Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 79 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sabret,
    Şükret,
    Hayırlısı,
    Beterin Beteri Var.
    Derin uykuyla geçen hayatımızın vazgeçilmezleri.

“Eğer varsan nefes alırsın, nefes alırsan konuşursun, konuşursan sorarsın, sorarsan düşünürsün, düşünürsen araştırırsın, araştırırsan tecrübe edersin, tecrübe edersen, öğrenirsin, öğrenirsen büyürsün, büyürsen arzularsın, arzularsan bulursun ve eğer bulursan şüphe edersin, şüphe edersen sorgularsın, sorgularsan anlarsın, anlarsan bilirsin, bilirsen daha çok bilmek istersin, daha fazla bilmek istiyorsan yaşıyorsun!”

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

doğustan olmayla sonradan olma arsında bıle fark olml,ı adam bı yasa kadar herturlu haltı yemiş içimiş gezmiş sonrda exxperres cennet yokya bızneden cekıyoruz ozamn doğuştan,bızde sonrda n olsaydık yedıgımıze içtiğimize gesdıgımıze sayardık hakknıyet varsa bız full muaf olmalıyız

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Konuyu alay konusuna çevirdiniz arkadaşlar..

Çok günah.

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Çarpılacağız,zaten çarpılmışız

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

işte en iyi cvpp )

Üye
    nilcan Avatarı

Gerçek Adı
    nil
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    12:40
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese hayırlı kandiller,dualarınızda unutmayın...,Rabbim imanlı yaşayıp,imanlı ölmeyi nasip etsin...(amin)

Üye
    Nagihan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yüksel
    Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başka ülkedeki Müslümanları bilmem ancak Türkiyedeki Tüm Engelli Müslümanlar Cennetliktir bence.

Bu kadar ayrımcılık, bu kadar hor görme , ezme başka ülkelerdeki Engelli vatandaşlara yapılmıyor.

Bizde sadece Acıma duygusu ve sevaba girmek için Engellilere yardım ediliyor , tek başına hayata tutunmayı başarmış başka Engelli toplumu tanımıyorum.

Reklamlarda ya da Kurumların duyurularında gördüğüm Engellilerin Yanındayız - Hepsi kardeşimiz - Engel Tanımadılar.. bilmem ne Kampanyalarının hiç biri bu güne kadar kimsenin kapısını çalmamıştır. Benim kapımı çalanlar da Engelliler İçin Para topluyoruz diyen bir kaç sahtekar dernek elemanı sözde.

hani en zor günlerimde neredeydi bunca engelli dostu dernek , vakıf , belediye?

Bu ülkenin Engellisi Cennete gitmeyip de ne yapsın. Cehennem yeterince kalabalık
    Eminim Engelliler Cennete gidecek Hemde En güzel yerine.. İmarlı, deniz manzaralı, Sonsuz.. Bu dünya da neyi yapamadıysa Yapabilsin tüm engelliler diğer tarafta

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

imarsız gecekonduya razıyım ben. deniz olmasada olur ama bi dere kenarı olursa makbula geçer hani

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Kimin cennetlik olduğunu elbette Allah bilir. Ama buradaki bazı mizahi mesajları okuyunca aklıma bir fıkra geldi.

Vaktiyle Papalık hristiyanlara parayla cennet tapuları satmış. (Bu gerçektir)

O dönemde karadenizli Temel'in yolu vatikan'a düşmüş. Bakmış bir kuyruk uzayıp gidiyor. Bu ne kuyruğu diye sormuş.
    - Papalık 100 altına cenneten tapu veriyor demişler.

Temel de kuyruğa girmiş. Sıra kendisine gelince demiş ki;-
    - Ben cennetten tapu istemiyorum. Cehennemden istiyorum. Ama demiş, cehennemin tümünü verirseniz 100 altına alırım.

Kardinaller düşünmüş, taşınmış... demişler ki, yahu cehennemi kimse istemez, bu enayiye satalım gitsin.

Temel parayı verip tapuyu almış... Sonra sırada bekleyenlere dönüp bağırmış:

- Ey ahali, dağılabilirsiniz... cennetten tapu almanıza gerek kalmadı. Cehennemin tüm tapusu bendedir. Kalan herkes mecburen cennete gidecek!

Herkesin kandili kutlu olsun.

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bazıları isyanın içeriğini yanlış yorumluyor... mesela namaz kılamadığın için hiç içerlemez misin? ya da oruç tutamadığında mahcubiyet yaşamaz mısın? etrafındaki insanlara yardım etmek bi yana onların yardımına muhtaç olmaktan hiç mi gocunmazsın??? bunların her biri kendi kendine bir serzenişi bir içerlemeyi bir isyanı simgeler... isyanın muhattabı belki yaradan belki kader belki de buna sebebiyet veren insanlar olabilir ama neticede kızdığımız küstüğümüz durum sakatlığımızdır ve dolaylı yoldan da olsa bu kızgınlık kırgınlığın ana muhhattabı yaradandır...

konuyu çarpıtanlar makaraya alanlar ya da ciddiyetle yaklaşanlara baktıkça aslında bu tür konularda herkesin kendi fikrine ve düşüncesine olan inancı kadar karşılarındaki kişilerin de görüşlerine saygı duyduğu taktirde kimsenin birbirine kırılacağını sanmıyorum... ve yine bu hallerimizin aslında "yaratılanı hoş gör yaratandan ötürü" cümlesiyle gayet açık ve net bir şekilde anlaşılır olabileceği kanaatindeyim... kısacası isyanımın da kabullenişimin de yaratıcısı o ise sen beni bu halimle hoş görmek zorundasın... o bizi hoş görecek mi ya da cezalandırmaya devam edecek mi bilinmez... bildiğim tek şey şuan çektiğim acıya derman bulamamak ve dermanı da derdi verende aramanın bende oluşturduğu ironik akıl tutulmasını bi şekilde üzerimden atmaya çalışmamdır...

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

ben kesin cehenneme giderim.arabayla eve geldim, evde kimse yok ve bahce kapısının önünde 20 cm.lik tek bir basamak var onu aşsam evdeyim. heyhattt 3 saat bekledim güneşin altında. 20 cm. yaa sadece 20 cm. kimse yok yardım edecek. bir basamağa bakıyorum, bir gökyüzüne.

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

dünyada olmamıza nefes almamıza katkıda bulunan dünyevi tatlar, zevkler, duygular ve hisler var yaşamda. bir görme engelli güneşin doğuşunu batışını, bir gülü bir denizi yani anlayın tüm güzel görsellerden bi haber, işitme engelli bir arkadaş olası bir bebeğinin ağlama sesini, doğada şarkılar söyleyen kuşları, denizin dalgalarını duyamıyor, tat alma duyusunu yitirmiş biri yediğinden içtiğinden bir şey anlamıyor, cinselliğin ne olduğunu nasıl bir şey olduğunu karşı cinsin tenine dokunmanın verdiği hazzın ne olduğunu tatmadan göçüp gidenler var, hayata eşit başlamamış veya bu şansını kaybetmiş insanlarız biz.
    ben hep isyan ettim, etmeye de devam. Küçüklüğümden beri iyi bir çocukdum ve halen iyi bir adamım. Kimseye zararım olmadı olamaz. Bir bedel ödeyecek veya topluma ders olacak bir suçu işleyen ibretlik bir insan değildim. Lisenin futbol takımındayken ve bulunduğum ilin futbol takımının alt yapısına alınmışken bir kaza ve herşey altüst. aranızda gene şükreden olacak, beterin beteri var diyen olacak, kader diyen olacak. fikriniz sizin olsun arkadaşlar saygı duyarım. ve o var olduğunu söylediğiniz "CENNET" bizlere ait değilse kime ait olacak onu da merak ediyorum. Ben oğlumun günlüğünü okurken hayatta en büyük özlemim babamla top oynamak yazdığını okuduğumda dünyam başıma bir daha yıkıldı. Bu kader değil Allah kullarına böyle bir sınav vermez, vermemeli. Yanlış yerde yanlış zamanda bulunduğunda b..ku yiyon. Bende öyle yaptım ve hayatım alt üst oldu. O yüzden herkesin görüşüne saygı duyarım. Sadece hayatı sorgulamalı, mantığın almalı bir şeyleri, öğretilmiş kurallar yerine, bilimle fenle olaylara yaklaşmalı, sorgulamalı ve idrak etmeli. Sonunda mantığınızın ve yüreğinizin estiği yöne zaten gideceksiniz. Herkese saygılar.

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

UZAKLAR;

Siz yaşadıklarınızı bi bedel olarak görüyorsanız..
    bu mantıkla gittiğinizde doğuştan engelliler size göre bi bedel mi ödüyor?
    Tamam anlıyorum yaşadığınız basit şeyler değil. ama bilimsel bi mantık bekliyorsanız çok beklersiniz.
    Bakın size bi hakikat anlatayım en bilimselinden..
    çooooook seneler önce yıldan emin olmadığım için yazmadım. vatandaşın biri dünya yuvarlak dedi diye asılmış. neden çünkü bilimsel bi kanıtı yok oysa zahmet edip Yasin'i okusa anlayacak dünya yuvarlak.
    aradan geçen zamanla bilimsel olarak astronot olayları filan olmuş uzaydan çekimler vs. dünya hakkaten yuvarlakmış adamı boşuna öldürdük.
    dediğim gibi bilimsel mantık vs beklersen çok beklersin
    Bu kadar karamsar olmayın Mevlam içinizi görüyo sıkıntınızı Duanızı feryadınızı duyuyor.
    Ki biz gerçek dünyada yaşamıyoruz bak bu da bilimsel Cennet Cehennem dediğinize göre kabul ediyorsunuz.
    o zaman bu dünyayı sonsuza dek sürücekmiş gibi isyan etmeyelim.
    bigün muhakkak bitecek sıkıntılarımız
    Mevlam yardımcınız olsun abi

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

bu sıkıntıyı sadece biz çekmiyoruzki, uzak veya yakın etrafımızdaki herkese çektiriyoruz. bazılarıı lanet okuyordur, bazıları beddua. ölsede kurtulsak diyen bile vardır. bir sohbette ''uzun yaşamak değil kaliteli yaşamak önemlidir'' dedi ahbabım laf arasında. bunun bendeki açılımı ''boşa yaşıyorsun oğlum sessizce git bu dünyadan'' oldu. galileo dünya yuvarlak dedi öldü boşu boşunada daha 10 yıl öncesine kadar çaresiz hastalık veremden ölüyorduk ve bunlarda allahın takdiriydi. şimdi çaresi bulundu kimse ölmüyor, acaba verem olanlarada cennetliksin diyen olmamışmıydı. tıp hergün ilerliyor bir ameliyatla iyileşirsem allahın takdirine karşımı gelmiş olacağım. hatta mantığım diyorki yakın gelecekte sakat diye bişey olmayacak. cennetteki kontenjanımız boş kalacak

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Be subanalllah

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon