Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 56 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?
    Siz bir engelli olarak yaşamış olduğunuz toplumda engelli olmanın avantalarını ve ya dezavantajlarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Engelli olmakla hayatınızda neleri kaybettiniz? Veya engelli olarak hayatta bir kazanımınız oldu mu?

Yukarıdaki soruların doğrultusunda toplumumuzda ki engelli olan insanların elbette ki hayatta çeşitli kazanımları veya kayıpları olmuştur. Benim burada anlatmak istediğim engelli arkadaşların sadece engelli oldukları için hayatta kaybettikleri imkânlarını ve kazanımlarını burada dile getirerek. Engelli olan arkadaşların da bu konularda bilgilendirerek kendilerine bir örnek teşkil etmesidir.

Ben kendi açımdan olayı ele aldığım da Bir engelli olarak hayatta çok fazla bir şey kaybetmediğimi düşünüyorum. Ben görme engelli olduğum için. Eğer görmem daha iyi olsaydı. Veya ailem daha bilinçli olsaydı. Mutlaka daha iyi yerlerde olurum diye düşünüyorum. Aslında şu anki olduğum yerden de çok rahatsız değilim. Tabi hedeflediğim yerde değilim ama en azında kimseye de muhtaç değilim bu da benim için yeterlidir.

Engelli olarak en önemli kazanımım ise engelli kadrosundan bir işe girebilmemdir. Ama bunun için gerçekten çok büyük bir mücadele verdim. Ama sonun da girmeyi başardım. Allah’ım herkese nasip etsin inşallah.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    10

Engelli olupta kazanımmı??.. Bence kaybettiklerimizin yanında (eğer varsa ki ben olduğunu düşünmüyorum)kazanımlarımız hiçbişey ..Ben foruma dün üye oldum ve aşağı yukarı tüm yazılanları takipetmeye çalışıyorum problmlerde ufak farklılıklarda olsa genelde aynı ve dediğim gibi problem..
    Ve bizlerin yaptığıda pollyannacılık oynmaktn başka bişey değil.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bu ne biçim bir soru,ne biçim bir konu.engelli olupta insanlar ne kazanabilirki kaybettiklerinin yanında...demişsinizki en büyük kazancım engelli kadrosunda iş bulmam...iş bulmak için engellimi olmak gerekiyor.sizin kazanç anlayışınız bu mu?sağlıklı bir birey olsaydınız hiçmi iş bulamayacaktınız? ozaman herkes engelli olsun kazançları olur çünkü iş bulur dimi? sırf konu başlata billmek,bir başlık açmak için böyle saçma sapan şeyler yazmayın...

Üye
    BaŞKaN Avatarı

Gerçek Adı
    Evbari Bayram
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kaybettirdiklerinin yanında bunun söylenmesi bile kayıp bence kazancı nasıl olabilirki...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

defnex

Herşeyden önce kimsenin fikir görüş ve önerilerine saçma sapan deme hakkı kimsenin insiyatifinde olamaz.Bu konuda biraz saygılı olunuz.
    Ben bu sitede hiç bir zaman başlık açmak için bir konuyu da gündeme getirmem bir paylaşımım varsa bunu en içten bir şekilde kader arkadaşlarımla paylaşırım.
    Ben engelliler konusunda insanları bilinçlendirmek için bu sitede bir çok konuyu paylaştım ve paylaşmaya da devam edeceğim.
    Benim kazanç anlayışımda engelli olarak iş bulmak yoktur. Engelli isen bu hakkını ve diğer haklarını sonuna kadar kullanmak ve engellileri haklarını kullanmaları konusunda bilinçlendirmek vardir. Oysa ülkemizde engellilerin hakları o kadar sınırlı ki; Bu konudaki daha önceki yorumlarımı okursanız sanırım beni daha iyi anlarsınız.
    Ayrıca ben iş konusunda sadece kendimin böyle bir kazanımın olduğunu belirttim elbette yeterli değil. Ben bunu her zaman dile getiriyorum. Sadece insanların yaşadıkları sorunları burada paylaşmasını istedim.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eee işte,ne güzel kazançlı çıkmışsınız.engelli oldunuğunuz için sizin avantajınız büyük.işiniz olmuş.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Ben sadece burada bir kazancımın olduğunu ve bununda büyük mücadelelerin sonucunda olduğunu anlatmaya çalıştım.

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

defnex bence çok abartıyorsun...eshat iyi niyetle söyledigine eminim konuyu saptirmayalım.

Üye
    hakan oktaşlı Avatarı

Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben engelli olmanın verdiği avantajları yaşadığıımı farkediyorum.En azından ben öyle zannediyorum.Engelli de olsanız hayat yaşamaya değer.Yeter ki HAYATA OLUMLU BAKIN.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne gibi avantaj?biraz açıklarmısın...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Ben engelliler için aslında şu anki verilenlerin hiçte yeterli olmadığını belirteyim. Fakat engelliysen Devletin vermiş olduğu imkanları kullanarak kazanımların elde edilemesi bunları kendimiz için bir avantaj haline dönüştürebilmek çok yerinde olacaktır.

Zaten engellisin diye hayata küsmenin engelliyim diye kısıtlı da olsun bu avantajları kullanmamak veya bunları bir avantaj olarak görmemek neden???

Neden? insanlar ısrarla bun kadar karamsar bu kadar kötümser. Bir olaya hangi yönden bakarsan o yönünü görürsün. Olaylara biraz daha önyargıdan uzak bir şekilde şeffaf ve iyimser olarak bakarsak sanırım buda bizim için en büyük avantaj olur diye düşünüyorum.....

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eshat,ben bu soruyu hakan beye sormuştum.avantajlardan bahsedince bizimle paylaşmasını istemiştim...

Üye
    hakan oktaşlı Avatarı

Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mesela oyal hayatta olsun bürokatik işlemlerde olsun en önemlisi toplum içerisinde kendini konumlandırma olsun. vs...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

defnex
    Arkadaşım ben de bir yorum yazdım. Neden üzerine alınıyorsun. Hakan beyde isterse cevap verebilir. Buna Engel yoktur. İsteyen herkes burada cevap hakkını da susma hakkını da kullanabilir.

Siz benimle neden bu kadar uğraşıyorsunuz? Her yorumuma neden bu kadar muhalefet ediyorsunuz? Bunu anlayamıyorum.

Biz burada aynı kaderi paylaşan kişiler olarak belki farklı fikirler, Farklı görüşler ortaya koyabiliriz. Ama iş mücadeleye gelinde yüreklerimiz tektir.

Üye
    hakan oktaşlı Avatarı

Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    defnex
    Engelli olmak demek yaşama pozitif bakmamak anlamına gelmez.Engelli olmak demek hayata arka platformdan bakmak olarak algılanmamalıdır.HAYAT HERŞEYE RAĞMEN YAŞAMAYA DEĞER...

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon