı

Evet bu konuda haklısın tunanan. Dogunun şartları daha zor .
    Bitlis'te Allah bilir ne anılarınız vardır...

Üye
    zeynepdalbasti Avatarı

Son Giriş
    12.04-2006
    Saat
    09:45
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet doğu kadareniz bölgesinde yaşıyoruz brakın şartların zorluğunu insanların beyinlerinin küçüklüğü dahada zor, onları aşmak ondan da zor

IŞIK
    Misafir Üye
    IŞIK Avatarı

Gördükçe doğudaki şartları büyükşehirlerde ne kadar şanslı olduğumuzu anlıyorum. İstanbulda bir engelli iş beğenmiyor, burun kıvırıyor. Kendi işimi kendim belirlerim edasıyla insan kaynakları yöneticisinin karşısına dikilip ben gece mesaisine kalamam diyor. İşe gitmediğinde iş yerini arama nezaketinde bile bulunmayan engelliler bile var. Nasıl olsa işten çıkartıldığında iş kura gitse koca bir liste veriyorlar. Engelli arayan şirketlerin listesini. Biri gidiyor ben engelli arayan bankaların listesini istiyorum diyor ve alıyor.

Oysa ki Anatolia daki engellinin böyle bir şansı yok.

Bunlar önemli ama daha da önemlisi kendini engelli hissetmemek var bir şehirde. Her an engelli olduğu gıcıklığına sanki hissettirmek var başka bir şehirde.

İstanbuldan 17 saat uzakta, doğuda bir ildeyim Elazığ'da

Hangi caddeden hangi sokaktan geçersen geç. Mutlaka gözlerini sana sabitlemiş insanlar var. Bazen kulağına tuhaf tuhaf seslerde gelebilir.
    -Aaaa... ikiside sakat :shock:
    -Yazıııık :x
    - :shock: :shock: :shock:

Üye
    naska Avatarı

Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Petrol Kentli..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında deil doğuda ..türkiyenin veya dünyanın neresinde olursan ol...ekonomik özgürlük denilen bir şey varya....işte o .. :arrow: engelinin ekonomik özgürlüğü oldumu..yaşamanın hiç bir zorluğu yoktur..yüzde % desek doğru olmaz yine de yüksek oranda etkili olur diye düşünüyorum...ama unutulmamalıdır ki...her şeye rağmen hayat yaşamaya değer..

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelliliğin doğusu batısı yok ekomomik, ulaşım, ihtistam,eğitim ve engelli arkadaşlarım yaşayacakları ortamlar kısıtlı tabiki buda bütün insanlar için geçerlı büyük şehirlerdeki yaşam koşullariyla gelişmemiş şehirdeki yaşam koşulları bir değil ama bu kervan böyle devam edecekse Allah'a şükredıp herşeyi kabullenıp elimizden geldiği kadar en güzelini yaşamaya çalışmalıyız.

IŞIK
    Misafir Üye
    IŞIK Avatarı

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Hasan DURMUŞ
    Engelliliğin doğusu batısı yok ekomomik, ulaşım, ihtistam,eğitim ve engelli arkadaşlarım yaşayacakları ortamlar kısıtlı tabiki buda bütün insanlar için geçerlı büyük şehirlerdeki yaşam koşullariyla gelişmemiş şehirdeki yaşam koşulları bir değil ama bu kervan böyle devam edecekse Allah'a şükredıp herşeyi kabullenıp elimizden geldiği kadar en güzelini yaşamaya çalışmalıyız.
    Burada allaha şükretmeyen yok birde doğulu engelli batılı engelli diye kimse ayırım yapmadı. Bölgelerin engellilere getirdiği zorluk ve kolaylıklar konuşuluyor.

örneğin Tarabzondaki bir engelli canı sıkılınca Uzun Sokağa gidebilir orada da canı sıkılabilirse gidecek başka bir yeri yok ama Ankarada Tunalıdan sıkıldın bahçeliye git, bahçeli sana uygun değil kızılaya git, olmazsa ulusa

ama ankaradaki kadar trabzondaki şanslı değil mardindekinin şansıda trabzonluya göre daha kısıtlıdır

umarım anlatabildim

Üye
    shaan Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    02.08-2010
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

insanların sorunu sanırım şükretmemek,bişey istiyorlar o istedikleri şeyi elde ediyorlar,sonra daha büyük bişey istiyorlar,elbetteki istiyecekler hakları ama o elde ettiklerii şeyi sindirmeden daha büyük bişey istemek nankörlükten başka bişey değil bence

Üye
    gulpembe Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her Yörenin her Bölgenin ayrı ayrı zorlukları vardır. Örneğin Doğuda Sanayileşme yok İş imkanları kısıtlı İşsiz insan sayısı oldukça fazla Sosyal Yaşam yok denilecek kadar az tüm bu olumsuzluklara ramen iyi yönleri de bulunmaktadır Örnegin İşe gitmek için Sabah Namazında kalkıp yola koyulmazsınız iki üç araba değiştirme Tırafiğe takılma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. nebileyim zamanınızın çoğu yollarda geçmez , Ev Kiralarınız Dolar veya Euro üzerinden olmaz , Maaşınızın yarısından fazlası Kiraya gitmez , 150 160 metre karelik Lüks bir evin kirası 250 300 milyonu geçmez . yani demek istediğim Doğunun olumsuzluklarına karşın , maddi ve manevi yönden Hayatı kolaylaştırıcı Güzel yönleride . bulunmaktadır

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:04
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence doğu belki iş olanakları veya yaşam koşulları bakımından iyi değil ama insanları engelliye daha fazla yardım çabası gösteriyor...(belki acıdığından belki şefkatten...belki de bana öyle geliyor....)