Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb arkadaşlar Kalp Hastasiyim yuzde 100 raporum var.Bir fabrikada çalıyorum. Hafta içi (08:00 - 18:00) Hafta sonu (08:00 - 13:00) e kadar, Molalarda saat 10 ve ikindi 3 de 10 dk ve ogle molamiz 45 dk. İş yerimizdeki çalışmamizi anlatayım. Size bir press makinesi veriyorlar (Yağ pas kir ) tüm gün boyunca molalar haric sürekli calisiyorsunuz. Kıyaslama yapmayi sevmiyorum ama buradan tanıdıgım saygi deger bir abimin isi Havuza bakiyor musteri gelirse kartını veriyor.Gelmezse istedigi gibi dinlenme firsati var (Demek istedigim bizde boyle degil ) Fabrikada öglen adam cok oldugundan sira bekliyoruz.(5 - 10) sira bekliyoruz. (10-15)dk yemek yiyoruz geriye kalanlada dinlenmeye calisiyoruz.Bugun usta başımdan sadece 3 dk işi erken birakmak için izin istedigim..

--Niye diye sordu.
    --Ben engelliyim ve yukardaki durum anlattim devlet dairelerinde bile engellilere öncelik taniyorlar dedim
    --Oda hayir olmaz burada herkes esit.Her zaman Engelli oldugunu öne sürersen ALLAH sana kotusunu verir dedi.
    Ne diyim adam hakli. Değerimiz bu kadar. 5- 10 dk istesem işten çıkaracaktı sanırım

Yasaklı Üye
    STAY Avatarı

Son Giriş
    20.03-2015
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    olympus mars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adam haklı tabi.. İşkur iş ilanlarina gir Kayseride ( ELLERINI aktif KULLANABILEN AYAKTA DURMASINDA SAKINCA BULUNMAYAN) Özürlüler tercih sebepidir diye yazar. Normal bir adam bile senin o saatlerde çalışmasında bile yorulurki kaldiki sen yorulmiyacaksin.Sizin bir olup durumu anlatıp işkuramı şikayet edersiniz başkanamı şikayet
    bilmem.Bak bu forumda şunu fark ettim.Millet kendisini kurtarmaya çalışıyor %40 i tamamlayip nasil memur olurum onun derdinde.Hiç kimse neden özel sektörde engellilere boyle davranildiginin cevapini yazamamış.Yazilsa bile şöyle: İŞYERINDEKININ VICDANINA kalmış.Ya iş yerinin vicdanina kalsa seni 7/24 çalıştırır üstüne birde firca atar az çalışıyorsun diye. Sizlerin normalde en fazla gunde 7-8 iş yerinde durmaniz gerekir. BIRLIKTEN GÜÇ DOĞAR DOSTUM..

Üye
    AsiLce Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öyle Ustanın da Öyle İş Verenin de Neyse ..... !

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

3 dakika önce çıkmak için neden izin istedinki.izin istemeye değermiydi , çokmu önemliydi o 3 dakika.
    keşke istemeseydin ve üzülmeseydin.

Üye
    castabala Avatarı

Son Giriş
    28.03-2015
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne olur yani 3 dk.izin gerekmiş ve istenmiş ...
    bazen 1 dakikanın bile gerek oldugu anlar oluyor,
    arkadaşımıza daha pozitif yaklaşım gösterilebilirdi.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

yazıklar olsun ne diyeilim.. bende özel sektörde calısıyorum sabah 10 da çay molası var ve ben 7-8 dakika önce cıkarım yemek ve çıkış saatlerindede aynı.
    personel departmanımız bu konuda sagolsunlar çok anlayışlı tabiki şeflerde öyle. bazan 10 dk önce bile çıkıyorum. işe girerken yemek ve cay molalarına 5 dakika önce cıkabilecegim söylenmişti sıra beklemeyelim diye. tabi kurumsal bir firma küçük bir işletme degil çalıştıgım yer. bu durumu ustalarına degilde personel müdürüne anlatsan sanırım bu konuyu anlayışla karşılıyabilirler ?

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen öle castabala kardeşim o 3 dk bana o kdar önemliki hem sira beklemekten yorulmicam hemde daha cok dinlenebilecem..
    Unf valla daha anlatmadigim neler var neler ben personel müd. konuştum hepsi aynı hem onu ters köseye yatirdim bana dediği laf ya sen burdan memnun degilsin galiba istersen birak işi diyor

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bir otomotiv fabrikasında 8 yıldır engelli kadrosunda çalışıyorum üretim deparmanında görevliyim şu ana kadar herhangi bir ayrıcalık görmedim iş konusunda diğer kişiler hangi işi yapıyorsa bende o işi yapıyorum 3 vardiya ve 8 saat ayakta çalışıyorum işimden memnunum onlarda bende fabrika idarecileri benden memnunlar bunu zaman zaman dile getiriyorlar ortopedik engelliyim işe ilk girerken söyledikleri şu oldu yorulduğunda istediğin kadar dinlenebilirsin denildi 8 yıldır aynı devam ediyor onlar diğer arkadaşlarım 10 dakika mola veriyor ben 20 dakika ayrıca işler yoğun olduğunda paydos haricinde'de dinlenebiliyorum yorulduğumda istediğim kadar oturup dinlenebiliyorum bu konuda anlayışlılar allah herkese böyle bir işyeri nasip etsin