Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seckinselect Avatarı

Son Giriş
    31.01-2009
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kadıköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tam 25 sene önce bir trafik kazası geçirdim. ayak bileğimde deformasyon oluştu. kaza sonrası 6 ay yatarak tedavi oldum ve 6 ay gibi bir süre de bastonlarla yürümeye çalıştım. ve ayağımda hareket kısıtlılığı oluştu. bu dönem de yaşanan psikolojik durumumuzu anlatmaya gerek yok sanırım. ama zamanla bunu atlattım.
    şu anda 33 yaşındayım. ve ayağımda artık dayanılmaz olan ağrılarla doktora gittim. bana kemik dondurma işleminin yapılması gerektiğini söyledi. %50 gibi olan hareketin tamamen kalkacağını söyledi. ikinci bir doktara gittim o da aynı tedaviyi önerdi. psikolojim alt üst oldu. büyük ihtimalle işimi kaybedeceğim, eşime çok üzülüyorum onun bana acımasını istemiyorum.
    en büyük zevkim olan, çocuğumla gezinti yapamayacağım....
    kendi kendime "engelli miyim ben" diye sormaya başladım. evet cevabını vermek o kadar zormuş ki. ...

Üye
    guzgulu Avatarı

Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ne demeliyim sağlıklı her insan bi özürlü adayıdır derler diiii doğruymuş ! sizin başınıza gelende bu türden, kemik dondurma ameliyatı gelecekte benimde başıma gelecek miş dr söyledi bende 2 yaşında çoçuk felçi oldum .sağ ayak yürüme cihazıyla yürüyor sağlık olsun psikolojimiz bile polyanna her zorluktan tutup çıkarıyo siz ben engellimiyim diyormuşsunuz ben iyiki ben engelliyim diyorum ya kardeşlerimden biri olsaydıııı bunu düşününce zor kolaylaşıyo biz güçlü kişileriz var bundada hi hayırrrr diyin sırtlanın yük o kadarda ağır değil zamanda yardım ederr olur biterr.
    işinizi neden kaybedeceksinizki eşinize üzülmeyin sizi sizz olduğunuz için kabullenir adı üstünde eşinizzzz çoçugunuzla gezersiniz ama nöbetle şimdi siz onu sonra o sizi hem sevinin bi eşiniz ve evladınız var bizim oda yok acaba daha kötü olursak bize kim bakar ölünce arkamızdan okuyup mezar başımıza gelecek evladımız yok diyoruzz aaaaaaaa sizde pek sorun etmişsiniz bakın bizdeki sorunlara GÜLÜMSEYİN VE GÜLÜMSETİN HAYATINIZDAKİLERİ YOLLL UZUNN

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Herşeyde bir hayrın olduğu muhakkaktır. Fakat kendinizi bu kadar bırakmayın. hayatın her aşamasının bir mücadeleden ibaret olduğunu hepimiz biliyoruz sanırım. Bunun için ne olursa olsun içimizdeki azmi hiç bir şekilde eksiltmeden içimizdeki o yaşama sevincini bitirmeden hayata tutunmak en güzeli olacaktır.

Unutmayın ki yaşama bağlılığınız hem sizi hem de ailenizi dimdik ayakta tutacak en önemli etkenlerdendir. Önemli olan bunu kaybetmemektir.

Üye
    ENGEL TANIMAM Avatarı

Son Giriş
    31.05-2011
    Saat
    17:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam,ağrilar kemiklerin kayıP sinire baskı yapmasindan ileri gelebilir.tekrar doktora git.işin nedir neden çalışamayacaksın.bir doktor arkadaşın ayağı kesildi protez ayakla işini yapıp gezip tozuyor.önce moralini düzelt sonra birkaç doktor gez.geçmiş olsun SEVGİLER.

Üye
    MISRA Avatarı

Gerçek Adı
    Neslihan
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    17

merhaba

ben de trafik kazası sonucu engelli kalmış biriyim. kabullendin mi bimiyorum, ama yaşadıklarımdan öğrendiğim durumumuza göre yaşamak zorunda olduğumuz. ah vah yapmak bizim aleyhimizedir inanın.

tedavi gördüğüm dönemde hastanede felçli ve yürüyemeyeceği söylenen bir hasta yürümeye başlamıştı. Umut yaşamın ışığıdır
    lütfen umudunuzu yitirmeyin
    sizi ve sevdiklerinizin karanlıkta kalmasına izin vermeyin.

SEVGİLER

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Bende bir kas hastasıyım bundan bir 13-14 sene öncesini sorarsanız ilerisi için böyle bir engeli aklımın ucuna getirmezdim önce tanı konuldu henüz bir tedavisi yoktu kötünün iyisi dedi doktorum ve 6 aylık kontroller o da bir süre sonra bitti ve ben,hastalığım,yaşamsal gerçeklerle kaldık başbaşa tabi sevgili ailemide bir kenara itmeyim.Okul bitti özel bir işe girdim kamu sınavlarında memur alınıyormuş ve benim hastalığımın özürlülük olduğunuda o dönemde öğrendim.Özürlü,engelli kelime olarak bile alışılması çok zor geldi itiraf etmek gerekirse yanısıra ilerleyen kas hastalığının getirdiği zorluklar bunları kas hastası arkadaşlarım daha iyi anlayacaktır.Ne kadar kabullenmek istemesekte gerçek gün gibi ortada kabullenip,polyannanın verdiği yaşam sevinci,azimle bu durumda hayata nasıl daha iyi devam edebilirimi düşünmenin gereğine inandım olabildiğince hayatı bu şekilde yaşamaya çalışıyorum ara ara hiçmi kötü hissetmiyoruz,yendiğimizi düşündüğümüz gerçeklerle yüzlemiyor muyuz ?tabiki oluyor ama yinede iki seçenek var engelli iseniz ya kabullenip savaşmaya,mutlu olmaya çalışmak ya da kendini bırakmak.Sizinde tutunmanız gereken dallarınız vardır yaşamda,sebebleriniz vardır yaşamaya değer onları farkedip sıkı sıkı tutunun ve ümidiniz kaybetmeyin lütfen.

Üye
    mevlanauysal Avatarı

Gerçek Adı
    MEVLANA UYSAL
    Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malesef taki anne karnından ayrıldığından itibaren ağlamaya başlıyorsun.
    biçelen bir süre zaman var hergün bir tik atacaksın taki tik atacak durumda olmayasıya kadar.

nefes alınıyor ise haayatdan uuzakalaşmanın hayata küsmenin hiç bir anlamı yok acıyı çekende neşelenen de genesen genesen.

ozaman hayata farklı bağlanmak tatmak laızm.

Üye
    yarasa1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin Aslan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA / AKHİSAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana görede özürü kabullenmek insanı rhata yaşamaya iter bence hiç özürlü olduğunuzu aklınıza getirmiyceksiniz kafanızında özürlü olduğunuzu siliceksiniz mesela ben spina bifida sonucu bedensel özürlüyüm yürümemde problem var yanlız kendimi aynada hariç hiç bi alanda özürlü görmüyorum çünkü benim diğer insanlardan hiç bi farkım yok herkesin yaptığını yaparım yapmasamda yapmaya çalışırım ama kimseye ben özrlüyüm deyip şu bundan elimi çekmem inan böyle olduğunda dahada hırslı bi şekilde tutnacaksınız hayata....

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

13 yildir engelliyim . (yillar ne cabuk geciyor )
    Hatta sizin gibi bacagimin haraket kisitliligida yok benim bacagim yok .
    Ben pek bi benimsedim bu halimi Sanki Annemden dogdum dogali böyleyim.
    ee herkesin icinde dikkat cekiyorum , bütün gözlerin benim üzerimde oluyor.HErkes kalkip bana yer veriyor daha neolsun

Üye
    yarasa1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin Aslan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA / AKHİSAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gülgüzeli ne kadar güzel düşünmüşsün yaa gerçekten çok hoşuma gitti

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

FArkli Olmak hosuma gidiyor kalabalik bir ortama giiriyorum herkesin bacagi var hepsi ayni . BEnse

Üye
    yarasa1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin Aslan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA / AKHİSAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

demi ama ayrıcalıklarında değerini bilmek lazım

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kolay değil elbet kabullnmek ama birde şöyle düşünün sen snradan engelli olmuşsun engelszliğin ne demnk olduğunu biliyrsun o duyguyu yaşamış tatmışsın ya doğuştan engelli olanlar onlar ne yapsın hayata mı küssün karamsar olma beterin beteri kötünün kötüsü var unutma inancını yitirme rabbim herkesin yanında imdadına koşmaya hazır yeterki ona sığın
    dua ile....

Üye
    yarasa1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin Aslan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA / AKHİSAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bana göre sonradan özürlü olmak daha kötü ben doğuştan özürlüyüm yanlız sonradan olsaydım pek kaldıramazdım bu yükü en azından böyle doğdun böyle yaşıycaksın birde sonradan olduğunu bi düşünsenize o daçok daha kötü bi anda hayatınız kararıyor...