Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 84 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: pasaman Mesajı Gör
    Hocam,aç bakalım şu "ironik" ifadesini biraz...
    "an" da hareket alanı arıyorsan, işin zor demek istiyorum... Sencede öyle değilmi...

(not : muhabbet bu bağlamda devam ederse metafiziği kucaklarız ki diğer arkadaşların bundan hiç hoşlanacağını sanmam... yazındaki sözkonusu cümleyi okuyunca hoş bi ironi olmuş diye geldi aklıma onu paylaştım sadece )

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    bursa.....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"konumuz olan hayatın neresinde olduğumuza da burdan bakarsak daha faydalı olacağını duşunuyorum... bence herkes hayatını bir başkasına karşı ustunluk kurduğu noktada yaşıyor... rekabetin acı yuzu her yerde kendisini gösteriyor ve kazananlar yoluna devam ediyor..."

economist sana katılıyorum kimin gücü kime yeterse o kral ama tasvip etmiyorum senin gibi, bence bize biçilen rollerimizin dışına da çıkabiliriz biraz cesaret

Üye
    rotinda Avatarı

Gerçek Adı
    gülcan
    Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Gülcan Artvin den. herkesın farklıhayatları var sen oyle olabılırsın ama ba ben de boyleyım. arkadaşlar keşkeler olmasın hayatımızda ne yapalım ne kadar hayıflansakda önümüze "O" hayal ettığimiz başkalarının hayatı gelmeyecek. düşünsenize biz kendi mutluluğumuz içiin kimleri arkamızdan sürüklüyoruz. en başta ailemizi onlar mutlumu acaba yaşadıkları hayattan hiç sorduk mu. sonra arkadaşları onlar bizi çekmek zorunda mı. ve gittiğimiz hastanelerde ki bütün görevlıler en başta doktorlarımız. allah hepsinden razı olsun. belkı derdımı tam olarak anlatamadım ama son sözüm bencil olmayalım zaten biz doyumsuz olduktan hayata at gözlüklerıyle baktıktan sonra MISIRA SULTAN OLSAK ne yazar. tesekkürler.

Üye
    Engel_Tanımaz Avatarı

Son Giriş
    09.09-2009
    Saat
    17:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam...

Biraz kül, biraz duman;
    O benim işte Kerem misali yanan,
    O benim işte inanma gözlerine,
    Ben ben değilim,
    O benim işte...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İstediğim hayat.. Ben nasıl bir hayat isterdim ki acaba..?

Şuan hayatımdan çok memnunum şimdikinden farklı bir hayat istemiyorum amaa bazen isteğim dışında süreklendiğim zamanlar oluyor hayatımda bazı şeylere ve o zamanlarda ben isyanlardayım bananee diyorum banane ben kendi hayatımı yaşamak istiyorum diyorum amaaa olmuyor malesef... O üzülür bu kırılır şu gücenir amaan boşver havva sen bulduğun hayatla yetin gitsin be güzelim diyorum.. böylesi daha kolay..

İstediğim değil ama alıştırıldığım hayatı yaşıyorum yani.. İstesemde bundan başka bir hayatta yaşayamam artık bağımlısı oldum ailemin ve onların yön verdiği hayatımın.. hahaha tiryakisiyim hatta fatma sultan ve kurallarının oyy anamla başım beladada bu aralar.. sıkıntım çok yani..

Ama bazen arasıra bazı bazı yani keşke bağımsız özgür olsaydım kafama estiği gibi yaşasaydım hiç kimseyi düşünmeden kendi isteklerimi ikinci plana atmadan içimden geldiği gibi diyorum demesine amaa yine olmuyor..

O zaman ben demekki süreklendiğim hayatı yaşıyorum haa dersenizki sonuç sonuç olarak memnunum hepsi hepsi bu işte..

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:41
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ne tam olarak bana sunulanı nede tam istediğim gibi bir hayatı yaşadım.Şanslı olduğum zamanlarda oldu şansızlıklarımda ama ben yinede mümkün olsaydı bu dünyaya yeniden gelip yeni baştan yaşamayı isterdim.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sil baştan yaşamak isterdim hayatımı ama şimdiki aklımla mümkünse..
    Belki o zaman azda olsa bana ait bir hayatım olurdu dimi..?

Kendimi birilerinin hayatını kolaylaştırmaya programlanmış robot gibi hissediyorum bazen..

Emrinize amadedir havva kulunuz..

Kul Havva..

Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet gelelim bana
    benimde sizden kalır yanım yok,ilkokul,orta derken bide baktım lisedeyim.çok istiyordum
    elektirik mühendisliğini.derken o acımasız hayat bir gol daha bidaha derken bidaha
    kendime geldiğimde neler olmuş neler.hani yaşlı birine sormuşlar ya amca bu hayattan ne anladın diye cevap vermiş yaşlı amca bu kapıdan girdim o kapıdan çıktım. aynen bende bikapıdan girdim diğerinden çıktım velhasır şu hayattan hiç birşey anlamadım.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Takma kafanaa boşveeer hepimizde aynı dert ben gelmişim 30 yaşına sor bi bakalım anladın mı birşey diye yok valla.. Tuhaf bir hayatımız var ya biz seçilmişlerin..

Artık buna inanıyorum "Biz seçilmişiz"..

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Ben hayatı kendi istedigimiz biçimde yaşayabilecegimize inanmıyorum.Her hayat bir başka hayatla ilintilidir.Ödevler,görevler,sorumluluklar doguştan yüklenilmiştir omuzumuza.Birini sevebilmen için onunda seni sevmesi gerekir.Sevdigini farzedelim, onun gibi sevmesini ister.Mümkün degildir.Ne kadar kararlar alırsak alalıım bu toplumsal müdahaleyle başedemeyiz.

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayattan çok kesin beklentilerim olmadı. Üniversiteyi kazanıp meslek sahibi olmak istedim. Neresi olacağı değil kazanmam önemliydi. Üniversitedeyken işe girmeyi hedefledim. Seçeneklerimden hangisi olacağı önemli değildi. Şu an mesleğimi yapıyorum. Tesadüf eseri girdim ama, mesleğimi çok seviyorum.
    Hayatı her zaman istediğimiz gibi yaşayamayız. Bu yüzden yüksek beklentiler içine girmemek gerek.

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Umut kardeşim bana katılmıyorsun ama benim söyledigim şeylerin aynısını söylüyorsun.Tekrar oku benim yazımı yada kendi yazdıklarını gözden geçir.

Üye
    öyküekin Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküekin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    :)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaptığım bir tercih diğer tercihlerin ölümü...Bize dikte edilen yaşanmışlıkların verdiği alışkanlıkla yaşamamaya çabalasamda bazen kendimi diğer bireylerin yaşantıları ya da düşünce sistemlerine göre yaşadığımı ya da düşündüğümü gözlemliyorum...Bilinçli tercihler yani ben mi istiyorum sorusunu sormayı unutmadığım zaman kendim...unuttuğum zamanlarda ise ....hımsss kendime kzıyorum

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Sevgili kardeşim kalp kalbe karşıdır bende seni çok seviyorum.Ben konuya metafizik açısından yaklaşmıyorum.Bilimsel olarak baktıgımız zaman yeni dogacak bir çocugun ugrayabilecegi hastalıklar bile anlaşılabiliyor.Bunun düzeltilmesi daha başlangıçtan başkaları tarafından yaşamımıza müdahale degilmi.Akraba evliligi yapan bir ebeveyn,hamilel,iginde gerekliözeni göstermeyen bir anne daha bir sürü müdahale sayabilirim.Bunların sonucunda dogan zararlarıda birey hayatı boyunca öder.Hastalıgını bilmiyorum ama mutlaka birilerinin bir hatası mevcuttur diye düşünüyorum.

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sürüklendiğim

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon