Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 84 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok küçüktüm kendimle ilgili kararlar vermeye başladığımda. Kimseyi hayatım konusunda söz sahibi yapmadığımı şimdi şimdi anlıyorum. Zevkime hitap etmediği sürece alınan armağanları kullanmadım. Ana kuzusuydum ama uysal değildim. Sürekli güdüleceğimi anladığımda bahçe çitlerinden atladım ve 9-10 saat uzaklıkta bir şehre gidip hayatı algılamaya çalıştım.
    Kötü günlerim oldu evet... Daha önce karşılaşmadığım engeller oldu. Hepsiyle baş edecek gücü yine kendimde buldum. Nasıl mı? "Bu da geçer ya hu..." diyerek... İstemediğimle oturmadım... Hatta selam bile vermedim... 17'imde başlamıştım sigaraya. Beni ilk yurdun müdürü görmüştü pencerede sigara içerken. İnkar etmem için yalvardığı halde "içtim" demiştim. Örnek öğrencisinin böyle birşey yaptığını bilmek istemiyordu çünkü... Öğretmen olmamı istemediler ilk önce. "Bütün gün ayakta kalamazsın" dediler. Seviyordum öğretmenliği sonuç ne olursa olsun olacağım dedim... Oldum... Yalnız yaşamamı istemediler daha sonra. Daha uzağa kaçtım. Peşimden gelemediler...

Bunların hiçbiri birilerine inat olsun değildi. Ben sadece sınır yoklaması yaptım. İstersem bu sınırı daha da genişletebileceğimi biliyorum...

Peki sizler hayatın neresindesiniz? Arkasında mı önünde mi?

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Hayallerimin de ötesinde bir yerdeyim...Hayatı kendi ellerimle yoğurdum...18 yaşıma kadar hayat beni sürükledi ya da amaçsız bir hayatım vardı,sonra bu hayat böyle geçmez kolları sıva dedim kendime...Uzun bir yolculuktu benim hayatı sürüklemem,sürüklediğim hayatta kendimin bile inananamayacağı şeyler yapabildim...Şimdi istediğim yerdeyim,ama buralar da yetmiyor...Biraz daha sürüklemek gerekiyor sanırım,insan durduğu yerde durunca tükeniyor.Şimdi yeni şeyler yapma vakti geldi dedim bu yazıyı görünce,kendime...

Üye
    selenayy Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe Selen
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bende ablamın yazdığını görünce dedim "hadi selen sende yaz bakalım ne yazacak klavyen parmakların...."

bazen hayat sürükledi beni bazense ben hayatı... nedendir bilmem hep güçlü kız pozlarındaydım. güçlü kız görünmeye çalıştığım için mi güçlüydüm yoksa güçlü olduğum için güçlü kız gibi mi görünüyordum hala bilmiyorum. ben engelli olduğumu kabul ettim ama etrafımda hala etmeyenler var bu bazen garip geliyor bana, ben neyi ne kadar yapabileceğimi biliyorum.

üniversiteye kadar her zaman ön planda gözde biri oldum hem okulda başarılı hemde sosyaldım. üniversiteye kadar ailemden uzun süreli olarak hiç ayrılmadım. üniversitede farklı olacağımdan korktu sanırım ailem; sonradan öğrendiğime göre annem yolda çok üzülmüş hasta olmuş babam kızımızı bırakıp gitmeyelim bırakmayalım gidip alalım demiş allah tan vazgeçmişler sonra konuşup, nede olsa koca liseden kazanan birkaç kişiden biriydim.

üniversiteyi ailemin korktuğu hiç bir sorun olmadan mesleğim konusunda çok iyi bir eğitim alarak bitirdim. şimdi mesleğimi yapıyorum, üstelik o zamanlar hayal bile edemeyeceğim bir konumdayım. bu sana yetiyor mu derseniz hayır kendimi geliştirmeye devam edeceğim ablamında dediği gibi

insan durduğu yerde durunca tükeniyor.
    istediğim hayatı yaşıyorum ama daha fazlasını istemekten vazgeçmeyeceğim ve hayatın beni sürüklemesine izin vermeyeceğim...

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Yüksek tahsilimi istediğim bölümde yapamadım ve tabii bunun neticesinde arzu ettiğim mesleği de yapma imkanım olmadı. Tıp tahsili yapıp doktor olayım istedim, 3 sene tıbbiyeyi kazanamadık. Bu sefer hariciye mesleğini icra etmek ya da kaymakam veya vali olabilmek için Siyasal Bilgileri bitirelim dedik lakin devlet bana “HOP OĞLUM HOP, HADDİNİ BİL BAKALIM, SEN AYAĞINDAN SAKATSIN, SEN BENİ BU TOPAL HALİNLE YURT DIŞINDA TEMSİL EDEMEZSİN Kİ HARİCİYEYE ALAYIM SENİ, HELE HELE ATA HİÇ BİNEMEZSİN Kİ KAYMAKAM YAPAYIM SENİ” diyerek beni elinin tersi ile dışlayınca aklımdan hiç geçmeyen bir mesleğe yönelmek zorunda kaldım. Bu olumsuz durum haricinde hamdolsun istediğim hayatı yaşadım, ben hayata hükmettim Rabbimin izin verdiği kadarı ile ve ben hayatı peşimden sürükledim. Hep şükrettim ve isyanları oynamadım, her musibette bir hayır aradım. Velhasıl Allah hepimize kolaylık versin bu zorlu hayat mücadelesinde.

Üye
    empatizan Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Öyle bir soru sormuşsunuz ki mezopotamyali kederi,
    Beni kederlere boğdunuz.
    Başlığı görüp, görmemezlikten geleyim dedim.
    Yok, olmuyor, gidip gidip bu başlığa ve yazılanlara takılıyor gözüm.
    Bilmiyorum. Hayatımın ne kadarı benim istediğim gibi, ne kadarı sürüklendiğim noktada gerçekten bilmiyorum.
    Bunu hep sorguluyorum ama tamamıyla istediğim hayatı yaşadığımı söyleyemem. Beni bundan alıkoyan şeyleri de çok net olarak açıklayamıyorum kendime. Sorumluluklar deyip geçiyorum.
    Eğitimim, mesleğim, dostlarım, yediğim, içtiğim, giydiğim, yaşadığım ev… hayatımda pek çok şey tabii ki benim seçimim.
    İstediğim halde yapamadığım şeyler ise bam telim, kanayan yaram, içinden çıkılmazlarım, sınırlarım.
    Yeni yeni öğrenmeye başladım “ben” diyebilmeyi, gerektiğinde “hayır” demeyi.
    Daha yiyecek bir fırın ekmeğim var ben olma yolunda. Eğer ömrüm kifayet ederse bu ekmekleri yemeye, yürü empatizan, kim tutar seni…

Üye
    gazi78 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2015
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

süper,süper emekliyim. i
    stediğim hayatımı yaşayamıyorum. Neden ?
    Biri kız biri erkek iki çocuk, bir Hanım,birde Annem işte neden.
    Ama mutlu ve huzurlu bir ailem var. çocuklarındersleri çok çok iyi daha ne isterim ki. mutluluklar hepimize

Üye

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İnsanın çok fazla yapacak birşeyi olmadığında ya da birşeyleri olduğu halde yapamadığında, en azından yapması gereken şey, düşünmektir... Bizlerin düşünmek için çok vakti oluyor.Başlangıçta bu durum hoşumuza gitmese de günün birinde düşünceler bir anda eyleme dökülüyor... Bulunduğum yerin mimarı benim.En azından bu projeyi ben çizdim.Temeli attıktan sonra duvarları ne zaman örmüşsünüz anlamıyorsunuz...Eserimde hala eksik yerler var.Ama ölmeden tamamlayacağıma inanıyorum...Hatta tamamlamadan ölmeyi düşünmüyorum...

Kadere ağlamakla kedere ağlamak aynı şeyler değildir benim gözümde... Yakınmak,acınası durmak "insanım" diyen kimseye yakışmıyor. "Kaderimse çekerim" söylemine inat :"kaderin üstünde bir kader" olduğuna inanıyorum...

Batlamyus'la yayılan bir düşünce vardı."Dünya evrenin merkezi"ydi şeklinde.Kopernik bunun tersini ispat ederken insandan neler aldığını bilmiyordu.Evet Kopernik doğruyu söylüyordu , Dünya bırakın evrenin merkezi olmayı, sonsuz everen içinde sadece bir kozmik zerrecikti...Onun bu düşüncesine kendini önemseyen insanoğlu çok karşı çıkmış. Asırlar sonra ben de karşı çıkıyorum.Dünyanın merkezi "ben"im diyorum...Bunu söylerken öyle mesih havasında felan değil ha,aman yanlış anlaşılmasın.. Dünyanın bir ucundaki kelebeğin kanat çırpışı büyük kasırgalara neden olabiliyorsa bizlerin kanat çırpınışları, neden hayat ırmağını istediğimiz yatağa akıtmasın?

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Sevgili Mezepotamyalı bir soru sormuş herkese; Görmezden gelemem..

Yüzünü görmediğim, sesini duymadığım, hallerini bilmediğim ama kendimi yakın hissettiğim insanlardan biridir mezepotamyalı.. Çünkü kafa dengidir.. Kelimeler bazen aynı etkiyi yapar kafaların içinde, bunlara kafa dengi denir..

Bu konu çok çetrefilli be mezo.. Böyle soru sorarsan kendine, kendini köşeye sıkıştırırsın.. Nerden bakalım olaya? Şimdiden mi, yoksa on altı yaşından mı? Yani bir sıfır noktamız olmalı ilk önce.. On altı yaşında kara yağız bir delikanlının bütün istemleri oluştu yaşamımda.. Onun hayal ettiği her şeyi elde ettim.. Onun hayallerinin bile ne kadar çocukça olduğunu anladım.. İnsanın hayalleri bile kendi görgüsüyle sınırlıymış, bunu anladım..

Ama başka şeyler öğrendim sonradan.. Yaşama yanlış bakmışım.. Elde etmekle mutluluğu eşit saymışım.. Sosyal statü, üretim ilişkilerindeki etiketleri öncelik saymışım.. Böyle öğretmişler o dönemde bana, bende inanmışım.. Başarmak mutlu olmak değilmiş.. Beni mutlu edecek şeyler, düşünsel kirlilikten arınmak, düşünsel yüklerin ağırlığından kurtulup deniz kenarında bir kulübede çoşkuyu yaşamaksa, keşke baştan ona yönelseymişim.. Çünkü kirlenmişlikten kurtulmak hiç de kolay değil artık.. Bazen romantizm gibi oluyor.. Gittiğimiz her yere bu kafayla gitmek zorundayız çünkü..

Nerden bakalım yaşama derim o yüzden.. Şu andan mı, çok eskiden mi? Yoksa her andan mı?
    Eskiden bakarsam koparmışım.. Şimdiye göreyse, baştan sürüklenmişim..

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mezopotamyalı

insanların gönlünden kopup gelmiş hediyeleri beğenmesse kullanmamış. kendini yetiştiren insanlardan uzaklara kaçmış, 17 yaşında sıgara içmiş, insanlara konuşmamış selam bile vermemiş

vallahi anlamadım bu yaptıkların iyi şeylermi

Üye
    serenat Avatarı

Gerçek Adı
    Sena
    Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mezepotamyalı gerçekten güzel bir konu seçmişsiniz yazmadan edemicem..ben sürüklendiğim hayatı yaşamak zorunda kaldım malesef kazandığım hiç bir okula göndermediler beni uzak gerekçesiyle sonra kendi şehrimde bir üniversite okuyarak mecburi işime başladım..mutlu değilim belkide hiç olamıcam....ama şunu da biliyorum ki hayat sadece mutluluk odaklı değil yani tek hedef mutlu olmak değil sorumluluklarımızı yerine getirmektir..

Üye

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya hu Nuriye, açıklama bekleyip beklenmediğini düşünmeden takıldığın yerelere değinmek istiyorum... Hediyeleri kullanmamak, çöpe atmaktan iyidir bana göre.Bunu yazarken matah bişey yaptığım için yazmadım.Mecburiyetleri sevmediğim için,zoraki olmayı istemediğimi anlatmak için yazdım.Sigara konusunda da durum aynı.Özendirilecek bir durum yok.O yaşta pencerede sigara içerken yakalanan biri müdürünün karşında kıvırırdı.Bunu yapmadığımdan bahsettim.Sevmediğim insanlara selam vermeme konusu ise biraz açıklayıcı olmalıydı belki, haklısın.Bazen insanlar birbirine şirin görünmeye çalışır.Şirincilik oyunuyu oynayanlara deseydim daha doğru bir ifade olurdu sanırım...

Kendimi yetiştiren insanlardan kaçmak, nefretten dolayı değil kendi kanatlarımla uçmak istememden dolayı...

Ayrıca bu konuyu şahısları eleştirmek için açmadım.Ben "benden" örnek verdim.Sizden de kendi hayatınızla iligli düşüncelerinizi öğrenmek istedim.Olay budur...

Sevgili Kuyucak,

Nerden bakmak istiyorsanız.Bu yolculuk sizin... Ben bugünümden baktım.Hatta bir anda gözgöze geldik diyebilirim...

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

güzel mezom çok iyi anladım seni burda mezo kendinden örnekler vererek işte bu benim hayatım kendime ait kendi arzuladığım yaşam demek istemiş nuriye yani artılarını ve eksilerini insanlar değil ben verdim demek istemiş...
    bir cesaret örneğidir belki mezonunki...o benim yaptıklarım çok iyidir sigara içtim bak sizde için dememiş ki sadece kendi doğrularını uygulamış yalan sölememiş yaptıysa yaptım demiş kendi doğrularına....baskıyı kabul etmemiş anlatılmak istenen vurgu budur tebrik ediyorum mezom
    hayatının kölesi değil efendisi....hayatının ipleri onun elinde seçtiği yol onun kaderi....kader vardır birde kader belirleme vardır seçimlerle ilgilidir o kader belirleme....onun seçimi budur....küçük bir örneği büyükmemek gerekir öyle değilmi....
    bu arada ben olmak istediğim yerdemiyim şuan hayır(kariyer olarak)
    mutsuzmuyum hayır ailem ve sevdiklerimleyim...
    ama buda benim seçimim yani evde oturmak daha cazip geldi
    karda kışta hastalıkta ustalıkta milet ter içinde kalırken yazın kim uğraşıcak çalış çabala insanların kahrını çekmektense evde otururum daha iyi
    belki çok yanlış ama buda benim seçimim

Üye
    Cigdem Kuyucak Avatarı

Son Giriş
    20.07-2013
    Saat
    17:25
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki sizler hayatın neresindesiniz? Arkasında mı önünde mi? demiş Mezopotamyalı kederi...
    Hayatın, öyle önünde yada arkasında pek durulamıyacağını biliyorum sadece.
    Bazı zamanlar öyle güçlüsündür ki hayatın önüne geçtiğini sanırsın. Ama bu kadar basit olmadığını gördüğünde çok olur.
    "Şimdiye kadar hep kendi istediğim gibi yaşadım" diyen hiç kimseye inanmam ben.
    İstediğin yerdesindir, kariyerini elde etmişsindir ama istediğin kişilerle değilsindir.İstediğin insanlasındır ama istemediğin bir yerdesindir. Yani hayat bedelini ödetir.
    Galiba güçlü karekterli olmakla hayatı istediğim gibi şekillendiririm (İ) birbirine karıştırmamak gerek.
    Hayatın ne önünde nede arkasında olduğumu düşürüm.Hayatla yan yana gitmek sanırım en iyisidir. Zaten sen istemesende o iyisiyle ,kötüsüyle senin yanındadır.

Üye
    03Afyonlu Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan.Yaşar
    Son Giriş
    25.12-2009
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara.ve.Afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hani hep derlerya hayata sarılacaksın ya hayat seni sürükleyecek yada sen hayatı.
    evet muğtaç olmamak bir şeyler başarmak kendi ayaklarının üstünde durmak gerekiyor ama inanınki her zaman bir yanın eksik kalıyor.
    ben başardım beni arkadaşlarım bile aralarına almazlar idi mücadele ettim sen görme engellisin okuyamazsın dediler ama ben okudum teknik er olarak kamuda görev yaptım ama her zaman bir yanım eksik kaldı evet hayata küsmemek lazım hayatla barışık olmak lazım ama yinede kalbinde bir burukluk ve içine kapanıklık yaşadıklarını insan hiç unutamıyor

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İstediği hayatı yaşama lüksü kimde var ki.
    Doğuştan alalım. Ailenizin sosyal ve ekonomik durumuna göre şekillenen bir yaşamın içinde bulursunuz kendinizi. Peki bu sizin istediğiniz hayat mıdır..? Bilemezsiniz çünkü henüz hayatı sorgulayacak bilinç düzeyinde değilsinizdir. Yetişkin olup sorgulama dönemine geçince de mukayeselerle oluşan özlemler ve istekler başlar. Mukayeselerin kaynağı çoğunluk “iyi yaşadığını” sandığımız başka insanlardır. Bu hedef “kahramanlar”, çevremizdeki arkadaş, eş,dost olabildiği gibi roman veya film karakteri de olabilir.
    Afganistan’daki bir Taliban kadınının istediği hayatla Janifer Lopez’in istediği hayat arasındaki farkın temel kaynağı işte bu çevresel koşulların çeşitliliğine ya da yoksunluğuna dayanır.
    İnsan bilmediği, kavramında olmayan bir şeyin hayalini kuramaz özlemini çekemez.
    Yani demem şu ki..
    İSTEDİĞİNİZ HAYAT BİLE BAŞKALARI TARAFINDAN SİZE EMPOZE EDİLEN BİR HAYATTIR.
    Siz o hayatın içinden kendinize uygun olduğunu düşündüğünüze özlem duyar ve onu hedef alırsınız. O hedefe ulaşıldığında kazanımınız sıradanlaşır ve yeni bir hedef arayışı başlar.
    Bu insanoğlunun açmazı ve dinlerin var oluş sebebidir.
    huzur islamda...ya da harakrişnada..! farketmez

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon