Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon
Toplam 113 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    qakkos2332 Avatarı

Gerçek Adı
    qakkoş
    Son Giriş
    22.07-2014
    Saat
    03:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Iyi günler arkadaşlar.çok sıkıntılıyım bazı konularda artık gına geldi.ben 25 yaşında cp engeli olan bir bireyim.allaha şükür herşeyimi kendim yapıyorum koşuyorum,desteksiz yürüyorum yani cp rahatszlıklarında en şanslı hastalardan biriyim tek ayaklarıma vurdu bunada şükür.üniversite öğrencisiyim inşallah gelecek sene mühendis çıkacağım bu zamana kadar gayet mutlu hayat dolusu yaşadım ama artık gına geldi kişilerin davranışlarından,tutumlarından,tavırlarından...

yolda yürürken acımalı bakmalara çoçukların kaçmasına sonra dalga geçilmesine alıştım herşeye ama artık tıkanıp kaldım.2yıla yakın bir kızı sevdim ilişkim vardı engelsiz birisiydi ama son zamanlarda o da değişti bir an da çıkıp gitti yüzüme bakmaz oldu artık gücüm kalmadı bana destek olan bir insana ne oldu ne ne tam 50gündür sorgusuz sualsız yok telefonlarıma cevap vermez oldu yüzüme bakmaz kovar oldu.artık usandım tamam buldum işte beni kabul eden birisi dedim ve gitti.dışarı çıkasım gelmez oldu eve hapsettim kendimi daha çok okumaya başladım bu arada ama psikolojikmen çöktüm gibi vizelerim geldi ders çalışmaz oldum herşeyden usandım allaha şükür iyi durumdayım ama yoz insanların davranışları yıprattı beni.bir kızdan hoşlanıyorsunuz örneğin kız bakıyor ama ayağa kalktığınızda acıyarak bakıyor yanaşamıyorum dahi.güvenimi kaybettim.

gelecek sene okulum bitiyor ailem bana şimdiden okul biter bitmez evlen diyorlar bu güvenle mi her kapıya gideceğim komik gelebilir ama utanırım hep hayal kırıklığı yaşadıkça kabuğuma çekilirim biliyorum.dışarıda yürüyorum karşıdan gelen teyzeler,amcalar yanımdan geçerken nıç nıç nıç allah yardım etsin diyorlar acıyarak tamam teşekkürler ama yıpranıyorum eskiden böyle değildim hayat canlısıydım ama ne oldu bana ne ne??göz nurumda gitti tamamen desteksiz kaldım artık..

Allaha şükür ediyorum ama dağıttım kendimi(neden kızlar ayağıma bakarak karar veriyorlar ki tam ayağa kalkıyorum yanaşamıyorum daha çok utanıyorum.1 saattir bana bakan kız ayağa kalkınca garip oluyor yanından geçerken daha bozuk yürüyorum utanarak o an ki terlemem hiç bir tarafta yok.

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    61

Arkadaşım bende 26 yaşımda trafik kazası geçirdim . Evlenmeyi düşündüğüm kız beni bırakıp başka biri ile evlendi.
    Belki bizi bırakan bu kızlar bizi taşıyamadı ağır geldi bilemezsin. Bildiğim tek şey okumak kendini geliştirmek ve iyi bir iş güç sahibi olmak gerisi boş kardeşim okulunu bitir iyi bir işe gir inan seninle evlenmek isteyen kişiler karşına çıkacak bu senin elinde hırs yap ve oku sakın pes etme inadına kendini geliştir ve sakın güvenini kaybetme ben böle yaptım şuan iyi bir işim var ve beni böle sevecek kişiyi bekliyorum bulduğumda evlenirim diyorum. kendimizi birde onların yerine koyduğumuzda belki bizde bırakırdık bencil olma hak ver. Ben engelli bireylerin engel derecesi ile birbirleri ile evlenmesinin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Örnek sen bir ortepedi engelli bir kızla evlensen daha mutlu olursun o sana diğer insanların bakışı gibi bakmaz şartlar eşit çünkü. Engelli birinin engelsiz biriyle evlenmesi hem zor hemde sağlıklı değil benim düşüncem . Engellilerin evlenebilmesi için bir site kuracağım. Bu site ücretsiz olacak . İnsanlar birbirlerini tanısın ve engel derecelerine göre evlensin bence . Tabi bazı şartlar koyacağım erkeklerin kesinlikle iş güç sahibi yani çalışması lazım . Kadınlar için bu şartı koymayacağım ev hanımı olabilirler çalışabilirde.

Askıda Üyelik
    mb21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 33 yaşındayım.sağ elimden kısıtlıyım.beni isteyen kızı abisi elimden dolayı vermedi.sonra başka biri ile nişanlandım oda düğüne 20 gün kala nişanı bozdu.suçlu yine elim.ne oldum dememeli ne olacam demeli.belki ileride benden beter olmayacağı ne malum.bekarım yapayanlız.

Üye
    qakkos2332 Avatarı

Gerçek Adı
    qakkoş
    Son Giriş
    22.07-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İron geçmiş olsun çok üzüldüm o darbeler çok çok zordur allah yardımcın olsun.ya dile kolay 2yıl beni kabul etti paranı yemiştir diyebilirsiniz ama hayır o da olmadı sessiz sedasız gitti yurt arkadaşları yaptı biliyorum ama elimden hiçbir şey gelmiyor sadece susar oldum kendimi yıpratmaya başladım neşem gitti korkmaya başladım bu kadar pısırık değildim ben.günlerce uğraştım çözüm bulmak için ama kapılar kapandı ve gitti.şimdi güvenimi kaybettim önceden kafaya takmazdım ama şimdi takar oldum ailem okul bitsin evlen artık torun torba sahibi olalım diyorlar okul hayatımda biriyle konuşup evlenmek istiyorum çünkü görücü usulunde utanırım iyice yürüyüşümde bozulur vee sonuç alamazsam 1-2-3 sonra tamamen kabuğuma çekilir kalırım bu yüzden korkmaya başladım.ya abi okuldayız karşıda kız bakıp duruyor tamam iyi güzel ama bi ayağa kalk yanına git kafayı çevirir şevkim kırılıyor utanır oldum önceden değildim böyle.umarım site açarsın ne diyelim abi allah gönlümüze göre versin..

mb21 merhaba abi allah yardımcın olsun o daha zordur kesinlikle nişandan dönmesi insanları anlayamıyorum ve anlam veremiyorum neden bu kadar fütürsuzca davranıyorlar kendi başlarına geldiği zaman ne yapacaklar!anlayamıyorum öyle düşünen insanları allaha havale etmek gerekir

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

degerli kardeşim üzüldüm. bende birini sevdim. hemde çok sevdim. ben onu herşeyiyle kabullenmiştim fakat sebebsiz ayrıldık. zaten ailesi zengin biriyle evlenmesini isterdi. oysa ben ona hiçbir şekilde kötü davranmadım davranamazdım. ama artık yapılacak bir şey yok. yapılacak tek şey var hayatın bundan sonrası. yalnış insanlarla karşılaşmamak ayrıca bende artık kalbimin kapılarını aşka sevgiye hatta dürüst bile olmak istemiyorum. çünkü bu dünyada dürüstlerin yeri ve önemi yok bunu anladım

Üye
    *semra* Avatarı

Son Giriş
    21.12-2014
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaşadıklarınızı üzülerek okudum.sadece sağlam engelliyi terketmiyor,engelli biride engelliyi terkedebiliyor.yada hiçbi engeli olmayanlarda ayrılıyor.sebep aramaktan yoruluyor insan.. gidene gitmek isteyene 'neden' diye sormamak gerek aslında..sevgisi gerçek olan sebep ne olursa olsun gitmez.. her sorunun bir çaresi bulunur yeterki güven ve sadakat olsun.aşılmayacak sorun yoktur insan isterse.
    haketmediğimizi ve doğru anlaşılmadığımızı düşünürüz. işin aslı şudurki; gerçek sevgi iyi günde değil kötü günde belli olur. bi kavgada,bi tartışmada yada araya başkaları girdiğinde.. iki yürek bir olmadıkça engeller aşılmaz. sen utanma qakkoş kardeşim,,utanması gerekenler utansın.
    sarıkanarya72; haklısın bu dünyada dürüstlerin yeri ve önemi yok. sen nekadar fedakarlık yaparsan yap görmek istemeyen görmez.

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağ olun arkadaşlar. ben hep hayatımda şunu ifade ettim. evet ben engelli değilim. ancak yaşayan heer birer birey engellidir. ben hayatta dedim ki beni seven beni sayan beni ben olduğum için deger veren biri olsun. ister engelli olsun ister çocuklu olsun yeterki dürüst olsun istedim maalesef çıkmadı. bilmiyorum allaha büyük konuşmakta istemiyorum ama dürüstlük bir yere kadar hep insdanlar varlıklı olsun evi olsun arabası olsun istiyor. buna eminim.

Üye
    nurse1988 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZEL
    Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayat budur umutlar çok ,ne şüphe duy nede kor,öyle teslim olmakta yok seveceksin inadına....
    Binlercekez ölsen bile doğacaksın inadına.....

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    61

Sarı kanarya evi olsun arabası olsun kendi işi gücü olsunda bayanlar bize ne veriyor ? o zaman kızdada bunlar olmalı eğer yoksa kusura bakmasında bende bunların hepsi varsa gider manken gibi kız alırım . Erkekler idael evlilik yaşı 28 - 30 arasıdır. Bu yaşlarda bir erkeğin iyi bir işi olsa bile ev alamaz araba artık herkes alıyor ne yani bu adam evlenmesinm mi? Bu kadınlar bu kafa yapılarını artık değştirecek ve kriter aramayacaklar . Sadece şunu isteyecek kadın işi olsun çalışsın bana ve çocuğumuza baksın alkolü kumarı olmasın . annelerimiz gibi eskiler gibi olacaklar ... Para mal mülk arayan kadınların Hepsi 30 yaşına geliyor ama bulamayınca kriterleri ve seçenekleri kalmıyor dağılıyorlar dostum. Herkes dengi dengine bence engelli veya engelsiz paralı veya parasız eskilerin dediği gibi davul bile dengi dengine ayrıca bu kızları bu hale getiren anneleri ben sıkıntı çektim sen çekme çalışma evde otur ye iç yat zihniyeti bizde avrupa kadını böle değil bende çalışırım sevdiğim adamla evlenirim diyor bir bayan olarak sevmediği bir erkeğin yatağına girmek diri diri mezara girmektir.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Her insan sevmek ve sevilmek ister. Hakkı da vardır elbette... Sakın öyle "hakkım değil mi de ben bu haldeyim" gibi düşünmeyin. İnsanlar kendilerini aşamadıkları için, başkaları üzerinden ego tatmini yapar ve kendilerini birşey sanar, herşey onlara layıktır, onların hakkıdır. Ama emin olun ki, bu dünyada özgüveni olan ama bu özgüvenin altı belli birikimlerle dolu olan insanlar ayakta kalır. Tabii bunun bedeli de ağır olur. Siz ne güzel mühendis olacaksınız, Rabbim emeklerinizi zayi etmesin. Bence evlenmek için bu kadar acele etmeyin. Tabii ki aileniz sizden beklenti içinde, sonuçta aileler evlatlarının mürüvvetlerini görmek ister ama evlilik sırf aile istedi diye ya da illa ki şu zamana kadar evlenmem lazım demekle olmaz. Öncelikle siz şu an bir aşk acısı yaşıyorsunuz, bir buhrandasınız. Kendinize neden zarar veriyorsunuz ki? Suç sizin mi? Sanki kendinizi yargılamışsınız, suçlu ilan etmişsiniz ve bu suçlu cezasını çekmeli der gibi yazmışsınız. O zaman neden acı çekiyorsunuz? Çünkü biliyorsunuz ki, yaşadığınız durum sizi çok üzmüş ama hata sizde değil!
    Yazınızda insanların tavırlarından bahsetmişsiniz. Bizim hayatımız maalesef ki hep insanların bakışlarıyla şekilleniyor ama hata yaptığımızda o insanlar arkamızda durmaz. Başarı sağladığımızda da hemen yalakalığa başlarlar. Eğer biri sizi fiziğinizle yargılıyorsa, zaten o kişi hayata sığ bakıyordur. Genelde bayanlar üzerinden örnek vermişsiniz. Siz hayat arkadaşınızın hayata sizin gibi bakmasını istersiniz. Onu özel yapan da budur. Demek ki o özel insan henüz karşınıza çıkmamış. Bir laf vardır "doğru insanı bulmak için önce doğru insan olmak lazım" diye... Siz kendinizdeki artı ve eksi olan yönlerinizi önce belirleyin. Şu an öğrencisiniz, bir okul bitsin, işinizi elinize alın, kendi ayaklarınız üzerinde durabileceğiniz düzeni kurun ondan sonra evlilik de ardından gelir zaten. Tabii hepsinden öte içinde bulunduğunuz negatiflikten sıyrılmanız gerek önce...
    Vizelerde (ve tabii finallerde) ve hayatınızda başarılar dilerim.

Üye
    qakkos2332 Avatarı

Gerçek Adı
    qakkoş
    Son Giriş
    22.07-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkür ediyorum.sarıkanarya bende tepki veremez hale geldim ne desemde boş en iyisi susmak sustuğum zaman daha çok şey anlatabiliyorum ha içimde fırtınalar kopuyor mu varsın olsun karşımdakine kırmaktansa fırtınalar kopsun içimde...gülayayşe haklısın ama acıma duygusu diyorsunda bunları çok yaşadık belli zor durumlardan geçtik ama karşımızdaki kişilerin tavırları yıpratıyor ah yavrum ne temizde giymiş )bu ne demek trajikomik bişe ya engelliyim eyv ama kirli mi giyelim veya şöyle ahh canım nasıl yürüyor yeter artık diyesim geliyor önceden böyle değildim takmazdım ama demorolize oldum gerçekten.bunu ailem bilmiyor kafaya takmadığımı biliyor ama öyle değil işte belli etmiyorum üzülmesinler diye.ya çoçuklar dahi kaçıyor sinirim bozuluyor yada 50kez dönüp acıyarak bakıyor içim içimi yiyor güçlü değilim artık değilim en ufak şeyde üzülüyorum yıpranıyorum.kız arkadaş konusunda ise iyi ki gitti davul bile dengi dengine sözü aklıma geliyor hak veriyorum bir 5dakika sonra yanlış düşünüyorum diyorum öyle olsaydı 2yıl beklemezdi.ne yapalım gitti ve başkasıyla konuşuyormuş duydum yıkıldım ama ne yapayım elim kolum bağlandı anlamaz anlamaz anlamaz ne yapayım ki canı sağolsun kin duymuyorum ama güvenim gitti olmasaydı böyle iyice kapandım içime yürürken önüme bakıyorum güvenim yok kaldıramıyorum kafamı.güzel bir kızın yanından geçerken gözlerinin içine bakıp gülümsemek istersiniz ya ben artık önüme bakıyorum kafamı kaldıramıyorum.gücüm yok öyle bakmalarını istemem.gul haklısın negatiflikten sıyrılmak gerek kesinlikle katılıyorum ama yaşadıklarım tamamen olumsuz bakmamı sağladı bunu çok iyi biliyorum sahte gülmelerimden bıktım mutluymuşum gibi davranmaktan dışarı yansıtamıyorum ama içimde enkaz var nasıl toparlanacağım bilmiyorum..haklısın evlilik zamanla ama işte güven problemi olmadığı için yanaşamam diyorum.vizeler içinde teşekkürler ama bu enkazdan ne sonuç çıkacak merak içindeyim..

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:28
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Hepimiz kaderimizin çizdiği senoryanın oyuncularıyız arkadaşlar... bende birini sevdiğimi sanıyordum.engelliydi yapabileceğimi sanıyordum. ama sonra çok düşündüm ve ne gadar umrumda değil desem de bir acaba olacaktı? bıraktım ve o bana çok kızdı... umarım bende beni hakkedecek birisini bulurum inşallah...

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

iyi dürüst olana aşık olunur diye bir aşk tanımımı var sizin ne olduğunuzun hiçbir önemi yok nasılki sizin sevme hakkınız varsa onlarında sizi sevmeme hakkı var kimseye neden beni sevmiyorsun deme hakkımız yok ve sizi terk eden sevgiliden ne demesini bekliyorsunuz söylediği hangi söz sizdeki açıyı dindirebilirki

Yasaklı Üye
    bebish_5 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2014
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman / Semsûr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

demekki kısmet değilmiş.Seni olduğun gibi kabul edecek bir bayan bul.

Üye
    qakkos2332 Avatarı

Gerçek Adı
    qakkoş
    Son Giriş
    22.07-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yamanlı
    anlıyorum ama bunları aşmamız gerekmiyor mu?bizim başımızda böyle birşey olduğu için biliyoruz ama toplumda bilmeli bence yıkılmalı tabular.ben kimseye şusun busun böylesin demiyorum haa seçiciliğim başka konularda var ama insanları farklılaştırarak değil..

Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon