Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 44 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    denizwill Avatarı

Gerçek Adı
    will
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ''sizin gibi'' birini bilmem ama bu durumda olan bir çok insan var hayatımda hatta çevremi onlarla sıırlı tutuyorum çünkü dilini bildiğin bir yerde ağlamakda gülmek de bir başka güzel.. beni üzen siz değilsiniz düşünceleriniz, lütfen iyi okuyun.. ve lütfen uç yorumlar yapmayı bırakıp zor olmaktan sıyrılıp özünüze dönün, gerçekten yaptığınız sadece üzüntü verici

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

herşeyi çok ciddiye almamak lazım acıyan da merhamet eden de kendine acır kendine merhamet eder.İnsanoğlunun çoğu bencildir o yüzden kendi içindeki ezikliği ve bu duyguyu sana acıyark yada acınacak bir insan olduğunu düşündüğünü göstermek ister bu onların kendi kompleksli ve iğrenç tavırlarıdır kaldı ki insanoğlu her zaman acizdir yaratılış olarak acziyetini bilen insan kendin daha zor bir hayat yaşayan birine acziyetinden dolayı üstünlük kurmaya çalışmaz lakin bir zamanlar kompleks yapmış bu duyguyu başkalarından tatmış ve şuursal olarak çok yeterlilikte olamayan insanlar daha sonra bu hastalıklı tavırları bizden çıkarır bu yüzden bu tarz insanları çok ciddiye almaya gereke olmadığını düşünmüyorum.Zaten iyi düşünebilen bir insan karşısındakinin bu tavırdan rahatsız olduğunu ve onun karşısındakine yaptığı bu tavırdan yanlızca kendini küçük düşürdüğünü farkeder .Ama malesef böyle insanlar engelliler arasında da var yani bu kadar kötülemeden önce kendi tavırlarımızın ne kadar bu tarz çirkin hareket besleyip beslemediğini de farkedmeliyiz çünkü engelliler arasında bile engelli yüzdesine göre kendi ezik ruhaniyetini teskin etme huyu var yani en başta kendimize de bakarak hareket etmeliyiz .Merhamet apayrı bir duygudur karşındakini düşünerek onu hisleri anlaşılarak ve kendi acziyetini bilerek sonuçta bilmeyen bir insan merhamet edemez demiyorum merhamet sadece şefkat de değil aynı zaman da gurur duyma destek olma yeri gelince uyarma gibi hareketleri de getirir çünkü düşünmekle önem vermekle ve sahiplenmekle de alakalıdır.Asıl önemli olan kendimize ailemize sevdiklerimize değil tanımadıklarımıza da merhamet etmekdir sonuçta Hz. Muhammed (s.a.v.) ""Allah, insanlara merhamet etmeyene rahmette bulunmaz." (Buhâri, Tevhid 2, Edeb 27; Müslim, Fedail 66, Tirmizi, Birr 16) " Buyurmuştur.Merhamet etmek insan olmanın da iyi bir kalbe sahip olmanında gereğidir ama acımak kendi düşkün yaralanmış kibrine kendi küçük zihniyetinde başkalarını da yaralamak pahasına iğrenç bir tedavi arayışır o yüzden çok ciddiye almaya da çok bu duygusunu tatmin etmesine de gerek yoktur gülün geçin böylelikle anlayacaktır acıdığı kişinin değil kendi hayatının değersizliğini ...

Üye
    denizwill Avatarı

Gerçek Adı
    will
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

mami23082;

hem bütünüyle hem de maneviyatıyla çok okunulası olmuş yorumunuz, zorlukları bu düşüncelerle yenebilmeniz dileğiyle, sevgiler

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

ALLAH razı olsun ALLAH cümlemizin yardımcısı olsun ...

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayat,senin hayatın yaşamın tadını çıkartmak gerek gerisinide takmamak gerekir.

Üye
    aLaimisema Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Ah, çocukluğumun derin yarası.

Diğer çocuklara ( arkadaşlarıma ) sevimli,şeker diye bakarlarken bana üzülerek/acıyarak bakan o komşu kadınlar ! Ah onlar yok mu ah.

Çoğu zaman oyunumun en eğlenceli yerinde yaparlardı bunu. Ne kadar illet eder, bir o kadar da üzülürdüm. Beni sevmesinler de görmezden gelsinler yeterki diye dua ederdim içimden.

Ben acıma duygusundan sırf bu yüzden nefret etmişimdir. Şu ahir zamanda kimsenin kimseye acıma lüksü olmadığına inanırım.

Şefkat ve acıma duyguları birbirine güzel ve çirkin kadar tezattır düşüncemde. Gerçekten bana şefkatle bakan biri ile acıyarak bakan birini çok kolay ayrımsayabilirim.

Üye
    denizwill Avatarı

Gerçek Adı
    will
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sevgili ''Dely'' ne güzel ifade etmişsin, Böyle acıyarak bakıp gerçek güzelliği görmeyi gözardı ediyorlar.

Şefkat ile acıma... Ne mutlu bunun ayrımını yapıp bizi kategorilere ayırmadan sevmeyi başarabilenlere.

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özge hnm. bu ayırımı yapabilen insan sayısı maalesef ülkemizde azınlık gurubuna dahil. çünkü yurdum insanları hem çağdaş sosyo kültürel hemde psiko analitik düşünebilme kabiliyeti açısından zayıflar..Asıl düşündürücü olan ise insanlarımızın pek çoğu kendilerini değiştirmek,geliştirmek ve çağımızın gerekliliğine ayak uydurmak için çaba sarfetmiyorlar. bu yüzden diğer gelişmiş ülkelere nazaran çok yavaş ilerliyor ve geride kalmaya devam ediyoruz...
    Tabi bu durumu sadece halkın üstüne atmakta yanlış olur nitekim günümüz ekonomik koşulları moralsiz motivasyonsuz vurdum duymaz ve çıkarcı bir tutuma sürüklüyor insanlarımızı.. malum çalışanlarının %60 ını aşanlarının asgari ücret ile geçinmeye çalıştığı üstelik açlık sınırının dahi asgari ücretin iki misli olduğu bir ülkede yaşayan insanlarımızdan fazlasını beklememek gerekir..

Konuya biraz ters oldu bu konular biraz ince ve derin mevzular fakat ne ekersen onu biçersin mantığı doğanın değiştirilemez bir kanunudur.....saygılar

Üye
    güllerdiyarı Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    13.10-2014
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşin aslı kimseyi değiştirmek mümkün değil o zaman ben önüme ve içime bakarım. O şefkati uyandırabileceğim başka yerler var mı diye. Değişime ancak kendimizle başlayabiliriz öyle değil mi!Yazınızın Son 3 cümlesi yani bu cümle,her şeyi anlatıyor zaten.Sen varsan hayatın içinde,önünde kimse duramaz..

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

nasıl olmalıki insan.
    acımak, üzülmek, sevinmek, sevmek, merhamet etmek, görmezden gelmek,
    bunların hepsini kapsayan bir düşünce oluşumu varmıki.?

hangisini uygulamayı becersende, eksik kalıyor bir yanı.
    acısalar, kızıyoruz.
    üzülseler, kızıyoruz.
    sevinseler, anlam veremiyoruz.
    sevseler, şüpheleniyoruz.
    merhamet etseler, öfkeleniyoruz.
    görmezden gelseler, acaba diyoruz.

kendi içimizdeki eksiklerimiz, bizi olumsuzluğa götürüyor. ağız tadıyla kavga bile edemiyoruz, son lafı biz söylüyoruz ve karşı taraf çekiliyor kavgadan

Üye
    denizwill Avatarı

Gerçek Adı
    will
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

sevgili Uğur bey, Musa bey ve sevgili Yelpaze;

Başkalarının ne düşündüğünden ve bizlere nasıl baktığından ziyade kendi yolumuzu adınlatacak güzel fikirlerle olmalıyız ve bunu ancak yine kendimiz yapabiliriz. Değişime kendimizden başlayıp sonra 1 kişiyi bile değiştirebilirsek kar.

Bizim toplumumuzun hastalık algısı ne yazıkki dar kalıplarla çevrili. Bunu aşabileceğimiz günlerin gelmesini diliyorum.

Sevgilerimle..

Üye
    arslank Avatarı

Gerçek Adı
    arslan
    Son Giriş
    17.09-2014
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Vücuda düsen her arıza insanı daha çok O'na yaklaştırıyor. Yanı başımızdaki dünyanın farkına o zaman varıyoruz. Aldığımız her nefesin nasıl bir lütuf olduğunu o zaman anlıyoruz. belalar hastalıklar zamanını hızlı geçmesine engeldir.Hayatı daha dolu dolu yaşarsınız. o sıkıntı geçince de bir lezzet bırakır'' ohh..Allah a şukur kurtuldum der şükredersiniz. keyifli ve mutlu yaşadığınız anlar ise çok hızlı geçer tutamazsınız ve o keyifli zamanlar geçince bir ızdırap bırakırlar'' ahh... ne güzel günlerdi'' der hayıflanırsınız. bela ve hastalık gaflete vurulmuş müthiş bir tokattır

Üye
    hunter34 Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    08.02-2014
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepimizim yaşamında bazı devreler çöküşler, dirilişler var elbet. Ama inadına mutlu olmak için mücadele etmeli cevremize, ülkemize bizde varız diye bilmeliyiz. Demeliyiz var olduğumuzu gözlerine sokmalıyız ki o cahil bakışlar azalsın azalsın ve yok olsun.

Üye
    denizwill Avatarı

Gerçek Adı
    will
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sevgili ''arslank'' her durumda şükretmek ve dua etmek tevekkülün kapılarını açan iki yol. Rabbimiz bir ayette şöyle buyuruyor; ''muhakkak her zorlukla beraber bir kolaylık vardır''

Sevgili Deniz bey; umarım bunu yapıp o bakışları en aza indirgeyeceğimiz günler gelir.

Üye
    ATOM KARINCA Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    3364954
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Biz engelliler beden dilini uygulamalı ve yaşayarak öğreniriz, yani insanların bakışları, yaklaşımları, tavırları her şeyi ele verir. bazen acıyarak, bazen şefkatle bazen de imrenerek bakılırız, " bu halinle neler yapmışsın, sağlam insanlar yapamaz bunu" vs. Ben o yüzden herkese kızamıyorum, hatta artık kimseye kızmıyorum. Çocukluk ve ergenlik dönemimde kaldı o üzüntüler.Yalnız bir tek şeye hala üzülürüm. Küçük çocukların tuhaf bakışları, o masum meleklere kızdığımdan değil kesinlikle, onların daha bilinçli yetişmelerini arzuladığımdan kaynaklanan bir kaygı bu. Mesela sokakta bir çocuk kendisi tuhaf tuhaf baktıktan sonra, yanındaki kardeşine/arkadaşına da göstererek "aaa kıza bak,...." dediğinde duyarım ama dönüp bakmam "Çocuk" deyince aklıma ilk gelen "Masumiyet" düşüncesini koruyabilmek için bakışlarını görmemem daha iyi, sonuçta bende bir kalp ve nefis taşıyorum...

Amannnn! sana bakana sen de dik dik bak o rahatsız olsun tabi yine çocuklar hariç, onlar benim gözümde torpilli

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon