Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 84 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayat insana Allah'ın lütfudur,insan olarak aciziz,belki de birçok konuda insan kaderini kendisi belirler derler ancak her ne kadar yaşam standartlarımızı daha güzele ulaştırmak için uğraşsak da kaderimizde yazan ve Allah'ın takdiri olanla karşı karşıyayız,sürüklenmek kelimesi bana biraz tesadüfü çağrıştırdı ve hayatta tesadüfe yer olmadığına inanıyorum bu nedenle sürüklendiğim hayatı yaşıyorum diyemem ancak istediğim hayat olmasa da Allah'ın benim için takdir ettiği ve hakkımda böylesi daha hayırlısıymış dediğim hayatımı yaşıyorum diyebilirim...

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar. Başlığı açan arkadaşım. Her insan kendi hayatını yaşamak ister.
    Peki etrafındakiler hep sabit fikirliyse ne olacak! sen istediğin kadar kendi hayatını yaşamaya çalış. Ben imam hatip lisesinde okudum ailem sağolsun Hoca olsun diye yazdırdı. Arapça ve yabancı dil zayıf, öteki bütün derslerim iyiydi. Ama insan sabit Fikirli olunca insanın hayatı mahfoluyor. Okul müdürü ve Babam kendilerine göre doğru olan sana zarar verebiliyor. Kısaca anlatmaya çalıştım. şu an orta 3'ten okumaya devam ediyorum, hırsla. iş işten geçtiğinde pişman olmamak için sabit fikirli olmayın, sonra olanların vebalinden kurtulamazsınız. Başkaları ile ilgili bana ters gelen olaylara karşı aşırı hırçın tavrımda bundan kimse kusuruma bakmasın, bundan ötürü....

Üye
    cyeniceli88 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2012
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba öncelikle herkese
    İstediğim hayatımı yaşıyorum ne evet ne hayır diyebiliyorum pasaman arkadaşıma benzer şeyler yazacağım
    Eskişehir gibi süper üniversite kentini bırakıp Balıkesir'in Bandırma ilçesinde üniversite tercihimi yaptım bu sene okulum bitti şu an
    Eskişehir engelliler kordinasyon merkezinde gönüllü çalışmaktayım burası yeni açıldı
    İthalat-İhracat bölüm menzunuyum pek bi alakasız bölüm ama menzun olalı sadece 3 ay oldu burada çocukluğumdaki yanlızlığı gideriyorum engelli arkadaşlara bilgisayar öğretiyorum hayata pek olumlu baktığımı söyleyemem eğitimcimiz her zaman şöyle der
    ''Engellilerin sabit bir kişilik yapısı var bunu aşıncaya kadar içine kapanık negatif insan yapısındadırlar.''Üniversite tercihlerimi yolladıktan sonra ailemin karşısına çıktım tercihlerim bu bu diye büyük ihtimal Bandırma olacak haberiniz olsun bana ya destek verirsiniz ya da köstek olursunuz evet gerçekten 2 sene boyunca bir evde kendim yaşayabildim bunu bekliyordum acaba yapabilirmiyim başarır mıyım kaygısıyla...
    Ben hayatın ne önünde ne de arkadasındayım o kapıyı ittiriyorum açacağım inşallah
    Mutlu günler dilerim hayırlı Bayramlar ve saygılar

Üye
    consiglier Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: serap_vuu Mesajı Gör
    Takma kafanaa boşveeer hepimizde aynı dert ben gelmişim 30 yaşına sor bi bakalım anladın mı birşey diye yok valla.. Tuhaf bir hayatımız var ya biz seçilmişlerin..

Artık buna inanıyorum "Biz seçilmişiz"..
    Evet kesinlikle katılıyorum bizler seçilmiş ve özel insanlarız.
    Böyle olmayı biz seçmedik oda ayrı birşey...

Üye
    M.Zahid Avatarı

Son Giriş
    15.09-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayatta elimizde olan şeylerin yanında kendi gücümüzün,seçeneğimizin dışında şeylerde var,buna sürüklenme deyilde ''Kader'' diyoruz.
    Kadere inanmak zaten inancımızın bir gereği.

Bazan kendi istediğimi yaşıyorum..
    Çok zaman kaderimi..

Üye
    tazecik Avatarı

Son Giriş
    30.09-2011
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul Ataköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başkalarının istediği hayatı yaşıyorum..sanırım ben de sürüklenenlerdenim..

Üye
    hükümsüz_hayatlar Avatarı

Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    21:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sürüklendiğim hayat istemediğim bi hayattı.. kim ister ki..istediğim hayatı ise sürüklenirken elimden kaçırdım...

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

...
    Diyorum hepimizin bir gizli adı olsa gerek
    belki çocuk ve ihtiyar,
    belki kadın ve erkek
    hepimiz,
    herbirimiz,
    gizli bir isimle adaşız,
    yoksa şimdiye kadar
    hesapların tutması lâzımdı;
    hayatımıza kendi adımızla başlardık,
    bilmediğimiz bu isim,
    hesaptaki bu açık;
    belki dilimi çözer,
    aşkımı başlatırım
    aşk
    yazılmamış
    olsa bile
    adımın üzerine
    adımı
    aşkın üzerine
    kendim yazarım!..

Üye
    Ahmet Tarık Avatarı

Son Giriş
    19.04-2010
    Saat
    16:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melese sürüklenme ise kaderin dışına çıkan bir canlı örneği gösterebilirmisiniz ? ölmek istemeyipte bunu başarabilen bir canlı biliyormusunuz ? Ancak burada kaderi nasıl anladığımız önemli, bana göre soru şu ; - kaderimiz olduğu içinmi biz böyle yaşıyoruz , yoksa bizim böyle yaşayacağımızı yaradan bildiği içinmi bu yaşadıklarımız kaderimiz olmuş ? Pazara gidipte benim kaderimde çürük domates almak varmış diyerek çürük domates alan kimseyi görmedim, sonuç olarak tercih yapma konusunda insanın iradesini kimse inkar edemez, peki herşey irade (tercih yada istemek) ile mümkünmü ? elbette değil, hayatın sırrıda burda yatıyor

Üye
    empatizan Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

En son 19.01-2009’da yazmışım bu başlığa.
    Baktım da güncellenmiş.
    O günden bu güne köprünün altından öyle çok su aktı ki.
    İstediğim hayat diye bir şey yokmuş kendi adıma.
    Kader dene şey sürüklüyor nereye isterse beni.
    “İstediği hayatı yaşama lüksü kimde var ki.” Demiş bu başlığa yazan ve şimdi hayatta olmayan bir dost.
    Aynı dost bana şöyle derdi: “Kader gelecek için plan yapana güler geçermiş”
    Söylediği her şey doğruydu o dostun.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

“Kader gelecek için plan yapana güler geçermiş” doğru doğru birde nanik yapıyor üstüneki sormayın gitsin..

İstediğimiz hayatı yaşayamıyoruz yaşatmıyorlar bir tarafada tüm bu yön değiştirten mudahalelerde çoook şeyler alıp gidiyor bizden..

Bazen direniyorum zorluyorum şartları yine olmuyor..İlk yorumumdada dediğim gibi ne kadar zorlasamda kendimi istediğim hayatı yaşamama engel oluyor manevi baskılar..

Kendim olmaktan çıkıyorum gibime geliyor istediğim hayatı yaşamama engel olanlardan çok kendime kızıyorum böylesi durumlarda..
    Azıcık bencil olabilsem biraz daha asi amaaa olmuyooor işte olmuyor..

Hayatımızda önceliği olan sevdiklerimizin kan bağımız olan insanların istekleri daha ağar basıyor kendi isteklerimizi solluyor valla bende öyle oluyor sizi bilemem..

Ama bir gün yetti be deyip büyük bir çıkış yapıp tüm gemileri yakabilirim o gücü bulabilirim kendimde inşallah maşallah deyip avutuyorum zavallı ruhumu.. Pek emin değilim başarabileceğimden ama en azından istekliyim canııım..

Umut dünyası neylersin..

Üye
    sessizfırtına Avatarı

Son Giriş
    07.06-2010
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bazen hayattan sıkılıyorum ama hava şartlarından olsa gerek malum kış aylarında böyle düşünceler olabilliyor yoksa herşey güzel.doğa güzel çevrem güzel bir kaç değişiklik olsun isterdim ama geç olduğunu biliyorum mühim değil bana sunulan hayatı kabul ettim ve sürdürmekteym oysa ki şundan 15 yıl öncesine dönebilsem profosyonel bir voleybolcu olmak isterdim şimdi ise amatör olarak yapıyorum son pişmanlık fayda etmiyor eee o yaşlarda akıl başta olmayınca aile desteğide olmadımı hayatın sürüklediği yerlerde olabiliyorsun ama olsun ben bu sürüklendiğim hayatı da seviyorum.bana lazım olan herşeyim var şükür Allahıma

Üye
    corcoris Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

Yazınızı okurken bir helal olsun dedim içimden ..Hayat var sen içindesin bari tercihlerinle yaşa demi kendi cumhuriyetinde kurallarını kur uygula .Bunu ne isyankar olmak için yap nede farklı olmak için istediğin için yap ve arkasında dur..
    Bana gelince istediklerimi yaptığımda oldu hayatın sürüklediği zamanları yasadığımda .Bir harman yani..
    Zaten tercihleriniz doğrultusunda değilse yasamınız dış etkenlerin tercihleri sizi biçimlendiriyordur.
    Yazınızdan sonra bir sevk geldi sorgladım kendimi..İyi geldi yani.

Üye
    remziii Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    02.10-2010
    Saat
    09:42
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teorik olarak bu konuyu biraz açmak istiyorum.Kuantım mekaniği,kaos teoremi .
    Yaşamımızın kendisi zaten bir mucize,milyonlarca seçenekten bizim tercihlerimiz ve dış etkenlerin sonucu ortaya çıkan tablonun özeti.Burda en belirleyici olanı kuşkusuz direnmek.Asya arkadaşın yaptığıda bu ,Mezopotamya zaten direnmenin yurdu.Direnmenin bir başka adıdır yaşamak der ustalar,şairler bir başına kalmış öylece .Yalan bütün bunlar,yaşananlar inanın dünyayı güzellik kurtaracak,sevgi bin atomdan daha güçlü.zaten bunca kötülüğe hala ayakta kalmışsa güzellik,onun gücündendir.İnsanlar toplumsal varlıktır.toplumun bu gün geldiği durum ,kendi bastığı dalı kesme aşamasında..ama bir umut bin yarın demek .birileri bizleri sürüklüyorsa,biz illa da direniyorsak ,direnen kazanacakkk

Üye
    hel Avatarı

Son Giriş
    15.06-2011
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    remzi bey direnelim diyorunuz ya direnmekten yorulduysak direnmek icin malesef ülkemiz duyarsız

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon