Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 84 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    istediğim hayatı mı yaşıyorum. bunu tam bilmiyorum. ama bildiğim birşey var, yaşamımı ve yaşamayı seviyorum.

Üye
    sevgidenizi Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

galiba herkez sürüklendiği hayatı yaşar yaşamında

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sürüklendiğim hayatı yaşıyorum.hiç istemesemde. o beni bırakmıyor ki...ah bi bıraksa,bi geriye tekrar dönebilsem...olmuyor...bana sıkıca sarılmış

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Bakış açısına bağlı..)
    Ben doktor olmayı çok istemiştim doktor olamadım ama doktorlara çok iyi bir hasta oldum..

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

cokolatte'nin tepkisini haklı buluyorum. aslında bu bölümün başlığı ''istediğniz hayatı yaşayabiliyor musunuz veya ne kadarını'' gibi bişey olabilirdi. çok çaresiz durumda olabilen insanlara biraz absurd bir başlık olmuş, yani fazla kolaycılığa kaçılmış bir başlık.
    ben kendi adıma hayatımdan memnunum ama bunun bir de aması var. basit şeyler için bile büyük emekler harcayarak...

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Hayat kolay değil,çok mücadele ettim hem kendi içimdeki çatışmaları dindirebilmek hemde çevremdeki insanlara yapabileceğim güzel şeyler olduğunu anlatabilmek için.Sonuç ne mi oldu, ENGELLİ'den Güzellik Uzmanı olurmu hiç? manken gibi kızlar yapar o mesleği,ufak tefek bir kız nasıl yapabilir?yaparr..tam 20 yıl oldu acısıyla tatlısıyla bana çok şey öğretti hala öğretmeye devam ediyor,ha gayret diyerek gidiyorum istediğim yerde olabilmek için,istediğim yer diyorum çünkü her yeni gün yeni hedef oluyor bana.İstediğim hayatı yaşayabiliyorum ara sıra beni sürüklediğini fark etsemde..

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cokolatte ve ismayil,

Bu saçmalığa ister istemez ortak olmuşsunuz... Silah zoruyla sizin düşüncelerinizi almadık. Absürt olmayan başlıklar açın orda konuşalım...

İÇinizden biri, ben sürüklendiğim hayatı yaşıyorum dediğinde ona olumsuz bir bakış olmayacağı gibi, istediğim hayatı yaşıyorum diyen birini de göklere çıkarmayacağız...Sınır yoklaması dedik... Birilerini "yapamadın,edemedin" diye tenkit bombardımanına tutacağımızı mı düşünüyorsunuz?

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

önce bir başlık açıyorsunuz,
    güzel, sonra da herşeyin sizin istediğiniz gibi olmasını istiyorsunuz,
    olmaz ki, diktatorya mı burası, hemen de hırçınlaşıyorsunuz,
    anlayamıyorum, sadece pohpohlanmaya alışmış kişilikler görüyorum,
    ben yanlış anlaşılacak bişey söylediğimi sanmıyorum........................

Üye
    kitap38 Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değerli arkadaş cokolatte, sol ayağım kitabını okuyup ve içimdeki deniz filmini izlediniz mi bilmem ama orada işlenen konular hep ağır hastalardan uyarlanmış hikayelerdi. beni yanlış anlamayın lütfen ama ne durumda olursak olalım, içinde olduğumuz somut bir yaşaşmımız var, varız her ne şekilde olursa olsun. önemli olan beynimizle ve kalbimizle ne görüp ne hissettiğimiz değil mi? ne farkeder ki ağır olmuşuz hafif olmuşuz. öncelikle herşey beyinseldir. beynimizde takındığımız tutumlar bizi yaşamın bir yerinde ve ya bir çok yerinde konumlandırır. mezopotamyalı arkadaş kendinden yola çıkarak bizlere bir soru sormuş ve demiş ki istediğimiz hayatımı, yoksa sürüklendiğimiz hayatımı yaşıyoruz. çok açık bir soru.bence kimsenin kırılmasına gücenmesine gereke yok . daima barışçıl cümleler kurarsak barış ortamı yaratılmış olur. hadi, bu mesajdan sonra daha güzel cümlelerle devam etsin bu forum. bence çok anlamlı bir konu açılmış. teşekkürler mezopotamyalı...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Hayatı duyumsamak ve sürüklemek beyinle olur...Hayatı sürükleyemeyen,ya da hayatı sürükleyen bir dolu insan var ve bunun da engelle bir ilintisi yok,çok sağlıklı olup da hayatını başkaları yönlendiren ya da hayatın akışına bırakan insanlar var..Herkesin yaşama karşı bir duruşu vardır.Burada engelin ağır ya da hafif olmasının ne önemi var,herkes gücü kadar sürükler,değiştirebileceği kadar değiştirir,bazen de kabul eder...Bazen hayat savurur,bazen biz sürükleriz,hayat böyle birşeydir...Mutluluk içsel birşeydir,mutlu olamadıktan sonra dünyanın en güzel adamı ya da kadını olsanız da,en zengin insanı olsanız da,olabilecğinin en yüksek mevkide olsanız da yine de olmuyor...Bu nedenle hayatı sonunda kendimiz yönlendriyoruz,bizim içsel dinamiklerimiz bizim hayattaki yerimizi belirliyor...

Üye
    Pozitif+ Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayatı Akışına bırakmaktır aslında yaşam...

Yarın'ının ne olduğunu bilmeden bugünü acı,tatlı yaşamaktır aslında Hayat..

Ben umursamadan yaşıyorum desede çevresine kendisinin bile söylerken inanmadığı bir yalandır Hayat...

Malesef hergün senin isteğin doğrultusunda şekillenmiyor Hayat...

Hayatı dilediği gibi yaşayan insanlar soruyorum Şimdi...

• En sevdiğiniz insanın Acısı olduğunda yaşamınız aynen devam ediyor mu?Güzel başlayan gününüz gözyaşınıza mağruz kalmadan geçebiliyor mu?
    • Mutlu diye belirlediğiniz gün Gözyaşı içeriyorsa Hayat sizi yönetiyor..
    • Mutsuz bir gününüzde en önemli eşiniz dostunuz vs..birisine vakit ayırmak zorunda kaldınız mı hiç.
    • Eğer öyleise işte o zamanda hayat sizi yönetiyor demek
    Toplum ve Sen birlikte yaşadığın sürece Zaman,Mekan'dır seni Yönlendiren...

Üye

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Pozitif,

Tabiki hayatın önünde duramayacağımız salt gerçekleri de var.Ölüm gibi...Fakat soruyu en sona dayandırmanın bir manası yok... "Yapabilecekken yapmadıklarımız,es geçtiklerimiz,görmezden geldiklerimiz" üzerinde yoğunlaşmaya var mısınız?

Sevgili cokolatte, bir dilin kemiği yok derler bir de kalem kılıçtan keskin derler...Ben yüreğimin kalemini bileyip de yazmıyorum.Buna ne kadar inanırsınız bilmiyorum ama kendime ancak ben şahitlik edebilirim...Kırıcı olmuşsam senin cephende, yine aynı samimiyetle özür dilerim... Bu soruyu sorarken ben engelli- engelsiz diye bir ayrıma gitmedim.Hatta beni hiç tanımayan biri ilk yazımı okuduğunda mesleğimle ilgili kısma gelene kadar engelli olduğumu da anlamaz...
    İsmayile gelince... Bağcıyı dövmekten başka niyet göremiyorum yorumlarında..."Çarşı, herşeye karşı" Pohpohlanmaya alışmış kişilikler söylemi bir zamanlar "depresyona girdiğim yönünde verdiği teşhisle aynı... Napalım ismayil,seni de böyle kabul edeceğiz artık...

Bayke abimiz,size katılmıyorum...Başkalarının empoze ettiği hayatı yaşamayanlardan size birkaç isim vereyim...Tanıdık hepsi de...Öyle Lopez'e kadar uzanmana gerek yok Elimizde Asya var...Firuze,Şehribanu var... Yoklama yaparsak daha "burda!" diyecek çooook ses var...

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki sizler hayatın neresindesiniz? Arkasında mı önünde mi?
    İçinde ama kendimi kondom takmış gibi hissediyorum...

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaderinin önune geçebilen varmı içimizde? elbetteki yok bu sebeple hepinize şu gerçeği hatırlartmak istiyorum... hangimiz olursak olalım ister başarılı ister mağlup ister pohpohlanan ister dilinin kamiği olmayan hepimiz bize layık görulen bu hayatı belirlenmiş surenin sonuna kadar yaşamaya mahkumuz... yaptım ettim eyledim!!! haşaaaa... yapan oydu, eden oydu, eyleyen oydu...

bizlerin seçme hakkı olmadığını defalarca söyledim, kimse bize tercihlerimizin salt kendi benliğimizden kaynaklandığını söylemesin.... yine de bazı arkadaşlar inatla başarılarını kendilerine mağlubiyetlerini ise yaradana havale etmekteler... yol belli guzergah belli... altımızdaki araçta belli.. bunu bizler seçmedik ama bu yolculuğu bizler yapmaktayız... yolda önumuze tumsekler çıkacak belkide otoban misali son hızla gideceğimiz yere son surat gideceğiz ama herşeye rağmen bu yolculuğu bizler tercih etmedik ve hiçbir zamanda tercih hakkını elde edemeyeceğiz...

"Hayat bana hakettiklerimi vermekte her zaman cimri, haketmediklerimi vermekte ise olabildiğince cömert olmuştur... Erdal..."

Üye

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: WaLe Mesajı Gör
    İçinde ama kendimi kondom takmış gibi hissediyorum...
    Erkek dünyasındaki bu "herşeyin içine etme merakı" birgün başımıza bela olacak...

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon