Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 84 mesajın 76-84 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    remziii Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    02.10-2010
    Saat
    09:42
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aslında Asya arkadaş özellikle yaşamda sürüklenmekten bahsediyor,sürüklenmek bir başka güç tarafından zaman ırmağında akmak gibi,elbette bu yaşam kimsenin yaşamı değil.Yine nazım ustadan örnek çok güzel bir şiir var "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine"kardeşler birbirlerini sürüklememeli yerlerde,Özgür bireyler olma hakkımız ve başkalarının hakkı şiirdeki gibi bir yaklaşımla mümkün.Ama az gelişmiş ülkemizde erkekler kadınları,çoğunluk azınlığı,zengin yoksulu,yoksul engelliyi bu çemberler devam edip gidiyor .Sürükleniyoruz yani.Hani şöle bir söz var kimsenin önünde eyilme,kırıl ama asla eğilme hiç değilse kırılan parçaların bir işe yarar..Asya arkadaşı böyle anlıyorum.Zaten herşey birazda bizde gizli yine can yücelden ;

HERŞEY SENDE GİZLİ / CAN YÜCEL

Üye
    remziii Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    02.10-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hel arkadaş,içinde bir enerji üretmelisin o seni beslemeli buda kendine güven ve doğru bildiğin yolda dimdik ,ben de varım demek herhal de siz de haklısınız tabiki ama yine de direnmenin verdiği enerji ile yola devammm...

Üye
    Manisali Avatarı

Gerçek Adı
    DOĞAN GÜNEŞ
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    03:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR-MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstedigim hayati hiç bir zaman yaşiyamadım. sürüklendim ezildim. dişlandım..

parasizlik bunlara sebep olan

Üye
    eylül hazan Avatarı

Gerçek Adı
    eylul hazan
    Son Giriş
    11.02-2015
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mezapotamyalı gerçekten güzel bir konu seçmişsin.yazdıklarına aynen katılıyorum ama ben sürüklendğim hayatı yaşıyorum.çünkü seçme şansım olamadı.benimki zoraki seçim ama sürüklendiğim hayatı yaşamayı seviyorum. sema erdem

Üye
    matematik Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkes sürüklendiği hayatı yaşar.Şansı varsa belki küçük müdahalelerde bulunabilir.Eğer daha da şansı varsa bu sürüklendiği hayatı sevmeye başlar.

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Yaşadığım hayat elbette benim seçimim değil.. Sadece bazı şeyleri elde ettim istediğim şeylere ulaştım hayatta ama onların bile bir bedeli var ve ödüyorsunuz..
    Ben sadece imkanlarım dahilinde en iyi şekilde yaşamaya çalıştım.. Bana sunulan hayatı en iyi şekilde yaşamaya çalıştım.. Hayatla inatlaşmak güzel ama yinede seçtiğiniz gibi yaşayamıyorsunuz...

Üye
    rotinda Avatarı

Gerçek Adı
    gülcan
    Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

soykankaan;
    merhaba size katılıyorum ama ekleyeceğim şeyler var biz kuluz bunu her zaman unutuyoruz nasıl ki sağlıklı insan sağlığı ile imtihanda ise bir engelli de engeli ile imtihanda evet burda ağrı ile yaşıyoruz birilerine yükümlüyüz ama emin olun bu dünyada imtihanı kazanan ebedi olan hayatta mükafatını en iyi şekilde alacak. hem engelsiz zengin ve dertsiz sandiğimiz insanlar daha büyük çukurda çünkü yaradanı hatırlamıyor çoğu bu verilen nimetlerin kendiliğinden olduğunu zannediyorlar. evet belki bu dünyada istedikleri gibi yaşıyorlar ema ebedi hayatlarını zayi ediyorlar. allaha emanet olun.

Üye
    uslug2008 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2011
    Saat
    11:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bılmıyorum ıstedıgım hayatI mı yoksa hayatın surukledıgıne gıdıyorum evlendık kızım oldu sonra rkadan suprız oglum aralarında bır yas var mutlumuyum evet etrafa mutluluk oyunları oynuyorum ıcıme sorsanız degılım herhalde onu bıle bılmıyorum benı cok ıyı tanıyanlar dıyor mutlu degılsın dıye ben hala kendıme soruyorum mutlumuyum acaba cocuklarımda olmasa degılım galıba onlar benım mutluluk kaynagım kısacası hayattan mı yoruldum oda ayrı bır konu neyse ıste ben boyleyım

Üye
    remziii Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    02.10-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evrenin yaşının yaklaşık 13 milyar,dünyamızın yaşının tahminen 4,5 milyar,insanın yaşınıda 4,5 milyon yol olduğu tahmin ediliyor.Yaşam milyarca canlı ile birlikte devam ediyor,bizim tarih anlayışımız çok kıt.en eskisi M.Ö yıllarki 4,5 milyondan çıkarsan 4 milyon dörtyüzdoksanbeş bin yıl çokta açığa çıkmış değil.diğer canlılarla ortak kullandığımız dünyamız,küresel ısınma gibi tehditlerle karşı karşıya,doğaya bakışımız çok kibirli bu bakışımız bizim sonumuzu getirecek.konu ile bağlantısı ne diyeceksiniz.Bizi şekillendiren eğitim,kurallar vs.bize sınırlı bir bakışı getiriyor.sonuç varoluşçuluk felsefesi.J.P.Sarte(Bulantı) ..

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456